Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 37.63 | 1:17.92 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:18.97 | |||||||||
2 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 40.81 | 1:25.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:33.47 | |||||||||
3 | Amalie Skov | 1999 | 42.18 | 1:28.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:30.27 | |||||||||
4 | Laura Christensen | 1997 | 45.33 | 1:33.95 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:33.88 | |||||||||
5 | Freja Brogaard | 1999 | 45.08 | 1:34.15 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:32.16 | |||||||||
- | Thea Pontoppidan | 1999 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:45.41 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Laura Gam | 2001 | 37.79 | 1:18.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
2 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 38.35 | 1:21.64 | ||||||
Aars Svømmeklub | 1:18.96 | |||||||||
3 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 38.87 | 1:21.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
4 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 39.79 | 1:24.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.54 | |||||||||
5 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 40.05 | 1:24.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:23.02 | |||||||||
6 | Anna Kruse Mathiasen | 2000 | 41.02 | 1:26.42 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:27.80 | |||||||||
7 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 45.33 | 1:32.17 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:27.81 | |||||||||
8 | Camilla Aagaard | 2000 | 46.47 | 1:35.32 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:33.51 | |||||||||
- | Anne Herbsleb | 2000 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 1:47.31 | |||||||||
- | Camilla Veile | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | 1:26.09 | |||||||||
- | Smilla Bruun Christensen | 2001 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.32 | |||||||||
- | Cecilie Dalgas | 2000 | DSQ | asym arme v 30m | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:20.79 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sascha Lausten | 2002 | 39.53 | 1:20.29 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:26.42 | |||||||||
2 | Emilie Egerup | 2003 | 39.70 | 1:23.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.03 | |||||||||
3 | Karoline Lagoni | 2003 | 41.24 | 1:25.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.90 | |||||||||
4 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 40.49 | 1:25.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:26.27 | |||||||||
5 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 41.86 | 1:28.29 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:31.88 | |||||||||
6 | Anna Bull Kramer | 2003 | 42.04 | 1:28.46 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.77 | |||||||||
7 | Amalie Kristensen | 2003 | 42.70 | 1:28.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:29.93 | |||||||||
8 | Sara Bundgaard | 2003 | 45.48 | 1:33.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:34.71 | |||||||||
9 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 44.29 | 1:34.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:33.75 | |||||||||
10 | Lærke Als | 2002 | 46.92 | 1:36.16 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:32.13 | |||||||||
11 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 46.06 | 1:36.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:33.29 | |||||||||
12 | Camilla Falck | 2003 | 46.06 | 1:37.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:40.73 | |||||||||
13 | Line Frederiksen | 2003 | 45.94 | 1:38.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:42.20 | |||||||||
14 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 47.57 | 1:40.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:43.38 | |||||||||
15 | Amalie Antonsen | 2003 | 47.93 | 1:40.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:44.43 | |||||||||
16 | Emma Jensen | 2003 | 48.50 | 1:40.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:39.44 | |||||||||
17 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 46.51 | 1:40.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.15 | |||||||||
18 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 48.57 | 1:41.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:47.41 | |||||||||
19 | Line Mygdam | 2003 | 49.49 | 1:43.99 | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:41.98 | |||||||||
20 | Emma Kobæk | 2003 | 47.53 | 1:44.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:50.58 | |||||||||
21 | Angelina Nørgaard | 2003 | 49.40 | 1:44.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:56.47 | |||||||||
22 | Sisse Ø. Press | 2003 | 51.29 | 1:46.55 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:47.43 | |||||||||
23 | Ida Sabroe | 2002 | 51.60 | 1:46.80 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:48.80 | |||||||||
24 | Zenia Christensen | 2003 | 53.50 | 1:49.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:53.27 | |||||||||
25 | Mette Brandt Pedersen | 2003 | 52.75 | 1:50.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:49.08 | |||||||||
26 | Mette Buur Holt | 2003 | 53.57 | 1:53.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:12.00 | |||||||||
27 | Astrid Kristensen | 2003 | 58.27 | 2:01.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:01.56 | |||||||||
28 | Anne Mærkedahl Nørgaard | 2003 | 1:04.90 | 2:22.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:23.02 | |||||||||
- | Maja Kruse | 2003 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:40.57 | |||||||||
- | Veronica Brix | 2003 | DSQ | 2 flybenspark v star | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:36.38 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 39.65 | 1:23.13 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.78 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 41.91 | 1:27.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:31.78 | |||||||||
3 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 41.23 | 1:28.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.80 | |||||||||
4 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 44.97 | 1:32.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:30.66 | |||||||||
5 | Kristine Vestergaard | 2005 | 48.83 | 1:39.34 | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:41.11 | |||||||||
6 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 48.36 | 1:41.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:49.58 | |||||||||
7 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 49.77 | 1:43.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:57.06 | |||||||||
8 | Pernille Nedergaard | 2004 | 52.18 | 1:46.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:51.23 | |||||||||
9 | Emilie Lind Christensen | 2005 | 52.75 | 1:46.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:46.14 | |||||||||
10 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 51.00 | 1:46.80 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:46.69 | |||||||||
11 | Signe H. Pedersen | 2004 | 52.49 | 1:47.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:49.94 | |||||||||
12 | Louise Lauridsen | 2005 | 51.24 | 1:48.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:51.44 | |||||||||
13 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 52.68 | 1:48.84 | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:04.27 | |||||||||
14 | Christine Porse | 2004 | 1:53.84 | 1:53.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:04.46 | |||||||||
15 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 55.40 | 1:54.00 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:56.76 | |||||||||
16 | Maja Stamholt | 2005 | 57.01 | 1:55.24 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:52.07 | |||||||||
17 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 54.81 | 1:55.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:56.86 | |||||||||
18 | Ida Kristensen | 2004 | 55.10 | 1:56.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:59.29 | |||||||||
19 | Mille E. S. Jensen | 2005 | 57.32 | 1:57.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 54.10 | 1:57.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:06.26 | |||||||||
21 | Mie Asmussen | 2005 | 57.31 | 1:57.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:53.59 | |||||||||
22 | Ida Jul Christensen | 2004 | 56.48 | 1:57.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:58.25 | |||||||||
23 | Emilie Fig Kragh | 2005 | 56.62 | 1:59.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:00.59 | |||||||||
24 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 57.89 | 1:59.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:02.67 | |||||||||
25 | Emilie Pihl | 2004 | 55.42 | 2:00.50 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:00.87 | |||||||||
26 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 58.35 | 2:02.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:05.78 | |||||||||
27 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 58.19 | 2:03.34 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:07.58 | |||||||||
28 | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | 59.91 | 2:03.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:20.99 | |||||||||
29 | Ester Lauritsen | 2005 | 2:03.76 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 58.59 | 2:06.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:02.91 | |||||||||
31 | Line Knudsen | 2005 | 1:07.32 | 2:24.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | 1:12.09 | 2:30.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Linda Farokhzadeh Kadijan | 2004 | 1:12.92 | 2:35.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Munk Fuglsang | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:32.65 | |||||||||
- | Emilie Bie Bock | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kirstine Terndrup Gummer | 2004 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Isager | 2005 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Hovmark | 2005 | DSQ | 2 armtag under vand | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:40.44 | |||||||||
- | Julie Eriksen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:05.89 | |||||||||
- | Leonora Holst Jensen | 2004 | DSQ | hænder til hofte | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicoline Møldrup | 2004 | DSQ | 2 armtag v 25m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Vandborg Madsen | 2005 | DSQ | 2 armtag under v 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:18.95 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Caroline Marx | 2006 | 1:00.62 | 2:02.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Nonbye | 2006 | DSQ | asym ben v 20m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 marts 2016 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 13:52 |