Resultater for TYR Challenger Meet 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 1 - Insim kl 08:00
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2016 |
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.54 | 1:00.78 | |||||
2 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.29 | 1:01.03 | |||||
3 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | 29.77 | 1:01.14 | |||||
4 | Hanna Jörlund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 30.43 | 1:02.49 | |||||
5 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 29.39 | 1:02.50 | |||||
6 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.74 | 1:02.71 | |||||
7 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 30.21 | 1:02.72 | |||||
8 | Karolina Näsén | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.96 | 1:04.89 | |||||
9 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 32.17 | 1:05.84 | |||||
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.68 | 1:01.00 | |||||
2 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.67 | 1:01.36 | |||||
3 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 30.08 | 1:01.61 | |||||
4 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 29.87 | 1:03.25 | |||||
5 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 30.15 | 1:03.84 | |||||
6 | Linnéa Sandh | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.40 | 1:03.94 | |||||
7 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.68 | 1:04.65 | |||||
8 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 31.64 | 1:05.38 | |||||
9 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 31.19 | 1:05.54 | |||||
10 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.06 | 1:05.65 | |||||
11 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 31.62 | 1:05.83 | |||||
12 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 31.59 | 1:05.90 | |||||
13 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.71 | 1:06.09 | |||||
14 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.90 | 1:07.30 | |||||
15 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.83 | 1:09.59 | |||||
16 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.08 | 1:09.95 | |||||
17 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.58 | 1:10.12 | |||||
18 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.16 | 1:10.28 | |||||
19 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 32.09 | 1:10.51 | |||||
20 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.62 | 1:10.70 | |||||
21 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.86 | 1:14.30 | |||||
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.32 | 1:02.04 | |||||
2 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 30.22 | 1:03.12 | |||||
3 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.59 | 1:03.74 | |||||
4 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 30.36 | 1:04.19 | |||||
5 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.62 | 1:04.24 | |||||
6 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.88 | 1:04.42 | |||||
7 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.36 | 1:04.81 | |||||
8 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.39 | 1:04.82 | |||||
9 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.07 | 1:04.97 | |||||
10 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 31.71 | 1:05.05 | |||||
11 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 32.64 | 1:05.17 | |||||
12 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.42 | 1:05.24 | |||||
13 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.29 | 1:05.53 | |||||
14 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.50 | 1:05.65 | |||||
15 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.21 | 1:06.44 | |||||
16 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 32.46 | 1:06.46 | |||||
17 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 32.90 | 1:06.51 | |||||
18 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.65 | 1:06.63 | |||||
19 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 31.08 | 1:06.84 | |||||
20 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.77 | 1:07.01 | |||||
21 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 32.26 | 1:07.13 | |||||
22 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.05 | 1:07.31 | |||||
23 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 32.29 | 1:07.36 | |||||
24 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.83 | 1:07.42 | |||||
25 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.83 | 1:07.95 | |||||
26 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.36 | 1:07.99 | |||||
27 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 32.37 | 1:08.06 | |||||
28 | Linnea Wall | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.72 | 1:08.39 | |||||
29 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.49 | 1:08.41 | |||||
29 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 31.36 | 1:08.41 | |||||
31 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.52 | 1:08.97 | |||||
32 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.07 | 1:09.24 | |||||
33 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.90 | 1:09.31 | |||||
34 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.67 | 1:09.93 | |||||
35 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 33.68 | 1:10.60 | |||||
36 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 32.05 | 1:10.62 | |||||
37 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.02 | 1:10.65 | |||||
38 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.07 | 1:10.66 | |||||
39 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 33.48 | 1:10.74 | |||||
40 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.05 | 1:10.86 | |||||
41 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 33.76 | 1:11.04 | |||||
42 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.79 | 1:11.31 | |||||
43 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.20 | 1:11.46 | |||||
44 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 33.18 | 1:11.51 | |||||
45 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 34.27 | 1:11.60 | |||||
46 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 34.56 | 1:12.09 | |||||
47 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.62 | 1:12.12 | |||||
48 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.79 | 1:12.19 | |||||
49 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.15 | 1:12.41 | |||||
50 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.32 | 1:13.80 | |||||
51 | Daniella Berglund | 2002 | Lidingö Simklubb | 34.17 | 1:14.04 | |||||
52 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.61 | 1:15.16 | |||||
53 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.94 | 1:16.10 | |||||
54 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.14 | 1:17.00 | |||||
55 | Julia Lundgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 36.43 | 1:17.25 | |||||
56 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.18 | 1:17.40 | |||||
57 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 37.66 | 1:18.35 | |||||
58 | Agnes Ovuka | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.35 | 1:23.60 | |||||
- | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.92 | 1:02.90 | |||||
2 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 31.36 | 1:04.89 | |||||
3 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.91 | 1:05.89 | |||||
4 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 30.41 | 1:06.93 | |||||
5 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.03 | 1:08.34 | |||||
6 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.51 | 1:08.71 | |||||
7 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.69 | 1:09.06 | |||||
8 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.45 | 1:09.19 | |||||
9 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.59 | 1:09.92 | |||||
10 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.14 | 1:10.01 | |||||
11 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 33.06 | 1:10.47 | |||||
12 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.77 | 1:10.95 | |||||
13 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.90 | 1:10.96 | |||||
14 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 34.01 | 1:11.21 | |||||
15 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 32.86 | 1:11.22 | |||||
16 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.80 | 1:11.30 | |||||
17 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.12 | 1:11.47 | |||||
18 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 34.35 | 1:12.01 | |||||
19 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.66 | 1:12.74 | |||||
20 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.02 | 1:13.03 | |||||
21 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 35.84 | 1:13.71 | |||||
22 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.46 | 1:14.47 | |||||
23 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.96 | 1:14.66 | |||||
24 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 33.75 | 1:14.92 | |||||
25 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 35.72 | 1:15.01 | |||||
26 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 36.94 | 1:15.51 | |||||
27 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.90 | 1:16.07 | |||||
28 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 34.97 | 1:16.10 | |||||
29 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 34.58 | 1:16.51 | |||||
30 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 37.37 | 1:16.77 | |||||
31 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 34.69 | 1:17.39 | |||||
32 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 38.27 | 1:18.46 | |||||
33 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.73 | 1:18.90 | |||||
34 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 39.39 | 1:19.84 | |||||
35 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 38.79 | 1:20.33 | |||||
36 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 39.03 | 1:20.96 | |||||
37 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 37.37 | 1:21.99 | |||||
38 | Alice Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 39.59 | 1:22.43 | |||||
39 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 37.76 | 1:22.57 | |||||
40 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 37.91 | 1:22.77 | |||||
41 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.58 | 1:23.61 | |||||
42 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 40.98 | 1:24.81 | |||||
43 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 39.49 | 1:27.38 | |||||
44 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 42.82 | 1:28.56 | |||||
45 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 42.20 | 1:29.51 | |||||
- | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.07 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:01 |