2019-11-16   01:30:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Næstved Swimcup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

28. maj 2016, kl. 11,15

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup 2016    Udskriftsdato  28 maj 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:32   
  Arrangør  NIF Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 maj 2016         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Scheby Petersen  2004    277  33.14        1:08.94   
  Kalundborg SK  1:09.31                 
                     
Nichlas Jørgensen  2004    210  36.39        1:15.55   
  Dragsholm Svømmeklub  1:17.69                 
                     
Elias Noe  2004    208  36.03        1:15.84   
  Dragsholm Svømmeklub  1:15.47                 
                     
Mikkel Lyngbye Nybroe  2004    203  36.17        1:16.38   
  Vest-Brøndby  1:16.46                 
                     
Tobias Wiegaard Hansen  2004    188  36.93        1:18.43   
  TVS Tårnborg IF  1:19.34                 
                     
Malthe Foged  2005    182  37.19        1:19.17   
  Næstved IF  1:23.22                 
                     
Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004    180  36.67        1:19.47   
  Næstved IF  1:20.00                 
                     
Joachim Mårtensen  2004    169  38.99        1:21.22   
  Kalundborg SK  1:22.50                 
                     
Petar Trkulja  2006    166  38.13        1:21.65   
  Næstved IF  1:19.71                 
                     
10  Hjalte Petersen  2004    154  39.31        1:23.72   
  Næstved IF  1:31.51                 
                     
11  Rasmus Mortensen  2004    147  40.58        1:25.04   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:26.30                 
                     
12  Tobias Chr. Stæcker  2005    142  41.69        1:26.07   
  Næstved IF  1:26.80                 
                     
13  Christian Jepsen  2005    132  43.05        1:28.18   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
14  Konrad Clausen  2005    129  42.09        1:28.80   
  TVS Tårnborg IF  1:34.53                 
                     
15  Jonathan Wesselhoff  2006    97  44.98        1:37.56   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
16  Jonas Rask  2006    96  45.60        1:37.97   
  Kalundborg SK  1:43.78                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mortensen  2003    355  30.62        1:03.42   
  Kalundborg SK  1:03.67                 
                     
Ole Hovmand  2003    341  30.97        1:04.31   
  Svømmeklubben Syd  1:05.87                 
                     
Lucas Jul Pedersen  2003    339  31.22        1:04.42   
  Næstved IF  1:05.64                 
                     
Silas Storm Nielsen  2002    315  31.85        1:06.00   
  Dragsholm Svømmeklub  1:08.14                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002    302  32.32        1:06.95   
  Vest-Brøndby  1:07.44                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002    277  32.91        1:08.91   
  Vest-Brøndby  1:08.94                 
                     
Jonathan F. K. Jensen  2002    276  34.00        1:08.97   
  Vordingborg Svømme Klub  1:14.54                 
                     
Martin Jacobsen  2002    266  33.64        1:09.86   
  Vest-Brøndby  1:07.10                 
                     
Matias Ersgaard Sandbirk  2003    244  35.39        1:11.87   
  Vordingborg Svømme Klub  1:15.46                 
                     
10  Mathias Clausen  2002    233  34.79        1:13.01   
  Næstved IF  1:13.83                 
                     
11  Jacob Meisner Hansen  2003    224  35.60        1:13.98   
  Næstved IF  1:14.38                 
                     
12  Marcus Artmann  2002    218  35.52        1:14.60   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:16.78                 
                     
13  Andreas Borggaard  2002    188  35.02        1:18.40   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
14  Marcus Ahlmann Kirk  2003    152  41.71        1:24.11   
  Dragsholm Svømmeklub  1:32.11                 
                     
15  Viktor Holst Rasmussen  2003    148  41.83        1:24.81   
  TVS Tårnborg IF  1:30.34                 
                     
16  Marcus Holm  2003    143  40.01        1:25.87   
  Næstved IF  1:25.27                 
                     
17  Thomas Trebbien  2002    120  42.14        1:31.09   
  Dragsholm Svømmeklub  1:55.11                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Witthøft  2000    469  27.73        57.83   
  Kalundborg SK  59.38                 
                     
Mads Møller  2000    451  28.14        58.60   
  Kalundborg SK  58.27                 
                     
Mathias Aner  2001    389  30.07        1:01.53   
  Svømmeklubben Syd  1:04.20                 
                     
Thor Malmby Jørgin  2001    361  29.61        1:03.06   
  Dragsholm Svømmeklub  1:03.55                 
                     
Emil Mosegaard  2001    349  30.74        1:03.77   
  TVS Tårnborg IF  1:01.62                 
                     
Victor Troelsen  2001    310  31.42        1:06.38   
  Svømmeklubben Syd  1:06.07                 
                     
Matti Andersen  2001    287  32.24        1:08.11   
  Næstved IF  1:10.10                 
                     
Lucas Leal  2001    123  42.21        1:30.19   
  TVS Tårnborg IF  1:34.87                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Rysgaard  1998    599  25.79        53.30   
  Kalundborg SK  51.35                 
                     
Oliver H. Andersen  1999    517  26.96        55.99   
  Kalundborg SK  55.73                 
                     
Alexander Kragesand  1999    348  31.13        1:03.86   
  TVS Tårnborg IF  1:03.85                 
                     
Gustav Notkin  1999    211  34.26        1:15.42   
  Næstved IF  1:06.56                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob H. Andersen  1993    564  26.41        54.37   
  Kalundborg SK  54.85                 
                     
Sebastian H. Andersen  1997    543  26.41        55.08   
  Kalundborg SK  54.50                 
                     
Jonathan Müller  1997    524  27.23        55.72   
  Svømmeklubben Syd  55.72                 
                     
Jens Saugmann  1996    521  26.63        55.82   
  Svømmeklubben Syd  55.04                 
                     
Andreas Ingvordsen  1996    408  28.44        1:00.56   
  Dragsholm Svømmeklub  58.99                 
                     
Elias Offersen  1996    389  29.06        1:01.52   
  Odsherred Svømmeklub  1:04.25                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.03  Udskriftsdato  28 maj 2016 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark