2021-04-11   07:23:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nationella Knattesimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  02 april 2016   
  Tävlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  18:41   
  Arrangör  IF Åland         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2016         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim/RU F/T11, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Kaituri  2006    329  41.89        1:30.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Matilda Holmström  2005    264  44.72        1:37.72   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Kukka Kangas  2005    264  47.94        1:37.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Minttu Kiili  2005    249  47.34        1:39.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sonila Selimi  2005    246  46.87        1:40.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Tiitu Koskinen  2005    231  49.24        1:42.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Lisen Myrelid  2005    223  48.71        1:43.37   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Julianna Kurkela  2005    213  49.47        1:44.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Erika Aronsson  2005    211  50.31        1:45.35   
  Täby Sim                   
                     
10  Aino Lepola  2005    206  50.21        1:46.15   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
11  Amanda Björklund  2006    206  50.91        1:46.20   
  Täby Sim                   
                     
12  Olivia Punga  2005    201  49.63        1:47.08   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Louise Franks  2005    199  50.17        1:47.31   
  Täby Sim                   
                     
14  Ella Suominen  2005    199  50.72        1:47.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Clara Westerdahl  2005    197  49.96        1:47.80   
  Täby Sim                   
                     
16  Joanna Sundqvist  2005    193  51.73        1:48.41   
  Upsala Simsällskap                   
                     
17  Maura Bergström  2005    188  52.16        1:49.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Kiia Alenius  2005    177  52.27        1:51.77   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
19  Lovis Lång  2005    172  52.80        1:52.72   
  Upsala Simsällskap                   
                     
20  Emilia Rahola  2006    170  51.80        1:53.09   
  Porin Uimaseura                   
                     
21  Clara Frykberg  2005    168  51.98        1:53.54   
  Upsala Simsällskap                   
                     
22  Kristina Grimbaum  2005    168  52.98        1:53.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Klara Mattiasson  2005    166  54.51        1:54.05   
  Upsala Simsällskap                   
                     
24  Felicia Malkan-Juvelin  2005    160  52.84        1:55.54   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
                     
25  Iida Lindholm  2005    158  53.88        1:55.93   
  Porin Uimaseura                   
                     
26  Wilma Hammargren  2005    158  55.27        1:55.95   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
                     
27  Sofia Wennerberg  2005    157  52.80        1:56.34   
  Upsala Simsällskap                   
                     
28  Emilia Pakkanen  2006    153  55.31        1:57.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
29  Smilla Fredriksson  2005    152  57.26        1:57.41   
  Upsala Simsällskap                   
                     
30  Amanda Lindberg  2006    147  59.42        1:58.67   
  Täby Sim                   
                     
31  Emma Nieminen  2005    142  56.50        2:00.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
32  Ida Lindqvist  2005    142  58.53        2:00.30   
  Täby Sim                   
                     
33  Agnes Gustavsson  2005    141  55.39        2:00.47   
  Täby Sim                   
                     
33  Hilla Känkänen  2006    141  56.48        2:00.47   
  Porin Uimaseura                   
                     
35  Deniz Degerbalkan  2006    140  57.22        2:00.61   
  Täby Sim                   
                     
36  Eerika Kivistö  2006    140  58.15        2:00.67   
  Swimming Team Rauma                   
                     
37  Céline Flöjt  2005    137  58.29        2:01.51   
  IF Åland                   
                     
38  Tilda Svärd  2005    135  57.80        2:02.34   
  Täby Sim                   
                     
39  Vilja Pusa  2005    132  58.46        2:03.11   
  Swimming Team Rauma                   
                     
40  Hilma Wahlström  2006    131  58.24        2:03.31   
  Upsala Simsällskap                   
                     
41  Vea Victoria Ramsten  2005    124  59.00        2:05.82   
  Porin Uimaseura                   
                     
42  Aino Kurki  2005    123  58.27        2:06.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
42  Piitu Perkola  2006    123  58.39        2:06.15   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
44  Eveliina Laine  2005    122  59.32        2:06.37   
  Rauman Uimaseura                   
                     
45  Oona Kuusela  2006    115  59.40        2:08.84   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
46  Kata Koskinen  2005    115  58.32        2:08.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
47  Malva Molund  2006    111  1:02.56        2:10.56   
  Upsala Simsällskap                   
                     
48  Kaisla Korvonen  2006    109  1:00.24        2:11.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
49  Moona Kaituri  2005    105  1:01.76        2:13.11   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
50  Fia Meltovaara  2006    95  1:04.16        2:17.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
51  Aino Norrdal  2006    88  1:06.54        2:21.08   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
52  Eevi Tolvanen  2006    84  1:08.35        2:23.16   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
53  Zara Cathrina Rintala  2006    57  1:30.65        2:42.91   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Cecilia Rönnlund  2006              DSQ  Felaktigt simsätt 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ebba Rosander  2005              DSQ  Armband 
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
                     
Ella Thermaenius  2005              DSQ  Felaktigt simsätt 
  Täby Sim                   
                     
Elsa Koskinen  2006              DSQ  Felaktigt simsätt 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Gabriella Vesterkvist  2006              DSQ  Felaktig vändning 50 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Isabella Karlsson  2005              DSQ  Felaktigt simsätt 
  IF Åland                   
                     
Maija Mäenpää  2005              DSQ  Felaktigt simsätt 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sara Sirviö  2006              DSQ  Felaktig vändning 25 
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Tilda Aaltonen  2006              DSQ  Felaktig målgång 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Wilma Turpeinen  2006              DSQ  Felaktig start 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 april 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  18:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner