2019-10-18   06:58:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  13 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jacob M. Jørgensen  1997    793  31.22  1:05.95  1:41.24    2:17.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.68                 
                     
Kristoffer Moos  1996    773  31.97  1:06.98  1:42.45    2:18.37   
  Aalborg Svømmeklub  2:20.71                 
                     
Niklas Hedegaard  1990    737  31.49  1:07.33  1:43.46    2:20.55   
  Farum Svømmeklub  2:21.04                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    706  32.29  1:08.39  1:45.08    2:22.63   
  Lyngby Svømmeklub  2:22.21                 
                     
Viktor Christensen  1995    700  32.17  1:08.31  1:45.27    2:22.99   
  Køge Svømmeklub  2:21.92                 
                     
Tobias B. Bjerg  1998    700  30.33  1:05.02  1:42.83    2:23.00   
  Agfs Svømmeafdeling  2:18.34                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    677  32.42  1:09.31  1:46.12    2:24.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.12                 
                     
Peter Birk  1996    662  31.96  1:08.54  1:46.49    2:25.66   
  Thisted Svømmeklub  2:22.93                 
                     
Niels Ottosen  1998    686  31.71  1:07.82  1:45.79    2:24.00   
  Holbæk Svømme Klub  2:23.34                 
                     
10  Jonas Bruun Sleiman  1998    680  32.15  1:07.90  1:45.60    2:24.40   
  Esbjerg Svømmeklub  2:22.08                 
                     
11  Timon Wedekind  1996    643  32.67  1:09.56  1:47.84    2:27.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.64                 
                     
12  Riyan Salem  1998    640  33.16  1:11.23  1:49.33    2:27.33   
  Roskilde Svømning  2:29.46                 
                     
13  Róland Toftum  1998    630  32.59  1:10.40  1:48.60    2:28.12   
  Suðuroyar Svimjifelag  2:23.72                 
                     
14  Oliver Christiansen  1999    607  34.35  1:11.89  1:50.61    2:29.96   
  Helsinge Svømmeklub  2:32.48                 
                     
15  Esben Norup  1996    580  36.01  1:15.46  1:53.63    2:32.23   
  VAT Copenhagen-MK31  2:32.82                 
                     
16  Magnus Carstensen  1999    573  33.70  1:12.04  1:51.18    2:32.88   
  Ringsted Svømme Klub  2:28.58                 
                     
17  Thor Nilsson Pedersen  2000    642  34.25  1:11.77  1:49.76    2:27.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.37                 
                     
18  Gøkhan Dagidir  1995    636  33.13  1:10.35  1:48.32    2:27.65   
  Vest-Brøndby  2:28.90                 
                     
19  Mikkel Salmansen  2000    576  33.83  1:11.90  1:51.23    2:32.64   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:26.58                 
                     
20  Lasse Kriegel Skovrup  1998    562  34.25  1:13.29  1:53.41    2:33.83   
  Farum Svømmeklub  2:30.08                 
                     
21  Jesper Frost Thomsen  1997    554  35.29  1:15.05  1:55.05    2:34.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.44                 
                     
22  Casper Davidsen  1999    550  35.40  1:14.91  1:54.73    2:34.99   
  Vest-Brøndby  2:32.92                 
                     
23  Frederik Junker Neldeberg  2000    546  35.31  1:14.37  1:55.04    2:35.35   
  Helsinge Svømmeklub  2:33.03                 
                     
24  Niklas Beyer Hansen  1997    544  35.44  1:15.85  1:56.50    2:35.51   
  Vest-Brøndby  2:29.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  13 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark