Results for Danish Open 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danish Open 2016 |
|
Udskriftsdato |
14 april 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
22:41 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Medley Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
726 |
26.27 |
59.18 |
1:35.28 |
|
2:06.79 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Christian |
1998 |
|
715 |
27.68 |
1:01.32 |
1:37.68 |
|
2:07.48 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Andersen |
1995 |
|
715 |
26.92 |
59.99 |
1:37.94 |
|
2:07.48 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
700 |
27.39 |
59.33 |
1:37.14 |
|
2:08.36 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
687 |
27.61 |
1:00.86 |
1:38.91 |
|
2:09.16 |
|
|
Ægir Klaksvik |
2:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
683 |
27.42 |
1:02.38 |
1:38.28 |
|
2:09.42 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
|
667 |
28.70 |
1:02.70 |
1:40.31 |
|
2:10.42 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonathan Müller |
1997 |
|
654 |
28.37 |
1:01.64 |
1:40.59 |
|
2:11.27 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
|
651 |
28.17 |
1:03.76 |
1:41.08 |
|
2:11.52 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
651 |
27.75 |
1:01.07 |
1:40.90 |
|
2:11.53 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oskar Jørgensen |
1998 |
|
639 |
27.76 |
1:03.04 |
1:42.24 |
|
2:12.31 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
637 |
27.63 |
1:02.75 |
1:41.13 |
|
2:12.48 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
627 |
27.88 |
1:02.70 |
1:42.72 |
|
2:13.14 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Viktor Christensen |
1995 |
|
620 |
28.34 |
1:03.97 |
1:42.08 |
|
2:13.64 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Peter Birk |
1996 |
|
616 |
28.40 |
1:03.70 |
1:41.67 |
|
2:13.91 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christian V. Rasmussen |
1996 |
|
615 |
28.32 |
1:04.74 |
1:42.44 |
|
2:13.99 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Viktor Holm |
1996 |
|
604 |
29.22 |
1:03.69 |
1:44.86 |
|
2:14.84 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ahmed Gebrel |
1991 |
|
604 |
29.22 |
1:03.70 |
1:43.59 |
|
2:14.85 |
|
|
Palestine National Team |
2:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
|
595 |
29.56 |
1:04.78 |
1:44.59 |
|
2:15.49 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
|
591 |
28.50 |
1:03.36 |
1:43.30 |
|
2:15.78 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
|
586 |
29.54 |
1:03.42 |
1:44.12 |
|
2:16.18 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
|
580 |
28.51 |
1:03.66 |
1:45.48 |
|
2:16.63 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hannibal Steenfos |
1996 |
|
579 |
28.76 |
1:05.47 |
1:46.15 |
|
2:16.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Oliver Christiansen |
1999 |
|
573 |
28.91 |
1:06.27 |
1:45.01 |
|
2:17.23 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsinge Svømmeklub |
2:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Oliver Huban |
1996 |
|
573 |
28.75 |
1:03.12 |
1:43.51 |
|
2:17.24 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vest-Brøndby |
2:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
565 |
29.95 |
1:03.76 |
1:45.01 |
|
2:17.83 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
|
564 |
27.98 |
1:03.18 |
1:45.73 |
|
2:17.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Lars Breum Hansen |
1997 |
|
562 |
28.54 |
1:03.83 |
1:45.03 |
|
2:18.14 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsinge Svømmeklub |
2:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Casper G. Kristensen |
1995 |
|
561 |
28.79 |
1:05.12 |
1:46.22 |
|
2:18.17 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
|
552 |
29.60 |
1:03.39 |
1:46.30 |
|
2:18.94 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
544 |
29.68 |
1:07.03 |
1:48.45 |
|
2:19.60 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Frederik Palmø |
2000 |
|
540 |
31.18 |
1:07.00 |
1:47.82 |
|
2:19.97 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
|
534 |
28.94 |
1:04.80 |
1:46.92 |
|
2:20.49 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
533 |
30.19 |
1:06.36 |
1:47.99 |
|
2:20.53 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mathias Nielsen |
1999 |
|
531 |
29.48 |
1:04.78 |
1:48.17 |
|
2:20.76 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
André Goldberg Ballerini |
1999 |
|
513 |
29.54 |
1:06.87 |
1:47.91 |
|
2:22.39 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Aymeric Parmentier |
1993 |
|
467 |
31.44 |
1:08.62 |
1:51.96 |
|
2:26.87 |
|
|
Belgium Paralympic Team |
2:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
461 |
31.31 |
1:09.72 |
1:51.61 |
|
2:27.49 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
14 april 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
22:41 |
|