Tulokset FynKval2, 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynKval2, 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:45 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2016 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | SIF Floor | 2000 | 1:03.45 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cecilie Baraviec | 2000 | 1:04.32 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma Hansen | 1999 | 1:04.65 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Freya Ellehus | 2000 | 1:05.36 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Gry Floor | 2000 | 1:05.75 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alberte Korsgaard | 2001 | 1:06.79 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Freja Nicholas | 2000 | 1:07.46 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Anne Sofie Thrane | 2000 | 1:07.62 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Karen Hazell Brink | 2002 | 1:08.04 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Victoria Bang | 2001 | 1:09.25 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emma Juul | 1999 | 1:09.86 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Katarina Holse | 2002 | 1:09.96 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Caroline Mogensen | 2002 | 1:10.10 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 1:10.53 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Caroline Worrell | 2001 | 1:10.79 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 1:11.43 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Signe Juul Grønning | 2001 | 1:11.60 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 1:12.34 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 1:13.90 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Marianne Petersen | 1998 | 1:14.00 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 1:14.10 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Julie T. Sørensen | 2003 | 1:14.25 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 1:16.36 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Ida Juul Grønning | 2004 | 1:16.44 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | 1:16.59 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mai Jørgensen | 2003 | 1:16.60 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
27 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 1:16.67 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Veronika Larsen | 2003 | 1:17.04 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
29 | Johanne A Andersson | 2003 | 1:17.22 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
30 | Nikoline Andersen | 2003 | 1:17.82 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
31 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 1:18.31 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Laura Gyldenkærne | 2000 | 1:18.45 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
33 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 1:18.71 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
34 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 1:21.71 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 1:22.30 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
36 | Klara Anna Mathisen | 2003 | 1:23.45 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
37 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 1:25.80 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
38 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 1:28.31 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
39 | Klara Schier | 2002 | 1:28.61 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
40 | Maja Rasmussen | 2003 | 1:34.96 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Marinella Christiansen | 2004 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | DSQ | ur på arm | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:45 |