2019-10-24   02:43:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L og Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Onsdag aften

Resultat Løb 17 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  08 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:12   
  Arrangør  West Swim og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 17, 200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:48.51 2008-07-03 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 1:52.08 1995-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Glæsner  1988    918  25.37  52.62  1:19.98    1:48.10  Dansk Rekord - Senior 
  Allerød Svømmeklub                   
                     
Jon Rud  1986    895  25.66  52.92  1:20.88    1:49.03   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Pál Joensen  1990    871  25.87  53.55  1:21.73    1:50.04   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Carstensen  1978    846  26.32  54.07  1:22.61    1:51.08   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Emil Dall-Nielsen  1984    833  25.50  53.47  1:22.69    1:51.66   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
Frederik Siem Pedersen  1991    831  26.28  54.40  1:23.15    1:51.77  Dansk Rekord - Junior 
  Farum Svømmeklub                   
                     
Anders Lie  1991    795  26.76  55.31  1:24.66    1:53.43   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Lasse Offersen  1989    786  26.03  54.61  1:23.92    1:53.85   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Viktor B. Bromer  1993    764  26.97  56.08  1:25.56    1:54.91   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Nicklas Luplau  1989    762  27.62  56.75  1:26.42    1:55.01   
  West Swim Esbjerg                   
                     
11  Jonas Westergaard  1990    731  27.79  56.95  1:27.09    1:56.62   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
                     
12  Palle Gordon  1987    717  27.45  57.75  1:27.76    1:57.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Frans Johannessen  1992    712  27.21  56.33  1:26.68    1:57.67   
  West Swim Esbjerg                   
                     
14  Jacob Lercke Skytte  1984    695  27.35  57.17  1:27.89    1:58.60   
  Birkerød Svømmeklub                   
                     
15  Kristian Weber Larsen  1990    686  28.12  58.10  1:28.36    1:59.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kas                   
                     
16  Jacob Holst  1991    661  27.46  57.36  1:28.90    2:00.63   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til West Swim Esbjerg 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark