Resultat för Nationella Knattesimmet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag em
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 18:41 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 10, 100m Bröstsim/RU F/T11, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 329 | 41.89 | 1:30.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Matilda Holmström | 2005 | 264 | 44.72 | 1:37.72 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
3 | Kukka Kangas | 2005 | 264 | 47.94 | 1:37.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Minttu Kiili | 2005 | 249 | 47.34 | 1:39.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Sonila Selimi | 2005 | 246 | 46.87 | 1:40.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Tiitu Koskinen | 2005 | 231 | 49.24 | 1:42.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Lisen Myrelid | 2005 | 223 | 48.71 | 1:43.37 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
8 | Julianna Kurkela | 2005 | 213 | 49.47 | 1:44.91 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Erika Aronsson | 2005 | 211 | 50.31 | 1:45.35 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
10 | Aino Lepola | 2005 | 206 | 50.21 | 1:46.15 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Amanda Björklund | 2006 | 206 | 50.91 | 1:46.20 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
12 | Olivia Punga | 2005 | 201 | 49.63 | 1:47.08 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
13 | Louise Franks | 2005 | 199 | 50.17 | 1:47.31 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
14 | Ella Suominen | 2005 | 199 | 50.72 | 1:47.41 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Clara Westerdahl | 2005 | 197 | 49.96 | 1:47.80 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
16 | Joanna Sundqvist | 2005 | 193 | 51.73 | 1:48.41 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
17 | Maura Bergström | 2005 | 188 | 52.16 | 1:49.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Kiia Alenius | 2005 | 177 | 52.27 | 1:51.77 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Lovis Lång | 2005 | 172 | 52.80 | 1:52.72 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
20 | Emilia Rahola | 2006 | 170 | 51.80 | 1:53.09 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
21 | Clara Frykberg | 2005 | 168 | 51.98 | 1:53.54 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
22 | Kristina Grimbaum | 2005 | 168 | 52.98 | 1:53.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Klara Mattiasson | 2005 | 166 | 54.51 | 1:54.05 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
24 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | 160 | 52.84 | 1:55.54 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
25 | Iida Lindholm | 2005 | 158 | 53.88 | 1:55.93 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
26 | Wilma Hammargren | 2005 | 158 | 55.27 | 1:55.95 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
27 | Sofia Wennerberg | 2005 | 157 | 52.80 | 1:56.34 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
28 | Emilia Pakkanen | 2006 | 153 | 55.31 | 1:57.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Smilla Fredriksson | 2005 | 152 | 57.26 | 1:57.41 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
30 | Amanda Lindberg | 2006 | 147 | 59.42 | 1:58.67 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
31 | Emma Nieminen | 2005 | 142 | 56.50 | 2:00.28 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Ida Lindqvist | 2005 | 142 | 58.53 | 2:00.30 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
33 | Agnes Gustavsson | 2005 | 141 | 55.39 | 2:00.47 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
33 | Hilla Känkänen | 2006 | 141 | 56.48 | 2:00.47 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
35 | Deniz Degerbalkan | 2006 | 140 | 57.22 | 2:00.61 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
36 | Eerika Kivistö | 2006 | 140 | 58.15 | 2:00.67 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
37 | Céline Flöjt | 2005 | 137 | 58.29 | 2:01.51 | |||||
IF Åland | ||||||||||
38 | Tilda Svärd | 2005 | 135 | 57.80 | 2:02.34 | |||||
Täby Sim | ||||||||||
39 | Vilja Pusa | 2005 | 132 | 58.46 | 2:03.11 | |||||
Swimming Team Rauma | ||||||||||
40 | Hilma Wahlström | 2006 | 131 | 58.24 | 2:03.31 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
41 | Vea Victoria Ramsten | 2005 | 124 | 59.00 | 2:05.82 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
42 | Aino Kurki | 2005 | 123 | 58.27 | 2:06.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
42 | Piitu Perkola | 2006 | 123 | 58.39 | 2:06.15 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
44 | Eveliina Laine | 2005 | 122 | 59.32 | 2:06.37 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
45 | Oona Kuusela | 2006 | 115 | 59.40 | 2:08.84 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
46 | Kata Koskinen | 2005 | 115 | 58.32 | 2:08.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
47 | Malva Molund | 2006 | 111 | 1:02.56 | 2:10.56 | |||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
48 | Kaisla Korvonen | 2006 | 109 | 1:00.24 | 2:11.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
49 | Moona Kaituri | 2005 | 105 | 1:01.76 | 2:13.11 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
50 | Fia Meltovaara | 2006 | 95 | 1:04.16 | 2:17.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
51 | Aino Norrdal | 2006 | 88 | 1:06.54 | 2:21.08 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
52 | Eevi Tolvanen | 2006 | 84 | 1:08.35 | 2:23.16 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
53 | Zara Cathrina Rintala | 2006 | 57 | 1:30.65 | 2:42.91 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Cecilia Rönnlund | 2006 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Ebba Rosander | 2005 | DSQ | Armband | ||||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
- | Ella Thermaenius | 2005 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
- | Elsa Koskinen | 2006 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Gabriella Vesterkvist | 2006 | DSQ | Felaktig vändning 50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Isabella Karlsson | 2005 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
IF Åland | ||||||||||
- | Maija Mäenpää | 2005 | DSQ | Felaktigt simsätt | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Sara Sirviö | 2006 | DSQ | Felaktig vändning 25 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Tilda Aaltonen | 2006 | DSQ | Felaktig målgång | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Wilma Turpeinen | 2006 | DSQ | Felaktig start | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 18:41 |