Resultat för Næstved Swimcup 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
28. maj 2016, kl. 11,15
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | 323 | 35.59 | 1:14.33 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
2 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 274 | 38.29 | 1:18.53 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:19.21 | |||||||||
3 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 250 | 37.99 | 1:20.88 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.66 | |||||||||
4 | Freja Arentsen | 2005 | 235 | 39.28 | 1:22.56 | |||||
Næstved IF | 1:23.03 | |||||||||
5 | Freja Juul | 2006 | 221 | 39.33 | 1:24.30 | |||||
Næstved IF | 1:23.01 | |||||||||
6 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 210 | 40.77 | 1:25.73 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:30.89 | |||||||||
7 | Alba Seneca | 2005 | 204 | 40.83 | 1:26.64 | |||||
Kalundborg SK | 1:28.39 | |||||||||
8 | Freja Threms | 2005 | 170 | 42.26 | 1:32.03 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:29.11 | |||||||||
9 | Josephine Frederiksen | 2005 | 169 | 43.93 | 1:32.18 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:30.10 | |||||||||
10 | Frederikke Poulsen | 2006 | 168 | 42.28 | 1:32.40 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:28.73 | |||||||||
11 | Laura Meyer | 2006 | 163 | 44.61 | 1:33.31 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.87 | |||||||||
12 | Kamille Bentsen | 2006 | 161 | 44.31 | 1:33.76 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.77 | |||||||||
13 | Maria Stoklund | 2006 | 152 | 46.18 | 1:35.42 | |||||
Kalundborg SK | 1:43.54 | |||||||||
14 | Mie Visler | 2006 | 142 | 45.28 | 1:37.58 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:57.34 | |||||||||
15 | Liva Mayland | 2006 | 134 | 46.80 | 1:39.64 | |||||
Næstved IF | 1:44.13 | |||||||||
16 | Dicte Maar | 2006 | 133 | 45.85 | 1:39.69 | |||||
Næstved IF | 2:01.72 | |||||||||
17 | Pauline Andersen | 2005 | 127 | 46.91 | 1:41.24 | |||||
Kalundborg SK | 1:47.18 | |||||||||
18 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | 118 | 46.37 | 1:43.71 | |||||
Næstved IF | 1:48.67 | |||||||||
19 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 111 | 47.23 | 1:45.97 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 110 | 48.12 | 1:46.45 | |||||
Næstved IF | 1:45.99 | |||||||||
21 | Leonora Franck | 2006 | 92 | 48.68 | 1:52.63 | |||||
Næstved IF | 1:46.51 | |||||||||
22 | Victoria Dinesen | 2006 | 84 | 53.40 | 1:56.19 | |||||
Næstved IF | 2:12.64 | |||||||||
23 | Dedde Villumsen | 2005 | 83 | 54.15 | 1:56.53 | |||||
Næstved IF | 1:55.86 | |||||||||
24 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | 81 | 54.60 | 1:57.57 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Merle Holmgaard | 2005 | 78 | 1:15.47 | 1:59.00 | |||||
Næstved IF | 1:55.72 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 474 | 31.61 | 1:05.42 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
2 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 469 | 32.07 | 1:05.62 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:08.67 | |||||||||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 384 | 33.56 | 1:10.12 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.92 | |||||||||
4 | Katrine Duus | 2003 | 381 | 33.59 | 1:10.34 | |||||
Næstved IF | 1:12.57 | |||||||||
5 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 380 | 34.34 | 1:10.41 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.14 | |||||||||
6 | Emma Olsen | 2003 | 351 | 33.63 | 1:12.26 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:13.23 | |||||||||
7 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | 324 | 35.68 | 1:14.21 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:15.30 | |||||||||
8 | Camille Neess | 2003 | 314 | 35.65 | 1:15.04 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:15.87 | |||||||||
9 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 305 | 36.72 | 1:15.71 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.46 | |||||||||
10 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 303 | 37.14 | 1:15.92 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.26 | |||||||||
11 | Lucca Rademakers | 2004 | 303 | 36.62 | 1:15.93 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:14.09 | |||||||||
12 | Laura Rasmussen | 2004 | 289 | 37.28 | 1:17.11 | |||||
Kalundborg SK | 1:21.18 | |||||||||
13 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 285 | 38.03 | 1:17.43 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.58 | |||||||||
14 | Mille Scheel | 2003 | 273 | 37.74 | 1:18.59 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.90 | |||||||||
15 | Freja Søndergaard | 2004 | 268 | 37.09 | 1:19.11 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:23.34 | |||||||||
16 | Sille Bachmann | 2004 | 266 | 38.85 | 1:19.28 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:22.38 | |||||||||
17 | Annika Egenhardt | 2003 | 263 | 38.77 | 1:19.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.14 | |||||||||
18 | Ida Kjølby | 2003 | 262 | 38.99 | 1:19.70 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:16.75 | |||||||||
19 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | 257 | 37.20 | 1:20.21 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:25.36 | |||||||||
20 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 231 | 39.65 | 1:23.02 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:29.75 | |||||||||
21 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 230 | 39.46 | 1:23.25 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:26.42 | |||||||||
22 | Ella Rasmussen | 2004 | 229 | 39.63 | 1:23.35 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:25.11 | |||||||||
23 | Sille Møller | 2004 | 208 | 41.00 | 1:26.05 | |||||
Kalundborg SK | 1:30.84 | |||||||||
24 | Pernille Goth Pedersen | 2003 | 202 | 41.00 | 1:26.89 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:31.38 | |||||||||
25 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 196 | 42.24 | 1:27.81 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:30.90 | |||||||||
26 | Rikke Andersen | 2003 | 195 | 41.74 | 1:27.87 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 193 | 42.77 | 1:28.18 | |||||
Næstved IF | 1:26.85 | |||||||||
28 | Caroline Kingo Sørensen | 2003 | 189 | 40.64 | 1:28.81 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:38.20 | |||||||||
29 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 182 | 42.01 | 1:29.89 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:32.60 | |||||||||
30 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 172 | 43.68 | 1:31.56 | |||||
Næstved IF | 1:32.41 | |||||||||
31 | Signe Bagge Møller | 2004 | 171 | 41.03 | 1:31.86 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:26.61 | |||||||||
32 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 169 | 43.15 | 1:32.19 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:27.52 | |||||||||
33 | Josephine Larsen | 2004 | 165 | 45.80 | 1:33.00 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:33.30 | |||||||||
34 | Maja Raalund | 2003 | 126 | 50.49 | 1:41.58 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:42.87 | |||||||||
35 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 121 | 47.71 | 1:43.05 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Kamille Lundberg | 2003 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:29.45 | |||||||||
- | Isabella Grønborg | 2003 | DNF | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 601 | 29.09 | 1:00.42 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:00.28 | |||||||||
2 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 511 | 30.26 | 1:03.78 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:04.01 | |||||||||
3 | Felina Noe | 2002 | 435 | 32.30 | 1:07.28 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
4 | Sasia Lundhus | 2002 | 410 | 32.97 | 1:08.65 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.23 | |||||||||
5 | Victoria Christoffersen | 2002 | 410 | 32.98 | 1:08.66 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:08.84 | |||||||||
6 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 395 | 32.87 | 1:09.48 | |||||
Næstved IF | 1:08.68 | |||||||||
7 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 386 | 33.21 | 1:10.05 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.13 | |||||||||
8 | Nicoline Strandberg | 2002 | 382 | 34.36 | 1:10.26 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.63 | |||||||||
9 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 381 | 33.47 | 1:10.36 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:11.73 | |||||||||
10 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 353 | 34.55 | 1:12.16 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:13.15 | |||||||||
11 | Laura Sørensen | 2001 | 347 | 34.09 | 1:12.53 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:20.82 | |||||||||
12 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 343 | 35.08 | 1:12.85 | |||||
Kalundborg SK | 1:12.81 | |||||||||
13 | Nikoline V Hansen | 2001 | 301 | 36.75 | 1:16.08 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:16.08 | |||||||||
14 | SIF Jørgin | 2002 | 301 | 35.58 | 1:16.09 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:17.23 | |||||||||
15 | Mette Jensen | 2002 | 149 | 46.36 | 1:36.05 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:38.07 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicole Kristensen | 1999 | 501 | 30.79 | 1:04.19 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.74 | |||||||||
2 | Volena Dimitrova | 1999 | 391 | 33.14 | 1:09.72 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:10.17 | |||||||||
3 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | 333 | 35.81 | 1:13.57 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:14.78 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | 601 | 29.37 | 1:00.43 | |||||
Kalundborg SK | 59.86 | |||||||||
2 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 323 | 35.26 | 1:14.30 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:13.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 14:06 |