2019-12-07   08:45:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ungdoms-GP 2, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  17:19   
  Arrangör  Åkersberga SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    28.75  1:02.90  1:40.52    2:10.71   
Joel Hambraeus  1998  Danderyds Sim    29.70  1:04.04  1:41.74    2:12.01   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    29.56  1:05.25  1:46.29    2:20.05   
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    28.82  1:05.84  1:49.10    2:20.74   
Isak Alin  1999  Täby Sim    31.62  1:08.60  1:48.75    2:22.12   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    30.39  1:06.97  1:49.66    2:22.49   
Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun    31.59  1:11.09  1:51.79    2:25.21   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    30.86  1:08.73  1:50.38    2:25.88   
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    31.66  1:10.40  1:55.76    2:29.73   
10  Carl Käll Jönsson  1999  Simklubben Neptun    31.11  1:08.99  1:55.43    2:30.43   
11  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    34.94  1:13.41  1:58.62    2:33.29   
12  Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    31.20  1:10.67  1:57.02    2:35.89   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb    33.26  1:10.75  1:49.43    2:23.60   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    32.50  1:09.75  1:53.92    2:28.12   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    31.97  1:11.54  1:54.36    2:29.17   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    34.06  1:13.87  1:55.73    2:30.39   
Rasmus Hedman Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap    36.62  1:21.43  2:13.38    2:53.95   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    30.28  1:06.99  1:50.56    2:23.91   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    31.98  1:08.37  1:50.57    2:24.05   
Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    32.31  1:11.88  1:56.36    2:30.91   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    32.20  1:10.05  1:56.56    2:31.08   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    32.40  1:11.85  1:59.41    2:34.72   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.66  1:14.91  2:00.98    2:37.25   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    34.13  1:14.78  2:03.15    2:39.84   
Axel von Goës  2002  Täby Sim    33.67  1:16.21  2:07.86    2:43.65   
Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    38.56  1:21.81  2:12.44    2:50.84   
10  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    36.09  1:20.40  2:09.11    2:51.19   
11  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun    38.60  1:22.08  2:15.86    2:53.36   
12  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.34  1:25.72  2:21.35    3:00.56   
13  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    44.68  1:38.02  2:35.55    3:18.35   
Philip Granado Persson  2002  Simklubben Neptun            DNS   
Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    35.69  1:16.08  2:04.65    2:40.53   
Isac Rune  2003  Täby Sim    36.43  1:20.96  2:07.95    2:45.78   
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    37.75  1:23.96  2:07.35    2:48.98   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    37.04  1:22.12  2:11.97    2:51.52   
Linus Wickström  2003  Danderyds Sim    38.68  1:22.17  2:17.39    2:57.93   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    40.27  1:29.33  2:22.95    3:02.88   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    43.31  1:30.76  2:27.49    3:02.99   
Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun    40.23  1:27.61  2:19.34    3:03.26   
Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    42.31  1:29.93  2:22.18    3:03.28   
10  Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    40.17  1:26.75  2:22.27    3:07.79   
11  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    45.84  1:35.08  2:30.48    3:12.14   
12  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    43.61  1:32.73  2:29.06    3:13.02   
13  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    41.97  1:33.93  2:32.65    3:16.23   
14  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    46.82  1:35.40  2:35.05    3:16.44   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.01  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  17:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner