Resultat för Ungdoms-GP 2, Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 13 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 mars 2016 |
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.64 | 1:15.66 | |||||
2 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.16 | 1:19.60 | |||||
3 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.01 | 1:19.75 | |||||
3 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 37.50 | 1:19.75 | |||||
5 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 38.09 | 1:20.13 | |||||
6 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.35 | 1:21.86 | |||||
7 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.14 | 1:22.73 | |||||
8 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 41.28 | 1:26.41 | |||||
9 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.29 | 1:27.77 | |||||
10 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 40.56 | 1:28.21 | |||||
11 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 42.10 | 1:29.85 | |||||
12 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 42.16 | 1:30.82 | |||||
13 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 43.95 | 1:32.45 | |||||
14 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 43.57 | 1:33.31 | |||||
15 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 45.31 | 1:38.30 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.61 | 1:15.60 | |||||
2 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 37.32 | 1:18.61 | |||||
3 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 37.72 | 1:19.39 | |||||
4 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.17 | 1:20.12 | |||||
5 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.75 | 1:24.61 | |||||
6 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 40.16 | 1:24.84 | |||||
7 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 41.00 | 1:26.78 | |||||
8 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.45 | 1:31.59 | |||||
9 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 42.69 | 1:33.57 | |||||
- | Ella Shay | 2001 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 39.24 | 1:20.51 | |||||
2 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.25 | 1:21.51 | |||||
3 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.57 | 1:21.90 | |||||
4 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 40.47 | 1:27.27 | |||||
5 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.17 | 1:28.23 | |||||
6 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 42.44 | 1:29.11 | |||||
7 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 41.60 | 1:29.15 | |||||
8 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 42.56 | 1:30.38 | |||||
9 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.40 | 1:34.59 | |||||
10 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.13 | 1:36.65 | |||||
11 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 46.92 | 1:39.49 | |||||
12 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 47.41 | 1:40.58 | |||||
13 | Amanda Nevall | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.71 | 1:40.98 | |||||
14 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.83 | 1:44.44 | |||||
15 | Towalie Hedelin | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 51.54 | 1:51.00 | |||||
16 | Rosanna Atashi | 2002 | Väsby Simsällskap | 55.93 | 2:00.95 | |||||
- | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 37.51 | 1:19.13 | |||||
2 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.59 | 1:20.18 | |||||
3 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 37.67 | 1:22.14 | |||||
4 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.46 | 1:24.90 | |||||
5 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.52 | 1:25.14 | |||||
6 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 40.05 | 1:26.30 | |||||
7 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.97 | 1:30.06 | |||||
8 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 42.29 | 1:30.91 | |||||
9 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 43.45 | 1:31.61 | |||||
10 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.71 | 1:33.20 | |||||
11 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 45.14 | 1:34.02 | |||||
12 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.37 | 1:34.93 | |||||
13 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.48 | 1:35.75 | |||||
14 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 45.06 | 1:36.76 | |||||
15 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 45.96 | 1:37.40 | |||||
16 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.38 | 1:39.35 | |||||
17 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.54 | 1:39.65 | |||||
18 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 46.52 | 1:40.50 | |||||
19 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 50.08 | 1:45.75 | |||||
20 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 48.91 | 1:45.98 | |||||
21 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 52.61 | 1:51.59 | |||||
22 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 53.62 | 1:54.42 | |||||
- | Elisabeth Fletcher-Sjöman | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.01 | Utskriftsdatum | 13 mars 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |