2021-04-11   06:03:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nationella Knattesimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  02 april 2016   
  Tävlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  18:19   
  Arrangör  IF Åland         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2016         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim/RU P11, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Marcus Persson Taylor  2005    221  42.68        1:32.03   
  Täby Sim                   
                     
Wilhelm Arvidsson  2005    163  48.79        1:41.89   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
                     
Sakari Korri  2005    158  47.79        1:42.95   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Konsta Vainio  2005    149  48.69        1:44.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Daniel Bebenek  2006    149  51.14        1:44.90   
  Täby Sim                   
                     
Noah Juhlin Fredriksson  2005    141  51.06        1:46.95   
  Täby Sim                   
                     
Tuomas Mäkinen  2005    133  52.50        1:48.91   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Markus Brenning  2005    131  52.96        1:49.42   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Veeti Valdolin  2005    128  52.84        1:50.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Elvin Degerbalkan  2006    123  52.82        1:51.79   
  Täby Sim                   
                     
11  Rasmus Loklint  2005    122  52.29        1:52.23   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Filip Hallin  2006    113  54.74        1:55.01   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Lauri-pekka Pakomäki  2006    113  53.79        1:55.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Danny Simaleza  2005    111  54.11        1:55.55   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Ravi Parekh  2005    104  57.71        1:58.21   
  Upsala Simsällskap                   
                     
16  Caspian Humble  2005    104  55.61        1:58.33   
  Täby Sim                   
                     
17  Erik Sundström Curstedt  2005    101  56.02        1:59.46   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
                     
18  Eero Mäenpää  2005    100  57.90        1:59.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Joel Korte  2005    99  57.27        2:00.11   
  Swimming Team Rauma                   
                     
20  Antti Lepola  2006    93  57.57        2:02.54   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
21  Frans Sandblom  2006    85  1:01.49        2:06.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
22  Eero Penttilä  2006    73  1:03.88        2:13.34   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
23  Eino Jussinoja  2006    72  1:02.98        2:13.75   
  Swimming Team Rauma                   
                     
24  Aarni Linderborg  2005    72  1:02.54        2:13.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
25  Viljami Vaahensalo  2005    66  1:04.30        2:17.76   
  Swimming Team Rauma                   
                     
26  Ferdinand Backman  2006    61  1:07.99        2:21.54   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
27  Elmo Mäkimartti  2006    39  1:15.58        2:44.35   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Botvid Wiell  2005              DSQ  Felaktig start 
  Upsala Simsällskap                   
                     
Eemeli Arnell  2005              DSQ  Felaktig vändning 75 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Matias Seppä  2006              DSQ  Felaktig målgång 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Onni Yrjälä  2006              DSQ  Velaktig vändning 75 
  Rauman Uimaseura                   
                     
Santeri Holmberg  2006              DSQ  Felaktig målgång 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 april 2016 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  18:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner