Resultat för Nationella Knattesimmet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 03 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 22, 100m Ryggsim/SU F/T13, Finaler 12 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Senni Mattila | 2003 | 470 | 34.36 | 1:11.05 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Tinja Lasonen | 2004 | 391 | 36.91 | 1:15.53 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Jennie Ewerbring | 2003 | 376 | 38.45 | 1:16.54 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
4 | Vera Hermansson | 2003 | 356 | 37.51 | 1:17.90 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
5 | Thilda Ström | 2003 | 343 | 37.75 | 1:18.92 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
6 | Izabelle Lindberg | 2003 | 329 | 37.69 | 1:19.98 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
7 | Dina Larsson | 2004 | 318 | 38.88 | 1:20.93 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
8 | Elin Andersson | 2003 | 316 | 39.51 | 1:21.06 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
9 | Amanda Viksten | 2004 | 313 | 40.85 | 1:21.35 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
10 | Aino Rantala | 2004 | 311 | 39.87 | 1:21.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Nicole Valeskog | 2004 | 304 | 40.27 | 1:22.17 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
12 | Sini Salmi | 2004 | 299 | 40.67 | 1:22.57 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
13 | Geshin Zarei | 2003 | 282 | 40.57 | 1:24.26 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
14 | Emilia Forsberg | 2003 | 275 | 40.78 | 1:24.90 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
15 | Heinä Tanskanen | 2003 | 267 | 41.85 | 1:25.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Linnea Bergqvist | 2003 | 261 | 40.36 | 1:26.44 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
17 | Linnea Ström | 2003 | 260 | 42.40 | 1:26.48 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
18 | Ella Nihtilä | 2004 | 259 | 41.42 | 1:26.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 255 | 42.27 | 1:27.15 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
20 | Sofia Högdin | 2004 | 245 | 44.02 | 1:28.24 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
21 | Viktoria Lautmann | 2004 | 239 | 44.44 | 1:28.97 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
22 | Celina Hoffner | 2004 | 238 | 45.10 | 1:29.18 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
23 | Manja Lindell | 2004 | 229 | 44.50 | 1:30.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Filippa Bolling | 2004 | 227 | 44.39 | 1:30.58 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
25 | Emma Sommar | 2004 | 226 | 43.90 | 1:30.63 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
26 | Irma Malmström | 2004 | 226 | 43.58 | 1:30.65 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
27 | Emelie Bergvall | 2003 | 223 | 44.97 | 1:31.09 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
28 | My Laverman | 2004 | 220 | 44.40 | 1:31.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Maja Molund | 2004 | 219 | 45.16 | 1:31.57 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
30 | Engla Ellbrant | 2004 | 218 | 44.87 | 1:31.72 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
31 | Matilda Tukler | 2004 | 217 | 45.04 | 1:31.94 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
32 | Ulla Haarala | 2004 | 215 | 45.73 | 1:32.24 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
33 | Malva Morell | 2004 | 212 | 45.41 | 1:32.61 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
34 | Daniela Larsson | 2004 | 207 | 45.30 | 1:33.30 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
35 | Wilma Lassila | 2004 | 206 | 45.45 | 1:33.59 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
36 | Maja Lingham | 2004 | 203 | 46.19 | 1:33.93 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
37 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | 202 | 46.49 | 1:34.15 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
38 | Venla Salminen | 2004 | 201 | 47.05 | 1:34.33 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
39 | Jessika Liimatta | 2004 | 199 | 45.78 | 1:34.60 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
40 | Klara Pettersson | 2004 | 199 | 46.70 | 1:34.67 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
41 | Ella Wallinder | 2003 | 196 | 46.48 | 1:35.09 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
42 | Alice Davies | 2004 | 194 | 45.67 | 1:35.36 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
43 | Milla Järvenpää | 2004 | 191 | 45.83 | 1:35.94 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
44 | Ilona Arvilommi | 2003 | 187 | 47.88 | 1:36.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
45 | Odelia Oinas | 2003 | 177 | 48.03 | 1:38.42 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
46 | Matilda Schibbye | 2004 | 176 | 48.39 | 1:38.57 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
47 | Saga Mattsson | 2004 | 172 | 48.21 | 1:39.34 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
48 | Lotta Ruppa | 2003 | 171 | 48.93 | 1:39.47 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
49 | Rebecca Duns | 2003 | 169 | 48.60 | 1:39.85 | |||||
IF Åland | ||||||||||
50 | Kajsa Andersson | 2003 | 169 | 48.32 | 1:39.89 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
51 | Olivia Tramontana | 2004 | 167 | 48.57 | 1:40.35 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
52 | Milja Kaituri | 2003 | 157 | 50.62 | 1:42.46 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
53 | Joanna Hauhia | 2004 | 137 | 51.62 | 1:47.05 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
54 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 127 | 54.27 | 1:49.86 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
55 | Clara Taberman | 2004 | 125 | 55.36 | 1:50.58 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
56 | Rebecka Hedbeck | 2004 | 121 | 54.05 | 1:51.54 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
57 | Hilla Valtonen | 2003 | 115 | 52.78 | 1:53.43 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
58 | Isabelle Flinck | 2003 | 115 | 56.27 | 1:53.67 | |||||
IF Åland | ||||||||||
59 | Emelie Måtar | 2004 | 112 | 57.46 | 1:54.44 | |||||
IF Åland | ||||||||||
60 | Rakel Ronimus | 2004 | 98 | 57.39 | 1:59.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Stella Alin | 2002 | 38.66 | 1:21.02 | EXTRA | |||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Lena Hachem | 2003 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
- | Louise Blomqvist | 2004 | DSQ | Felaktig vändning 25 | ||||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
- | Mariel Kastu | 2003 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Sara Virtanen | 2004 | DSQ | Felaktig vändning 50 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Tilde Lantz | 2004 | DSQ | Felaktig vändning 75 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Torun Öström | 2004 | DSQ | Felaktig vändning 50 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 10:36 |