2021-04-10   21:23:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nationella Knattesimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  02 april 2016   
  Tävlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  20:18   
  Arrangör  IF Åland         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2016         
 
 
Gren 13, 4X50m Frisim/VUV P11, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
TÄBY SIM herrar Lag 1  2005    189          2:20.79   
  Täby Sim                   
  John Hogg  2005      33.29        33.29   
  Daniel Bebenek  2006      39.40        1:12.69   
  Noah Juhlin Fredriksson  2005      35.64        1:48.33   
  Marcus Persson Taylor  2005      32.46        2:20.79   
                     
UPSALA S herrar [2005]1  2005    160          2:28.70   
  Upsala Simsällskap                   
  Danny Simaleza  2005      35.25        35.25   
  Botvid Wiell  2005      37.45        1:12.70   
  Markus Brenning  2005      36.76        1:49.46   
  Rasmus Loklint  2005      39.24        2:28.70   
                     
ÅSK Pojkar 1  2005    135          2:37.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Veeti Valdolin  2005      40.88        40.88   
  Eero Mäenpää  2005      37.93        1:18.81   
  Konsta Vainio  2005      38.69        1:57.50   
  Lauri-pekka Pakomäki  2006      40.13        2:37.63   
                     
TÄBY SIM herrar Lag 2  2005    103          2:52.05   
  Täby Sim                   
  Elvin Degerbalkan  2006      44.11        44.11   
  Jan Danovskij  2007      44.32        1:28.43   
  Caspian Humble  2005      42.10        2:10.53   
  Joel Hogg  2007      41.52        2:52.05   
                     
TaTUn jääkarhut  2005    82          3:06.00   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
  Ferdinand Backman  2006      45.93        45.93   
  Kalle Heinonen  2006      43.06        1:28.99   
  Antti Lepola  2006      51.80        2:20.79   
  Niklas Tikkanen  2007      45.21        3:06.00   
                     
ÅSK Pojkar 2  2005    66          3:20.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Aarni Linderborg  2005      46.92        46.92   
  Eemeli Arnell  2005      43.89        1:30.81   
  Joel Sulonen  2007      1:02.46        2:33.27   
  Matias Seppä  2006      46.94        3:20.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 april 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  20:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner