2019-12-08   10:27:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Strängnäs Simcup 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 3/4 Klockan 09.30 (Insim 08.30)

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Strängnäs Simcup 2016    Utskriftsdatum  03 april 2016   
  Tävlingsort  Strängnäs    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Strängnäs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 april 2016         
 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb            32.55   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb            37.02   
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb            37.62   
Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb            37.78   
Gustav Thorsén  2004  Köpings Simsällskap            39.71   
Sigge Verner  2005  Eskilstuna Simklubb            41.08   
Jonathan Grotheus  2004  Katrineholms Simsällskap            41.86   
Linus Jansson  2005  Eskilstuna Simklubb            44.61   
Felix Eriksson  2005  Katrineholms Simsällskap            45.42   
10  Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb            45.66   
11  Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb            49.62   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            27.51   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            27.82   
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb            28.87   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap            30.52   
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap            31.27   
Nathan Solomon  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.27   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb            33.04   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            33.21   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap            34.02   
10  Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simklubb            34.38   
11  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            34.43   
12  Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap            34.98   
13  Erik Aldrin  2003  Katrineholms Simsällskap            35.18   
14  Dominik Stefanovic  2003  Finspångs Simklubb            37.05   
15  Johannes Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb            45.16   
16  Alex Bah  2003  Eskilstuna Simklubb            50.51   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            25.53   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap            28.73   
Mark Csontos  2001  Katrineholms Simsällskap            33.63   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simklubb            25.43   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            25.78   
Johannes Cederholm  1994  Strängnäs Simklubb            26.55   
Elias Olsson Svensson  1996  Katrineholms Simsällskap            26.90   
Alexej Potorochyn  1999  Nyköpings Simsällskap            27.25   
Nawar Arouk  1996  Strängnäs Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  03 april 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner