Resultat för Spektrum Odder Swim Cup 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 25.25 | |||||||
Odder Svømmeklub | 24.45 | |||||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 26.11 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 23.68 | |||||||||
3 | Oliver Degn | 1996 | 26.43 | |||||||
Odder Svømmeklub | 26.49 | |||||||||
4 | Jonathan Kristensen | 1998 | 27.43 | |||||||
Odder Svømmeklub | 25.57 | |||||||||
5 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 27.78 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 28.34 | |||||||||
6 | Thomas Birkkjær | 1996 | 28.29 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 27.76 | |||||||||
7 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 29.82 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.81 | |||||||||
8 | Jonatan Balladone | 1997 | 30.00 | |||||||
Odder Svømmeklub | 29.29 | |||||||||
9 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 31.12 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 29.88 | |||||||||
10 | Mathias Madsen | 1999 | 37.76 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Casper Petersen | 1999 | 38.69 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 40.01 | |||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 26.85 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.48 | |||||||||
2 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 29.29 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.47 | |||||||||
3 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 29.70 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
4 | Jens Riisgaard | 2000 | 29.87 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.03 | |||||||||
5 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 30.30 | |||||||
Herning Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
6 | Oliver Frølund | 2001 | 30.49 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.61 | |||||||||
7 | Johannes Gasse | 2001 | 30.93 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.79 | |||||||||
8 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 31.17 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 30.92 | |||||||||
9 | Victor Bjerre | 2001 | 31.83 | |||||||
Herning Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
10 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 32.01 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
11 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 32.23 | |||||||
Odder Svømmeklub | 32.85 | |||||||||
12 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 32.49 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.18 | |||||||||
13 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 32.57 | |||||||
Odder Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
14 | Christian Trinh Andersen | 2001 | 33.62 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Magnus V. Ancher | 2001 | 33.68 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.67 | |||||||||
16 | Rasmus Pedersen | 2000 | 34.10 | |||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 37.03 | |||||||||
17 | Frederik Gaardsted | 2001 | 34.18 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.93 | |||||||||
18 | Nicklas Stølegaard | 2001 | 34.30 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.55 | |||||||||
19 | Amin Nedergaard | 2001 | 34.86 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.28 | |||||||||
20 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 35.10 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.41 | |||||||||
21 | Jacob Petersen | 2000 | 38.93 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 41.21 | |||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Petersen | 2002 | 30.68 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.29 | |||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 31.09 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.24 | |||||||||
3 | Asbjørn Guldager | 2002 | 31.78 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.07 | |||||||||
4 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 32.41 | |||||||
Odder Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
5 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 32.47 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.84 | |||||||||
6 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 33.38 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.40 | |||||||||
7 | Kasper Johnsen | 2003 | 34.05 | |||||||
Odder Svømmeklub | 36.14 | |||||||||
8 | Emil Lykke Grann | 2003 | 34.74 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.83 | |||||||||
9 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 34.89 | |||||||
Odder Svømmeklub | 35.97 | |||||||||
10 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 35.48 | |||||||
Odder Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
11 | Nicklas Bager | 2003 | 35.55 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 36.21 | |||||||||
12 | Mads Stamholt | 2003 | 36.31 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.09 | |||||||||
13 | Marius Gystad | 2003 | 38.60 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.41 | |||||||||
14 | Benjamin Friis | 2002 | 38.84 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.06 | |||||||||
15 | Christian Oxenvad | 2003 | 39.19 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.99 | |||||||||
16 | Valdemar Eld | 2002 | 39.96 | |||||||
TST Svømning | 45.17 | |||||||||
17 | Viktor Nørrevang | 2003 | 41.31 | |||||||
Odder Svømmeklub | 43.33 | |||||||||
18 | Jakob Riisgaard | 2003 | 42.92 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.55 | |||||||||
19 | Nicklas Tobias Munk | 2002 | 45.72 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 44.31 | |||||||||
20 | Nicolaj Trinh Andersen | 2003 | 49.08 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Rasmus Antonsen | 2002 | 51.14 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.75 | |||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 35.72 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 35.21 | |||||||||
2 | Theis Dalgaard | 2004 | 35.92 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 37.00 | |||||||||
3 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 36.45 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 37.04 | |||||||||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 38.24 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 37.83 | |||||||||
5 | Søren Have | 2004 | 40.30 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.29 | |||||||||
6 | Kristian Kjær | 2005 | 41.09 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
7 | Tobias Nielsen | 2004 | 43.60 | |||||||
Odder Svømmeklub | 42.45 | |||||||||
8 | Gustav Hoxer | 2005 | 44.10 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 44.53 | |||||||||
9 | Gustav Hansen | 2004 | 44.71 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 41.51 | |||||||||
10 | Emil Togsverd | 2005 | 48.72 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 50.52 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.40 | |||||||||
12 | Lukas Terkelsen | 2004 | 54.88 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.13 | |||||||||
13 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 58.82 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Gaardsted | 2005 | 59.26 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.26 | |||||||||
15 | William Hansen | 2006 | 1:04.70 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 59.38 | |||||||||
16 | Frederik Harbo | 2005 | 1:12.13 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 1:26.17 | |||||||||
17 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 1:20.28 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Jannick Franow | 2006 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 40.45 | |||||||||
- | Capser Juul Jensen | 2007 | DSQ | 1 hånd i afslut | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 14:41 |