2019-09-19   23:47:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynKval2, 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynKval2, 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:45   
  Arrangør  STO         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 marts 2016         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
SIF Floor  2000              1:03.45   
  Odense Svømme Klub                   
Cecilie Baraviec  2000              1:04.32   
  Odense Svømme Klub                   
Emma Hansen  1999              1:04.65   
  Odense Svømme Klub                   
Freya Ellehus  2000              1:05.36   
  Svendborg Svømme Klub                   
Gry Floor  2000              1:05.75   
  Odense Svømme Klub                   
Alberte Korsgaard  2001              1:06.79   
  Ringe Svømme Klub                   
Freja Nicholas  2000              1:07.46   
  Frem Odense                   
Anne Sofie Thrane  2000              1:07.62   
  Svendborg Svømme Klub                   
Karen Hazell Brink  2002              1:08.04   
  O.S.L.F.                   
10  Victoria Bang  2001              1:09.25   
  Svendborg Svømme Klub                   
11  Emma Juul  1999              1:09.86   
  Odense Svømme Klub                   
12  Katarina Holse  2002              1:09.96   
  Svendborg Svømme Klub                   
13  Caroline Mogensen  2002              1:10.10   
  Ringe Svømme Klub                   
14  Katrine Hvistendal Hansen  1997              1:10.53   
  Ringe Svømme Klub                   
15  Caroline Worrell  2001              1:10.79   
  Svendborg Svømme Klub                   
16  Anna Bredal Storgaard  2002              1:11.43   
  Svendborg Svømme Klub                   
17  Signe Juul Grønning  2001              1:11.60   
  Odense Svømme Klub                   
18  Cecilie Ahrentsen  1998              1:12.34   
  Ringe Svømme Klub                   
19  Mia T. Klüver-Kristensen  2004              1:13.90   
  O.S.L.F.                   
20  Marianne Petersen  1998              1:14.00   
  Odense Svømme Klub                   
21  Katrine Brolykke Madsen  2003              1:14.10   
  O.S.L.F.                   
22  Julie T. Sørensen  2003              1:14.25   
  Ringe Svømme Klub                   
23  Kaya Yang Eisensee  2004              1:16.36   
  Odense Svømme Klub                   
24  Ida Juul Grønning  2004              1:16.44   
  Odense Svømme Klub                   
25  Julie Nellemose Nielsen  1999              1:16.59   
  Ringe Svømme Klub                   
26  Mai Jørgensen  2003              1:16.60   
  Frem Odense                   
27  Ghita Ross Rasmussen  2003              1:16.67   
  Svendborg Svømme Klub                   
28  Veronika Larsen  2003              1:17.04   
  Ringe Svømme Klub                   
29  Johanne A Andersson  2003              1:17.22   
  Frem Odense                   
30  Nikoline Andersen  2003              1:17.82   
  Odense Svømme Klub                   
31  Josefine Risum Jørgensen  2004              1:18.31   
  Odense Svømme Klub                   
32  Laura Gyldenkærne  2000              1:18.45   
  Ringe Svømme Klub                   
33  Line Vestergaard Hansen  2003              1:18.71   
  Ringe Svømme Klub                   
34  Amanda Siomone Witte  2003              1:21.71   
  Ringe Svømme Klub                   
35  Josefine S Jørgensen  2004              1:22.30   
  O.S.L.F.                   
36  Klara Anna Mathisen  2003              1:23.45   
  Ringe Svømme Klub                   
37  Pernille Juul Jensen  2003              1:25.80   
  O.S.L.F.                   
38  Thilde Rosen Lundsfryd  2004              1:28.31   
  Ringe Svømme Klub                   
39  Klara Schier  2002              1:28.61   
  Ringe Svømme Klub                   
40  Maja Rasmussen  2003              1:34.96   
  Ringe Svømme Klub                   
Marinella Christiansen  2004              DNS   
  Ringe Svømme Klub                   
Frida Karoline Dall  2004              DSQ  ur på arm 
  Frem Odense                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark