2019-11-18   01:04:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR Challenger Meet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Insim kl 08:00

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2016    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Sundstedt  1998  Spårvägen Simförening    29.54        1:00.78   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    29.29        1:01.03   
Malin Wallén  1997  Spårvägen Simförening    29.77        1:01.14   
Hanna Jörlund  1991  Södertörns Simsällskap    30.43        1:02.49   
Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    29.39        1:02.50   
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    30.74        1:02.71   
Emelie Johansson  1996  Täby Sim    30.21        1:02.72   
Karolina Näsén  1996  Södertörns Simsällskap    30.96        1:04.89   
Marianne Dellwik  1997  Täby Sim    32.17        1:05.84   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap    29.68        1:01.00   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    28.67        1:01.36   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    30.08        1:01.61   
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    29.87        1:03.25   
Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    30.15        1:03.84   
Linnéa Sandh  2000  Järfälla Simsällskap    30.40        1:03.94   
Matilda Flood  1999  Spårvägen Simförening    31.68        1:04.65   
Sofia Lennerthson  1999  Täby Sim    31.64        1:05.38   
Karin Thorén  1999  Täby Sim    31.19        1:05.54   
10  Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap    32.06        1:05.65   
11  Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap    31.62        1:05.83   
12  Sigrid Loid  1999  Täby Sim    31.59        1:05.90   
13  Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    31.71        1:06.09   
14  Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    30.90        1:07.30   
15  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    33.83        1:09.59   
16  Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    34.08        1:09.95   
17  My Lord  1999  Strängnäs Simklubb    33.58        1:10.12   
18  Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    33.16        1:10.28   
19  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    32.09        1:10.51   
20  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    33.62        1:10.70   
21  Agnes Thomée  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    35.86        1:14.30   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    29.32        1:02.04   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    30.22        1:03.12   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    29.59        1:03.74   
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    30.36        1:04.19   
Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    31.62        1:04.24   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    30.88        1:04.42   
Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    32.36        1:04.81   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    31.39        1:04.82   
Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    32.07        1:04.97   
10  Anna Ladis  2001  Täby Sim    31.71        1:05.05   
11  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    32.64        1:05.17   
12  Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    30.42        1:05.24   
13  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    30.29        1:05.53   
14  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    31.50        1:05.65   
15  Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    31.21        1:06.44   
16  Embla Börjesson  2002  Täby Sim    32.46        1:06.46   
17  Frida Nöu  2001  Täby Sim    32.90        1:06.51   
18  Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    32.65        1:06.63   
19  Johanna Persson  2001  Täby Sim    31.08        1:06.84   
20  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    30.77        1:07.01   
21  Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    32.26        1:07.13   
22  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    32.05        1:07.31   
23  Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    32.29        1:07.36   
24  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.83        1:07.42   
25  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    32.83        1:07.95   
26  Dimitra Tsirona  2002  Järfälla Simsällskap    32.36        1:07.99   
27  Kristina Isacson  2001  Täby Sim    32.37        1:08.06   
28  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    33.72        1:08.39   
29  Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    33.49        1:08.41   
29  Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    31.36        1:08.41   
31  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    32.52        1:08.97   
32  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    33.07        1:09.24   
33  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    33.90        1:09.31   
34  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.67        1:09.93   
35  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    33.68        1:10.60   
36  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    32.05        1:10.62   
37  Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    34.02        1:10.65   
38  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    34.07        1:10.66   
39  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    33.48        1:10.74   
40  Elma Starrost  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.05        1:10.86   
41  Josephine Junehed  2002  Täby Sim    33.76        1:11.04   
42  Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    34.79        1:11.31   
43  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    34.20        1:11.46   
44  Stella Alin  2002  Täby Sim    33.18        1:11.51   
45  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    34.27        1:11.60   
46  Lisa Schubert  2001  Täby Sim    34.56        1:12.09   
47  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    33.62        1:12.12   
48  Anna Frisk Garcia  2002  Väsby Simsällskap    32.79        1:12.19   
49  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap    35.15        1:12.41   
50  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    36.32        1:13.80   
51  Daniella Berglund  2002  Lidingö Simklubb    34.17        1:14.04   
52  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    35.61        1:15.16   
53  Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    36.94        1:16.10   
54  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    37.14        1:17.00   
55  Julia Lundgren  2002  Lidingö Simklubb    36.43        1:17.25   
56  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    37.18        1:17.40   
57  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    37.66        1:18.35   
58  Agnes Ovuka  2001  Väsby Simsällskap    38.35        1:23.60   
Maja Sköld  2002  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    29.92        1:02.90   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    31.36        1:04.89   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    31.91        1:05.89   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    30.41        1:06.93   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    34.03        1:08.34   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    33.51        1:08.71   
Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    33.69        1:09.06   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    31.45        1:09.19   
Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    33.59        1:09.92   
10  Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    33.14        1:10.01   
11  Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    33.06        1:10.47   
12  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    33.77        1:10.95   
13  Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    33.90        1:10.96   
14  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    34.01        1:11.21   
15  Elin Andersson  2003  Täby Sim    32.86        1:11.22   
16  Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    32.80        1:11.30   
17  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    33.12        1:11.47   
18  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    34.35        1:12.01   
19  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    34.66        1:12.74   
20  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    34.02        1:13.03   
21  Nicole Valeskog  2004  Täby Sim    35.84        1:13.71   
22  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.46        1:14.47   
23  Naomi Tesfai  2003  Järfälla Simsällskap    34.96        1:14.66   
24  Nina Takolander  2003  Täby Sim    33.75        1:14.92   
25  Filippa Bolling  2004  Täby Sim    35.72        1:15.01   
26  Cecilia Viberg  2003  Lidingö Simklubb    36.94        1:15.51   
27  Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    34.90        1:16.07   
28  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    34.97        1:16.10   
29  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    34.58        1:16.51   
30  Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    37.37        1:16.77   
31  Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    34.69        1:17.39   
32  Saga Grindberg  2003  Täby Sim    38.27        1:18.46   
33  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    37.73        1:18.90   
34  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    39.39        1:19.84   
35  Clara Ersson  2004  Täby Sim    38.79        1:20.33   
36  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    39.03        1:20.96   
37  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim    37.37        1:21.99   
38  Alice Dombos  2004  Lidingö Simklubb    39.59        1:22.43   
39  Louise Franks  2005  Täby Sim    37.76        1:22.57   
40  Johanna Torell  2005  Lidingö Simklubb    37.91        1:22.77   
41  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    40.58        1:23.61   
42  Hanna Carlberg  2003  Lidingö Simklubb    40.98        1:24.81   
43  Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb    39.49        1:27.38   
44  Klara Klingberg  2006  Lidingö Simklubb    42.82        1:28.56   
45  Vilma Dombos  2004  Lidingö Simklubb    42.20        1:29.51   
Beata Liljeberg  2003  Lidingö Simklubb            DSQ   
Emilia Forsberg  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.07  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner