Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
29 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:47 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
543 |
|
|
|
|
29.45 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
527 |
|
|
|
|
29.76 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
497 |
|
|
|
|
30.34 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Yde |
2000 |
|
467 |
|
|
|
|
30.98 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
410 |
|
|
|
|
32.35 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian Juul Jensen |
2000 |
|
373 |
|
|
|
|
33.38 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
|
341 |
|
|
|
|
34.38 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
332 |
|
|
|
|
34.71 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Vang Kleist |
2000 |
|
301 |
|
|
|
|
35.85 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joakim Kopp Drewsen |
2000 |
|
209 |
|
|
|
|
40.48 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miki Tecle Hagos |
2000 |
|
192 |
|
|
|
|
41.64 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
29 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:47 |
|
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:40 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
390 |
|
|
|
|
32.90 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
|
345 |
|
|
|
|
34.26 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
343 |
|
|
|
|
34.32 |
|
|
Lillesand IL |
36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
340 |
|
|
|
|
34.42 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Johnsen |
2003 |
|
290 |
|
|
|
|
36.28 |
|
|
Odder Svømmeklub |
37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
|
269 |
|
|
|
|
37.20 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nikolai Levi Larsen |
2003 |
|
266 |
|
|
|
|
37.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lucas Paturel |
2004 |
|
223 |
|
|
|
|
39.62 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
577 |
|
|
|
|
28.86 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
485 |
|
|
|
|
30.59 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Yde |
2000 |
|
482 |
|
|
|
|
30.66 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
421 |
|
|
|
|
32.07 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Vang Kleist |
2000 |
|
394 |
|
|
|
|
32.78 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian Juul Jensen |
2000 |
|
381 |
|
|
|
|
33.14 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
|
350 |
|
|
|
|
34.09 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
331 |
|
|
|
|
34.72 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:40 |
|
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
07:37 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
609 |
|
|
|
|
31.92 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
607 |
|
|
|
|
31.95 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
|
599 |
|
|
|
|
32.10 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
559 |
|
|
|
|
32.84 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
512 |
|
|
|
|
33.81 |
|
|
Lillesand IL |
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
|
487 |
|
|
|
|
34.38 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
445 |
|
|
|
|
35.43 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
|
336 |
|
|
|
|
38.90 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
07:37 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:49 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
|
647 |
|
|
|
|
31.28 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
638 |
|
|
|
|
31.42 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
623 |
|
|
|
|
31.68 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
551 |
|
|
|
|
32.99 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
514 |
|
|
|
|
33.78 |
|
|
Lillesand IL |
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
465 |
|
|
|
|
34.92 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
|
338 |
|
|
|
|
38.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:49 |
|
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Steen Andersen |
1995 |
|
563 |
|
|
|
|
27.16 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Mathingsdal Pedersen |
1998 |
|
529 |
|
|
|
|
27.72 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Yde |
1996 |
|
525 |
|
|
|
|
27.80 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anders Frimor Kirk |
1996 |
|
492 |
|
|
|
|
28.41 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
|
492 |
|
|
|
|
28.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian Koch |
1998 |
|
441 |
|
|
|
|
29.45 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
|
439 |
|
|
|
|
29.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
|
425 |
|
|
|
|
29.81 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peter Enevold Sørensen |
1998 |
|
399 |
|
|
|
|
30.46 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
386 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
16:38 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
520 |
|
|
|
|
27.89 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
516 |
|
|
|
|
27.95 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
463 |
|
|
|
|
28.98 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Kloster |
2002 |
|
434 |
|
|
|
|
29.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ruben Nørgaard |
2002 |
|
370 |
|
|
|
|
31.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Esben Røjkjær Rasmussen |
2001 |
|
332 |
|
|
|
|
32.37 |
|
|
Swim Team Neptun |
34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Juul Pedersen |
2002 |
|
318 |
|
|
|
|
32.84 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathias Pedersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Asynkron arm i start |
|
Viborg Svømme Klub |
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johannes Hope |
1999 |
|
537 |
|
|
|
|
27.58 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Yde |
2000 |
|
534 |
|
|
|
|
27.64 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
517 |
|
|
|
|
27.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
503 |
|
|
|
|
28.20 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
462 |
|
|
|
|
29.00 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
449 |
|
|
|
|
29.29 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
444 |
|
|
|
|
29.38 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Horsens Svømmeklub |
28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Steen Andersen |
1995 |
|
697 |
|
|
|
|
25.29 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Yde |
1996 |
|
560 |
|
|
|
|
27.21 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Mathingsdal Pedersen |
1998 |
|
533 |
|
|
|
|
27.65 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
|
509 |
|
|
|
|
28.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Frimor Kirk |
1996 |
|
496 |
|
|
|
|
28.32 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
|
416 |
|
|
|
|
30.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Enevold Sørensen |
1998 |
|
408 |
|
|
|
|
30.22 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
360 |
|
|
|
|
31.51 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
16:38 |
|
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:41 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
519 |
|
|
|
|
30.39 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
510 |
|
|
|
|
30.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
|
443 |
|
|
|
|
32.03 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
|
442 |
|
|
|
|
32.07 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
438 |
|
|
|
|
32.15 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vera Fossdal Elebrg |
2001 |
|
416 |
|
|
|
|
32.72 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
405 |
|
|
|
|
33.00 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Helene Baxter |
2000 |
|
405 |
|
|
|
|
33.01 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
401 |
|
|
|
|
33.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maria Kornum |
2001 |
|
364 |
|
|
|
|
34.20 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maja Meinert |
2001 |
|
364 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Signe Christensen |
2001 |
|
355 |
|
|
|
|
34.47 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
|
347 |
|
|
|
|
34.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Camilla Aagaard |
2000 |
|
346 |
|
|
|
|
34.77 |
Dansk rekord S13 |
|
Svømmeklubben Nord |
36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Thea Bjørnestad |
2000 |
|
339 |
|
|
|
|
35.01 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Celine Abrahamsen |
2001 |
|
330 |
|
|
|
|
35.35 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Helena M. S. Sørensen |
2001 |
|
319 |
|
|
|
|
35.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Liv Hingeberg |
2001 |
|
287 |
|
|
|
|
37.03 |
|
|
Odder Svømmeklub |
36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mille C. Berg |
2001 |
|
285 |
|
|
|
|
37.08 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Astrid Yde |
2000 |
|
246 |
|
|
|
|
38.97 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
|
242 |
|
|
|
|
39.20 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
229 |
|
|
|
|
39.92 |
|
|
Lillesand IL |
36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
536 |
|
|
|
|
30.06 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Asta Blanch |
1996 |
|
507 |
|
|
|
|
30.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
493 |
|
|
|
|
30.92 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
489 |
|
|
|
|
31.00 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marie Sveingard |
1999 |
|
488 |
|
|
|
|
31.03 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
471 |
|
|
|
|
31.39 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
463 |
|
|
|
|
31.57 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
456 |
|
|
|
|
31.72 |
|
|
Lillesand IL |
31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
|
439 |
|
|
|
|
32.12 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Synnøve Døskeland |
1998 |
|
424 |
|
|
|
|
32.51 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kristin Xin Øie |
1999 |
|
406 |
|
|
|
|
32.98 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tessa Francisca Janssen |
1999 |
|
387 |
|
|
|
|
33.52 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
373 |
|
|
|
|
33.91 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alma Moen |
1997 |
|
314 |
|
|
|
|
35.93 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Freja Brogaard |
1999 |
|
258 |
|
|
|
|
38.34 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
|
248 |
|
|
|
|
38.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:41 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
16:46 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
491 |
|
|
|
|
30.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
488 |
|
|
|
|
31.03 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
464 |
|
|
|
|
31.55 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
442 |
|
|
|
|
32.06 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vera Fossdal Elebrg |
2001 |
|
439 |
|
|
|
|
32.12 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helene Baxter |
2000 |
|
428 |
|
|
|
|
32.40 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
368 |
|
|
|
|
34.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Kornum |
2001 |
|
366 |
|
|
|
|
34.13 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
584 |
|
|
|
|
29.22 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
515 |
|
|
|
|
30.47 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Asta Blanch |
1996 |
|
506 |
|
|
|
|
30.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
480 |
|
|
|
|
31.18 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
469 |
|
|
|
|
31.43 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marie Sveingard |
1999 |
|
468 |
|
|
|
|
31.45 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
464 |
|
|
|
|
31.54 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
450 |
|
|
|
|
31.88 |
|
|
Lillesand IL |
31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
16:46 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
29 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:16 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Kontor & Papir |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Bonde |
2001 |
|
458 |
1:14.46 |
2:36.26 |
4:07.19 |
|
5:16.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
442 |
1:11.71 |
2:27.21 |
4:05.04 |
|
5:20.10 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jacob Lund |
2001 |
|
362 |
1:18.40 |
2:50.65 |
4:23.39 |
|
5:41.94 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
5:59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
361 |
1:17.36 |
2:47.43 |
4:25.26 |
|
5:42.24 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
337 |
1:18.24 |
2:47.75 |
4:22.97 |
|
5:50.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
|
264 |
1:22.51 |
3:00.20 |
5:01.15 |
|
6:19.89 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
6:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Kontor & Papir |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
518 |
1:06.20 |
2:25.90 |
3:51.48 |
|
5:03.61 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
500 |
1:10.32 |
2:32.81 |
3:59.04 |
|
5:07.14 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
460 |
1:10.62 |
2:37.16 |
4:05.72 |
|
5:15.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
459 |
1:15.18 |
2:40.62 |
4:03.68 |
|
5:15.99 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
421 |
1:10.92 |
2:38.88 |
4:12.19 |
|
5:25.27 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
413 |
1:16.22 |
2:39.26 |
4:18.16 |
|
5:27.17 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
|
394 |
1:12.17 |
2:42.47 |
4:18.21 |
|
5:32.50 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Kontor & Papir |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Mathingsdal Pedersen |
1998 |
|
553 |
1:08.26 |
2:23.35 |
3:47.47 |
|
4:56.99 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
4:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
29 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:16 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
29 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:42 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emily Lane |
2000 |
|
604 |
1:10.68 |
2:31.97 |
4:04.89 |
|
5:17.46 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
5:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marie Hinna |
2000 |
|
544 |
1:16.53 |
2:41.99 |
4:16.68 |
|
5:28.76 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
5:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lise Chevalier |
2000 |
|
528 |
1:14.05 |
2:43.54 |
4:15.02 |
|
5:32.02 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
5:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
511 |
1:17.78 |
2:45.05 |
4:21.46 |
|
5:35.61 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
|
319 |
1:36.37 |
3:17.51 |
5:03.13 |
|
6:32.73 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
6:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
496 |
1:17.61 |
2:40.82 |
4:22.30 |
|
5:39.08 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
5:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
373 |
1:23.89 |
3:02.16 |
4:45.64 |
|
6:12.90 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
6:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
29 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:42 |
|
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:26 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
558 |
|
|
|
|
32.08 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
524 |
|
|
|
|
32.77 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
505 |
|
|
|
|
33.16 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
504 |
|
|
|
|
33.18 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julian S. Klok Solås |
1999 |
|
452 |
|
|
|
|
34.41 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
449 |
|
|
|
|
34.50 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
438 |
|
|
|
|
34.77 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
415 |
|
|
|
|
35.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gustav Yde |
2000 |
|
379 |
|
|
|
|
36.49 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christian Juul Jensen |
2000 |
|
360 |
|
|
|
|
37.13 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Mathingsdal Pedersen |
1998 |
|
516 |
|
|
|
|
32.92 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
469 |
|
|
|
|
33.99 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
459 |
|
|
|
|
34.24 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
|
427 |
|
|
|
|
35.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Koch |
1998 |
|
417 |
|
|
|
|
35.35 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Yde |
1996 |
|
398 |
|
|
|
|
35.90 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel Steen Andersen |
1995 |
|
370 |
|
|
|
|
36.80 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:26 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:07 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Kornum |
2003 |
|
329 |
|
|
|
|
38.27 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
325 |
|
|
|
|
38.40 |
|
|
Lillesand IL |
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
|
311 |
|
|
|
|
38.98 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
310 |
|
|
|
|
39.01 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
301 |
|
|
|
|
39.42 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victor Abel Brandi |
2003 |
|
277 |
|
|
|
|
40.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Iversen |
2004 |
|
258 |
|
|
|
|
41.49 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christian Johannesen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Horsens Svømmeklub |
41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
520 |
|
|
|
|
32.84 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
430 |
|
|
|
|
34.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malthe Levisen |
2001 |
|
420 |
|
|
|
|
35.27 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
399 |
|
|
|
|
35.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
367 |
|
|
|
|
36.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
315 |
|
|
|
|
38.81 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads L. Skov Sørensen |
2001 |
|
315 |
|
|
|
|
38.81 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Aalborg Svømmeklub |
36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
582 |
|
|
|
|
31.64 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
529 |
|
|
|
|
32.66 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
525 |
|
|
|
|
32.73 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
517 |
|
|
|
|
32.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
488 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julian S. Klok Solås |
1999 |
|
456 |
|
|
|
|
34.31 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
422 |
|
|
|
|
35.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
410 |
|
|
|
|
35.55 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Mathingsdal Pedersen |
1998 |
|
583 |
|
|
|
|
31.61 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
540 |
|
|
|
|
32.44 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Steen Andersen |
1995 |
|
530 |
|
|
|
|
32.64 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Yde |
1996 |
|
493 |
|
|
|
|
33.44 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
476 |
|
|
|
|
33.82 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
|
459 |
|
|
|
|
34.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christian Koch |
1998 |
|
412 |
|
|
|
|
35.50 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:07 |
|
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
29 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
20:14 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marie Sveingard |
1999 |
|
624 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
|
621 |
|
|
|
|
34.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
503 |
|
|
|
|
37.06 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maren Øie |
1997 |
|
471 |
|
|
|
|
37.87 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
404 |
|
|
|
|
39.85 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
397 |
|
|
|
|
40.09 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alma Moen |
1997 |
|
336 |
|
|
|
|
42.40 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
|
330 |
|
|
|
|
42.62 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
29 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
20:14 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:16 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
|
633 |
|
|
|
|
34.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marie Sveingard |
1999 |
|
608 |
|
|
|
|
34.79 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
510 |
|
|
|
|
36.88 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maren Øie |
1997 |
|
467 |
|
|
|
|
37.99 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
385 |
|
|
|
|
40.49 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
364 |
|
|
|
|
41.27 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alma Moen |
1997 |
|
361 |
|
|
|
|
41.39 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
|
319 |
|
|
|
|
43.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:16 |
|
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
578 |
|
|
|
|
25.10 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
515 |
|
|
|
|
26.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johannes Hope |
1999 |
|
494 |
|
|
|
|
26.45 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Yde |
2000 |
|
484 |
|
|
|
|
26.62 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
474 |
|
|
|
|
26.81 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
469 |
|
|
|
|
26.90 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
465 |
|
|
|
|
26.98 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
464 |
|
|
|
|
27.00 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
459 |
|
|
|
|
27.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
455 |
|
|
|
|
27.18 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
436 |
|
|
|
|
27.57 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Daniel Vang Kleist |
2000 |
|
431 |
|
|
|
|
27.68 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christian Juul Jensen |
2000 |
|
426 |
|
|
|
|
27.77 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mark Jensby Madsen |
1999 |
|
421 |
|
|
|
|
27.88 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
421 |
|
|
|
|
27.89 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
394 |
|
|
|
|
28.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
|
394 |
|
|
|
|
28.51 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
391 |
|
|
|
|
28.59 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
|
390 |
|
|
|
|
28.60 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
377 |
|
|
|
|
28.93 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
357 |
|
|
|
|
29.47 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Rasmus Pedersen |
2000 |
|
351 |
|
|
|
|
29.64 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mads Nielsen |
2000 |
|
346 |
|
|
|
|
29.76 |
|
|
Swim Team Neptun |
29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Joakim Kopp Drewsen |
2000 |
|
280 |
|
|
|
|
31.95 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miki Tecle Hagos |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Farsund Svømmeklubb |
33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:03 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
531 |
|
|
|
|
25.82 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
481 |
|
|
|
|
26.67 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
478 |
|
|
|
|
26.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
431 |
|
|
|
|
27.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
415 |
|
|
|
|
28.02 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Kloster |
2002 |
|
412 |
|
|
|
|
28.08 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christian Bonde |
2001 |
|
398 |
|
|
|
|
28.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Malthe Levisen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johannes Hope |
1999 |
|
515 |
|
|
|
|
26.07 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Yde |
2000 |
|
493 |
|
|
|
|
26.46 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
483 |
|
|
|
|
26.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
466 |
|
|
|
|
26.97 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
465 |
|
|
|
|
26.98 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
451 |
|
|
|
|
27.25 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
445 |
|
|
|
|
27.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
440 |
|
|
|
|
27.49 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:03 |
|
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
29 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
20:16 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Dyyt Køreskole |
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Dyyt Køreskole |
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Dyyt Køreskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
561 |
|
|
|
|
28.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
553 |
|
|
|
|
28.91 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
547 |
|
|
|
|
29.00 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emily Lane |
2000 |
|
524 |
|
|
|
|
29.43 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marie Hinna |
2000 |
|
510 |
|
|
|
|
29.70 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
497 |
|
|
|
|
29.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
495 |
|
|
|
|
29.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
|
485 |
|
|
|
|
30.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
|
485 |
|
|
|
|
30.20 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
|
483 |
|
|
|
|
30.23 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helene Baxter |
2000 |
|
480 |
|
|
|
|
30.30 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maja Meinert |
2001 |
|
477 |
|
|
|
|
30.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
473 |
|
|
|
|
30.45 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Celine Abrahamsen |
2001 |
|
467 |
|
|
|
|
30.58 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
462 |
|
|
|
|
30.69 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marie Brandt Pedersen |
2000 |
|
460 |
|
|
|
|
30.73 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Astrid Yde |
2000 |
|
450 |
|
|
|
|
30.95 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Smilla Lyhne |
2000 |
|
444 |
|
|
|
|
31.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Vera Fossdal Elebrg |
2001 |
|
443 |
|
|
|
|
31.12 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Liv Hingeberg |
2001 |
|
438 |
|
|
|
|
31.24 |
|
|
Odder Svømmeklub |
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Thea Bjørnestad |
2000 |
|
436 |
|
|
|
|
31.29 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maria Kornum |
2001 |
|
432 |
|
|
|
|
31.38 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Laura Buur Rasmussen |
2001 |
|
423 |
|
|
|
|
31.61 |
|
|
Odder Svømmeklub |
32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anna Sarauw |
2001 |
|
389 |
|
|
|
|
32.49 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Camilla Aagaard |
2000 |
|
386 |
|
|
|
|
32.57 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
|
371 |
|
|
|
|
33.00 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
|
338 |
|
|
|
|
34.05 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
334 |
|
|
|
|
34.19 |
|
|
Lillesand IL |
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Simone Sloth Østergaard |
2000 |
|
331 |
|
|
|
|
34.28 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Helene Johnsen |
2001 |
|
282 |
|
|
|
|
36.18 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Dyyt Køreskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
621 |
|
|
|
|
27.80 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
599 |
|
|
|
|
28.15 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
|
565 |
|
|
|
|
28.70 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
|
564 |
|
|
|
|
28.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
561 |
|
|
|
|
28.77 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anne Nielsen |
1999 |
|
543 |
|
|
|
|
29.07 |
|
|
Aars Svømmeklub |
29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
524 |
|
|
|
|
29.42 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maren Øie |
1997 |
|
494 |
|
|
|
|
30.01 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Asta Blanch |
1996 |
|
491 |
|
|
|
|
30.06 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
485 |
|
|
|
|
30.20 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marie Sveingard |
1999 |
|
482 |
|
|
|
|
30.25 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
469 |
|
|
|
|
30.53 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Synnøve Døskeland |
1998 |
|
431 |
|
|
|
|
31.40 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tessa Francisca Janssen |
1999 |
|
405 |
|
|
|
|
32.05 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kristin Xin Øie |
1999 |
|
398 |
|
|
|
|
32.24 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Freja Brogaard |
1999 |
|
388 |
|
|
|
|
32.51 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alma Moen |
1997 |
|
369 |
|
|
|
|
33.08 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
340 |
|
|
|
|
33.97 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
29 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
20:16 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:10 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Dyyt Køreskole |
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Dyyt Køreskole |
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Dyyt Køreskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
572 |
|
|
|
|
28.58 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
565 |
|
|
|
|
28.70 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
540 |
|
|
|
|
29.14 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emily Lane |
2000 |
|
529 |
|
|
|
|
29.34 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marie Hinna |
2000 |
|
495 |
|
|
|
|
29.98 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
464 |
|
|
|
|
30.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
|
461 |
|
|
|
|
30.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
446 |
|
|
|
|
31.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Dyyt Køreskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
619 |
|
|
|
|
27.83 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
|
592 |
|
|
|
|
28.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
581 |
|
|
|
|
28.43 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Nielsen |
1999 |
|
573 |
|
|
|
|
28.56 |
|
|
Aars Svømmeklub |
29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
|
564 |
|
|
|
|
28.72 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
558 |
|
|
|
|
28.82 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
531 |
|
|
|
|
29.30 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maren Øie |
1997 |
|
476 |
|
|
|
|
30.38 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:10 |
|
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
09:27 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johannes Hope |
1999 |
|
587 |
27.35 |
|
|
|
56.02 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
543 |
27.94 |
|
|
|
57.47 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
522 |
27.77 |
|
|
|
58.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Yde |
2000 |
|
514 |
28.45 |
|
|
|
58.54 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
510 |
28.22 |
|
|
|
58.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
488 |
28.28 |
|
|
|
59.56 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
486 |
28.59 |
|
|
|
59.65 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
484 |
28.46 |
|
|
|
59.74 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
|
444 |
29.84 |
|
|
|
1:01.45 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mark Jensby Madsen |
1999 |
|
443 |
29.57 |
|
|
|
1:01.51 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
434 |
29.37 |
|
|
|
1:01.95 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
427 |
30.08 |
|
|
|
1:02.26 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
420 |
29.96 |
|
|
|
1:02.62 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Simon Andersen |
2000 |
|
401 |
30.22 |
|
|
|
1:03.57 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christian Juul Jensen |
2000 |
|
397 |
30.25 |
|
|
|
1:03.80 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
392 |
30.23 |
|
|
|
1:04.08 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Daniel Vang Kleist |
2000 |
|
389 |
30.76 |
|
|
|
1:04.23 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mads Nielsen |
2000 |
|
361 |
31.01 |
|
|
|
1:05.84 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rasmus Pedersen |
2000 |
|
341 |
30.83 |
|
|
|
1:07.14 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
1:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Joakim Kopp Drewsen |
2000 |
|
298 |
33.14 |
|
|
|
1:10.22 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Miki Tecle Hagos |
2000 |
|
284 |
33.53 |
|
|
|
1:11.36 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
|
279 |
33.08 |
|
|
|
1:11.76 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lars Lyhne |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Horsens Svømmeklub |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
09:27 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:37 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
432 |
30.14 |
|
|
|
1:02.01 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
423 |
30.65 |
|
|
|
1:02.45 |
|
|
Lillesand IL |
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
390 |
30.59 |
|
|
|
1:04.18 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
382 |
30.81 |
|
|
|
1:04.60 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Victor Abel Brandi |
2003 |
|
329 |
33.19 |
|
|
|
1:07.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
|
323 |
33.07 |
|
|
|
1:08.30 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Hammer |
2004 |
|
283 |
34.12 |
|
|
|
1:11.39 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikolai Levi Larsen |
2003 |
|
275 |
33.89 |
|
|
|
1:12.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
527 |
28.13 |
|
|
|
58.04 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
497 |
28.96 |
|
|
|
59.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Kloster |
2002 |
|
491 |
28.83 |
|
|
|
59.44 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
|
489 |
29.22 |
|
|
|
59.51 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
489 |
28.51 |
|
|
|
59.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
474 |
29.52 |
|
|
|
1:00.16 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
465 |
29.55 |
|
|
|
1:00.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian Bonde |
2001 |
|
455 |
29.34 |
|
|
|
1:00.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
664 |
26.28 |
|
|
|
53.75 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johannes Hope |
1999 |
|
586 |
27.19 |
|
|
|
56.05 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
542 |
27.46 |
|
|
|
57.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Yde |
2000 |
|
542 |
27.64 |
|
|
|
57.53 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
510 |
28.15 |
|
|
|
58.68 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
505 |
28.67 |
|
|
|
58.87 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
482 |
28.90 |
|
|
|
59.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
467 |
28.84 |
|
|
|
1:00.46 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Steen Andersen |
1995 |
|
694 |
25.91 |
|
|
|
52.96 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Mathingsdal Pedersen |
1998 |
|
601 |
26.50 |
|
|
|
55.58 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
541 |
27.98 |
|
|
|
57.57 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
|
505 |
28.68 |
|
|
|
58.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Frimor Kirk |
1996 |
|
484 |
28.74 |
|
|
|
59.73 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
|
462 |
28.99 |
|
|
|
1:00.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus Yde |
1996 |
|
461 |
28.16 |
|
|
|
1:00.70 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian Koch |
1998 |
|
436 |
29.26 |
|
|
|
1:01.82 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:37 |
|
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
605 |
29.84 |
|
|
|
1:01.54 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emily Lane |
2000 |
|
581 |
30.28 |
|
|
|
1:02.37 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
568 |
30.06 |
|
|
|
1:02.87 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
563 |
30.51 |
|
|
|
1:03.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helene Baxter |
2000 |
|
526 |
31.13 |
|
|
|
1:04.49 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
522 |
31.30 |
|
|
|
1:04.65 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
|
515 |
30.99 |
|
|
|
1:04.94 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
515 |
31.14 |
|
|
|
1:04.96 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marie Hinna |
2000 |
|
510 |
31.34 |
|
|
|
1:05.16 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maja Meinert |
2001 |
|
508 |
31.06 |
|
|
|
1:05.22 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
487 |
31.73 |
|
|
|
1:06.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
480 |
32.43 |
|
|
|
1:06.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
|
473 |
31.96 |
|
|
|
1:06.79 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lise Chevalier |
2000 |
|
461 |
32.76 |
|
|
|
1:07.39 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Vera Fossdal Elebrg |
2001 |
|
459 |
32.36 |
|
|
|
1:07.48 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Liv Hingeberg |
2001 |
|
455 |
32.99 |
|
|
|
1:07.67 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sibel Simonsen |
2001 |
|
455 |
32.83 |
|
|
|
1:07.69 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Celine Abrahamsen |
2001 |
|
448 |
32.39 |
|
|
|
1:08.00 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Viborg Larsen |
2001 |
|
441 |
33.63 |
|
|
|
1:08.36 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Marie Brandt Pedersen |
2000 |
|
436 |
32.76 |
|
|
|
1:08.66 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Helena M. S. Sørensen |
2001 |
|
423 |
32.59 |
|
|
|
1:09.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maria Kornum |
2001 |
|
421 |
33.47 |
|
|
|
1:09.43 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anna Sarauw |
2001 |
|
403 |
33.42 |
|
|
|
1:10.45 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Camilla Aagaard |
2000 |
|
389 |
34.37 |
|
|
|
1:11.30 |
Dansk rekord S13 |
|
Svømmeklubben Nord |
1:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Astrid Yde |
2000 |
|
365 |
33.86 |
|
|
|
1:12.82 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mille C. Berg |
2001 |
|
356 |
35.26 |
|
|
|
1:13.41 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
1:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
|
356 |
35.35 |
|
|
|
1:13.42 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Cathrine Boe Andersen |
2001 |
|
350 |
35.29 |
|
|
|
1:13.86 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
|
349 |
34.71 |
|
|
|
1:13.90 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Signe Christensen |
2001 |
|
347 |
35.22 |
|
|
|
1:14.07 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Simone Sloth Østergaard |
2000 |
|
333 |
35.97 |
|
|
|
1:15.06 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Nanna Eriksen |
2001 |
|
322 |
36.19 |
|
|
|
1:15.93 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
320 |
36.20 |
|
|
|
1:16.09 |
|
|
Lillesand IL |
1:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Helene Johnsen |
2001 |
|
243 |
37.97 |
|
|
|
1:23.36 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Anne Kopp Drewsen |
2001 |
|
232 |
39.58 |
|
|
|
1:24.69 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
627 |
29.10 |
|
|
|
1:00.83 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
592 |
29.88 |
|
|
|
1:01.99 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
|
572 |
30.73 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Nielsen |
1999 |
|
553 |
30.35 |
|
|
|
1:03.41 |
|
|
Aars Svømmeklub |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Asta Blanch |
1996 |
|
546 |
31.02 |
|
|
|
1:03.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
542 |
30.32 |
|
|
|
1:03.83 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
534 |
30.95 |
|
|
|
1:04.18 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
|
514 |
31.54 |
|
|
|
1:04.98 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
1:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
471 |
32.33 |
|
|
|
1:06.92 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maren Øie |
1997 |
|
459 |
32.07 |
|
|
|
1:07.47 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marie Sveingard |
1999 |
|
457 |
31.61 |
|
|
|
1:07.58 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Synnøve Døskeland |
1998 |
|
419 |
33.82 |
|
|
|
1:09.56 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
415 |
33.09 |
|
|
|
1:09.78 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristin Xin Øie |
1999 |
|
410 |
33.36 |
|
|
|
1:10.09 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tessa Francisca Janssen |
1999 |
|
403 |
33.27 |
|
|
|
1:10.44 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alma Moen |
1997 |
|
398 |
34.09 |
|
|
|
1:10.73 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
385 |
34.73 |
|
|
|
1:11.54 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
|
373 |
34.77 |
|
|
|
1:12.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Freja Brogaard |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:48 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
606 |
29.84 |
|
|
|
1:01.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
603 |
30.13 |
|
|
|
1:01.63 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emily Lane |
2000 |
|
577 |
30.23 |
|
|
|
1:02.53 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
538 |
30.73 |
|
|
|
1:04.01 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helene Baxter |
2000 |
|
510 |
31.18 |
|
|
|
1:05.17 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
506 |
31.18 |
|
|
|
1:05.34 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
|
501 |
31.52 |
|
|
|
1:05.54 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
492 |
31.54 |
|
|
|
1:05.93 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
648 |
29.29 |
|
|
|
1:00.15 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
598 |
29.54 |
|
|
|
1:01.80 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Nielsen |
1999 |
|
580 |
29.77 |
|
|
|
1:02.42 |
|
|
Aars Svømmeklub |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
|
568 |
30.91 |
|
|
|
1:02.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Asta Blanch |
1996 |
|
515 |
31.65 |
|
|
|
1:04.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
464 |
31.53 |
|
|
|
1:07.25 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
453 |
32.77 |
|
|
|
1:07.77 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
432 |
32.64 |
|
|
|
1:08.86 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:48 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
10:30 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Supervin |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
369 |
37.83 |
1:18.29 |
1:57.65 |
|
2:35.93 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
|
334 |
37.68 |
|
1:59.80 |
|
2:41.19 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Østerballe |
2003 |
|
315 |
37.37 |
1:19.16 |
2:02.46 |
|
2:44.32 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Johnsen |
2003 |
|
283 |
39.42 |
1:23.55 |
2:07.92 |
|
2:50.40 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Theis Dalgaard |
2004 |
|
261 |
40.48 |
1:24.52 |
2:10.41 |
|
2:54.96 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
|
259 |
40.75 |
1:25.74 |
2:10.96 |
|
2:55.53 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
241 |
43.60 |
1:30.82 |
2:15.58 |
|
2:59.84 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johan Wågbø |
2004 |
|
215 |
44.24 |
1:31.99 |
2:20.86 |
|
3:06.57 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
3:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sebastian B Lehmann |
2004 |
|
206 |
44.97 |
1:33.41 |
2:22.43 |
|
3:09.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Per Odrich |
2006 |
|
203 |
46.15 |
1:35.68 |
2:24.69 |
|
3:10.16 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niklas Højbjerg |
2003 |
|
203 |
44.45 |
1:34.50 |
2:25.43 |
|
3:10.41 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 150m |
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Supervin |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
556 |
31.27 |
1:04.76 |
1:40.44 |
|
2:16.10 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
2:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
520 |
32.68 |
1:07.88 |
2:19.11 |
|
2:19.11 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
469 |
34.41 |
1:10.75 |
1:47.92 |
|
2:24.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathias Pedersen |
2002 |
|
416 |
33.96 |
1:12.18 |
2:29.87 |
|
2:29.87 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thor G. Nedergaard |
2002 |
|
395 |
35.08 |
1:13.84 |
1:53.47 |
|
2:32.46 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
342 |
34.69 |
1:14.04 |
1:55.98 |
|
2:39.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonas L. Werther |
2002 |
|
326 |
38.89 |
1:20.34 |
2:01.58 |
|
2:42.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads L. Skov Sørensen |
2001 |
|
292 |
38.74 |
1:20.72 |
2:04.63 |
|
2:48.58 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikkel Juul Pedersen |
2002 |
|
268 |
40.11 |
1:24.61 |
2:10.70 |
|
2:53.51 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Neddykket i mål |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Supervin |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
460 |
33.52 |
1:10.57 |
1:47.81 |
|
2:24.95 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
426 |
34.64 |
1:12.98 |
1:51.74 |
|
2:28.65 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
388 |
36.28 |
1:14.67 |
1:54.52 |
|
2:33.37 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
380 |
36.16 |
1:16.68 |
1:56.03 |
|
2:34.51 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
307 |
38.38 |
1:20.29 |
2:03.64 |
|
2:45.76 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lars Lyhne |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Vang Kleist |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 100m |
|
Svømmeklubben Nord |
2:43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Supervin |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
|
460 |
34.39 |
1:11.59 |
1:49.21 |
|
2:24.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
10:30 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
10:46 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Cykelspecialisten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
405 |
40.49 |
1:24.22 |
2:07.48 |
|
2:47.66 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
|
363 |
40.98 |
1:24.94 |
2:10.04 |
|
2:53.86 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura S. Olesen |
2005 |
|
351 |
42.18 |
1:27.95 |
2:12.59 |
|
2:55.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Varming |
2005 |
|
335 |
42.32 |
1:27.88 |
2:14.27 |
|
2:58.52 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alberte Kempel Christense |
2004 |
|
330 |
43.40 |
1:29.94 |
2:16.44 |
|
2:59.36 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
|
322 |
45.58 |
1:33.23 |
2:17.57 |
|
3:00.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuva Bjørnestad |
2004 |
|
264 |
46.80 |
1:36.48 |
2:26.15 |
|
3:13.37 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
3:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
254 |
44.82 |
1:35.96 |
2:27.02 |
|
3:15.66 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Josephine Larsen |
2004 |
|
253 |
47.29 |
1:37.54 |
2:27.26 |
|
3:15.98 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
|
247 |
45.54 |
1:36.58 |
2:28.07 |
|
3:17.69 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amalie Holst |
2004 |
|
246 |
|
1:13.83 |
2:52.96 |
|
3:17.99 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
3:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Silke Bruun Svensen |
2005 |
|
213 |
49.11 |
|
2:37.66 |
|
3:27.49 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Asta Høygaard Hansen |
2004 |
|
208 |
|
1:10.46 |
2:49.70 |
|
3:29.13 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rosa Emilie Hansen |
2005 |
|
202 |
47.61 |
1:42.07 |
2:38.23 |
|
3:31.43 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
|
200 |
51.01 |
1:47.94 |
2:40.09 |
|
3:31.88 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Oleander |
2004 |
|
186 |
1:21.51 |
1:49.07 |
2:46.40 |
|
3:37.06 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lærke Jervelund |
2007 |
|
124 |
59.37 |
2:01.94 |
3:08.30 |
|
4:08.24 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alma van der Hagen |
2005 |
|
120 |
56.73 |
2:03.45 |
3:08.70 |
|
4:11.21 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
4:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Frost Rainer |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afsæt på mave 150m |
|
Svømmeklubben Tempo |
3:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 150m |
|
Svømmeklubben S 68 |
4:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Cykelspecialisten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
530 |
36.47 |
1:14.99 |
1:54.36 |
|
2:33.25 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
510 |
36.28 |
1:15.62 |
1:55.53 |
|
2:35.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
|
471 |
38.29 |
1:19.15 |
1:59.22 |
|
2:39.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie V Jensen |
2002 |
|
463 |
38.30 |
1:18.17 |
1:59.36 |
|
2:40.26 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Rasmussen |
2002 |
|
430 |
38.84 |
1:20.31 |
2:02.32 |
|
2:44.33 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
400 |
40.85 |
1:23.18 |
2:07.10 |
|
2:48.30 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
396 |
39.37 |
1:21.76 |
2:05.07 |
|
2:48.86 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Jespersen Hansen |
2002 |
|
386 |
38.12 |
1:21.49 |
2:06.36 |
|
2:50.32 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
2:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
371 |
41.11 |
1:24.77 |
2:08.97 |
|
2:52.52 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
360 |
42.35 |
1:27.15 |
2:12.37 |
|
2:54.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
350 |
42.56 |
1:28.35 |
2:14.12 |
|
2:55.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marikka Andersen |
2002 |
|
346 |
42.68 |
1:27.19 |
2:12.20 |
|
2:56.66 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matilde Iversen |
2003 |
|
341 |
41.41 |
1:26.95 |
2:12.70 |
|
2:57.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
333 |
42.14 |
1:27.28 |
2:13.33 |
|
2:58.96 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Annie Mushom |
2002 |
|
317 |
43.71 |
1:29.63 |
2:17.57 |
|
3:01.85 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
2:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cecilie Væver |
2002 |
|
302 |
1:04.22 |
1:30.38 |
2:18.57 |
|
3:04.85 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Marie Jæger |
2003 |
|
280 |
43.67 |
1:32.08 |
2:21.55 |
|
3:09.52 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Catherina Juul Jensen |
2003 |
|
272 |
45.62 |
1:33.73 |
2:23.29 |
|
3:11.33 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Stinne Holst Gregersen |
2003 |
|
260 |
46.82 |
1:35.95 |
2:26.24 |
|
3:14.14 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cecilie Lauridsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maya Madsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Jakobsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Står på bunden 50m |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Cykelspecialisten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
517 |
36.37 |
1:16.01 |
1:55.99 |
|
2:34.54 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
510 |
36.07 |
1:15.26 |
1:55.81 |
|
2:35.22 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Mathiasen |
2000 |
|
497 |
36.53 |
1:15.42 |
1:56.11 |
|
2:36.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
|
442 |
39.06 |
1:20.26 |
2:02.56 |
|
2:42.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
438 |
38.88 |
1:19.83 |
2:01.97 |
|
2:43.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Smilla Lyhne |
2000 |
|
438 |
38.73 |
1:20.81 |
2:03.39 |
|
2:43.29 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
414 |
39.91 |
1:22.43 |
2:05.07 |
|
2:46.35 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
404 |
39.16 |
1:21.78 |
2:05.37 |
|
2:47.72 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:46.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Viborg Larsen |
2001 |
|
386 |
40.18 |
1:24.03 |
2:08.09 |
|
2:50.28 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
|
343 |
41.21 |
1:26.10 |
2:11.97 |
|
2:57.11 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Camilla Aagaard |
2000 |
|
315 |
41.63 |
1:29.36 |
2:16.79 |
|
3:02.24 |
Dansk rekord S13 |
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nanna Eriksen |
2001 |
|
309 |
44.64 |
1:31.79 |
2:18.58 |
|
3:03.48 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Buur Rasmussen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Cykelspecialisten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
480 |
37.03 |
1:17.26 |
1:58.61 |
|
2:38.43 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
|
322 |
43.64 |
1:29.75 |
2:16.23 |
|
3:01.00 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
10:46 |
|
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
387 |
31.24 |
|
|
|
1:08.31 |
|
|
Lillesand IL |
1:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
342 |
33.42 |
|
|
|
1:11.19 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
294 |
35.20 |
|
|
|
1:14.84 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Kornum |
2003 |
|
245 |
36.38 |
|
|
|
1:19.54 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
1:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Iversen |
2004 |
|
229 |
38.23 |
|
|
|
1:21.34 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Johnsen |
2003 |
|
225 |
37.26 |
|
|
|
1:21.81 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias H. Johannesen |
2004 |
|
197 |
38.66 |
|
|
|
1:25.52 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elias Hammer |
2004 |
|
189 |
39.62 |
|
|
|
1:26.67 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
|
189 |
38.46 |
|
|
|
1:26.74 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
|
160 |
41.78 |
|
|
|
1:31.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Theis Dalgaard |
2004 |
|
142 |
39.42 |
|
|
|
1:35.40 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Kjølby |
2004 |
|
137 |
40.86 |
|
|
|
1:36.52 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Johnsen |
2003 |
|
134 |
44.94 |
|
|
|
1:37.31 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Casper Johannesen |
2004 |
|
124 |
44.41 |
|
|
|
1:39.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johan Wågbø |
2004 |
|
119 |
47.04 |
|
|
|
1:41.06 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Yde |
2000 |
|
491 |
29.89 |
|
|
|
1:03.11 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
491 |
29.44 |
|
|
|
1:03.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
474 |
29.75 |
|
|
|
1:03.86 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
471 |
29.98 |
|
|
|
1:04.00 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johannes Hope |
1999 |
|
464 |
30.07 |
|
|
|
1:04.32 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julian S. Klok Solås |
1999 |
|
458 |
30.20 |
|
|
|
1:04.63 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
454 |
30.26 |
|
|
|
1:04.79 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
452 |
30.45 |
|
|
|
1:04.88 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
450 |
29.94 |
|
|
|
1:05.01 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mark Jensby Madsen |
1999 |
|
399 |
30.89 |
|
|
|
1:07.62 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian Juul Jensen |
2000 |
|
390 |
29.49 |
|
|
|
1:08.16 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
387 |
31.43 |
|
|
|
1:08.31 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
378 |
31.80 |
|
|
|
1:08.85 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
|
374 |
31.46 |
|
|
|
1:09.12 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
366 |
32.06 |
|
|
|
1:09.64 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
327 |
30.80 |
|
|
|
1:12.27 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Simon Andersen |
2000 |
|
326 |
33.77 |
|
|
|
1:12.35 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
317 |
34.37 |
|
|
|
1:13.03 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
285 |
34.34 |
|
|
|
1:15.69 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Joakim Kopp Drewsen |
2000 |
|
240 |
37.06 |
|
|
|
1:20.14 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Rasmus Pedersen |
2000 |
|
190 |
37.25 |
|
|
|
1:26.54 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
1:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:10 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
393 |
31.74 |
|
|
|
1:08.00 |
|
|
Lillesand IL |
1:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
383 |
32.41 |
|
|
|
1:08.57 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
311 |
33.30 |
|
|
|
1:13.51 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Kornum |
2003 |
|
256 |
35.62 |
|
|
|
1:18.44 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
1:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Johnsen |
2003 |
|
252 |
35.25 |
|
|
|
1:18.87 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Iversen |
2004 |
|
234 |
37.42 |
|
|
|
1:20.74 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias H. Johannesen |
2004 |
|
197 |
37.98 |
|
|
|
1:25.56 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Hammer |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Yde |
2000 |
|
544 |
28.71 |
|
|
|
1:01.02 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
543 |
28.27 |
|
|
|
1:01.05 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
513 |
28.69 |
|
|
|
1:02.20 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
510 |
28.82 |
|
|
|
1:02.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johannes Hope |
1999 |
|
501 |
28.58 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
464 |
30.22 |
|
|
|
1:04.33 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
463 |
29.87 |
|
|
|
1:04.39 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julian S. Klok Solås |
1999 |
|
436 |
30.27 |
|
|
|
1:05.66 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:10 |
|
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Bolig Hjørring |
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Bolig Hjørring |
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Bolig Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emily Lane |
2000 |
|
548 |
32.02 |
|
|
|
1:07.97 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
520 |
32.19 |
|
|
|
1:09.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
484 |
32.89 |
|
|
|
1:10.85 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lise Chevalier |
2000 |
|
457 |
33.56 |
|
|
|
1:12.19 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
451 |
33.17 |
|
|
|
1:12.55 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vera Fossdal Elebrg |
2001 |
|
446 |
33.78 |
|
|
|
1:12.77 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marie Hinna |
2000 |
|
402 |
34.26 |
|
|
|
1:15.33 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
|
400 |
32.40 |
|
|
|
1:15.46 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
|
359 |
34.54 |
|
|
|
1:18.26 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maria Kornum |
2001 |
|
356 |
36.60 |
|
|
|
1:18.45 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
1:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maja Meinert |
2001 |
|
337 |
35.64 |
|
|
|
1:19.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cathrine Boe Andersen |
2001 |
|
326 |
37.23 |
|
|
|
1:20.84 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Signe Christensen |
2001 |
|
300 |
36.38 |
|
|
|
1:23.11 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Celine Abrahamsen |
2001 |
|
287 |
37.53 |
|
|
|
1:24.29 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mille C. Berg |
2001 |
|
279 |
38.20 |
|
|
|
1:25.11 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
1:50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
|
209 |
39.11 |
|
|
|
1:33.70 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anne Kopp Drewsen |
2001 |
|
124 |
50.89 |
|
|
|
1:51.45 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Bolig Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Asta Blanch |
1996 |
|
551 |
32.45 |
|
|
|
1:07.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
502 |
31.62 |
|
|
|
1:10.00 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
496 |
33.00 |
|
|
|
1:10.28 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
443 |
33.48 |
|
|
|
1:12.94 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristin Xin Øie |
1999 |
|
435 |
33.74 |
|
|
|
1:13.43 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
429 |
33.40 |
|
|
|
1:13.72 |
|
|
Lillesand IL |
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tessa Francisca Janssen |
1999 |
|
353 |
35.42 |
|
|
|
1:18.68 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Synnøve Døskeland |
1998 |
|
352 |
35.73 |
|
|
|
1:18.75 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
347 |
35.64 |
|
|
|
1:19.14 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
337 |
34.76 |
|
|
|
1:19.94 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alma Moen |
1997 |
|
274 |
37.82 |
|
|
|
1:25.63 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Freja Brogaard |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:22 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Bolig Hjørring |
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Bolig Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Stecher |
2003 |
|
515 |
31.89 |
|
|
|
1:09.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
514 |
33.19 |
|
|
|
1:09.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
487 |
33.29 |
|
|
|
1:10.72 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
|
482 |
33.31 |
|
|
|
1:10.92 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maren Heimsæter |
2002 |
|
464 |
33.19 |
|
|
|
1:11.83 |
|
|
Lillesand IL |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
445 |
33.98 |
|
|
|
1:12.83 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
|
431 |
33.70 |
|
|
|
1:13.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
415 |
34.90 |
|
|
|
1:14.58 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Bolig Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emily Lane |
2000 |
|
555 |
31.82 |
|
|
|
1:07.68 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
540 |
31.92 |
|
|
|
1:08.30 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
534 |
31.81 |
|
|
|
1:08.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vera Fossdal Elebrg |
2001 |
|
451 |
33.28 |
|
|
|
1:12.52 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lise Chevalier |
2000 |
|
435 |
34.25 |
|
|
|
1:13.41 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marie Hinna |
2000 |
|
435 |
33.33 |
|
|
|
1:13.41 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
427 |
33.32 |
|
|
|
1:13.85 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
|
399 |
34.12 |
|
|
|
1:15.55 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Bolig Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Asta Blanch |
1996 |
|
565 |
31.81 |
|
|
|
1:07.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
553 |
32.05 |
|
|
|
1:07.77 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
548 |
31.24 |
|
|
|
1:07.98 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
459 |
33.35 |
|
|
|
1:12.11 |
|
|
Lillesand IL |
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
438 |
33.60 |
|
|
|
1:13.26 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristin Xin Øie |
1999 |
|
432 |
33.53 |
|
|
|
1:13.58 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tessa Francisca Janssen |
1999 |
|
373 |
33.95 |
|
|
|
1:17.26 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Synnøve Døskeland |
1998 |
|
356 |
36.01 |
|
|
|
1:18.47 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:22 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:54 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Guldregn |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Kornum |
2003 |
|
336 |
41.82 |
1:28.82 |
2:16.14 |
|
3:02.65 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
3:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
330 |
42.34 |
1:30.17 |
2:17.73 |
|
3:03.63 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
|
329 |
42.85 |
1:29.86 |
2:17.53 |
|
3:03.81 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Victor Abel Brandi |
2003 |
|
284 |
45.20 |
1:33.55 |
2:23.26 |
|
3:13.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christopher Z. Christense |
2003 |
|
245 |
45.56 |
1:37.91 |
2:31.44 |
|
3:22.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Theis Dalgaard |
2004 |
|
243 |
45.64 |
1:38.58 |
2:31.78 |
|
3:23.36 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jelmer de Zee |
2003 |
|
241 |
46.72 |
1:38.97 |
2:32.53 |
|
3:23.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
|
239 |
47.51 |
1:41.45 |
2:34.08 |
|
3:24.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Østerballe |
2003 |
|
235 |
45.44 |
1:39.69 |
2:34.71 |
|
3:25.77 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lucas Paturel |
2004 |
|
201 |
49.24 |
1:44.74 |
2:40.65 |
|
3:36.78 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
3:23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik Kjølby |
2004 |
|
150 |
54.23 |
1:56.93 |
3:00.12 |
|
3:58.56 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
5:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Edgaras Bujanauskas |
2003 |
|
148 |
54.64 |
1:56.78 |
2:59.63 |
|
3:59.60 |
|
|
Lillesand IL |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Philip Bendtsen |
2005 |
|
114 |
1:00.13 |
2:07.57 |
3:14.17 |
|
4:21.30 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
|
108 |
1:00.88 |
2:10.21 |
3:17.95 |
|
4:26.35 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
4:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Malthe Melgaard Jensen |
2005 |
|
107 |
1:02.42 |
2:09.67 |
3:19.57 |
|
4:27.12 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik Jørgensen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Crawl i start |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juka Nedergaard |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben S 68 |
4:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kasper Aastrøm Mortensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Crawlarmtag i start |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mads Iversen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt. berø. 150m |
|
Svømmeklubben Tempo |
3:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Guldregn |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
585 |
33.47 |
1:13.62 |
1:53.10 |
|
2:31.83 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
2:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
398 |
38.29 |
1:22.82 |
2:07.87 |
|
2:52.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jacob Lund |
2001 |
|
381 |
38.89 |
1:23.62 |
2:09.61 |
|
2:55.07 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
282 |
43.02 |
1:32.49 |
2:23.75 |
|
3:13.56 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
2:58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Faaborg Andersen |
2002 |
|
273 |
43.46 |
1:34.09 |
2:25.64 |
|
3:15.67 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas L. Werther |
2002 |
|
257 |
46.08 |
1:37.99 |
2:29.31 |
|
3:19.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Guldregn |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
564 |
34.97 |
1:14.53 |
1:53.88 |
|
2:33.67 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
554 |
36.21 |
1:15.94 |
1:55.69 |
|
2:34.62 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julian S. Klok Solås |
1999 |
|
494 |
36.92 |
1:17.79 |
1:59.28 |
|
2:40.61 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
419 |
37.14 |
1:19.65 |
2:04.97 |
|
2:49.72 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
365 |
41.04 |
1:26.13 |
2:12.12 |
|
2:57.70 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Andersen |
2000 |
|
338 |
40.99 |
1:27.55 |
2:15.47 |
|
3:02.25 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Guldregn |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Mathingsdal Pedersen |
1998 |
|
525 |
34.47 |
1:14.69 |
1:55.77 |
|
2:37.39 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
2:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
501 |
35.85 |
1:16.98 |
1:57.66 |
|
2:39.90 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Koch |
1998 |
|
447 |
36.16 |
1:17.67 |
2:01.57 |
|
2:46.02 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:54 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
12:26 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Hjørring Varmeforsyning |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
403 |
43.46 |
1:32.27 |
2:20.50 |
|
3:08.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Møller |
2004 |
|
314 |
44.96 |
1:36.07 |
2:30.23 |
|
3:24.49 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
|
287 |
47.07 |
1:40.97 |
2:36.16 |
|
3:30.69 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Phaff Steen |
2005 |
|
271 |
48.65 |
1:44.14 |
2:41.24 |
|
3:34.91 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:47.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
|
246 |
49.36 |
1:46.70 |
2:43.98 |
|
3:41.78 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Signe Gade |
2005 |
|
234 |
53.05 |
1:50.28 |
2:48.25 |
|
3:45.65 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Silke Bruun Svensen |
2005 |
|
221 |
51.91 |
1:52.91 |
2:52.97 |
|
3:49.90 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
|
218 |
53.76 |
1:53.31 |
2:53.22 |
|
3:51.13 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Josephine Larsen |
2004 |
|
215 |
55.30 |
1:54.22 |
2:52.97 |
|
3:52.07 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kathrine Erbo Kjær |
2004 |
|
214 |
52.15 |
1:51.83 |
2:52.43 |
|
3:52.53 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
4:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karoline Anthonsen |
2006 |
|
188 |
58.40 |
2:00.39 |
3:03.86 |
|
4:02.74 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
4:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andrea Legaard Stelman |
2006 |
|
186 |
54.63 |
1:57.32 |
2:59.22 |
|
4:03.33 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Xenia Juhl Leiszner |
2005 |
|
179 |
56.22 |
3:03.71 |
4:06.83 |
|
4:06.83 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sarah Laursen |
2007 |
|
159 |
1:01.36 |
2:07.41 |
3:13.74 |
|
4:16.54 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
4:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frida Høj Foldager |
2006 |
|
150 |
1:02.15 |
2:09.59 |
3:17.39 |
|
4:21.51 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ea Gram Møller |
2006 |
|
99 |
1:10.65 |
2:28.81 |
3:44.79 |
|
5:00.52 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alma van der Hagen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt. berø. 150m |
|
Farsund Svømmeklubb |
4:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ann Lisbeth Oseassen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 armtag u/vand 180m |
|
Farsund Svømmeklubb |
4:44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Oleander |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flere flyben 100m |
|
Horsens Svømmeklub |
4:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mie Asmussen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flere flyben i start |
|
Svømmeklubben S 68 |
4:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Crawlarm v/ start |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sophia Jochumsen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Hjørring Varmeforsyning |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
553 |
39.91 |
1:23.44 |
2:07.02 |
|
2:49.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
547 |
39.47 |
1:23.61 |
2:07.74 |
|
2:50.08 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
457 |
41.01 |
1:27.30 |
2:14.17 |
|
3:00.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Stecher |
2003 |
|
419 |
42.61 |
1:30.45 |
2:17.84 |
|
3:05.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
|
402 |
41.84 |
1:30.15 |
2:19.81 |
|
3:08.44 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Josefine Mikkelsen |
2002 |
|
384 |
43.75 |
1:33.10 |
2:22.40 |
|
3:11.27 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marikka Andersen |
2002 |
|
370 |
44.50 |
1:32.93 |
2:24.12 |
|
3:13.66 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Troldborg |
2003 |
|
366 |
44.55 |
1:34.81 |
2:25.10 |
|
3:14.30 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
352 |
45.60 |
1:35.34 |
2:27.00 |
|
3:16.89 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
|
292 |
48.05 |
1:42.46 |
2:36.25 |
|
3:29.49 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mille Winther |
2003 |
|
292 |
48.57 |
1:42.41 |
2:36.45 |
|
3:29.56 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Jensen |
2003 |
|
291 |
49.73 |
1:43.83 |
2:37.74 |
|
3:29.75 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lea Strømman |
2002 |
|
277 |
47.31 |
1:41.88 |
2:37.43 |
|
3:33.16 |
|
|
Lillesand IL |
3:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maria Hall |
2003 |
|
270 |
50.22 |
1:43.81 |
2:40.01 |
|
3:35.07 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maja Volke |
2002 |
|
270 |
48.62 |
1:44.25 |
2:41.42 |
|
3:35.16 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Oline Gadegaard |
2002 |
|
253 |
50.43 |
1:47.78 |
2:45.20 |
|
3:39.92 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Amalie Antonsen |
2003 |
|
234 |
50.55 |
1:48.67 |
2:48.30 |
|
3:45.55 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Zenia Christensen |
2003 |
|
229 |
51.42 |
1:50.79 |
2:49.39 |
|
3:47.35 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Inga Martine Huse Yteerdal |
2003 |
|
194 |
54.67 |
1:56.61 |
2:57.99 |
|
4:00.03 |
|
|
Lillesand IL |
3:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Helene Hodneberg |
2003 |
|
194 |
55.42 |
1:57.32 |
2:59.67 |
|
4:00.05 |
|
|
Lillesand IL |
3:55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mette Brandt Pedersen |
2003 |
|
186 |
53.27 |
1:55.73 |
3:00.05 |
|
4:03.27 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Kjærdgaard |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd i vend. 150m |
|
Aalborg Svømmeklub |
4:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Hjørring Varmeforsyning |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene Baxter |
2000 |
|
628 |
36.32 |
1:17.56 |
1:59.63 |
|
2:42.39 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
579 |
38.36 |
1:20.62 |
2:03.65 |
|
2:46.82 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
|
403 |
44.23 |
1:33.13 |
2:21.10 |
|
3:08.29 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thea Bjørnestad |
2000 |
|
368 |
41.59 |
1:29.69 |
2:21.37 |
|
3:13.97 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
3:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
352 |
44.35 |
1:35.44 |
2:26.32 |
|
3:17.02 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helene Johnsen |
2001 |
|
306 |
44.77 |
1:37.14 |
2:31.51 |
|
3:26.37 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
3:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Aagaard |
2000 |
|
287 |
48.10 |
1:43.04 |
2:38.30 |
|
3:30.83 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nanna Eriksen |
2001 |
|
270 |
48.35 |
1:43.40 |
2:40.26 |
|
3:35.23 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Sarauw |
2001 |
|
258 |
48.20 |
1:43.98 |
2:41.15 |
|
3:38.43 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
182 |
53.78 |
1:57.73 |
3:01.80 |
|
4:05.42 |
|
|
Lillesand IL |
3:37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nete Lund Madsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Hjørring Varmeforsyning |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
|
534 |
39.50 |
1:22.66 |
2:06.62 |
|
2:51.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marie Sveingard |
1999 |
|
529 |
37.92 |
1:21.51 |
2:06.81 |
|
2:51.95 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maren Øie |
1997 |
|
461 |
40.99 |
1:26.52 |
2:12.23 |
|
2:59.97 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
412 |
42.35 |
1:30.63 |
2:19.15 |
|
3:06.90 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
393 |
42.25 |
1:30.60 |
2:21.01 |
|
3:09.76 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
3:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
342 |
44.65 |
1:34.69 |
2:26.66 |
|
3:18.74 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
|
306 |
46.50 |
1:39.77 |
2:33.19 |
|
3:26.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
12:26 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
13:26 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: BDO |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
538 |
1:05.88 |
2:14.99 |
3:23.52 |
|
4:30.51 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
4:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Bonde |
2001 |
|
530 |
1:05.27 |
2:14.44 |
3:23.34 |
|
4:31.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
500 |
1:06.93 |
2:17.92 |
3:28.86 |
|
4:37.22 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
472 |
1:07.17 |
2:18.85 |
3:31.74 |
|
4:42.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
447 |
1:07.93 |
2:22.52 |
3:36.07 |
|
4:47.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
426 |
1:06.49 |
2:19.78 |
3:36.48 |
|
4:52.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Esben Røjkjær Rasmussen |
2001 |
|
371 |
1:14.19 |
2:32.97 |
3:52.85 |
|
5:06.16 |
|
|
Swim Team Neptun |
5:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
|
370 |
1:12.74 |
2:33.14 |
3:53.13 |
|
5:06.48 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
5:43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads L. Skov Sørensen |
2001 |
|
363 |
1:12.65 |
2:32.20 |
3:52.14 |
|
5:08.38 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
352 |
1:14.13 |
2:35.05 |
3:54.59 |
|
5:11.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christoffer Juul Jensen |
2001 |
|
336 |
1:15.11 |
2:35.83 |
3:56.89 |
|
5:16.41 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikkel Juul Pedersen |
2002 |
|
292 |
1:16.67 |
2:42.08 |
4:09.04 |
|
5:31.42 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
5:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Viborg Svømme Klub |
4:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathias Pedersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Viborg Svømme Klub |
4:57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: BDO |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
618 |
1:01.97 |
2:07.45 |
3:12.33 |
|
4:18.27 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
545 |
1:03.06 |
2:12.31 |
3:20.86 |
|
4:29.32 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
|
519 |
1:04.25 |
2:13.97 |
3:24.05 |
|
4:33.72 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
489 |
1:06.08 |
2:17.56 |
3:29.56 |
|
4:39.27 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
472 |
1:07.01 |
2:19.64 |
3:30.53 |
|
4:42.54 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
459 |
1:07.45 |
2:20.31 |
3:34.47 |
|
4:45.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
369 |
1:13.14 |
2:31.68 |
3:51.03 |
|
5:06.75 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
5:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
341 |
1:09.86 |
2:28.40 |
3:51.89 |
|
5:14.97 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
4:54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Vang Kleist |
2000 |
|
315 |
1:15.30 |
2:38.09 |
4:01.90 |
|
5:23.23 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
5:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: BDO |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
648 |
59.69 |
2:04.50 |
3:09.97 |
|
4:14.29 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Enevold Sørensen |
1998 |
|
491 |
1:05.65 |
2:17.74 |
3:29.57 |
|
4:38.79 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
|
491 |
1:06.53 |
2:17.49 |
3:29.13 |
|
4:38.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
13:26 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
13:38 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Alm. Brand |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
604 |
1:09.34 |
2:20.68 |
3:32.14 |
|
4:41.95 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
570 |
1:10.47 |
2:23.42 |
3:36.48 |
|
4:47.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
528 |
|
|
|
|
4:54.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:51.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
|
521 |
1:11.88 |
2:28.37 |
3:43.67 |
|
4:56.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
507 |
1:11.45 |
2:28.16 |
3:44.68 |
|
4:58.79 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
4:59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
465 |
1:12.99 |
2:31.22 |
3:48.96 |
|
5:07.60 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
4:58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
457 |
1:14.31 |
2:33.94 |
3:53.52 |
|
5:09.26 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
451 |
1:13.69 |
2:33.97 |
3:53.04 |
|
5:10.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
|
438 |
1:17.36 |
2:38.39 |
3:57.10 |
|
5:13.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
413 |
1:14.15 |
2:36.05 |
3:58.39 |
|
5:19.91 |
|
|
Lillesand IL |
5:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lærke Als |
2002 |
|
412 |
1:15.10 |
2:37.08 |
3:59.01 |
|
5:20.17 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
5:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie Jespersen Hansen |
2002 |
|
410 |
1:13.52 |
2:35.16 |
3:58.62 |
|
5:20.66 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
5:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
|
409 |
1:14.93 |
2:37.99 |
4:01.22 |
|
5:20.91 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
397 |
1:18.75 |
2:41.63 |
4:04.45 |
|
5:24.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marikka Andersen |
2002 |
|
382 |
1:18.20 |
2:41.76 |
4:06.71 |
|
5:28.49 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
364 |
1:18.39 |
2:44.81 |
4:11.21 |
|
5:33.63 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
5:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Rasmussen |
2002 |
|
358 |
2:02.52 |
3:28.66 |
4:54.01 |
|
5:35.45 |
|
|
Odder Svømmeklub |
5:53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Adel Bjørnevåg |
2003 |
|
337 |
1:19.48 |
2:46.86 |
4:16.19 |
|
5:42.45 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
5:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Cecilie Væver |
2002 |
|
315 |
1:23.01 |
2:53.18 |
4:23.37 |
|
5:50.33 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
5:39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Josefine Mikkelsen |
2002 |
|
288 |
1:23.51 |
2:56.09 |
4:30.35 |
|
6:00.82 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:52.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sara Mette Kvitzau |
2003 |
|
274 |
1:26.09 |
3:50.47 |
5:24.22 |
|
6:06.87 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
6:35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maria Kristine Kirkmand |
2003 |
|
267 |
1:25.56 |
2:59.15 |
4:34.37 |
|
6:09.82 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Stinne Holst Gregersen |
2003 |
|
260 |
1:25.89 |
3:02.72 |
|
|
6:13.06 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
6:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Viborg Svømme Klub |
4:59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Viborg Svømme Klub |
5:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maya Madsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
5:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Alm. Brand |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
521 |
1:10.93 |
2:26.14 |
3:42.40 |
|
4:56.11 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
4:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
509 |
1:11.20 |
2:27.50 |
3:44.55 |
|
4:58.53 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
494 |
1:13.61 |
2:29.96 |
3:46.15 |
|
5:01.34 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Mathiasen |
2000 |
|
489 |
1:11.66 |
2:28.36 |
3:45.66 |
|
5:02.49 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sibel Simonsen |
2001 |
|
483 |
1:13.60 |
2:31.10 |
3:49.18 |
|
5:03.74 |
|
|
Swim Team Neptun |
4:52.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
483 |
1:12.85 |
2:29.64 |
3:47.11 |
|
5:03.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
482 |
1:11.81 |
2:28.78 |
3:46.18 |
|
5:03.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Liv Hingeberg |
2001 |
|
412 |
1:17.71 |
2:40.18 |
4:02.04 |
|
5:20.34 |
|
|
Odder Svømmeklub |
5:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marie Brandt Pedersen |
2000 |
|
411 |
1:13.93 |
2:35.47 |
3:59.32 |
|
5:20.59 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
4:52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Viborg Larsen |
2001 |
|
389 |
1:16.13 |
2:40.44 |
4:04.90 |
|
5:26.51 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
6:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
|
340 |
1:20.74 |
2:47.72 |
4:14.85 |
|
5:41.48 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mille C. Berg |
2001 |
|
315 |
1:23.17 |
2:55.24 |
4:26.56 |
|
5:50.11 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
6:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cathrine Boe Andersen |
2001 |
|
293 |
1:24.24 |
2:57.38 |
4:31.48 |
|
5:58.56 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
6:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anne Kopp Drewsen |
2001 |
|
226 |
1:32.01 |
3:12.62 |
4:52.50 |
|
6:31.01 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Astrid Yde |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
5:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Alm. Brand |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
480 |
1:15.24 |
2:33.85 |
3:50.15 |
|
5:04.44 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
4:54.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alma Moen |
1997 |
|
409 |
1:16.26 |
2:39.34 |
4:02.27 |
|
5:20.90 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
5:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
13:38 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
19:03 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2016 |
Sponsor: Danacup Sportscenter |
|
|
Løb 21, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Danacup Sportscenter |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
19:03 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
19:30 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Sponsor: Invita Hjørring |
|
|
Løb 22, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Invita Hjørring |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
19:30 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
09:24 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Onside Sportspræmier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
404 |
31.69 |
1:07.07 |
1:42.75 |
|
2:17.93 |
|
|
Lillesand IL |
2:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
357 |
33.77 |
1:11.33 |
1:48.65 |
|
2:23.72 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
356 |
33.58 |
1:11.09 |
1:48.99 |
|
2:23.86 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
|
325 |
34.86 |
1:14.21 |
1:51.79 |
|
2:28.35 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Johannesen |
2003 |
|
317 |
33.77 |
1:10.70 |
1:50.40 |
|
2:29.55 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Hammer |
2004 |
|
280 |
35.28 |
1:15.08 |
1:55.82 |
|
2:35.74 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lucas Paturel |
2004 |
|
271 |
36.57 |
1:17.48 |
1:58.47 |
|
2:37.59 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
2:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathias H. Johannesen |
2004 |
|
269 |
34.85 |
1:14.50 |
1:57.44 |
|
2:38.00 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christopher Z. Christense |
2003 |
|
228 |
38.33 |
1:23.30 |
2:07.38 |
|
2:46.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
|
225 |
38.06 |
1:22.89 |
2:07.04 |
|
2:47.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johan Wågbø |
2004 |
|
213 |
39.49 |
1:23.71 |
2:08.21 |
|
2:50.62 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
2:52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jelmer de Zee |
2003 |
|
205 |
37.31 |
1:22.08 |
2:08.89 |
|
2:52.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
|
204 |
39.67 |
1:25.74 |
2:12.00 |
|
2:53.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristian Sabroe Sørensen |
2005 |
|
191 |
38.57 |
1:23.90 |
2:11.14 |
|
2:56.91 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederik Kjølby |
2004 |
|
177 |
40.04 |
1:26.66 |
2:13.73 |
|
3:01.45 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sebastian Dalgaard |
2005 |
|
73 |
1:19.90 |
2:20.34 |
3:21.71 |
|
4:04.04 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
4:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Malthe Melgaard Jensen |
2005 |
|
71 |
54.75 |
1:59.07 |
3:04.73 |
|
4:05.33 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Frederik Jørgensen |
2006 |
|
63 |
52.09 |
1:50.96 |
3:09.28 |
|
4:15.53 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Onside Sportspræmier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Bonde |
2001 |
|
490 |
30.30 |
1:02.89 |
1:35.93 |
|
2:09.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
482 |
29.80 |
1:02.75 |
1:37.33 |
|
2:10.02 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Kloster |
2002 |
|
461 |
29.98 |
1:03.14 |
1:37.59 |
|
2:12.00 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
389 |
31.37 |
1:06.61 |
1:43.20 |
|
2:19.64 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thor G. Nedergaard |
2002 |
|
376 |
32.45 |
1:09.35 |
1:45.99 |
|
2:21.25 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Esben Røjkjær Rasmussen |
2001 |
|
371 |
31.60 |
1:08.22 |
1:45.86 |
|
2:21.93 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
|
359 |
32.66 |
1:10.36 |
1:48.62 |
|
2:23.43 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathias Pedersen |
2002 |
|
359 |
32.67 |
1:10.40 |
1:47.80 |
|
2:23.50 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Malthe Levisen |
2001 |
|
350 |
33.53 |
1:10.58 |
1:48.24 |
|
2:24.63 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
326 |
33.49 |
1:11.73 |
1:50.74 |
|
2:28.17 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ruben Nørgaard |
2002 |
|
320 |
34.83 |
1:13.11 |
1:54.20 |
|
2:29.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mads L. Skov Sørensen |
2001 |
|
314 |
33.20 |
1:11.45 |
1:51.42 |
|
2:29.97 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
314 |
33.70 |
1:12.79 |
1:53.53 |
|
2:30.05 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
2:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonas L. Werther |
2002 |
|
310 |
34.59 |
1:13.06 |
1:52.72 |
|
2:30.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mikkel Juul Pedersen |
2002 |
|
302 |
34.11 |
1:13.44 |
1:53.43 |
|
2:31.91 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nicholas Bundgaard |
2002 |
|
301 |
36.00 |
1:16.75 |
1:55.44 |
|
2:32.10 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jeppe Dall |
2002 |
|
230 |
37.62 |
1:19.53 |
2:03.24 |
|
2:46.33 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Bjarke Bernberg |
2002 |
|
227 |
36.73 |
1:20.41 |
2:04.57 |
|
2:47.09 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Onside Sportspræmier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johannes Hope |
1999 |
|
547 |
28.07 |
59.06 |
1:31.58 |
|
2:04.66 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
507 |
28.86 |
1:01.04 |
1:35.32 |
|
2:07.91 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
504 |
29.31 |
1:02.34 |
1:35.94 |
|
2:08.10 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
493 |
29.87 |
1:03.01 |
1:37.29 |
|
2:09.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
468 |
30.57 |
1:04.09 |
1:37.74 |
|
2:11.33 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mark Jensby Madsen |
1999 |
|
431 |
31.10 |
1:05.84 |
1:40.39 |
|
2:15.00 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
392 |
32.48 |
1:08.16 |
1:44.33 |
|
2:19.35 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
389 |
31.09 |
1:05.69 |
1:42.41 |
|
2:19.69 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Simon Andersen |
2000 |
|
367 |
31.71 |
1:07.95 |
1:46.05 |
|
2:22.34 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
362 |
32.49 |
1:08.98 |
1:46.05 |
|
2:23.05 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniel Vang Kleist |
2000 |
|
345 |
32.50 |
1:09.14 |
1:47.34 |
|
2:25.31 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miki Tecle Hagos |
2000 |
|
301 |
35.37 |
1:14.10 |
1:53.92 |
|
2:32.13 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
2:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus Pedersen |
2000 |
|
291 |
33.37 |
1:13.58 |
1:54.67 |
|
2:33.83 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
2:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Onside Sportspræmier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
593 |
28.71 |
59.35 |
1:30.68 |
|
2:01.38 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Frimor Kirk |
1996 |
|
487 |
29.53 |
1:01.93 |
1:36.25 |
|
2:09.57 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
09:24 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
10:11 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Hjørring Hallerne |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
451 |
33.95 |
1:12.23 |
1:50.53 |
|
2:27.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alberte Kempel Christense |
2004 |
|
363 |
36.88 |
1:17.64 |
1:59.33 |
|
2:38.25 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
350 |
37.32 |
1:18.96 |
2:00.93 |
|
2:40.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
|
341 |
36.45 |
1:20.04 |
2:34.03 |
|
2:41.62 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
|
325 |
36.70 |
1:18.39 |
2:01.23 |
|
2:44.27 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Varming |
2005 |
|
320 |
37.99 |
1:20.52 |
2:03.29 |
|
2:45.02 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
|
307 |
37.61 |
1:20.67 |
2:05.49 |
|
2:47.35 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josephine Larsen |
2004 |
|
298 |
40.54 |
1:24.21 |
2:07.71 |
|
2:49.11 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
|
285 |
37.37 |
1:22.35 |
2:08.08 |
|
2:51.51 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lea Kjær Kristensen |
2004 |
|
269 |
39.74 |
1:25.26 |
2:10.54 |
|
2:55.00 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kathrine Erbo Kjær |
2004 |
|
268 |
38.03 |
1:23.80 |
2:10.85 |
|
2:55.10 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:01.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
|
249 |
38.64 |
1:26.94 |
2:15.67 |
|
2:59.44 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
3:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
|
249 |
37.87 |
1:23.95 |
2:13.47 |
|
2:59.50 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Silke Bruun Svensen |
2005 |
|
244 |
39.83 |
1:26.85 |
2:14.76 |
|
3:00.59 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marie Martens Christensen |
2004 |
|
219 |
41.43 |
1:30.01 |
2:19.47 |
|
3:07.39 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mille Fischer Hovalt |
2004 |
|
218 |
40.29 |
1:28.32 |
2:18.65 |
|
3:07.55 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
3:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
|
216 |
43.56 |
1:31.45 |
2:21.36 |
|
3:08.17 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Asta Høygaard Hansen |
2004 |
|
212 |
41.09 |
1:30.35 |
2:20.45 |
|
3:09.33 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
|
210 |
43.33 |
1:32.29 |
2:22.40 |
|
3:09.79 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emma Oleander |
2004 |
|
206 |
43.74 |
1:34.04 |
2:23.54 |
|
3:11.16 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Karoline Anthonsen |
2006 |
|
194 |
45.15 |
1:36.25 |
2:28.02 |
|
3:14.90 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ann Lisbeth Oseassen |
2004 |
|
193 |
45.00 |
1:36.05 |
2:27.36 |
|
3:15.47 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
3:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Rosa Emilie Hansen |
2005 |
|
193 |
38.81 |
1:29.25 |
2:24.26 |
|
3:15.48 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
175 |
44.58 |
1:38.95 |
2:32.44 |
|
3:21.97 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mie Asmussen |
2005 |
|
170 |
47.66 |
1:41.95 |
2:33.04 |
|
3:23.71 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Laura Frost Rainer |
2005 |
|
164 |
42.12 |
1:37.02 |
2:33.90 |
|
3:26.00 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Signe Gade |
2005 |
|
152 |
45.90 |
1:39.48 |
2:35.69 |
|
3:31.47 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Alma van der Hagen |
2005 |
|
130 |
47.83 |
1:46.23 |
2:47.64 |
|
3:42.47 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ea Gram Møller |
2006 |
|
121 |
51.25 |
1:51.35 |
2:51.56 |
|
3:48.32 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
4:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Lærke Jervelund |
2007 |
|
117 |
51.32 |
1:50.96 |
2:52.21 |
|
3:50.71 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Patricia Nættermann |
2007 |
|
102 |
52.74 |
2:00.62 |
2:58.82 |
|
4:01.16 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Hjørring Hallerne |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
|
551 |
32.14 |
1:06.72 |
1:42.85 |
|
2:17.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
547 |
32.51 |
1:07.69 |
1:44.01 |
|
2:18.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
|
527 |
32.29 |
1:08.33 |
1:44.34 |
|
2:19.79 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
527 |
32.65 |
1:08.31 |
1:45.07 |
|
2:19.79 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Stecher |
2003 |
|
517 |
32.71 |
1:08.66 |
1:45.58 |
|
2:20.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
509 |
32.81 |
1:09.45 |
1:46.38 |
|
2:21.48 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marie Christensen |
2002 |
|
500 |
32.66 |
1:08.22 |
1:44.98 |
|
2:22.29 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
464 |
33.86 |
1:10.74 |
1:49.56 |
|
2:25.89 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
461 |
32.41 |
1:09.65 |
1:47.90 |
|
2:26.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
|
458 |
34.70 |
1:12.74 |
1:50.77 |
|
2:26.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
456 |
33.89 |
1:10.80 |
1:48.57 |
|
2:26.77 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
|
449 |
33.56 |
1:11.58 |
1:50.07 |
|
2:27.46 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
448 |
35.25 |
1:12.40 |
1:50.09 |
|
2:27.65 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
434 |
33.81 |
1:11.87 |
1:50.79 |
|
2:29.22 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maja Fridberg Madsen |
2002 |
|
428 |
34.09 |
1:13.50 |
1:53.05 |
|
2:29.83 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Matilde Iversen |
2003 |
|
421 |
33.45 |
1:12.60 |
1:52.89 |
|
2:30.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
|
417 |
34.80 |
1:13.75 |
1:52.86 |
|
2:31.15 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Thea Holm Thomsen |
2003 |
|
400 |
35.84 |
1:14.89 |
1:54.62 |
|
2:33.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Rasmussen |
2002 |
|
387 |
36.17 |
1:14.74 |
1:54.77 |
|
2:34.98 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
386 |
36.55 |
1:17.56 |
1:57.33 |
|
2:35.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
382 |
35.36 |
1:15.30 |
1:55.69 |
|
2:35.68 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Cecilie Væver |
2002 |
|
347 |
36.89 |
1:16.55 |
1:58.64 |
|
2:40.76 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Rose Treney |
2002 |
|
342 |
35.31 |
1:17.10 |
1:59.74 |
|
2:41.42 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Adel Bjørnevåg |
2003 |
|
334 |
36.34 |
1:17.63 |
2:01.29 |
|
2:42.81 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Andrea Wågbø |
2003 |
|
331 |
37.66 |
1:19.31 |
2:02.60 |
|
2:43.23 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
2:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
|
317 |
36.72 |
1:20.40 |
2:04.67 |
|
2:45.69 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Maria Kristine Kirkmand |
2003 |
|
316 |
37.35 |
1:21.37 |
2:04.90 |
|
2:45.84 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Ida Troldborg |
2003 |
|
288 |
36.65 |
1:21.23 |
2:07.15 |
|
2:50.96 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sara Mette Kvitzau |
2003 |
|
288 |
38.00 |
1:23.08 |
2:09.00 |
|
2:51.06 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
3:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Marie Jæger |
2003 |
|
279 |
37.36 |
1:22.38 |
2:09.12 |
|
2:52.77 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Maria Hall |
2003 |
|
269 |
40.17 |
1:25.35 |
2:11.51 |
|
2:54.82 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Emma Oline Gadegaard |
2002 |
|
267 |
39.82 |
1:24.28 |
2:10.63 |
|
2:55.40 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Stinne Holst Gregersen |
2003 |
|
242 |
39.38 |
1:25.57 |
2:15.41 |
|
3:01.28 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Sofie Jakobsen |
2003 |
|
160 |
46.29 |
1:36.32 |
2:33.56 |
|
3:27.79 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Klara H. Rasmussen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maya Madsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:44.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Hjørring Hallerne |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marie Hinna |
2000 |
|
546 |
32.29 |
1:08.14 |
1:43.67 |
|
2:18.22 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
532 |
33.95 |
1:09.38 |
1:44.67 |
|
2:19.42 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
521 |
31.95 |
1:07.60 |
1:44.88 |
|
2:20.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maja Meinert |
2001 |
|
489 |
32.99 |
1:09.47 |
1:47.17 |
|
2:23.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
485 |
32.67 |
1:08.35 |
1:46.55 |
|
2:23.79 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
474 |
33.45 |
1:11.14 |
1:48.74 |
|
2:24.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Mathiasen |
2000 |
|
468 |
33.43 |
1:10.46 |
1:48.13 |
|
2:25.51 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Celine Abrahamsen |
2001 |
|
462 |
33.75 |
1:11.10 |
1:48.99 |
|
2:26.09 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
453 |
32.61 |
1:09.16 |
1:48.56 |
|
2:27.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Liv Hingeberg |
2001 |
|
437 |
35.02 |
1:13.53 |
1:51.72 |
|
2:28.81 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
|
429 |
34.67 |
1:13.68 |
1:52.40 |
|
2:29.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Sarauw |
2001 |
|
381 |
35.39 |
1:14.55 |
1:56.21 |
|
2:35.82 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
|
363 |
36.04 |
1:16.04 |
1:58.21 |
|
2:38.27 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Camilla Aagaard |
2000 |
|
356 |
35.66 |
1:16.69 |
1:59.86 |
|
2:39.37 |
Dansk rekord S13 |
|
Svømmeklubben Nord |
2:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Cathrine Boe Andersen |
2001 |
|
355 |
36.88 |
1:17.89 |
2:00.60 |
|
2:39.43 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mille C. Berg |
2001 |
|
329 |
37.04 |
1:20.13 |
2:03.56 |
|
2:43.65 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
312 |
37.75 |
1:19.67 |
2:03.55 |
|
2:46.47 |
|
|
Lillesand IL |
2:46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne Kopp Drewsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Hjørring Hallerne |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
613 |
30.78 |
1:05.16 |
1:39.29 |
|
2:12.95 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
2:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
564 |
31.03 |
1:05.46 |
1:41.23 |
|
2:16.72 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
2:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Asta Blanch |
1996 |
|
554 |
32.39 |
1:07.69 |
1:42.99 |
|
2:17.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Nielsen |
1999 |
|
533 |
32.28 |
1:06.88 |
1:43.94 |
|
2:19.34 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
532 |
32.79 |
1:08.41 |
1:44.02 |
|
2:19.41 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
497 |
33.08 |
1:08.70 |
1:45.82 |
|
2:22.57 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tessa Francisca Janssen |
1999 |
|
436 |
34.74 |
1:12.48 |
1:51.09 |
|
2:28.98 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
405 |
34.93 |
1:14.33 |
1:53.82 |
|
2:32.63 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Synnøve Døskeland |
1998 |
|
396 |
35.14 |
1:15.02 |
1:55.90 |
|
2:33.78 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
|
335 |
36.01 |
1:17.40 |
1:59.40 |
|
2:42.58 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
|
327 |
36.89 |
1:19.72 |
2:03.08 |
|
2:43.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lillesand IL |
2:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
10:11 |
|
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
453 |
34.71 |
|
|
|
1:15.38 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
393 |
37.23 |
|
|
|
1:19.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
358 |
37.77 |
|
|
|
1:21.50 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malthe Levisen |
2001 |
|
354 |
39.09 |
|
|
|
1:21.80 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
344 |
38.23 |
|
|
|
1:22.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
323 |
40.00 |
|
|
|
1:24.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niklas Faaborg Andersen |
2002 |
|
258 |
41.82 |
|
|
|
1:30.93 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Skak Thomsen |
2001 |
|
218 |
45.41 |
|
|
|
1:36.10 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
218 |
43.43 |
|
|
|
1:36.18 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amin Nedergaard |
2001 |
|
188 |
47.02 |
|
|
|
1:41.00 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julian S. Klok Solås |
1999 |
|
494 |
34.81 |
|
|
|
1:13.25 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
455 |
35.46 |
|
|
|
1:15.28 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
430 |
35.31 |
|
|
|
1:16.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
427 |
36.87 |
|
|
|
1:16.86 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
405 |
37.36 |
|
|
|
1:18.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Andersen |
2000 |
|
364 |
37.94 |
|
|
|
1:21.06 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gustav Yde |
2000 |
|
301 |
40.38 |
|
|
|
1:26.33 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Mathingsdal Pedersen |
1998 |
|
489 |
34.23 |
|
|
|
1:13.47 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
441 |
35.49 |
|
|
|
1:16.04 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flyben i hele løbet |
|
Aalborg Svømmeklub |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:30 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
338 |
39.66 |
|
|
|
1:23.13 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Kornum |
2003 |
|
328 |
40.29 |
|
|
|
1:23.98 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
1:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
317 |
40.21 |
|
|
|
1:24.94 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Johannesen |
2003 |
|
286 |
41.97 |
|
|
|
1:27.88 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Østerballe |
2003 |
|
259 |
42.05 |
|
|
|
1:30.77 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
1:52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Theis Dalgaard |
2004 |
|
237 |
43.97 |
|
|
|
1:33.50 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
|
214 |
44.96 |
|
|
|
1:36.81 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sebastian B Lehmann |
2004 |
|
197 |
47.66 |
|
|
|
1:39.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
509 |
33.76 |
|
|
|
1:12.52 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
409 |
36.28 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
383 |
36.76 |
|
|
|
1:19.69 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malthe Levisen |
2001 |
|
370 |
37.54 |
|
|
|
1:20.63 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
363 |
37.40 |
|
|
|
1:21.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
334 |
39.79 |
|
|
|
1:23.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niklas Faaborg Andersen |
2002 |
|
263 |
42.21 |
|
|
|
1:30.35 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Skak Thomsen |
2001 |
|
207 |
46.07 |
|
|
|
1:37.88 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
538 |
33.27 |
|
|
|
1:11.19 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
537 |
33.28 |
|
|
|
1:11.22 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
535 |
33.99 |
|
|
|
1:11.33 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julian S. Klok Solås |
1999 |
|
501 |
34.29 |
|
|
|
1:12.92 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
432 |
35.87 |
|
|
|
1:16.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Andersen |
2000 |
|
411 |
36.29 |
|
|
|
1:17.84 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gustav Yde |
2000 |
|
375 |
37.26 |
|
|
|
1:20.29 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Mathingsdal Pedersen |
1998 |
|
594 |
32.08 |
|
|
|
1:08.90 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
441 |
35.14 |
|
|
|
1:16.07 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:30 |
|
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:31 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
559 |
37.04 |
|
|
|
1:18.09 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
1:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
470 |
39.26 |
|
|
|
1:22.73 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
465 |
39.20 |
|
|
|
1:23.02 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
450 |
39.32 |
|
|
|
1:23.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
428 |
40.20 |
|
|
|
1:25.33 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Troldborg |
2003 |
|
373 |
42.40 |
|
|
|
1:29.34 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Annie Mushom |
2002 |
|
370 |
42.28 |
|
|
|
1:29.62 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline Lagoni |
2003 |
|
364 |
42.53 |
|
|
|
1:30.09 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
353 |
43.26 |
|
|
|
1:31.05 |
|
|
Lillesand IL |
1:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Rose Treney |
2002 |
|
349 |
42.84 |
|
|
|
1:31.35 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
347 |
43.08 |
|
|
|
1:31.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Josefine Mikkelsen |
2002 |
|
332 |
43.59 |
|
|
|
1:32.91 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
331 |
43.37 |
|
|
|
1:33.02 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
1:31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marikka Andersen |
2002 |
|
322 |
44.50 |
|
|
|
1:33.80 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lærke Als |
2002 |
|
316 |
44.04 |
|
|
|
1:34.41 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Camilla Angaard Nielsen |
2003 |
|
306 |
45.61 |
|
|
|
1:35.43 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
302 |
46.36 |
|
|
|
1:35.88 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Adel Bjørnevåg |
2003 |
|
298 |
45.63 |
|
|
|
1:36.28 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mille Winther |
2003 |
|
296 |
46.15 |
|
|
|
1:36.55 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emilia Juhl Leiszner |
2002 |
|
292 |
45.48 |
|
|
|
1:36.99 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Pipaluk Selbo |
2003 |
|
287 |
45.99 |
|
|
|
1:37.46 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
1:37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Lea Strømman |
2002 |
|
283 |
45.91 |
|
|
|
1:37.93 |
|
|
Lillesand IL |
1:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Maja Volke |
2002 |
|
274 |
44.83 |
|
|
|
1:38.98 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Cecilie Lauridsen |
2003 |
|
267 |
46.67 |
|
|
|
1:39.89 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Maren Heimsæter |
2002 |
|
261 |
46.37 |
|
|
|
1:40.66 |
|
|
Lillesand IL |
1:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
|
248 |
48.40 |
|
|
|
1:42.30 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
246 |
48.75 |
|
|
|
1:42.57 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Amalie Antonsen |
2003 |
|
234 |
49.09 |
|
|
|
1:44.37 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Maria Hall |
2003 |
|
225 |
50.69 |
|
|
|
1:45.69 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
1:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Zenia Christensen |
2003 |
|
222 |
51.09 |
|
|
|
1:46.23 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Helene Hodneberg |
2003 |
|
194 |
53.75 |
|
|
|
1:51.12 |
|
|
Lillesand IL |
1:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Mette Brandt Pedersen |
2003 |
|
183 |
51.84 |
|
|
|
1:53.34 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Nanna Søgaard |
2003 |
|
173 |
54.63 |
|
|
|
1:55.42 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
1:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Inga Martine Huse Yteerdal |
2003 |
|
173 |
55.47 |
|
|
|
1:55.48 |
|
|
Lillesand IL |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Jensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben S 68 |
1:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pernille Christensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben S 68 |
1:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene Baxter |
2000 |
|
555 |
36.72 |
|
|
|
1:18.28 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
547 |
36.94 |
|
|
|
1:18.65 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lise Chevalier |
2000 |
|
509 |
38.71 |
|
|
|
1:20.57 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sibel Simonsen |
2001 |
|
403 |
41.43 |
|
|
|
1:27.07 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Smilla Lyhne |
2000 |
|
398 |
41.42 |
|
|
|
1:27.46 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maja Meinert |
2001 |
|
391 |
40.97 |
|
|
|
1:27.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
|
370 |
42.59 |
|
|
|
1:29.61 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Signe Christensen |
2001 |
|
365 |
42.32 |
|
|
|
1:29.97 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thea Bjørnestad |
2000 |
|
353 |
42.22 |
|
|
|
1:30.98 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helena M. S. Sørensen |
2001 |
|
348 |
42.79 |
|
|
|
1:31.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Camilla Aagaard |
2000 |
|
270 |
46.89 |
|
|
|
1:39.53 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nanna Eriksen |
2001 |
|
255 |
48.36 |
|
|
|
1:41.43 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Sarauw |
2001 |
|
250 |
47.12 |
|
|
|
1:42.05 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helene Johnsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flere flyben i start |
|
Farsund Svømmeklubb |
1:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
|
551 |
37.95 |
|
|
|
1:18.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marie Sveingard |
1999 |
|
516 |
37.10 |
|
|
|
1:20.20 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maren Øie |
1997 |
|
450 |
39.46 |
|
|
|
1:23.97 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
432 |
39.40 |
|
|
|
1:25.08 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
415 |
40.67 |
|
|
|
1:26.22 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
379 |
41.14 |
|
|
|
1:28.91 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alma Moen |
1997 |
|
351 |
43.20 |
|
|
|
1:31.18 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
332 |
43.16 |
|
|
|
1:32.85 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
|
292 |
45.94 |
|
|
|
1:36.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:31 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:42 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
|
333 |
43.49 |
|
|
|
1:32.75 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
|
323 |
45.71 |
|
|
|
1:33.70 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Møller |
2004 |
|
320 |
44.34 |
|
|
|
1:34.05 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
|
237 |
48.94 |
|
|
|
1:43.86 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura S. Olesen |
2005 |
|
231 |
50.64 |
|
|
|
1:44.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:44.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Signe Gade |
2005 |
|
227 |
50.32 |
|
|
|
1:45.42 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
|
224 |
50.51 |
|
|
|
1:45.85 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
1:49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tuva Bjørnestad |
2004 |
|
218 |
50.30 |
|
|
|
1:46.78 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
499 |
38.63 |
|
|
|
1:21.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
491 |
38.73 |
|
|
|
1:21.52 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
455 |
39.77 |
|
|
|
1:23.61 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karoline Lagoni |
2003 |
|
431 |
41.09 |
|
|
|
1:25.15 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Annie Mushom |
2002 |
|
365 |
42.09 |
|
|
|
1:29.98 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
358 |
42.64 |
|
|
|
1:30.56 |
|
|
Lillesand IL |
1:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Rose Treney |
2002 |
|
346 |
42.54 |
|
|
|
1:31.58 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Troldborg |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
576 |
36.85 |
|
|
|
1:17.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helene Baxter |
2000 |
|
575 |
36.42 |
|
|
|
1:17.35 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lise Chevalier |
2000 |
|
502 |
38.38 |
|
|
|
1:20.96 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Smilla Lyhne |
2000 |
|
410 |
41.28 |
|
|
|
1:26.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sibel Simonsen |
2001 |
|
402 |
41.62 |
|
|
|
1:27.17 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maja Meinert |
2001 |
|
394 |
41.38 |
|
|
|
1:27.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
|
375 |
41.70 |
|
|
|
1:29.20 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Signe Christensen |
2001 |
|
355 |
43.17 |
|
|
|
1:30.85 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Brdr. Hosbond |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
|
615 |
35.92 |
|
|
|
1:15.66 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marie Sveingard |
1999 |
|
533 |
36.80 |
|
|
|
1:19.34 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maren Øie |
1997 |
|
469 |
38.59 |
|
|
|
1:22.80 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
439 |
39.63 |
|
|
|
1:24.63 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
410 |
41.15 |
|
|
|
1:26.57 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
366 |
42.48 |
|
|
|
1:29.93 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alma Moen |
1997 |
|
364 |
42.57 |
|
|
|
1:30.10 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
334 |
43.57 |
|
|
|
1:32.69 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:42 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordjyske Medier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
492 |
30.50 |
1:05.49 |
1:43.13 |
|
2:21.17 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
2:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
442 |
31.93 |
1:08.58 |
1:46.20 |
|
2:26.32 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
361 |
33.40 |
1:13.30 |
1:54.47 |
|
2:36.53 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordjyske Medier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
440 |
30.96 |
1:08.42 |
1:47.36 |
|
2:26.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
415 |
32.59 |
1:10.74 |
1:49.69 |
|
2:29.41 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
414 |
32.35 |
1:09.89 |
1:48.66 |
|
2:29.54 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
402 |
30.80 |
1:08.74 |
1:49.33 |
|
2:31.00 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
392 |
33.25 |
1:12.88 |
1:52.68 |
|
2:32.24 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mark Jensby Madsen |
1999 |
|
324 |
33.39 |
1:13.97 |
1:57.08 |
|
2:42.29 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
290 |
35.78 |
1:16.85 |
2:02.03 |
|
2:48.33 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joakim Kopp Drewsen |
2000 |
|
191 |
38.71 |
1:24.95 |
2:18.28 |
|
3:13.53 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordjyske Medier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Enevold Sørensen |
1998 |
|
368 |
32.88 |
1:12.07 |
1:53.61 |
|
2:35.47 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:07 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
|
437 |
36.10 |
1:18.50 |
2:00.64 |
|
2:40.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
408 |
35.94 |
1:18.41 |
2:01.90 |
|
2:44.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
|
366 |
35.58 |
1:19.26 |
2:04.98 |
|
2:50.21 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
290 |
38.45 |
1:24.10 |
2:13.71 |
|
3:03.84 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marikka Andersen |
2002 |
|
271 |
40.33 |
1:28.09 |
2:19.63 |
|
3:08.08 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matilde Iversen |
2003 |
|
249 |
40.48 |
1:31.05 |
2:23.24 |
|
3:13.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emily Lane |
2000 |
|
560 |
32.92 |
1:10.43 |
1:48.54 |
|
2:27.71 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
371 |
36.30 |
1:19.79 |
2:04.75 |
|
2:49.45 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
333 |
36.14 |
1:24.28 |
2:12.38 |
|
2:55.66 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
331 |
36.98 |
1:22.48 |
2:10.61 |
|
2:55.96 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Kornum |
2001 |
|
329 |
37.79 |
1:22.73 |
2:10.11 |
|
2:56.31 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
2:54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cathrine Boe Andersen |
2001 |
|
270 |
40.50 |
1:29.06 |
2:19.68 |
|
3:08.28 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne Kopp Drewsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristin Xin Øie |
1999 |
|
404 |
33.98 |
1:14.04 |
1:58.36 |
|
2:44.65 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
265 |
38.56 |
1:28.75 |
2:20.71 |
|
3:09.49 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:07 |
|
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
429 |
34.02 |
|
|
|
1:08.84 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
424 |
33.39 |
|
|
|
1:09.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
414 |
33.72 |
|
|
|
1:09.65 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Yde |
2000 |
|
403 |
33.90 |
|
|
|
1:10.28 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
401 |
34.59 |
|
|
|
1:10.39 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johannes Hope |
1999 |
|
387 |
34.29 |
|
|
|
1:11.26 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Nielsen |
2000 |
|
339 |
35.17 |
|
|
|
1:14.48 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
|
336 |
35.67 |
|
|
|
1:14.65 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
335 |
35.46 |
|
|
|
1:14.76 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Daniel Vang Kleist |
2000 |
|
324 |
36.54 |
|
|
|
1:15.62 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Pedersen |
2000 |
|
273 |
38.59 |
|
|
|
1:20.02 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
1:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miki Tecle Hagos |
2000 |
|
183 |
44.99 |
|
|
|
1:31.37 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simon Andersen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
16:11 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
377 |
34.99 |
|
|
|
1:11.85 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
|
326 |
36.59 |
|
|
|
1:15.44 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Johnsen |
2003 |
|
295 |
37.69 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
293 |
38.04 |
|
|
|
1:18.13 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias H. Johannesen |
2004 |
|
272 |
37.49 |
|
|
|
1:20.14 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
|
262 |
39.58 |
|
|
|
1:21.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Theis Dalgaard |
2004 |
|
250 |
38.72 |
|
|
|
1:22.43 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lucas Paturel |
2004 |
|
239 |
41.09 |
|
|
|
1:23.62 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
599 |
29.91 |
|
|
|
1:01.60 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
500 |
32.12 |
|
|
|
1:05.41 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
479 |
32.72 |
|
|
|
1:06.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Kloster |
2002 |
|
459 |
32.51 |
|
|
|
1:07.32 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Pedersen |
2002 |
|
412 |
33.97 |
|
|
|
1:09.77 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
1:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thor G. Nedergaard |
2002 |
|
409 |
|
|
|
|
1:09.97 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
402 |
33.33 |
|
|
|
1:10.35 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
395 |
33.90 |
|
|
|
1:10.73 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
537 |
30.58 |
|
|
|
1:03.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Yde |
2000 |
|
497 |
32.19 |
|
|
|
1:05.56 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
465 |
32.87 |
|
|
|
1:07.04 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
1:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
436 |
32.74 |
|
|
|
1:08.46 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johannes Hope |
1999 |
|
432 |
33.24 |
|
|
|
1:08.66 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
402 |
34.04 |
|
|
|
1:10.36 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
|
335 |
35.33 |
|
|
|
1:14.73 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Nielsen |
2000 |
|
325 |
35.13 |
|
|
|
1:15.53 |
|
|
Swim Team Neptun |
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
543 |
31.01 |
|
|
|
1:03.64 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
|
505 |
31.50 |
|
|
|
1:05.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
|
390 |
34.04 |
|
|
|
1:11.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
16:11 |
|
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:59 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
582 |
33.94 |
|
|
|
1:09.60 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
545 |
35.46 |
|
|
|
1:11.15 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
538 |
35.42 |
|
|
|
1:11.46 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
|
490 |
35.05 |
|
|
|
1:13.69 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
464 |
36.07 |
|
|
|
1:15.04 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:59 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
16:21 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
602 |
33.56 |
|
|
|
1:08.82 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
566 |
34.07 |
|
|
|
1:10.25 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
505 |
35.11 |
|
|
|
1:12.95 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marie Christensen |
2002 |
|
498 |
35.63 |
|
|
|
1:13.32 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
481 |
36.27 |
|
|
|
1:14.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie V Jensen |
2002 |
|
447 |
37.84 |
|
|
|
1:15.97 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
439 |
|
|
|
|
1:16.44 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
1:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Jespersen Hansen |
2002 |
|
398 |
37.46 |
|
|
|
1:19.00 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
550 |
34.02 |
|
|
|
1:10.93 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
496 |
35.54 |
|
|
|
1:13.41 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Smilla Lyhne |
2000 |
|
474 |
36.46 |
|
|
|
1:14.51 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marie Hinna |
2000 |
|
469 |
36.16 |
|
|
|
1:14.79 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
467 |
36.57 |
|
|
|
1:14.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
|
463 |
36.26 |
|
|
|
1:15.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Mathiasen |
2000 |
|
455 |
36.24 |
|
|
|
1:15.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
437 |
37.63 |
|
|
|
1:16.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
652 |
33.03 |
|
|
|
1:07.02 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
629 |
33.37 |
|
|
|
1:07.80 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
1:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
|
584 |
34.24 |
|
|
|
1:09.53 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
562 |
34.81 |
|
|
|
1:10.42 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
474 |
36.09 |
|
|
|
1:14.54 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
16:21 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
12:21 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
423 |
32.55 |
1:12.21 |
1:58.11 |
|
2:31.84 |
|
|
Lillesand IL |
2:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
|
360 |
34.85 |
1:16.75 |
2:04.36 |
|
2:40.21 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Kornum |
2003 |
|
340 |
36.48 |
1:19.56 |
2:05.74 |
|
2:43.19 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
2:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
322 |
37.01 |
1:16.75 |
2:10.84 |
|
2:46.20 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
306 |
38.62 |
1:24.89 |
2:10.58 |
|
2:49.10 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
281 |
34.41 |
1:18.67 |
2:15.71 |
|
2:53.91 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christian Johannesen |
2003 |
|
279 |
37.73 |
1:25.38 |
2:16.02 |
|
2:54.44 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
|
278 |
37.61 |
1:25.43 |
2:15.43 |
|
2:54.50 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathias H. Johannesen |
2004 |
|
248 |
40.65 |
1:24.74 |
2:21.07 |
|
3:01.44 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Daniel Østerballe |
2003 |
|
247 |
40.74 |
1:28.20 |
2:21.13 |
|
3:01.55 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nikolai Levi Larsen |
2003 |
|
245 |
43.00 |
1:27.77 |
2:20.98 |
|
3:02.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
|
234 |
39.48 |
1:29.91 |
2:23.29 |
|
3:04.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
|
226 |
41.80 |
1:30.66 |
2:26.86 |
|
3:07.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Theis Dalgaard |
2004 |
|
217 |
41.68 |
1:31.15 |
2:22.37 |
|
3:09.70 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
|
215 |
41.65 |
1:30.73 |
2:28.19 |
|
3:10.14 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sebastian B Lehmann |
2004 |
|
214 |
44.43 |
1:35.77 |
2:30.19 |
|
3:10.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jelmer de Zee |
2003 |
|
212 |
49.04 |
1:38.48 |
2:30.25 |
|
3:11.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Frederik Kjølby |
2004 |
|
194 |
42.60 |
1:36.78 |
2:32.33 |
|
3:16.84 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Niklas Højbjerg |
2003 |
|
192 |
37.22 |
1:30.02 |
2:30.34 |
|
3:17.40 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Edgaras Bujanauskas |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lillesand IL |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kristian Sabroe Sørensen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd vending 150m |
|
Horsens Svømmeklub |
3:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
610 |
29.40 |
1:05.10 |
1:43.19 |
|
2:14.41 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
2:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
465 |
31.81 |
1:07.84 |
1:53.38 |
|
2:27.10 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
451 |
31.28 |
1:11.35 |
1:55.58 |
|
2:28.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
436 |
32.47 |
1:10.86 |
1:56.89 |
|
2:30.26 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
428 |
31.95 |
1:10.59 |
1:57.04 |
|
2:31.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian Bonde |
2001 |
|
420 |
32.52 |
1:13.30 |
1:57.74 |
|
2:32.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
380 |
32.97 |
1:15.17 |
2:01.01 |
|
2:37.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
366 |
33.85 |
1:15.25 |
2:03.22 |
|
2:39.26 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ruben Nørgaard |
2002 |
|
342 |
32.99 |
1:15.93 |
2:08.03 |
|
2:42.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
324 |
37.17 |
1:24.05 |
2:08.22 |
|
2:45.91 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Esben Røjkjær Rasmussen |
2001 |
|
311 |
34.31 |
1:19.95 |
2:11.61 |
|
2:48.26 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
|
292 |
33.83 |
1:20.77 |
2:16.38 |
|
2:51.69 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
3:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mads L. Skov Sørensen |
2001 |
|
289 |
38.76 |
1:23.53 |
2:12.81 |
|
2:52.24 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
285 |
38.46 |
1:24.56 |
2:16.53 |
|
2:53.21 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:53.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Niklas Faaborg Andersen |
2002 |
|
271 |
38.51 |
1:26.60 |
2:14.59 |
|
2:55.95 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Andreas Skak Thomsen |
2001 |
|
250 |
40.47 |
1:25.68 |
2:19.27 |
|
3:00.77 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Bjarke Bernberg |
2002 |
|
234 |
38.65 |
1:24.86 |
2:23.11 |
|
3:04.88 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Yde |
2000 |
|
537 |
29.10 |
1:05.27 |
1:48.83 |
|
2:20.20 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
529 |
29.72 |
1:07.65 |
1:47.39 |
|
2:20.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
491 |
29.86 |
1:09.71 |
1:50.75 |
|
2:24.43 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
452 |
30.12 |
1:08.29 |
1:54.83 |
|
2:28.44 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
447 |
32.37 |
1:14.31 |
1:55.41 |
|
2:29.02 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julian S. Klok Solås |
1999 |
|
441 |
31.87 |
1:12.99 |
1:54.86 |
|
2:29.67 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
431 |
31.80 |
1:13.22 |
1:57.89 |
|
2:30.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
398 |
31.45 |
1:13.32 |
1:59.91 |
|
2:34.93 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
383 |
30.22 |
1:11.22 |
1:59.73 |
|
2:36.89 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
381 |
33.55 |
1:14.53 |
2:03.22 |
|
2:37.23 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
367 |
33.44 |
1:15.96 |
2:02.75 |
|
2:39.15 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
349 |
33.54 |
1:18.73 |
2:05.20 |
|
2:41.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Mathingsdal Pedersen |
1998 |
|
568 |
29.18 |
1:05.11 |
1:45.23 |
|
2:17.60 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
2:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
461 |
32.42 |
1:12.27 |
1:53.47 |
|
2:27.52 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Frimor Kirk |
1996 |
|
450 |
30.51 |
1:10.22 |
1:55.54 |
|
2:28.69 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
12:21 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
13:11 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
386 |
39.41 |
1:25.15 |
2:16.18 |
|
2:53.17 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
359 |
40.00 |
1:28.89 |
2:17.62 |
|
2:57.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:01.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
|
344 |
41.04 |
1:27.63 |
2:20.54 |
|
2:59.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alberte Kempel Christense |
2004 |
|
316 |
44.21 |
1:30.82 |
2:25.48 |
|
3:05.13 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura S. Olesen |
2005 |
|
309 |
43.02 |
1:30.62 |
2:26.19 |
|
3:06.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
|
291 |
41.85 |
1:27.46 |
2:27.18 |
|
3:10.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
|
287 |
43.03 |
1:32.86 |
2:29.83 |
|
3:11.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tuva Bjørnestad |
2004 |
|
272 |
45.89 |
1:34.56 |
2:31.84 |
|
3:14.51 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
3:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilde Møller |
2004 |
|
269 |
48.52 |
1:37.48 |
2:32.62 |
|
3:15.17 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kathrine Erbo Kjær |
2004 |
|
255 |
43.60 |
1:38.50 |
2:36.03 |
|
3:18.76 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Silke Bruun Svensen |
2005 |
|
255 |
47.63 |
1:39.43 |
2:37.67 |
|
3:18.82 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Astrid Hassing |
2004 |
|
252 |
44.80 |
1:37.70 |
2:34.52 |
|
3:19.62 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
3:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
|
241 |
45.64 |
1:40.12 |
2:41.50 |
|
3:22.64 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
|
237 |
47.04 |
1:40.76 |
2:38.10 |
|
3:23.68 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
|
228 |
51.23 |
1:42.75 |
2:42.41 |
|
3:26.28 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Varming |
2005 |
|
226 |
46.72 |
1:37.00 |
2:43.25 |
|
3:26.78 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
|
210 |
49.38 |
1:43.12 |
2:47.42 |
|
3:32.06 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
|
205 |
48.24 |
1:46.73 |
2:48.23 |
|
3:33.61 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
3:47.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
202 |
49.02 |
1:44.26 |
2:48.24 |
|
3:34.90 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Karoline Anthonsen |
2006 |
|
195 |
51.64 |
1:47.88 |
2:49.30 |
|
3:37.26 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Laura Frost Rainer |
2005 |
|
186 |
50.10 |
1:48.29 |
2:48.87 |
|
3:40.88 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Rosa Emilie Hansen |
2005 |
|
186 |
51.10 |
1:46.20 |
2:50.88 |
|
3:40.93 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
|
176 |
51.99 |
1:48.26 |
2:53.70 |
|
3:44.70 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Xenia Juhl Leiszner |
2005 |
|
174 |
49.54 |
1:50.63 |
2:56.27 |
|
3:45.56 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ea Gram Møller |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på maven 100m |
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josephine Larsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afsæt på mave 50m |
|
Viborg Svømme Klub |
3:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
538 |
33.30 |
1:13.61 |
1:58.42 |
|
2:35.04 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Stecher |
2003 |
|
491 |
33.57 |
1:16.94 |
2:04.13 |
|
2:39.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
|
473 |
34.87 |
1:18.38 |
2:05.80 |
|
2:41.78 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
449 |
35.96 |
1:17.94 |
2:07.86 |
|
2:44.62 |
|
|
Lillesand IL |
2:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
428 |
36.33 |
1:22.99 |
2:11.18 |
|
2:47.28 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
418 |
37.92 |
1:26.32 |
2:10.08 |
|
2:48.63 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
|
414 |
36.12 |
1:21.30 |
2:10.45 |
|
2:49.16 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
404 |
37.74 |
1:25.32 |
2:12.96 |
|
2:50.49 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julie Jespersen Hansen |
2002 |
|
403 |
37.16 |
1:20.15 |
2:12.25 |
|
2:50.71 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
2:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
|
401 |
36.77 |
1:20.60 |
2:12.85 |
|
2:51.00 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
397 |
35.25 |
1:21.44 |
2:14.01 |
|
2:51.57 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:50.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
396 |
37.36 |
1:21.55 |
2:12.06 |
|
2:51.65 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maren Heimsæter |
2002 |
|
389 |
33.77 |
1:19.20 |
2:13.78 |
|
2:52.70 |
|
|
Lillesand IL |
2:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lærke Als |
2002 |
|
387 |
39.73 |
1:25.24 |
2:15.91 |
|
2:52.92 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marikka Andersen |
2002 |
|
380 |
38.94 |
1:23.99 |
2:14.80 |
|
2:54.09 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Camilla Angaard Nielsen |
2003 |
|
372 |
39.46 |
1:26.16 |
2:15.74 |
|
2:55.35 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Thea Holm Thomsen |
2003 |
|
349 |
39.29 |
1:28.66 |
2:19.41 |
|
2:59.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Annie Mushom |
2002 |
|
348 |
38.97 |
1:25.21 |
2:16.48 |
|
2:59.25 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
2:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emilia Juhl Leiszner |
2002 |
|
323 |
42.43 |
1:29.39 |
2:23.67 |
|
3:03.81 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pipaluk Selbo |
2003 |
|
312 |
39.88 |
1:27.04 |
2:20.35 |
|
3:05.76 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Josefine Mikkelsen |
2002 |
|
303 |
41.03 |
1:34.23 |
2:25.88 |
|
3:07.59 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mille Winther |
2003 |
|
299 |
43.09 |
1:32.02 |
2:26.26 |
|
3:08.47 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Cecilie Væver |
2002 |
|
287 |
39.27 |
1:28.35 |
2:25.64 |
|
3:11.03 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Maria Hall |
2003 |
|
283 |
42.04 |
1:32.87 |
2:28.36 |
|
3:12.09 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
278 |
43.64 |
1:38.06 |
2:28.41 |
|
3:13.23 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
|
274 |
46.02 |
1:34.74 |
2:30.65 |
|
3:13.99 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Marie Jæger |
2003 |
|
273 |
42.70 |
1:33.29 |
2:30.69 |
|
3:14.21 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Matilde Dalgaard Lauridse |
2003 |
|
264 |
43.39 |
1:32.49 |
2:30.80 |
|
3:16.58 |
|
|
Odder Svømmeklub |
3:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sara Mette Kvitzau |
2003 |
|
261 |
44.65 |
1:34.58 |
2:35.14 |
|
3:17.10 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
3:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emma Jensen |
2003 |
|
252 |
47.67 |
1:38.27 |
2:32.92 |
|
3:19.67 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Pernille Christensen |
2003 |
|
249 |
47.05 |
1:39.07 |
2:38.00 |
|
3:20.30 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Stinne Holst Gregersen |
2003 |
|
235 |
44.70 |
1:35.29 |
2:36.96 |
|
3:24.19 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Amalie Antonsen |
2003 |
|
218 |
55.32 |
1:47.79 |
2:46.11 |
|
3:29.32 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Zenia Christensen |
2003 |
|
209 |
50.86 |
1:46.32 |
2:41.31 |
|
3:32.52 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Maria Kristine Kirkmand |
2003 |
|
204 |
45.71 |
1:38.06 |
2:50.99 |
|
3:33.98 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Helene Hodneberg |
2003 |
|
200 |
49.74 |
1:48.74 |
2:49.35 |
|
3:35.61 |
|
|
Lillesand IL |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Rose Treney |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Troldborg |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Klara H. Rasmussen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maya Madsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emily Lane |
2000 |
|
590 |
32.47 |
1:11.12 |
1:55.75 |
|
2:30.32 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helene Baxter |
2000 |
|
575 |
33.08 |
1:14.64 |
1:56.88 |
|
2:31.62 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
570 |
33.39 |
1:14.36 |
1:58.49 |
|
2:32.11 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
516 |
37.04 |
1:18.51 |
2:01.08 |
|
2:37.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
495 |
33.48 |
1:15.33 |
2:01.62 |
|
2:39.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
490 |
35.12 |
1:16.55 |
2:04.71 |
|
2:39.90 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
489 |
32.84 |
1:14.41 |
2:03.65 |
|
2:40.06 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lise Chevalier |
2000 |
|
482 |
34.23 |
1:17.96 |
2:03.64 |
|
2:40.79 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sibel Simonsen |
2001 |
|
451 |
35.59 |
1:17.01 |
2:06.77 |
|
2:44.40 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vera Fossdal Elebrg |
2001 |
|
443 |
33.88 |
1:19.41 |
2:06.82 |
|
2:45.44 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Mathiasen |
2000 |
|
441 |
36.93 |
1:17.98 |
2:08.00 |
|
2:45.60 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thea Bjørnestad |
2000 |
|
394 |
35.98 |
1:21.18 |
2:10.81 |
|
2:51.97 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
2:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mille C. Berg |
2001 |
|
377 |
37.12 |
1:20.60 |
2:12.57 |
|
2:54.57 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
3:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marie Brandt Pedersen |
2000 |
|
372 |
38.58 |
1:23.11 |
2:15.76 |
|
2:55.30 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Celine Abrahamsen |
2001 |
|
354 |
37.31 |
1:22.99 |
2:20.54 |
|
2:58.17 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
|
336 |
41.12 |
1:30.55 |
2:19.06 |
|
3:01.37 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
|
335 |
43.01 |
1:29.86 |
2:20.78 |
|
3:01.51 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:58.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Cathrine Boe Andersen |
2001 |
|
297 |
39.92 |
1:27.87 |
2:26.42 |
|
3:08.85 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nanna Eriksen |
2001 |
|
290 |
46.23 |
1:33.80 |
2:28.59 |
|
3:10.36 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Helene Johnsen |
2001 |
|
253 |
42.92 |
1:36.36 |
2:30.80 |
|
3:19.23 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
3:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
243 |
41.42 |
1:35.00 |
2:36.47 |
|
3:22.05 |
|
|
Lillesand IL |
3:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne Kopp Drewsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helena M. S. Sørensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut ryg på mave |
|
Horsens Svømmeklub |
2:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
477 |
34.42 |
1:15.74 |
2:04.83 |
|
2:41.31 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marie Sveingard |
1999 |
|
468 |
33.41 |
1:18.99 |
2:03.26 |
|
2:42.41 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maren Øie |
1997 |
|
465 |
34.14 |
1:17.58 |
2:04.92 |
|
2:42.71 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
456 |
33.63 |
1:15.50 |
2:05.89 |
|
2:43.79 |
|
|
Lillesand IL |
2:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
437 |
35.69 |
1:23.32 |
2:09.57 |
|
2:46.11 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anne Nielsen |
1999 |
|
432 |
36.46 |
1:20.65 |
2:12.52 |
|
2:46.80 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Synnøve Døskeland |
1998 |
|
379 |
36.44 |
1:21.71 |
2:15.52 |
|
2:54.20 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
2:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
373 |
37.76 |
1:25.04 |
2:15.11 |
|
2:55.13 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:50.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alma Moen |
1997 |
|
356 |
37.46 |
1:26.57 |
2:18.27 |
|
2:57.92 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
|
326 |
42.44 |
1:30.22 |
2:24.52 |
|
3:03.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
13:11 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:03 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2016 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Løb 33, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:03 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:28 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Løb 34, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:28 |
|