2019-11-21   10:44:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ungdoms-GP 2, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  Åkersberga SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    33.27        1:10.09   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    31.73        1:10.23   
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    32.72        1:11.39   
Jenny Ek  1999  IF Åland    32.94        1:11.75   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    34.08        1:12.08   
Karin Thorén  1999  Täby Sim    33.08        1:12.40   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    32.20        1:12.91   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    33.46        1:13.50   
Lina Sundman  1998  Danderyds Sim    34.15        1:13.81   
10  Helena Brandt  1999  Danderyds Sim    34.66        1:15.12   
11  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim    34.12        1:15.71   
12  Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap    35.71        1:17.32   
13  Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    35.08        1:20.39   
14  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    35.83        1:21.30   
15  Julia Franks  2000  Täby Sim    36.92        1:22.36   
16  Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun    39.93        1:26.93   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jessica Lindholm  2001  IF Åland    32.61        1:09.37   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    33.80        1:10.89   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    33.66        1:12.19   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    34.25        1:13.75   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    33.88        1:14.61   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    34.70        1:15.63   
Tyra Wijk  2001  Turebergs Simklubb    35.24        1:16.61   
Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    33.48        1:17.22   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    36.28        1:19.89   
10  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    36.05        1:20.93   
11  Sandra Lingman-Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04    37.28        1:22.45   
12  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    37.35        1:23.93   
13  Lisa Schubert  2001  Täby Sim    37.87        1:23.94   
14  Ellen Woivalin  2001  IF Åland    37.88        1:25.37   
15  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.74        1:26.07   
16  Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    37.97        1:26.45   
17  Anna Ladis  2001  Täby Sim    39.18        1:27.12   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap            DNF   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    33.68        1:12.10   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    35.44        1:18.81   
Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    33.58        1:19.17   
Stella Donning  2002  IF Åland    36.21        1:20.04   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    37.27        1:23.27   
Maja Sköld  2002  Täby Sim    38.56        1:25.67   
Amanda Nevall  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.36        1:28.68   
Ida Svensson  2002  Täby Sim    41.67        1:32.28   
Emma Marcus  2002  IF Åland    43.96        1:36.19   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    32.10        1:08.90   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    34.32        1:13.98   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    34.13        1:14.75   
Smilla Malm  2003  Täby Sim    35.37        1:15.88   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    35.23        1:16.26   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.76        1:24.21   
Elin Andersson  2003  Täby Sim    38.63        1:25.47   
Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    41.22        1:28.35   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    39.22        1:30.35   
10  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    39.66        1:30.72   
11  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    40.89        1:31.54   
12  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    40.50        1:34.63   
13  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    43.39        1:35.11   
14  Saga Grindberg  2003  Täby Sim    44.12        1:38.22   
15  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    44.36        1:38.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner