2019-11-13   14:29:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Næstved Swimcup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

28. maj 2016, kl. 11,15

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup 2016    Udskriftsdato  28 maj 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:04   
  Arrangør  NIF Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 maj 2016         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aliyah Savannah Rasmussen  2005    192          42.19   
  Vordingborg Svømme Klub  52.09                 
Frederikke B. Hansen  2005    174          43.65   
  Herlufsholm Svømmeklub  40.77                 
Freja Threms  2005    158          45.06   
  Dragsholm Svømmeklub  50.11                 
Freja Arentsen  2005    157          45.12   
  Næstved IF  47.37                 
Freja Juul  2006    140          46.95   
  Næstved IF  47.43                 
Beatrice Buhr Müller  2006    97          52.95   
  Kalundborg SK  49.43                 
Maria Stoklund  2006    97          53.05   
  Kalundborg SK                   
Victoria Dinesen  2006    94          53.49   
  Næstved IF                   
Leonora Franck  2006    85          55.38   
  Næstved IF  54.10                 
10  Asta Maria R. Jensen  2007    77          57.26   
  Næstved IF  1:03.02                 
11  Kamille Bentsen  2006    75          57.71   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
12  Mathilde Bendtsen  2007    54          1:04.43   
  Næstved IF  1:15.44                 
Liva Mayland  2006              DSQ  Ej synkrom arm 25m 
  Næstved IF  1:00.15                 
Merle Holmgaard  2005              DSQ  Ej synkrom arm 25 m 
  Næstved IF  1:05.40                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Wilma Anker  2004    438          32.09   
  Herlufsholm Svømmeklub  32.62                 
Julie Bruun Jørgensen  2003    251          38.64   
  Svømmeklubben Syd  38.90                 
Emilie Højen Meyer  2004    248          38.77   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.41                 
Camille Neess  2003    241          39.16   
  Dragsholm Svømmeklub  42.32                 
Gaya Josefine Maar  2003    196          41.93   
  Næstved IF  41.81                 
Isabel Valsted Bavnbæk  2003    188          42.49   
  Vordingborg Svømme Klub  45.19                 
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    174          43.59   
  Herlufsholm Svømmeklub  43.56                 
Sille Bachmann  2004    155          45.31   
  Dragsholm Svømmeklub  47.11                 
Alberte Holst Schilling  2003    155          45.38   
  Dragsholm Svømmeklub  47.35                 
10  Marie Donstrup  2004    151          45.78   
  Næstved IF  47.79                 
11  Rikke Andersen  2003    141          46.75   
  Vordingborg Svømme Klub                   
12  Laura Rasmussen  2004    138          47.10   
  Kalundborg SK  45.00                 
13  Olivia My Nielsen  2004    138          47.16   
  Næstved IF  45.83                 
14  Maja Raalund  2003    137          47.29   
  Vordingborg Svømme Klub                   
15  Pernille Goth Pedersen  2003    136          47.34   
  Vordingborg Svømme Klub  47.28                 
16  Sille Møller  2004    119          49.50   
  Kalundborg SK  50.00                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thyra Jørgensen  2002    535          30.02   
  Svømmeklubben Syd  29.49                 
Engeline Scheby Petersen  2002    315          35.81   
  Kalundborg SK  35.42                 
Line Aarkrogh Steen  2001    295          36.59   
  Næstved IF  37.34                 
Victoria Christoffersen  2002    290          36.81   
  TVS Tårnborg IF  37.82                 
Freja Zerbst Hansen  2001    273          37.58   
  Næstved IF  37.33                 
Nikoline V Hansen  2001    214          40.73   
  TVS Tårnborg IF  41.59                 
Mette Jensen  2002    86          55.10   
  Vordingborg Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Foldager Donstrup  1999    344          34.79   
  Næstved IF  34.86                 
Volena Dimitrova  1999    274          37.53   
  Vordingborg Svømme Klub  41.42                 
Sophia Sander-Bjerge  1999    185          42.72   
  Svømmeklubben Syd  41.81                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Holm Junge  1998    506          30.58   
  Kalundborg SK  30.93                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.03  Udskriftsdato  28 maj 2016 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark