2019-11-15   17:34:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  14 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  22:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emilie Beckmann  1997    808          26.22   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  26.51                 
Amalie Mikkelsen  1997    703          27.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.89                 
Karoline Barrett  2002    687          27.68   
  Greve Svømmeklub  27.40                 
Isabella K. Sørensen  1994    686          27.69   
  Aalborg Svømmeklub  28.06                 
Caroline Erichsen  1998    686          27.70   
  Sigma Swim Birkerød  27.15                 
Julie Kepp Jensen  2000    659          28.06   
  JGI Svømning  27.03                 
Jessica Yu Mortensen  2000    654          28.14   
  Lyngby Svømmeklub  28.46                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    643          28.30   
  Odder Svømmeklub  28.46                 
Astrid Foldarskard  1994    641          28.33   
  Havnar Svimjifelag  28.52                 
10  Tamara van Vliet  1994    639          28.35   
  The Hague Swimming  27.72                 
11  Merete Toft Jensen  1999    627          28.54   
  Holstebro Svømme Club  28.14                 
12  Karen Torrez Guzman  1992    626          28.55   
  Bolivia National Team  28.36                 
13  Pernille Juel  1994    625          28.57   
  VAT Copenhagen-MK31  27.40                 
14  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    624          28.58   
  Gentofte Svømme Klub  29.20                 
15  Emma-Sofie Hestbech  1996    620          28.65   
  Aalborg Svømmeklub  28.11                 
16  Trine Kjøngerskov  2000    614          28.74   
  Herning Svømmeklub  28.46                 
17  Vera Staun Hansen  1999    612          28.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.10                 
18  Matilde Kjeldsen  1999    610          28.80   
  Agfs Svømmeafdeling  28.80                 
19  Kristine Barrett  1998    606          28.86   
  Greve Svømmeklub  28.55                 
20  Camilla Dufour  1996    602          28.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.67                 
21  Lisa Schøn  1999    602          28.93   
  Aalborg Svømmeklub  28.79                 
22  Emma H. Christiansen  1999    593          29.07   
  Agfs Svømmeafdeling  29.25                 
23  Cecilie Wiuff  2000    586          29.18   
  Herlev Svømning  28.88                 
23  Ida Maria Nielsen  2000    586          29.18   
  Holbæk Svømme Klub  29.63                 
25  Sofie Brøgger  2000    586          29.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.20                 
26  Katrine Stampe  2000    585          29.21   
  Sigma Swim Allerød  29.03                 
27  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    582          29.25   
  Sigma Swim Allerød  28.88                 
28  Regitze Gaard  2001    572          29.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.61                 
29  Sarah Missing  2001    569          29.48   
  Vest-Brøndby  29.28                 
30  Lív Eidesgaard  1999    565          29.55   
  Havnar Svimjifelag  29.25                 
31  Vibe Toftte Jørgensen  1999    560          29.63   
  Svømmeklubben Laksen  30.01                 
32  Eva Olsen  2000    559          29.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.80                 
33  Amalie Bærentsen  2000    555          29.71   
  Aalborg Svømmeklub  29.09                 
34  Sophie Amalie Schøn  1999    554          29.74   
  Lyngby Svømmeklub  28.85                 
35  Ida Agerbak Trandum  1996    553          29.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.86                 
36  Line J. V. Hededal  2001    544          29.91   
  Vejle Svømmeklub Triton  29.16                 
37  Laura Weinreich  1998    522          30.34   
  Ringsted Svømme Klub  30.49                 
38  Katrine Tetzschner Madsen  2000    520          30.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.85                 
39  Thea Hovmand Larsen  1997    517          30.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.56                 
40  Louise Sørensen  2000    497          30.84   
  Thisted Svømmeklub  31.09                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  14 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark