2019-11-15   04:41:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indledende kl. 10.00

Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  13:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
Løb 28, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Gregorio Paltrinieri (1994) 14:39.93 2014-08-20 
Nordisk Rekord Senior: Pál Joensen (1990) 14:46.33 2011-07-31 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lukas Storm  1999      1:01.74  2:06.96  3:12.40  4:18.84  16:19.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  16:31.59      5:25.31  6:31.19  7:37.24  8:44.09     
          9:50.55  10:56.37  12:01.53  13:06.75     
          14:12.02  15:17.39         
                     
Mads Midtbøll  1998      1:00.89  2:05.89  3:11.60  4:18.29  16:19.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  16:21.78      5:23.76  6:30.03  7:35.81  8:41.83     
          9:47.81  10:54.32  12:01.18  13:07.57     
          14:14.21  15:18.68         
                     
Jonas Hørslev Sørensen  1999      1:02.12  2:07.84  3:13.55  4:19.76  16:24.44   
  Agfs Svømmeafdeling  16:20.29      5:25.86  6:31.90  7:37.88  8:43.90     
          9:50.05  10:56.07  12:01.79  13:07.76     
          14:13.98  15:20.26         
                     
Andreas Hansen  2000      1:01.99  2:07.10  3:12.30  4:17.45  16:26.57   
  Vejle Svømmeklub Triton  16:27.34      5:22.80  6:29.30  7:34.29  8:41.39     
          9:48.06  10:55.01  12:01.77  13:08.36     
          14:15.17  15:22.09         
                     
Ahmed Gebrel  1991      1:02.73  2:08.02  3:14.14  4:20.28  16:42.82   
  Palestine National Team  16:37.07      5:26.72  6:33.32  7:40.35  8:47.23     
          9:54.81  11:02.57  12:10.29  13:18.26     
          14:26.96  15:36.19         
                     
Niklas Broch Thielemann  1994      1:01.69  2:06.60  3:12.23  4:18.84  16:45.78   
  Sigma Swim Birkerød  16:10.31      5:25.56  6:32.53  7:39.52  8:47.16     
          9:54.89  11:03.12  12:11.72  13:19.85     
          14:28.70  15:37.55         
                     
Mads Rishøj  1999      1:03.12  2:09.97  3:17.62  4:24.80  16:46.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  16:51.50      5:32.46  6:41.01  7:48.86  8:56.53     
          10:04.22  11:11.52  12:18.51  13:26.54     
          14:34.59  15:41.12         
                     
Jakob Kornmaaler  1995      1:02.31  2:08.86  3:16.42  4:24.01  16:59.46   
  Agfs Svømmeafdeling  16:26.53      5:30.81  6:38.43  7:45.99  8:55.60     
          10:04.58  11:13.93  12:23.22  13:32.94     
          14:41.84  15:50.66         
                     
Christian Rasmussen  1998      1:04.02  2:10.58  3:18.05  4:25.58  17:03.72   
  Holstebro Svømme Club  16:32.47      5:33.96  6:41.85  7:50.34  8:58.83     
          10:07.77  11:17.05  12:26.24  13:35.76     
          14:45.21  15:54.67         
                     
10  Peter Mandrup Madsen  1997      1:03.77  2:13.35  3:22.99  4:32.98  17:10.40   
  Agfs Svømmeafdeling  16:36.29      5:39.66  6:48.08  7:56.43  9:05.69     
          10:14.53  11:24.80  12:33.14  13:41.82     
          14:51.64  16:01.19         
                     
11  Tomas Stensballe Larsen  2000      1:03.09  2:10.28  3:18.58  4:27.27  17:11.75   
  Gentofte Svømme Klub  16:42.61      5:36.39  6:44.23  7:53.01  9:03.37     
          10:13.79  11:24.87  12:35.42  13:46.26     
          14:56.37  16:05.68         
                     
12  Mads Ørsted Nielsen  1999      1:02.15  2:07.85  3:14.41  4:21.56  17:12.33   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  16:47.31      5:29.94  6:39.30  7:49.39  8:59.39     
          10:10.56  11:22.30  12:33.20  13:44.04     
          14:54.95  16:05.73         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark