2019-11-23   04:12:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB-CUP 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-CUP 2016    Udskriftsdato  12 marts 2016   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  13:32   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            33.59   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            37.37   
Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub            40.02   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub            40.74   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            42.00   
Tilde-Sofie Qwist  2005  Slagelse Svømmeklub            42.26   
Liva Mayland  2006  Næstved IF            44.14   
Nanna Hillerup  2007  Herlufsholm Svømmeklub            44.58   
Leonora Franck  2006  Næstved IF            44.77   
10  Dicte Maar  2006  Næstved IF            46.66   
11  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            47.33   
12  Emilie Larsen  2007  Slagelse Svømmeklub            49.27   
13  Maila Anker  2007  Herlufsholm Svømmeklub            50.30   
14  Freja Olsen  2005  Næstved IF            53.50   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            29.25   
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            30.84   
Maja Nykjær  2003  Slagelse Svømmeklub            33.26   
Amanda Christensen  2004  Frederiksværk Svømmeklub            33.58   
Katrine Duus  2003  Næstved IF            33.68   
Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub            33.71   
Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            33.88   
Mathilde Laustsen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            34.29   
Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub            35.49   
10  Laura Rasmussen  2004  Kalundborg SK            35.69   
11  Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            37.39   
12  Ditte Bønnebæk Munch  2003  Slagelse Svømmeklub            37.58   
13  Ella Rasmussen  2004  Dragsholm Svømmeklub            37.67   
14  Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub            38.25   
15  Monique Etsegenet Jensen  2003  Slagelse Svømmeklub            38.89   
16  Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub            41.17   
17  Tanja Jørgensen  2004  Kalundborg SK            45.51   
Dina Olschansky  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Sille Møller  2004  Kalundborg SK            DNS   
Emma Ahrenkiel Karløv  2003  Slagelse Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Sofie Flæshøj Jensen  2003  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victoria Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub            30.16   
Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            31.17   
Line Helene Jensen  2001  Slagelse Svømmeklub            32.57   
Mathilde Rasmussen  2002  Slagelse Svømmeklub            32.88   
Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF            32.91   
Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK            33.33   
Anna Louise Elmgreen  2001  Frederiksværk Svømmeklub            33.43   
SIF Jørgin  2002  Dragsholm Svømmeklub            34.82   
Thomine Maren Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            37.51   
10  Josefine Ruhwald Ibsen  2001  Slagelse Svømmeklub            38.62   
Engeline Scheby Petersen  2002  Kalundborg SK            DNS   
Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub            28.37   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK            29.96   
Annika Møller-Kristensen  2000  Kalundborg SK            30.38   
Mette Foldager Donstrup  1999  Næstved IF            32.75   
Emily Jungles  2000  Slagelse Svømmeklub            34.38   
Sabine Storm Nielsen  2000  Dragsholm Svømmeklub            34.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 marts 2016 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  13:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark