Tulokset SB-CUP 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB-CUP 2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 40.31 | 1:22.89 | 2:06.57 | 2:49.21 | |||
2 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 44.99 | 1:32.90 | 2:20.18 | 3:05.44 | |||
3 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.64 | 1:37.09 | 3:17.90 | ||||
4 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:55.34 | 3:19.06 | 3:57.30 | ||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.07 | 1:16.23 | 1:54.86 | 2:32.84 | |||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.44 | 1:20.99 | 2:03.93 | 2:45.19 | |||
3 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.32 | 1:23.09 | 2:05.79 | 2:46.83 | |||
4 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 39.23 | 1:21.45 | 2:05.02 | 2:47.26 | |||
5 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.70 | 1:22.34 | 2:05.58 | 2:47.91 | |||
6 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.78 | 1:25.02 | 2:08.23 | 2:50.38 | |||
7 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.67 | 1:23.12 | 2:08.11 | 2:51.31 | |||
8 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.88 | 1:26.97 | 2:11.89 | 2:55.74 | |||
9 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.53 | 1:26.86 | 2:12.48 | 2:55.88 | |||
10 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.41 | 1:27.13 | 2:12.59 | 2:57.16 | |||
11 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.83 | 1:28.80 | 2:15.79 | 3:00.94 | |||
12 | Amanda Christensen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.40 | 1:30.73 | 2:17.90 | 3:02.05 | |||
13 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.29 | 1:30.35 | 2:17.39 | 3:05.10 | |||
14 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.51 | 1:31.55 | 2:19.55 | 3:06.01 | |||
15 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 46.05 | 1:36.82 | 2:29.71 | 3:19.49 | |||
16 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.20 | 1:40.04 | 2:32.92 | 3:23.13 | |||
17 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 52.16 | 1:48.79 | 2:45.92 | 3:41.12 | |||
- | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | EFB v/125m | |||||
- | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | EFB v/125m | |||||
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 39.42 | 1:22.34 | 2:06.03 | 2:48.67 | |||
2 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 39.15 | 1:21.90 | 2:06.08 | 2:49.61 | |||
- | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.74 | 1:17.96 | 1:59.11 | 2:40.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |