2021-04-10   21:19:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nationella Knattesimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  02 april 2016   
  Tävlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  19:19   
  Arrangör  IF Åland         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2016         
 
 
Gren 11, 200m Medley/SKU P13, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Åstrand  2003    344  34.43  1:15.16  2:04.60    2:39.13   
  Täby Sim                   
                     
Isac Rune  2003    323  35.78  1:19.36  2:05.15    2:42.60   
  Täby Sim                   
                     
Hugo Westholm  2004    311  35.86  1:21.09  2:04.93    2:44.65   
  Täby Sim                   
                     
Simon Lörinc  2003    306  35.18  1:19.64  2:06.98    2:45.52   
  Täby Sim                   
                     
Tor Stein  2003    305  38.00  1:22.29  2:08.79    2:45.63   
  Täby Sim                   
                     
Pavel Pankratov  2004    302  39.35  1:21.34  2:10.13    2:46.26   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Lassi Niemi  2004    292  38.08  1:21.84  2:10.99    2:48.10   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Arttu Mäenpää  2003    290  36.86  1:20.97  2:11.37    2:48.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Isac Persson Taylor  2003    285  36.47  1:21.78  2:10.01    2:49.49   
  Täby Sim                   
                     
10  Roope Ollikainen  2004    269  38.70  1:24.03  2:12.22    2:52.77   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  David Alonso  2003    268  37.46  1:24.81  2:15.02    2:53.06   
  Täby Sim                   
                     
12  Liam Gabrielsson  2003    240  40.62  1:26.93  2:18.90    2:59.52   
  Täby Sim                   
                     
13  Filip Novacic  2003    237  40.32  1:27.27  2:20.14    3:00.38   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
                     
14  Akseli Soini  2004    222  37.84  1:25.10  2:23.40    3:04.28   
  Rauman Uimaseura                   
                     
15  Miro Birkstedt  2004    215  44.01  1:28.35  2:24.96    3:06.08   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
16  Fredrick Grundin  2003    212  45.20  1:31.78  2:25.71    3:07.08   
  Täby Sim                   
                     
17  Akseli Kotti  2004    208  47.36  1:36.22  2:30.31    3:08.33   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
18  Simon Seel  2003    197  42.53  1:34.20  2:27.26    3:11.63   
  Täby Sim                   
                     
19  Tatu Kunttila  2003    196  46.06  1:34.46  2:30.32    3:12.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Oskar Andersson  2003    192  48.06  1:34.87  2:31.59    3:13.50   
  Upsala Simsällskap                   
                     
21  Samuel Nilsson  2003    175  48.55  1:36.06  2:36.88    3:19.52   
  Täby Sim                   
                     
22  Joona Saloniemi  2004    174  51.19  1:41.50  2:36.14    3:19.67   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
23  Niilo Kilpeläinen  2004    172  46.93  1:39.09  2:38.27    3:20.44   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
24  Petteri Lepola  2003    170  46.67  1:35.61  2:38.23    3:21.35   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
25  Samuel Delvenne  2003    166  50.97  1:41.73  2:37.79    3:23.01   
  Upsala Simsällskap                   
                     
26  Elias Laine  2003    161  49.37  1:39.19  2:44.80    3:25.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
27  Jousef Hanna  2003    155  43.61  1:35.97  2:42.92    3:27.60   
  Täby Sim                   
                     
28  Joel Fischer  2003    152  47.21  1:39.71  2:43.83    3:29.02   
  Upsala Simsällskap                   
                     
29  Eerik Rantanen  2004    149  49.53  1:42.44  2:45.44    3:30.39   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
30  Rasmus Rekola  2004    148  48.38  1:46.44  2:46.25    3:30.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Elliot Hans Åke Blomberg  2003    142  47.31  1:42.54  2:47.63    3:34.06   
  IF Åland                   
                     
32  Philip Rosenholm  2004    118  51.93  1:52.45  2:53.26    3:47.55   
  IF Åland                   
                     
33  Samuel Salminen  2003    111  52.92  1:52.88  2:58.00    3:51.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
34  Casper Leo  2004    108  55.21  1:52.15  3:03.08    3:54.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
35  Nicholas Bergvall  2004    105  1:01.01  1:57.91  3:03.67    3:56.48   
  Täby Sim                   
                     
Axel von Goës  2002      33.07  1:15.34  2:07.19    2:45.60  EXTRA 
  Täby Sim                   
                     
Karl Lingham  2002      40.41  1:24.02  2:19.45    2:59.76  EXTRA 
  Täby Sim                   
                     
Leevi Rouhiainen  2002      50.97  1:40.20  2:44.58    3:26.50  EXTRA 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aaron Aaltonen  2004              DSQ  Felaktig ryggvändnin 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Albin Kappling  2003              DSQ  Felaktigt simsätt ry 
  Täby Sim                   
                     
Alexander Mattsson  2003              DSQ  Felaktigt simsätt fj 
  IF Åland                   
                     
Dimitris Ladis  2003              DSQ  Felaktigt simsätt fj 
  Täby Sim                   
                     
Lukas Höglund  2004              DSQ  Felaktig ryggvändn 
  Upsala Simsällskap                   
                     
Rasmus Kalvik  2004              DSQ  Felaktig vändn bröst 
  IF Åland                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 april 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  19:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner