2019-12-12   16:07:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ungdoms-GP 2, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  Åkersberga SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    34.63  1:11.27  1:47.75    2:24.59   
Karin Thorén  1999  Täby Sim    34.97  1:12.32  1:49.94    2:26.92   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    35.82  1:14.26  1:53.08    2:31.38   
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    36.15  1:15.15  1:53.85    2:32.09   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    35.42  1:13.46  1:53.30    2:33.87   
Jenny Ek  1999  IF Åland    35.78  1:15.43  1:55.67    2:34.80   
Julia Franks  2000  Täby Sim    36.01  1:15.08  1:55.51    2:35.53   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    35.93  1:14.91  1:55.54    2:35.92   
Fanny Ek  1999  IF Åland    38.21  1:17.34  1:57.01    2:36.01   
10  Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    35.43  1:15.69  1:56.94    2:36.59   
11  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    37.99  1:18.61  2:00.04    2:41.22   
12  Isabelle Ehrngren  1999  Åkersberga Simsällskap    38.69  1:21.35  2:06.14    2:48.56   
13  Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun    43.41  1:30.22  2:18.84    3:03.99   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Persson  2001  Täby Sim    36.44  1:15.11  1:53.91    2:32.83   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    37.55  1:17.62  1:58.04    2:36.54   
Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun    37.42  1:18.15  2:00.60    2:42.45   
Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    38.21  1:18.76  2:01.21    2:42.93   
Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    37.30  1:19.09  2:02.53    2:44.62   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    38.89  1:20.81  2:03.38    2:44.67   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    39.52  1:22.26  2:05.59    2:47.75   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    38.15  1:21.08  2:05.44    2:47.84   
Ellen Woivalin  2001  IF Åland    39.03  1:21.68  2:06.08    2:48.03   
10  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    44.34  1:30.91  2:18.12    3:04.33   
11  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    45.21  1:36.47  2:28.50    3:15.85   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    34.78  1:12.75  1:51.44    2:29.52   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    35.92  1:15.55  1:55.54    2:33.78   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    35.76  1:16.90  1:59.07    2:38.96   
Anna Frisk Garcia  2002  Väsby Simsällskap    37.02  1:17.01  1:57.98    2:39.15   
Victoria Norén  2002  Turebergs Simklubb    37.60  1:19.05  2:01.71    2:42.51   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    38.38  1:19.95  2:02.67    2:43.49   
Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    39.98  1:22.88  2:07.57    2:49.95   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    39.93  1:23.61  2:07.80    2:50.19   
Ida Svensson  2002  Täby Sim    40.24  1:25.34  2:10.46    2:55.02   
10  Stella Donning  2002  IF Åland    40.87  1:25.12  2:10.81    2:55.20   
11  Ester Martinsson  2002  Simklubben Neptun    42.53  1:27.27  2:14.20    2:59.32   
12  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    45.45  1:33.90  2:23.01    3:10.00   
Alexandra Reiman  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.22  1:16.81  1:57.36    2:36.66   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    37.62  1:18.66  2:00.66    2:41.53   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    38.53  1:20.64  2:03.26    2:42.94   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    37.90  1:19.81  2:02.48    2:43.21   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    38.52  1:20.69  2:03.70    2:43.68   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    40.21  1:24.23  2:06.34    2:50.49   
Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    40.66  1:24.27  2:09.06    2:52.95   
Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    40.65  1:24.99  2:09.82    2:53.01   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    40.75  1:25.10  2:10.27    2:53.07   
10  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    40.12  1:24.47  2:10.13    2:53.18   
11  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    40.84  1:24.00  2:09.51    2:53.57   
12  Nina Takolander  2003  Täby Sim    40.92  1:24.93  2:10.08    2:54.69   
13  Elin Andersson  2003  Täby Sim    42.13  1:27.31  2:11.31    2:54.99   
14  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    40.25  1:25.25  2:11.84    2:56.02   
15  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    45.05  1:30.95  2:17.19    2:57.56   
16  Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    42.18  1:27.83  2:13.49    2:58.77   
17  Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    43.04  1:28.33  2:14.87    2:59.77   
18  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    42.12  1:28.60  2:16.40    3:01.41   
19  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    43.35  1:30.23  2:18.04    3:02.51   
20  Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    39.42  1:27.69  2:17.81    3:03.62   
21  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    43.75  1:30.91  2:18.90    3:04.12   
22  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    42.60  1:30.59  2:19.68    3:07.67   
23  Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun    42.33  1:30.61  2:19.60    3:08.11   
24  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    43.91  1:33.10  2:22.16    3:08.46   
25  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    43.32  1:30.92  2:20.45    3:08.50   
26  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    44.53  1:35.01  2:24.08    3:08.51   
27  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    45.08  1:33.58  2:23.08    3:11.01   
28  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    47.82  1:38.64  2:29.47    3:16.69   
29  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    47.21  1:39.60  2:33.48    3:24.18   
30  Beata Liljeberg  2003  Lidingö Simklubb    47.36  1:40.05  2:35.20    3:28.43   
31  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    48.54  1:44.76  2:40.58    3:32.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.01  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  15:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner