2021-04-11   07:17:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nationella Knattesimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  02 april 2016   
  Tävlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  IF Åland         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2016         
 
 
Gren 5, 100m Frisim/VU P13, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Pavel Pankratov  2004    342  30.80        1:04.24   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Isac Persson Taylor  2003    316  31.03        1:05.98   
  Täby Sim                   
                     
Arttu Mäenpää  2003    304  32.21        1:06.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Lassi Niemi  2004    300  31.98        1:07.11   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Simon Lörinc  2003    289  32.65        1:07.99   
  Täby Sim                   
                     
Tor Stein  2003    282  32.86        1:08.52   
  Täby Sim                   
                     
Isac Rune  2003    280  32.95        1:08.68   
  Täby Sim                   
                     
Hugo Westholm  2004    275  32.84        1:09.08   
  Täby Sim                   
                     
David Alonso  2003    246  33.66        1:11.77   
  Täby Sim                   
                     
10  Roope Ollikainen  2004    245  33.81        1:11.79   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Tatu Kunttila  2003    231  34.80        1:13.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Dimitris Ladis  2003    231  33.98        1:13.27   
  Täby Sim                   
                     
13  Filip Novacic  2003    229  34.55        1:13.42   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
                     
14  Fredrick Grundin  2003    226  35.48        1:13.81   
  Täby Sim                   
                     
15  Lauri Huhtasalo  2004    222  34.99        1:14.19   
  Porin Uimaseura                   
                     
16  Liam Gabrielsson  2003    221  35.33        1:14.32   
  Täby Sim                   
                     
17  Elias Laine  2003    220  35.50        1:14.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Akseli Kotti  2004    217  36.18        1:14.75   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
19  Albin Kappling  2003    217  36.10        1:14.81   
  Täby Sim                   
                     
20  Akseli Soini  2004    211  36.37        1:15.43   
  Rauman Uimaseura                   
                     
21  Niilo Kilpeläinen  2004    207  36.41        1:16.03   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
22  Oskar Andersson  2003    206  35.63        1:16.08   
  Upsala Simsällskap                   
                     
23  Simon Seel  2003    206  36.32        1:16.13   
  Täby Sim                   
                     
24  Miro Birkstedt  2004    192  37.64        1:17.87   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
25  Rasmus Kalvik  2004    190  37.03        1:18.12   
  IF Åland                   
                     
26  Joona Saloniemi  2004    190  37.25        1:18.24   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
27  Jousef Hanna  2003    188  36.54        1:18.51   
  Täby Sim                   
                     
28  Onni Mäkimartti  2004    185  37.13        1:18.87   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
29  Rasmus Rekola  2004    173  38.93        1:20.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
30  Petteri Lepola  2003    172  37.40        1:20.84   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
31  Joel Fischer  2003    159  39.35        1:23.01   
  Upsala Simsällskap                   
                     
32  Elliot Hans Åke Blomberg  2003    158  39.23        1:23.05   
  IF Åland                   
                     
33  Jeremia Varonen  2004    158  40.30        1:23.17   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
34  Eerik Rantanen  2004    158  39.86        1:23.21   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
35  Lukas Höglund  2004    153  39.79        1:23.94   
  Upsala Simsällskap                   
                     
36  Alexander Mattsson  2003    148  41.44        1:25.00   
  IF Åland                   
                     
37  Miko Muuri  2004    143  39.74        1:25.99   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
38  Veeti Lettosunti  2004    128  42.01        1:29.26   
  Porin Uimaseura                   
                     
39  Rasmus Rauhala  2004    116  40.77        1:32.12   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
40  Casper Leo  2004    113  44.57        1:33.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
41  Samuel Salminen  2003    112  40.99        1:33.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
42  Philip Rosenholm  2004    104  43.77        1:35.71   
  IF Åland                   
                     
43  Nicholas Bergvall  2004    94  46.94        1:38.77   
  Täby Sim                   
                     
44  Miro Rantala  2004    92  47.97        1:39.52   
  Porin Uimaseura                   
                     
45  Aaron Aaltonen  2004    67  51.30        1:50.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Axel von Goës  2002      30.99        1:03.70  EXTRA 
  Täby Sim                   
                     
Karl Lingham  2002      32.64        1:08.19  EXTRA 
  Täby Sim                   
                     
Leevi Rouhiainen  2002      38.12        1:19.80  EXTRA 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Erik Åstrand  2003              DSQ  Felaktig start 
  Täby Sim                   
                     
Samuel Delvenne  2003              DSQ  Felaktig start 
  Upsala Simsällskap                   
                     
Samuel Nilsson  2003              DSQ  Felaktig start 
  Täby Sim                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 april 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  17:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner