2019-10-20   17:52:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  14 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  22:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
Løb 12, 200m Medley Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Frans Johannessen  1992    726  26.27  59.18  1:35.28    2:06.79   
  Esbjerg Svømmeklub  2:08.61                 
                     
Daniel Christian  1998    715  27.68  1:01.32  1:37.68    2:07.48   
  Farum Svømmeklub  2:08.41                 
                     
Magnus Andersen  1995    715  26.92  59.99  1:37.94    2:07.48   
  Roskilde Svømning  2:07.68                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    700  27.39  59.33  1:37.14    2:08.36   
  Lyngby Svømmeklub  2:06.53                 
                     
Alvi Hjelm  1996    687  27.61  1:00.86  1:38.91    2:09.16   
  Ægir Klaksvik  2:08.98                 
                     
Jacob M. Jørgensen  1997    683  27.42  1:02.38  1:38.28    2:09.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:07.88                 
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    667  28.70  1:02.70  1:40.31    2:10.42   
  Esbjerg Svømmeklub  2:10.62                 
                     
Jonathan Müller  1997    654  28.37  1:01.64  1:40.59    2:11.27   
  Svømmeklubben Syd  2:09.68                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    651  28.17  1:03.76  1:41.08    2:11.52   
  Lyngby Svømmeklub  2:08.55                 
                     
10  Magnus B. Høgild  1999    651  27.75  1:01.07  1:40.90    2:11.53   
  Herning Svømmeklub  2:07.92                 
                     
11  Oskar Jørgensen  1998    639  27.76  1:03.04  1:42.24    2:12.31   
  Odder Svømmeklub  2:12.97                 
                     
12  Mikkel Gadgaard  1999    637  27.63  1:02.75  1:41.13    2:12.48   
  Esbjerg Svømmeklub  2:10.17                 
                     
13  Sebastian Tullberg  2000    627  27.88  1:02.70  1:42.72    2:13.14   
  Sigma Swim Birkerød  2:09.41                 
                     
14  Viktor Christensen  1995    620  28.34  1:03.97  1:42.08    2:13.64   
  Køge Svømmeklub  2:10.09                 
                     
15  Peter Birk  1996    616  28.40  1:03.70  1:41.67    2:13.91   
  Thisted Svømmeklub  2:13.49                 
                     
16  Christian V. Rasmussen  1996    615  28.32  1:04.74  1:42.44    2:13.99   
  Odense Svømme Klub  2:13.35                 
                     
17  Viktor Holm  1996    604  29.22  1:03.69  1:44.86    2:14.84  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:14.42                 
                     
18  Ahmed Gebrel  1991    604  29.22  1:03.70  1:43.59    2:14.85   
  Palestine National Team  2:15.82                 
                     
19  Jesper Frost Thomsen  1997    595  29.56  1:04.78  1:44.59    2:15.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.22                 
                     
20  Rasmus Hasemann  1996    591  28.50  1:03.36  1:43.30    2:15.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:13.96                 
                     
21  Oliver Berggren Smidt  1997    586  29.54  1:03.42  1:44.12    2:16.18  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:15.44                 
                     
22  Tomas Stensballe Larsen  2000    580  28.51  1:03.66  1:45.48    2:16.63   
  Gentofte Svømme Klub  2:17.84                 
                     
23  Hannibal Steenfos  1996    579  28.76  1:05.47  1:46.15    2:16.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:13.69                 
                     
24  Oliver Christiansen  1999    573  28.91  1:06.27  1:45.01    2:17.23  Deltager ikke i finalen 
  Helsinge Svømmeklub  2:14.97                 
                     
25  Oliver Huban  1996    573  28.75  1:03.12  1:43.51    2:17.24  Deltager ikke i finalen 
  Vest-Brøndby  2:12.43                 
                     
26  Sebastian Bidstrup Lantz  1999    565  29.95  1:03.76  1:45.01    2:17.83   
  Vest-Brøndby  2:17.42                 
                     
27  Linus Koefoed Weiss  1999    564  27.98  1:03.18  1:45.73    2:17.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.73                 
                     
28  Lars Breum Hansen  1997    562  28.54  1:03.83  1:45.03    2:18.14  Deltager ikke i finalen 
  Helsinge Svømmeklub  2:15.27                 
                     
29  Casper G. Kristensen  1995    561  28.79  1:05.12  1:46.22    2:18.17   
  Viborg Svømme Klub  2:16.86                 
                     
30  Mathias Immerkjær  1999    552  29.60  1:03.39  1:46.30    2:18.94   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:16.39                 
                     
31  Mads Rishøj  1999    544  29.68  1:07.03  1:48.45    2:19.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:23.57                 
                     
32  Frederik Palmø  2000    540  31.18  1:07.00  1:47.82    2:19.97   
  Holbæk Svømme Klub  2:17.81                 
                     
33  Frederik Hatting Petersen  2000    534  28.94  1:04.80  1:46.92    2:20.49   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:18.29                 
                     
34  Markus Bøjsen  1999    533  30.19  1:06.36  1:47.99    2:20.53   
  Holbæk Svømme Klub  2:18.80                 
                     
35  Mathias Nielsen  1999    531  29.48  1:04.78  1:48.17    2:20.76   
  Køge Svømmeklub  2:17.14                 
                     
36  André Goldberg Ballerini  1999    513  29.54  1:06.87  1:47.91    2:22.39   
  Frederikssund Svømmeklub  2:17.55                 
                     
37  Aymeric Parmentier  1993    467  31.44  1:08.62  1:51.96    2:26.87   
  Belgium Paralympic Team  2:25.54                 
                     
38  Casper Davidsen  1999    461  31.31  1:09.72  1:51.61    2:27.49   
  Vest-Brøndby  2:21.56                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  14 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark