Resultat för Ungdoms-GP 2, Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
17:19 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
28.75 |
1:02.90 |
1:40.52 |
|
2:10.71 |
|
2 |
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Sim |
|
29.70 |
1:04.04 |
1:41.74 |
|
2:12.01 |
|
3 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
29.56 |
1:05.25 |
1:46.29 |
|
2:20.05 |
|
4 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
28.82 |
1:05.84 |
1:49.10 |
|
2:20.74 |
|
5 |
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
|
31.62 |
1:08.60 |
1:48.75 |
|
2:22.12 |
|
6 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.39 |
1:06.97 |
1:49.66 |
|
2:22.49 |
|
7 |
Mattias Huss |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
31.59 |
1:11.09 |
1:51.79 |
|
2:25.21 |
|
8 |
Tobias Fernandez |
1999 |
Täby Sim |
|
30.86 |
1:08.73 |
1:50.38 |
|
2:25.88 |
|
9 |
Thomas Östervall |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
31.66 |
1:10.40 |
1:55.76 |
|
2:29.73 |
|
10 |
Carl Käll Jönsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
31.11 |
1:08.99 |
1:55.43 |
|
2:30.43 |
|
11 |
Olle Hennert |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.94 |
1:13.41 |
1:58.62 |
|
2:33.29 |
|
12 |
Oscar Gullberg |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
31.20 |
1:10.67 |
1:57.02 |
|
2:35.89 |
|
- |
Daniel Coleman |
2000 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
|
35.69 |
1:16.08 |
2:04.65 |
|
2:40.53 |
|
2 |
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
36.43 |
1:20.96 |
2:07.95 |
|
2:45.78 |
|
3 |
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
|
37.75 |
1:23.96 |
2:07.35 |
|
2:48.98 |
|
4 |
Simon Lörinc |
2003 |
Täby Sim |
|
37.04 |
1:22.12 |
2:11.97 |
|
2:51.52 |
|
5 |
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
|
38.68 |
1:22.17 |
2:17.39 |
|
2:57.93 |
|
6 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.27 |
1:29.33 |
2:22.95 |
|
3:02.88 |
|
7 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
|
43.31 |
1:30.76 |
2:27.49 |
|
3:02.99 |
|
8 |
Viktor Jonson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
40.23 |
1:27.61 |
2:19.34 |
|
3:03.26 |
|
9 |
Liam Gabrielsson |
2003 |
Täby Sim |
|
42.31 |
1:29.93 |
2:22.18 |
|
3:03.28 |
|
10 |
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.17 |
1:26.75 |
2:22.27 |
|
3:07.79 |
|
11 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.84 |
1:35.08 |
2:30.48 |
|
3:12.14 |
|
12 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.61 |
1:32.73 |
2:29.06 |
|
3:13.02 |
|
13 |
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
41.97 |
1:33.93 |
2:32.65 |
|
3:16.23 |
|
14 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
46.82 |
1:35.40 |
2:35.05 |
|
3:16.44 |
|
- |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.01 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
17:19 |
|