Results for Ungdoms-GP 2, Ã…kersberga
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
10:48 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.33 |
2:22.57 |
3:35.50 |
|
4:48.04 |
|
2 |
Karin Thorén |
1999 |
Täby Sim |
|
1:07.97 |
2:19.98 |
3:34.69 |
|
4:48.14 |
|
3 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
1:09.50 |
2:23.72 |
3:39.13 |
|
4:53.35 |
|
4 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
1:08.14 |
2:22.57 |
3:39.35 |
|
4:55.83 |
|
5 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.53 |
2:24.09 |
3:40.76 |
|
4:57.05 |
|
6 |
Malin Jansson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.94 |
2:28.38 |
3:43.74 |
|
4:58.43 |
|
7 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
1:11.44 |
2:28.86 |
3:46.30 |
|
5:02.43 |
|
8 |
Fanny Ek |
1999 |
IF Åland |
|
1:12.19 |
2:30.14 |
3:47.95 |
|
5:02.66 |
|
9 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
1:12.80 |
2:31.39 |
3:50.83 |
|
5:09.54 |
|
10 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:18.76 |
2:39.37 |
3:58.13 |
|
5:14.29 |
|
11 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.77 |
2:33.28 |
3:57.15 |
|
5:18.74 |
|
12 |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:16.46 |
2:40.90 |
4:07.21 |
|
5:31.49 |
|
13 |
Saga Gustafsson |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:17.73 |
2:46.13 |
4:15.08 |
|
5:38.86 |
|
14 |
Emma Wallin |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:18.93 |
2:46.16 |
4:14.41 |
|
5:41.78 |
|
15 |
Hanna Marohn |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:17.53 |
2:46.61 |
4:16.74 |
|
5:48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
|
1:08.38 |
2:25.10 |
3:42.39 |
|
4:57.65 |
|
2 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
1:12.66 |
2:30.12 |
3:46.96 |
|
5:02.29 |
|
3 |
Lovisa Liljeblad |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:14.96 |
2:35.41 |
3:57.34 |
|
5:20.95 |
|
4 |
Josefine Torell |
2002 |
Lidingö Simklubb |
|
1:15.34 |
2:38.66 |
4:02.10 |
|
5:24.13 |
|
5 |
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:18.77 |
2:43.10 |
4:08.16 |
|
5:29.83 |
|
6 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.87 |
2:48.28 |
4:15.70 |
|
5:37.77 |
|
7 |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:20.98 |
2:49.95 |
4:16.95 |
|
5:41.50 |
|
8 |
Emma Marcus |
2002 |
IF Åland |
|
1:23.38 |
2:54.06 |
4:24.47 |
|
5:50.25 |
|
9 |
Ester Martinsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.25 |
2:50.60 |
4:23.71 |
|
5:52.86 |
|
10 |
Towalie Hedelin |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:29.38 |
3:08.76 |
4:52.54 |
|
6:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.32 |
2:26.33 |
3:43.30 |
|
4:56.78 |
|
2 |
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
|
1:12.27 |
2:29.64 |
3:49.12 |
|
5:08.26 |
|
3 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:11.38 |
2:29.74 |
3:49.59 |
|
5:08.61 |
|
4 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.59 |
2:35.51 |
3:56.59 |
|
5:16.05 |
|
5 |
Jennie Ewerbring |
2003 |
Täby Sim |
|
1:13.44 |
2:35.10 |
3:57.28 |
|
5:16.15 |
|
6 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.15 |
2:38.78 |
4:01.10 |
|
5:21.35 |
|
7 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.06 |
2:38.31 |
4:02.45 |
|
5:23.90 |
|
8 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.03 |
2:45.32 |
4:12.24 |
|
5:30.37 |
|
9 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.51 |
2:45.77 |
4:13.00 |
|
5:30.67 |
|
10 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.54 |
2:41.64 |
4:08.02 |
|
5:32.15 |
|
11 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:24.44 |
2:53.24 |
4:20.22 |
|
5:45.64 |
|
12 |
Ella Wahlman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.71 |
2:50.78 |
4:21.87 |
|
5:47.01 |
|
13 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
1:25.27 |
2:56.68 |
4:26.45 |
|
5:51.70 |
|
14 |
Maja Gunnarson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:28.99 |
3:05.19 |
4:38.71 |
|
6:07.76 |
|
15 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:29.57 |
3:05.72 |
4:42.10 |
|
6:15.22 |
|
16 |
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Sim |
|
1:25.94 |
3:04.49 |
4:40.61 |
|
6:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.01 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
10:48 |
|