2017-10-20   07:11:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD Summer Cup 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2016    Utskriftsdatum  01 juli 2016   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  15:59   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2016         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Heleri Zirk  2004  Audentese Spordiklubi    1:11.49  2:26.81  3:41.83    4:53.87   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    1:12.79  2:29.35  3:48.11    5:06.32   
Isabel Sarap  2003  Audentese Spordiklubi    1:13.36  2:32.60  3:51.79    5:08.27   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    1:12.73  2:31.59  3:51.01    5:09.96   
Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap    1:15.72  2:38.22  4:00.68    5:20.89   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    1:15.57  2:37.97  4:01.02    5:21.90   
Anna Grape  2004  Bærumsvømmerne    1:15.47  2:38.66  4:02.31    5:22.78   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    1:14.26  2:37.97  4:05.15    5:23.70   
Emma Mathilde Erve  2004  Bærumsvømmerne    2:43.18  4:04.88  5:24.03    5:24.03   
10  Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir    1:59.19  3:23.05  5:26.66    5:26.66   
11  Tess Viggeborn  2003  Simklubben Ägir    1:15.88  2:39.84  4:04.49    5:27.00   
12  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    1:15.81  2:39.92  4:04.81    5:27.40   
13  Laura Vitsut  2004  Swim Club Briis    1:16.60  2:41.91  4:08.34    5:29.67   
14  Selma Zachrisson  2003  Simklubben Ägir    1:16.29  2:41.50  4:06.98    5:30.24   
15  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    1:20.01  2:45.94  4:12.44    5:35.57   
16  Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap    1:15.33  2:43.74  4:13.57    5:36.01   
17  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    1:19.80  2:46.44  4:13.36    5:38.61   
18  Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    1:17.72  2:44.39  4:13.53    5:38.71   
19  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    1:19.54  2:45.86  4:14.99    5:39.80   
20  Clara Björkegren  2004  Bærumsvømmerne    1:23.17  2:51.27  4:17.24    5:40.93   
21  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    1:20.46  2:47.43  4:16.12    5:41.04   
22  Filippa Bolling  2004  Täby Sim    1:20.07  2:48.52  4:16.09    5:42.47   
23  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    1:19.21  2:47.76  4:16.95    5:45.52   
24  Polina Rozova  2003  Kalevi Ujumiskool    1:21.61  2:51.73  4:20.67    5:47.87   
25  Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir    1:20.03  2:47.19  4:19.19    5:48.49   
26  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:22.20  2:52.33  4:21.90    5:51.58   
27  Nora Tjugum  2003  Bærumsvømmerne    1:24.88  2:54.70  4:24.50    5:53.45   
28  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    1:22.08  2:52.89  4:25.55    5:55.13   
29  Ida Vinje  2003  Bærumsvømmerne    1:26.14  3:01.55  4:37.77    6:05.28   
30  Hedda Mørne Thomassen  2004  Bærumsvømmerne    1:23.91  2:58.20  4:34.53    6:06.47   
31  Pia Arvesen  2003  Bærumsvømmerne    1:26.80  3:01.48  4:38.67    6:09.51   
32  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    1:24.53  3:00.35  4:38.26    6:13.67   
33  Ingeborg Viken Lohne  2003  Bærumsvømmerne    1:29.05  3:05.45  4:42.24    6:15.68   
34  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    1:30.21  3:10.05  4:44.40    6:16.46   
35  Hanna Kangur  2004  Swim Club Briis    1:26.63  3:03.75  4:44.31    6:21.47   
36  Tuva Wallskog  2004  Simklubben Ägir    1:29.16  3:11.59  4:52.93    6:30.04   
37  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    1:30.51  3:09.53  4:52.89    6:31.73   
38  Anna Skylare Berglöf  2003  Simklubben Ägir    1:32.10  3:17.72  5:05.50    6:51.99   
39  Andrea Westby Hanæs  2004  Bærumsvømmerne    1:35.10  3:23.78  5:10.51    6:55.49   
40  Ida Nyberg  2004  Simklubben Ägir    1:41.67  3:33.59  5:21.80    6:57.73   
41  Nadja Vlaisavljevic  2004  Bærumsvømmerne    1:33.72  3:22.24  5:12.59    6:59.06   
42  Clara Taberman  2004  Täby Sim    1:39.37  3:32.71  5:20.94    7:02.32   
43  Agnes Bjørnlund  2004  Bærumsvømmerne    1:42.02  3:33.40  5:25.05    7:11.47   
44  Beda Skylare Berglöf  2004  Simklubben Ägir    1:42.17  3:37.62  5:35.37    7:27.68   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:11.54  2:26.72  3:40.71    4:53.31   
Karin Syversveen Lie  2001  Bærumsvømmerne    1:11.26  2:27.43  3:43.70    4:58.79   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    1:12.13  2:28.92  3:45.68    5:00.74   
Ylva Hoffart  2001  Bærumsvømmerne    1:11.43  2:27.67  3:44.88    5:02.04   
Rikke Winfeld Petersen  2002  Bærumsvømmerne    1:09.46  2:27.39  3:47.11    5:04.24   
Astrid Hillesøy  2001  Bærumsvømmerne    1:11.51  2:29.11  3:48.23    5:07.16   
Caroline Bjerkaas  2001  Bærumsvømmerne    1:14.85  2:35.03  3:54.70    5:15.27   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    1:13.72  2:36.05  3:57.95    5:16.25   
Nora Dahl Elde  2002  Bærumsvømmerne    1:15.64  2:36.95  3:57.87    5:17.51   
10  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    1:15.77  2:38.73  4:00.75    5:19.45   
11  Lisa Holberg  2002  Bærumsvømmerne    1:14.94  2:38.05  4:01.24    5:22.67   
12  Ella Kristine Weum Johannesen  2002  Bærumsvømmerne    1:17.18  2:40.68  4:03.83    5:26.18   
13  Ida Svensson  2002  Täby Sim    1:14.60  2:39.00  4:06.37    5:30.39   
14  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    1:17.16  2:42.11  4:07.90    5:31.88   
15  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:17.80  2:44.94  4:12.75    5:36.62   
16  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    1:18.48  2:46.62  4:14.80    5:38.52   
17  Hjördis Köhler  2001  Stockholmspolisens IF SF    1:15.68  2:42.39  4:12.84    5:42.21   
18  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    1:22.07  2:53.03  4:27.82    6:01.52   
19  Julia Lundgren  2002  IFK Lidingö Simklubb    1:23.13  2:56.99  4:34.46    6:10.65   
20  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    1:28.58  3:13.15  5:01.93    6:42.27   
21  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap    1:34.14  3:22.92  5:08.34    6:59.42   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Kirke Pollisinski  2000  Kalevi Ujumiskool    1:08.87  2:24.81  3:40.17    4:50.08   
Rebecka Bergström  1997  Stockholmspolisens IF SF    1:12.29  2:29.44  3:46.53    5:02.29   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    1:12.56  2:30.73  3:50.57    5:10.59   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    1:12.70  2:32.84  3:55.45    5:17.91   
Hedda Wettergren  1999  Stockholmspolisens IF SF    1:13.83  2:35.76  3:58.42    5:18.26   
Alice Albinzon  2000  Stockholmspolisens IF SF    1:14.40  2:37.72  4:04.31    5:29.16   
Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    1:17.49  2:42.18  4:06.64    5:29.30   
Elin Öberg  2000  Spårvägen Simförening    1:16.94  2:41.66  4:06.56    5:31.45   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    1:18.07  2:44.43  4:12.62    5:39.87   
10  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    1:20.89  2:48.95  4:19.10    5:48.84   
11  Daphne Thörn  1997  Solna Sundbyberg SS 04    1:21.61  2:52.09  4:24.95    5:55.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  15:59 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2016    Utskriftsdatum  01 juli 2016   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  16:25   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2016         
 
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mihkel Melker Marran  2003  Swim Club Briis    1:06.35  2:20.24  4:47.20    4:47.20   
Henrik Norheim  2003  Bærumsvømmerne    1:07.42  2:26.17  3:46.20    5:01.15   
Tor Stein  2003  Täby Sim    1:10.90  2:31.69  3:51.03    5:06.31   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    1:08.93  2:27.39  3:47.13    5:07.06   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    1:12.38  2:33.75  3:55.86    5:15.94   
Isak Wallström-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb    1:15.44  2:38.59  4:02.34    5:22.74   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    2:39.86  4:46.49      5:22.78   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:13.66  2:39.08  4:05.27    5:29.03   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:14.72  2:40.41  4:06.60    5:29.36   
10  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:19.29  2:44.40  4:10.11    5:30.40   
11  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    1:17.14  2:43.67  4:09.39    5:33.83   
12  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    1:19.57  2:45.86  4:12.83    5:37.18   
13  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    1:18.70  2:47.57  4:15.09    5:37.22   
14  Victor Trägårdh  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:18.14  2:46.06  4:14.69    5:39.39   
15  Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    1:19.34  2:47.37  4:16.42    5:42.06   
16  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    1:17.26  2:45.44  4:15.68    5:45.05   
17  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    1:22.62  2:53.40  4:24.99    5:50.91   
18  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    1:22.38  2:55.35  4:28.77    5:56.34   
19  Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir    1:24.22  2:56.90  4:29.24    5:57.14   
20  Mikkel Eiken Borge  2004  Bærumsvømmerne    1:22.35  2:55.87  4:28.13    5:57.40   
21  Simon Seel  2003  Täby Sim    1:25.81  3:02.09  4:39.98    6:10.32   
22  Harry Högström Nordin  2003  Simklubben Ägir    1:31.69  3:18.45  5:06.04    6:47.58   
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gregory Kask  2002  Audentese Spordiklubi    1:05.64  2:17.10  3:27.36    4:35.98   
Aleksander Roosimaa  2001  Audentese Spordiklubi    1:04.86  2:18.89  3:33.40    4:44.40   
Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne    1:05.87  2:19.79  3:36.24    4:50.86   
Jonas Johansen  2002  Vestbyen IL    1:08.89  2:24.06  3:39.09    4:52.76   
Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir    1:05.12  2:19.21  3:37.50    4:54.84   
Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne    1:09.66  2:27.38  3:46.19    5:03.45   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    1:11.00  2:29.21  3:48.78    5:05.63   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    1:09.11  2:29.32  3:51.33    5:09.97   
Simen Littorin Birkeland  2002  Bærumsvømmerne    1:09.27  2:30.22  3:51.44    5:09.99   
10  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    1:10.79  2:31.33  3:52.72    5:14.69   
11  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap    1:12.53  2:38.07  4:06.00    5:30.91   
12  Nicolai Ege Leivestad  2002  Bærumsvømmerne    1:19.31  2:47.94  4:17.35    5:45.09   
13  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    2:47.32  4:19.83  5:53.18    5:53.18   
Christian Hedemark  2002  Bærumsvømmerne            DNS   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens IF SF    59.52  2:06.37  3:15.00    4:24.61   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens IF SF    1:01.54  2:11.11  3:24.17    4:35.55   
Johan Fiskaa Barstad  2000  Trondhjem SLK    1:04.08  2:15.87  3:28.22    4:37.71   
Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne    1:03.69  2:15.76  3:29.38    4:42.63   
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens IF SF    1:04.24  2:15.39  3:29.55    4:43.75   
Emil Östrand  1998  Stockholmspolisens IF SF    1:05.17  2:17.39  3:31.20    4:45.52   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF    1:08.03  2:20.99  3:35.94    4:51.14   
Sindre Moldsvor  2000  Vestbyen IL    1:08.82  2:27.30  3:45.08    5:01.54   
Alfred Åström  1997  Stockholmspolisens IF SF    1:11.63  2:30.47  3:51.63    5:12.55   
Ola Selvrenius  1966  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  16:25 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2016    Utskriftsdatum  01 juli 2016   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  17:10   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2016         
 
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karolin Rahamägi  2005  Audentese Spordiklubi    39.01        1:17.66   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    38.10        1:19.87   
Martina Mardi  2005  Spordiklubi Shark    39.54        1:21.81   
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap    40.34        1:23.41   
Josefina Näsén  2005  Simklubben Ägir    41.59        1:25.90   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap    43.08        1:27.54   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap    42.80        1:27.96   
Mirelle Piirsalu  2006  Spordiklubi Shark    42.94        1:28.16   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    42.18        1:28.91   
10  Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir    42.65        1:30.10   
11  Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb    43.37        1:31.02   
12  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    44.31        1:31.42   
13  Mari Ann Marran  2005  Swim Club Briis    44.74        1:32.34   
14  Ingrid Norheim  2005  Bærumsvømmerne    45.96        1:33.25   
15  Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    45.39        1:33.51   
16  Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening    45.65        1:33.60   
17  Ilona Marleen Koppel  2005  Swim Club Briis    46.06        1:34.69   
18  Liis Kapten  2006  Spordiklubi Shark    45.30        1:34.82   
18  Tove Rehnstedt  2005  Simklubben Ägir    46.23        1:34.82   
20  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap    47.00        1:35.61   
21  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap    46.10        1:36.03   
22  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening    48.80        1:36.58   
23  Angnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    45.83        1:37.37   
23  Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening    48.29        1:37.37   
25  Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim    47.51        1:37.56   
26  Linn Solehav  2005  Stockholmspolisens IF SF    46.95        1:37.76   
27  Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening    47.21        1:39.09   
28  Rose Li  2006  Täby Sim    48.10        1:39.64   
29  Michelle Riis  2005  Bærumsvømmerne    48.56        1:41.19   
30  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    49.07        1:41.97   
31  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    49.62        1:42.80   
32  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap    51.50        1:42.88   
33  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap    51.56        1:45.51   
34  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    50.63        1:46.85   
35  Helen Jaagant  2006  Swim Club Briis    49.85        1:46.89   
36  Amanda Kelkay  2005  Stockholmspolisens IF SF    53.42        1:49.02   
37  Anna Dimitriou  2006  Stockholmspolisens IF SF    51.04        1:49.42   
38  Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir    54.75        1:49.75   
39  Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap    54.94        1:51.27   
40  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    53.85        1:52.61   
41  Lulia Mehari  2005  Stockholmspolisens IF SF    53.57        1:54.16   
42  Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez  2005  Stockholmspolisens IF SF    1:01.35        2:09.73   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Charlotta Vilsar  2005  Kalevi Ujumiskool            DSQ   
Kertu Kann  2006  Swim Club Briis            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Katriin Hansalu  2003  Swim Club Briis    33.68        1:09.03   
Heleri Zirk  2004  Audentese Spordiklubi    35.51        1:13.14   
Carmen Piiroja  2003  Audentese Spordiklubi    36.30        1:14.77   
Kai Liis Kivirähk  2003  Audentese Spordiklubi    35.84        1:14.78   
Patricia Lysvoll  2003  Vestbyen IL    36.34        1:15.88   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    37.09        1:16.35   
Tia Sauthon  2003  Bærumsvømmerne    36.55        1:16.93   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    38.09        1:17.66   
Elisabeth Viiding  2004  Swim Club Briis    37.83        1:18.76   
10  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    38.50        1:19.08   
11  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    38.51        1:19.54   
12  Una Borchgrehvink  2003  Bærumsvømmerne    39.54        1:19.68   
13  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    37.94        1:19.90   
14  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    38.97        1:20.95   
15  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    40.52        1:21.88   
16  Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap    39.67        1:22.05   
17  Emma Mathilde Erve  2004  Bærumsvømmerne    39.85        1:22.67   
18  Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir    40.46        1:22.91   
19  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.35        1:22.95   
20  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    40.48        1:22.96   
21  Rahel Sisas  2003  Kalevi Ujumiskool    40.03        1:23.25   
22  Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    40.24        1:23.33   
23  Elin Andersson  2003  Täby Sim    40.16        1:23.66   
24  Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    41.72        1:23.71   
25  Saara Mia Sarapuu  2004  Audentese Spordiklubi    40.14        1:23.85   
26  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    40.73        1:24.01   
27  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    40.77        1:24.11   
28  Anna Grape  2004  Bærumsvømmerne    40.37        1:24.26   
29  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap    41.14        1:25.04   
30  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    42.35        1:25.38   
31  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.32        1:25.77   
32  Clara Ersson  2004  Täby Sim    41.08        1:26.07   
33  Pia Arvesen  2003  Bærumsvømmerne    42.45        1:26.29   
34  Vilde Austmu  2003  Trondhjem SLK    42.50        1:26.39   
35  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    43.05        1:26.41   
36  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    40.65        1:26.63   
37  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    41.44        1:26.68   
38  Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.55        1:27.12   
39  Nina Alicja Skarø  2003  Trondhjem SLK    43.37        1:28.18   
40  Saga Grindberg  2003  Täby Sim    43.35        1:28.30   
41  Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir    42.00        1:28.37   
42  Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb    42.39        1:28.71   
43  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    43.76        1:29.58   
44  Nora Tjugum  2003  Bærumsvømmerne    43.29        1:29.61   
45  Ronja Mändmaa  2004  Spordiklubi Shark    43.45        1:29.80   
46  Hedda Mørne Thomassen  2004  Bærumsvømmerne    43.86        1:29.91   
47  Johanna Hütt  2003  Spordiklubi Shark    44.04        1:29.99   
48  Clara Björkegren  2004  Bærumsvømmerne    44.10        1:30.30   
49  Irma Malmström  2004  Täby Sim    43.95        1:30.84   
50  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    44.46        1:31.45   
51  Amanda Andersson  2003  IFK Lidingö Simklubb    43.62        1:31.80   
52  Ioana Catrina  2004  Täby Sim    45.16        1:32.25   
53  Hanna Kangur  2004  Swim Club Briis    44.00        1:32.36   
54  Ingeborg Viken Lohne  2003  Bærumsvømmerne    45.26        1:32.95   
55  Pille-Riin Klaassen  2004  Kalevi Ujumiskool    44.52        1:33.26   
56  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    45.97        1:33.44   
57  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    45.71        1:33.62   
58  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim    45.10        1:33.88   
59  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    45.13        1:34.02   
60  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    46.37        1:34.34   
61  Eleonora Engström  2004  IFK Lidingö Simklubb    46.86        1:34.58   
62  Elin Wahlund  2003  Simklubben Ägir    45.83        1:34.83   
63  Hannah Haux  2004  Täby Sim    46.53        1:35.13   
64  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    45.08        1:35.69   
65  Alma Enarsson  2003  Simklubben Ägir    45.67        1:35.80   
66  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    46.31        1:36.52   
67  Nadja Vlaisavljevic  2004  Bærumsvømmerne    45.58        1:36.90   
68  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    47.64        1:37.25   
69  Linette Frida Hammerlin  2004  Bærumsvømmerne    47.04        1:37.53   
70  Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap    47.52        1:38.07   
71  Saga Mattsson  2004  Täby Sim    51.19        1:38.14   
72  Tuva Wallskog  2004  Simklubben Ägir    47.44        1:38.75   
73  Maja Lingham  2004  Täby Sim    47.83        1:39.01   
74  Agnes Bjørnlund  2004  Bærumsvømmerne    49.54        1:39.91   
75  Amanda Boson  2004  Simklubben Ägir    47.20        1:40.72   
76  Sanna Rosberg  2004  Simklubben Ägir    48.68        1:41.44   
77  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    47.86        1:42.51   
78  Alice Davies  2004  Täby Sim    48.83        1:42.66   
79  Beda Skylare Berglöf  2004  Simklubben Ägir    51.23        1:42.96   
80  Anna Skylare Berglöf  2003  Simklubben Ägir    50.34        1:44.22   
81  Junie Lindgren  2004  Täby Sim    50.68        1:45.25   
82  Moa Flodin  2003  Simklubben Ägir    50.29        1:45.94   
83  Andrea Westby Hanæs  2004  Bærumsvømmerne    52.14        1:46.55   
84  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim    52.06        1:47.51   
85  Ina Björk Hedberg  2004  Simklubben Ägir    53.18        1:49.89   
Carina Kvadsheim  2003  Bærumsvømmerne            DNS   
Klara Eriksson  2003  Bærumsvømmerne            DNS   
Wilma Landegren  2004  Södertälje Simsällskap            DNS   
Margareta Jagomägi  2004  Kalevi Ujumiskool            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    36.10        1:13.74   
Rikke Winfeld Petersen  2002  Bærumsvømmerne    35.16        1:14.01   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    35.51        1:14.67   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    36.03        1:16.01   
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.34        1:16.88   
Caroline Bjerkaas  2001  Bærumsvømmerne    37.62        1:17.27   
Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04    37.14        1:17.32   
Kaisa Pollinski  2002  Kalevi Ujumiskool    38.58        1:18.46   
Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    37.15        1:18.90   
10  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    39.91        1:21.95   
11  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    39.72        1:22.01   
12  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    40.04        1:22.30   
13  Ida Svensson  2002  Täby Sim    40.16        1:22.37   
14  Stella Alin  2002  Täby Sim    39.94        1:22.52   
15  Hjördis Köhler  2001  Stockholmspolisens IF SF    40.18        1:22.55   
16  Lisa Holberg  2002  Bærumsvømmerne    40.53        1:22.77   
17  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    40.74        1:22.86   
18  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens IF SF    40.53        1:22.98   
19  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    40.56        1:23.04   
20  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    40.28        1:23.48   
21  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    41.12        1:24.27   
22  Dorottya Csejtey  2001  Trondhjem SLK    1:25.29        1:25.29   
23  Margrethe Kvelstad  2002  Vestbyen IL    41.63        1:25.69   
24  Inga Nestgaard  2002  Trondhjem SLK    41.43        1:25.72   
25  Silje Aadahl  2002  Trondhjem SLK    41.82        1:25.90   
26  Nora Dahl Elde  2002  Bærumsvømmerne    42.37        1:26.28   
27  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens IF SF    41.49        1:26.61   
28  Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    41.28        1:26.76   
29  Ella Kristine Weum Johannesen  2002  Bærumsvømmerne    42.47        1:27.03   
30  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    44.08        1:28.59   
31  Emma Parsons  2002  Tyresö Simsällskap    42.77        1:29.13   
32  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    44.68        1:31.61   
33  Vendela Vöhrmann  2001  Stockholmspolisens IF SF    43.76        1:33.02   
34  Olivia Johansson  2002  Simklubben Ägir    46.92        1:39.86   
35  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap    47.14        1:41.47   
Hanna-Kristiina Saarep  2002  Spordiklubi Shark            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    35.31        1:12.68   
Kristín Ása Sverrisdóttir  1998  Sundfélagið Óðinn    36.00        1:15.76   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    36.57        1:16.21   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    37.61        1:18.74   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    39.03        1:20.35   
Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens IF SF    38.79        1:20.60   
Hedda Fossene Traa  2000  Trondhjem SLK    39.15        1:20.83   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    38.37        1:21.29   
Thia Høffler  2000  Trondhjem SLK    40.26        1:22.54   
10  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    40.32        1:23.43   
11  Camilia Dahle-Øfsti  1999  Trondhjem SLK    40.27        1:23.47   
12  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    40.79        1:23.82   
13  Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    40.53        1:24.44   
14  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    41.31        1:25.39   
15  Elin Öberg  2000  Spårvägen Simförening    41.46        1:25.69   
16  Helle Kvamme Larsen  2000  Vestbyen IL    43.93        1:30.58   
17  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    46.81        1:37.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  17:10 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2016    Utskriftsdatum  01 juli 2016   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  17:35   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2016         
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gregor Rasva  2005  Audentese Spordiklubi    39.89        1:22.61   
John Hogg  2005  Täby Sim    39.67        1:23.48   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim    41.68        1:23.71   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim    44.77        1:26.86   
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim    43.90        1:28.23   
Oliver Piller  2006  Audentese Spordiklubi    44.12        1:30.92   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    44.18        1:32.33   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening    45.74        1:32.93   
Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening    47.31        1:36.12   
10  Caspian Humble  2005  Täby Sim    47.22        1:37.47   
11  Joel Hogg  2007  Täby Sim    48.57        1:39.43   
12  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    49.19        1:41.05   
13  Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening    47.30        1:41.06   
14  Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir    47.21        1:41.12   
15  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    49.13        1:41.64   
16  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    50.14        1:43.31   
17  Olaf Anton Kirsberg  2005  Audentese Spordiklubi    48.83        1:44.18   
18  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    50.77        1:44.31   
19  Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    48.68        1:45.20   
20  Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir    51.42        1:45.26   
21  Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb    50.85        1:45.68   
22  Tomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap    51.78        1:46.21   
23  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    51.37        1:47.45   
24  Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap    52.39        1:47.52   
25  Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap    50.82        1:48.58   
26  Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir    52.13        1:48.98   
27  Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening    53.78        1:49.49   
28  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb    55.37        1:49.73   
29  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    57.61        1:57.15   
30  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.16        2:21.29   
Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Sten Erik Soomre  2005  Spordiklubi Shark            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    34.84        1:14.23   
Ralf Erik Prits  2004  Spordiklubi Shark    38.29        1:18.02   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    38.72        1:18.89   
Rasmus Paal  2003  Audentese Spordiklubi    38.17        1:18.96   
Tristan Tammis  2004  Audentese Spordiklubi    37.57        1:19.19   
Henrik Norheim  2003  Bærumsvømmerne    37.72        1:19.95   
Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    38.90        1:21.05   
Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    39.67        1:21.96   
Oliver Annus  2003  Swim Club Briis    40.00        1:22.78   
10  Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    40.02        1:22.83   
11  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.38        1:22.93   
12  Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    40.81        1:24.23   
13  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    41.17        1:24.91   
14  Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir    42.34        1:24.94   
15  Artur Ulmas  2004  Audentese Spordiklubi    40.91        1:25.76   
16  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.07        1:26.38   
17  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.37        1:27.03   
18  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    41.90        1:27.73   
19  Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    43.60        1:28.04   
20  David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    43.51        1:28.28   
21  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    42.19        1:28.32   
22  Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir    42.94        1:28.37   
23  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    42.83        1:28.56   
24  Hasith Ransiri Attanapola  2003  Trondhjem SLK    43.84        1:30.00   
25  Randolf Stamm  2004  Swim Club Briis    43.22        1:30.73   
26  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    44.34        1:30.74   
27  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    44.39        1:30.78   
28  Mikkel Eiken Borge  2004  Bærumsvømmerne    43.83        1:31.52   
29  Edward Tarish  2003  Täby Sim    46.44        1:32.66   
30  Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap    47.23        1:33.59   
31  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap    45.92        1:34.05   
32  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    47.54        1:36.33   
33  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    47.50        1:37.54   
34  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    47.22        1:38.29   
35  Dimitris Ladis  2003  Täby Sim    46.56        1:38.65   
36  Viktor Nyberg  2004  Stockholmspolisens IF SF    48.49        1:41.43   
37  Harry Högström Nordin  2003  Simklubben Ägir    50.55        1:43.84   
38  Zim Dahlberg Larsson  2003  Stockholmspolisens IF SF    51.98        1:44.43   
39  Haakon Alexander Seres  2004  Bærumsvømmerne    51.17        1:45.25   
40  Nicholas Bergvall  2004  Täby Sim    54.49        1:47.79   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Moe  2001  Trondhjem SLK    32.41        1:06.25   
Markus Arm  2001  Spordiklubi Shark    33.44        1:10.03   
Joel Larsson  2001  Sala Simsällskap    34.50        1:13.07   
Daniel Moen Manriquez  2002  Trondhjem SLK    34.70        1:13.90   
Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne    37.05        1:15.70   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    36.46        1:15.89   
Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    37.63        1:17.33   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.95        1:17.86   
Axel Lilja  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.71        1:19.25   
10  Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    39.27        1:19.32   
11  Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.85        1:20.00   
12  Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir    38.55        1:20.66   
13  Tobias Gilbu  2002  Trondhjem SLK    38.51        1:20.75   
14  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    39.14        1:20.99   
15  Simen Littorin Birkeland  2002  Bærumsvømmerne    39.29        1:21.11   
16  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    39.00        1:22.31   
17  Karl Lingham  2002  Täby Sim    40.50        1:22.81   
18  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    41.10        1:23.95   
19  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    42.75        1:27.30   
20  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    41.60        1:28.25   
21  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    43.42        1:29.00   
22  Christian Hedemark  2002  Bærumsvømmerne    43.30        1:31.03   
23  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04    44.76        1:31.19   
24  Nicolai Ege Leivestad  2002  Bærumsvømmerne    47.03        1:35.54   
24  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap    47.00        1:35.54   
Philip Edler  2001  Täby Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    31.81        1:06.14   
Jonatan Risåsen  2000  Bærumsvømmerne    35.17        1:11.41   
Mathias Førsund Gundersen  2000  Bærumsvømmerne    34.37        1:11.69   
Joakim Gjerde  1998  Trondhjem SLK    35.20        1:12.31   
Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    35.52        1:12.36   
Oliver Simic  1998  Täby Sim    33.98        1:12.83   
Erlend Ansnes  1997  Vestbyen IL    35.07        1:12.91   
Jonathan Douib  2000  Sala Simsällskap    35.92        1:14.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  17:35 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2016    Utskriftsdatum  01 juli 2016   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  18:08   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2016         
 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            34.53   
Katrin Kruus  2005  Audentese Spordiklubi            34.82   
Martina Mardi  2005  Spordiklubi Shark            36.53   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            37.54   
Josefina Näsén  2005  Simklubben Ägir            38.85   
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            38.91   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            39.13   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            39.70   
Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir            39.93   
10  Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening            40.84   
11  Linn Solehav  2005  Stockholmspolisens IF SF            40.89   
12  Emma Kivimäe  2006  Spordiklubi Shark            41.00   
13  Grete Mänd  2006  Audentese Spordiklubi            41.31   
14  Ingrid Norheim  2005  Bærumsvømmerne            42.12   
15  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening            43.67   
16  Anett Moor  2005  Swim Club Briis            44.20   
17  Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            44.22   
18  Maia Doman  2006  Spordiklubi Shark            44.41   
19  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            44.72   
20  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            44.92   
21  Mari Ann Marran  2005  Swim Club Briis            45.15   
22  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            45.20   
23  Kertu Kann  2006  Swim Club Briis            46.07   
23  Kertu Pollinski  2005  Kalevi Ujumiskool            46.07   
25  Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim            46.84   
26  Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            47.07   
27  Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            47.14   
28  Ilona Marleen Koppel  2005  Swim Club Briis            47.50   
29  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            47.67   
30  Angnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            47.95   
31  Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez  2005  Stockholmspolisens IF SF            48.55   
32  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap            48.94   
33  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            50.02   
34  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            50.97   
35  Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir            52.26   
36  Lulia Mehari  2005  Stockholmspolisens IF SF            52.85   
37  Erika Pajo  2006  Swim Club Briis            53.96   
38  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            54.84   
39  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            55.40   
40  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            56.02   
41  Clara Westerdahl  2005  Täby Sim            56.21   
42  Michelle Riis  2005  Bærumsvømmerne            59.40   
Tove Rehnstedt  2005  Simklubben Ägir            DNS   
Anna Dimitriou  2006  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.02   
Katriin Hansalu  2003  Swim Club Briis            32.34   
Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF            32.62   
Kai Liis Kivirähk  2003  Audentese Spordiklubi            32.72   
Laura Vitsut  2004  Swim Club Briis            32.76   
Thilda Ström  2003  Täby Sim            32.89   
Tia Sauthon  2003  Bærumsvømmerne            33.03   
Patricia Lysvoll  2003  Vestbyen IL            33.92   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening            33.93   
10  Tess Viggeborn  2003  Simklubben Ägir            33.97   
11  Sandra Tammiste  2003  Kalevi Ujumiskool            34.14   
12  Una Borchgrehvink  2003  Bærumsvømmerne            34.33   
13  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.50   
14  Angelina Paju  2004  Audentese Spordiklubi            34.82   
15  Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap            34.83   
16  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            34.97   
17  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim            35.21   
18  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            35.26   
19  Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap            35.30   
20  Emma Mathilde Erve  2004  Bærumsvømmerne            35.34   
21  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap            35.45   
22  Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens IF SF            35.66   
23  Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            35.89   
24  Elin Andersson  2003  Täby Sim            35.97   
25  Emili Eskel  2003  Audentese Spordiklubi            36.27   
26  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening            36.57   
27  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap            36.67   
28  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            36.70   
29  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening            36.74   
30  Saskia Saarleht  2003  Kalevi Ujumiskool            36.77   
31  Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap            36.88   
32  Anna Grape  2004  Bærumsvømmerne            37.04   
33  Caroline Vang-Jensen  2003  Stockholmspolisens IF SF            37.18   
34  Filippa Bolling  2004  Täby Sim            37.25   
35  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            37.43   
36  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            37.58   
37  Mena-Nelly Nurk  2003  Audentese Spordiklubi            37.61   
38  Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            37.69   
39  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap            37.79   
40  Embla Baarholm  2004  Trondhjem SLK            37.84   
41  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening            37.87   
42  Shirley Lidman  2004  Stockholmspolisens IF SF            38.00   
43  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF            38.46   
44  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            38.56   
45  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim            39.07   
46  Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir            39.09   
47  Elisabeth Viiding  2004  Swim Club Briis            39.41   
48  Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening            39.70   
49  Nina Alicja Skarø  2003  Trondhjem SLK            39.87   
49  Vilde Austmu  2003  Trondhjem SLK            39.87   
51  Victoria Monfortova  2004  Verdala International Swim Clu            39.95   
52  Saga Grindberg  2003  Täby Sim            40.01   
53  Katja Kutsenko  2004  IFK Lidingö Simklubb            40.10   
54  Pia Arvesen  2003  Bærumsvømmerne            40.29   
55  Selma Zachrisson  2003  Simklubben Ägir            40.55   
56  Clara Björkegren  2004  Bærumsvømmerne            40.71   
57  Clara Ersson  2004  Täby Sim            40.77   
58  Love-Lee Lindberg  2003  Simklubben Ägir            40.97   
59  Amanda Andersson  2003  IFK Lidingö Simklubb            41.58   
60  Hannah Haux  2004  Täby Sim            41.79   
61  Ida Vinje  2003  Bærumsvømmerne            42.11   
62  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            42.29   
63  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.34   
64  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening            42.53   
65  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb            42.55   
66  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            42.56   
67  Ida Nyberg  2004  Simklubben Ägir            42.63   
68  Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb            42.89   
69  Alice Davies  2004  Täby Sim            43.57   
70  Anna Skylare Berglöf  2003  Simklubben Ägir            43.58   
71  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            44.23   
72  Hanna Hedman  2003  Simklubben Ägir            44.29   
73  Hedda Mørne Thomassen  2004  Bærumsvømmerne            44.91   
74  Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap            45.33   
75  Emma Westermark  2003  Upsala Simsällskap            45.74   
76  Amanda Boson  2004  Simklubben Ägir            46.49   
77  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04            46.85   
78  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            47.23   
78  Ioana Catrina  2004  Täby Sim            47.23   
80  Ingeborg Viken Lohne  2003  Bærumsvømmerne            47.58   
81  Sanna Rosberg  2004  Simklubben Ägir            47.63   
82  Junie Lindgren  2004  Täby Sim            48.16   
83  Nora Tjugum  2003  Bærumsvømmerne            48.43   
84  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            48.91   
85  Khulan Chinbat  2004  Stockholmspolisens IF SF            48.93   
86  Alma Enarsson  2003  Simklubben Ägir            49.07   
86  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            49.07   
88  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim            49.27   
89  Beda Skylare Berglöf  2004  Simklubben Ägir            50.24   
90  Agnes Bjørnlund  2004  Bærumsvømmerne            53.05   
91  Nadja Vlaisavljevic  2004  Bærumsvømmerne            53.32   
92  Eleonora Engström  2004  IFK Lidingö Simklubb            54.01   
93  Andrea Westby Hanæs  2004  Bærumsvømmerne            54.02   
94  Moa Flodin  2003  Simklubben Ägir            54.74   
Elin Wahlund  2003  Simklubben Ägir            DNS   
Ina Björk Hedberg  2004  Simklubben Ägir            DNS   
Klara Eriksson  2003  Bærumsvømmerne            DNS   
Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Wilma Landegren  2004  Södertälje Simsällskap            DNS   
Carina Kvadsheim  2003  Bærumsvømmerne            DSQ   
Saga Mattsson  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Diana Kornet  2002  Spordiklubi Shark            31.47   
Meril Arndt  2002  Spordiklubi Shark            31.50   
Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04            32.05   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            32.15   
Ylva Hoffart  2001  Bærumsvømmerne            32.32   
Rikke Winfeld Petersen  2002  Bærumsvømmerne            32.47   
Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening            32.55   
Karin Syversveen Lie  2001  Bærumsvømmerne            32.76   
Eirll Straum  2001  Trondhjem SLK            33.18   
10  Astrid Hillesøy  2001  Bærumsvømmerne            33.53   
11  Frøydis Vatn Andersen  2001  Trondhjem SLK            34.00   
12  Caroline Bjerkaas  2001  Bærumsvømmerne            34.11   
13  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens IF SF            34.46   
14  Malin Sangfelt  2001  Täby Sim            34.59   
15  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb            34.76   
16  Inga Nestgaard  2002  Trondhjem SLK            35.02   
17  Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening            35.03   
18  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim            35.60   
19  Lisa Holberg  2002  Bærumsvømmerne            35.82   
20  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            36.49   
21  Krislin Kase  2002  Spordiklubi Shark            37.65   
22  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim            37.71   
23  Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04            38.16   
24  Maria Tavemark  2001  Täby Sim            38.36   
25  Dorottya Csejtey  2001  Trondhjem SLK            38.54   
26  Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap            38.86   
27  Vendela Vöhrmann  2001  Stockholmspolisens IF SF            39.37   
28  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04            39.53   
29  Nora Dahl Elde  2002  Bærumsvømmerne            39.72   
30  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            39.90   
31  Emma Parsons  2002  Tyresö Simsällskap            40.12   
32  Ella Kristine Weum Johannesen  2002  Bærumsvømmerne            40.14   
33  Julia Lundgren  2002  IFK Lidingö Simklubb            40.33   
34  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            41.28   
35  Grete Lill  2001  Spordiklubi Shark            41.59   
36  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening            42.69   
37  Olivia Johansson  2002  Simklubben Ägir            49.12   
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DNS   
Stella Alin  2002  Täby Sim            DNS   
Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Helena Michaels  2002  Spordiklubi Shark            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bryndís Bolladóttir  1999  Sundfélagið Óðinn            30.05   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens IF SF            30.05   
Elín Kata Sigurgeirsdóttir  1999  Sundfélagið Óðinn            30.59   
Kelli Marie Missik  1999  Kalevi Ujumiskool            30.61   
Amanda Husan Ehrnholm  2000  Trondhjem SLK            30.98   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            31.67   
Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF            31.70   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens IF SF            32.01   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            32.04   
10  Sigrid Loid  1999  Täby Sim            32.17   
11  Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim            32.29   
12  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.58   
13  Mia Olden Larsen  1998  Trondhjem SLK            32.78   
14  Vera Koponen  1968  Stockholmspolisens IF SF            32.89   
15  Hedda Wettergren  1999  Stockholmspolisens IF SF            33.05   
16  Andrea Belin  2000  Skuru Idrottsklubb            33.11   
17  Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening            33.21   
18  Marianne Dellwik  1997  Täby Sim            33.23   
19  Maud Nestgaard  2000  Trondhjem SLK            33.79   
20  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens IF SF            33.90   
21  Jenny Natvik  1999  Trondhjem SLK            34.34   
22  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            34.68   
23  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening            35.59   
24  My Lundblad  1995  Sala Simsällskap            35.64   
25  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening            35.84   
26  Hedda Fossene Traa  2000  Trondhjem SLK            36.14   
27  Camilia Dahle-Øfsti  1999  Trondhjem SLK            36.16   
28  Laura Rein  2000  Spordiklubi Shark            36.88   
29  Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb            38.20   
30  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening            38.65   
31  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            38.85   
32  Elin Öberg  2000  Spårvägen Simförening            39.12   
33  Daphne Thörn  1997  Solna Sundbyberg SS 04            39.15   
34  Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            40.52   
35  Helle Kvamme Larsen  2000  Vestbyen IL            40.71   
36  Aase Bjørnsdatter Paulsen  2000  Trondhjem SLK            42.42   
Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim            DNS   
Rebekka Wangberg  2000  Trondhjem SLK            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  18:08 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2016    Utskriftsdatum  01 juli 2016   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  18:36   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2016         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Lill  2005  Top Swimclub            33.30   
John Hogg  2005  Täby Sim            36.35   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            39.35   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            40.23   
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim            40.57   
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            41.55   
Sten Erik Soomre  2005  Spordiklubi Shark            41.72   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim            42.04   
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap            42.17   
10  Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening            43.06   
11  Mathias Juhanson  2007  Audentese Spordiklubi            44.00   
12  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            44.83   
13  Nicolas Montfort  2005  Verdala International Swim Clu            45.69   
14  Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            46.39   
15  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            46.82   
16  Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            49.71   
17  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            49.96   
18  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            50.20   
19  Joel Hogg  2007  Täby Sim            50.65   
20  Elvin Degerbalkan  2006  Täby Sim            50.98   
21  Sixten Ersson  2007  Täby Sim            51.06   
22  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            52.57   
23  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            54.30   
24  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            1:03.02   
25  Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap            1:04.11   
Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            DSQ   
Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristjan Erik Uriko  2003  Audentese Spordiklubi            30.94   
Kirill Tsalov  2003  Kalevi Ujumiskool            31.97   
Mihkel Melker Marran  2003  Swim Club Briis            32.19   
Johan Hjelseth Storstad  2003  Trondhjem SLK            33.49   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim            33.63   
Henrik Norheim  2003  Bærumsvømmerne            33.73   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF            33.77   
Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF            33.91   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            34.46   
10  Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            35.54   
11  Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF            35.78   
12  Tor Stein  2003  Täby Sim            36.00   
13  Mark Tomi Wilhelm Vompa  2003  Kalevi Ujumiskool            36.03   
14  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim            36.09   
15  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens IF SF            36.58   
16  Oliver Annus  2003  Swim Club Briis            36.66   
17  Tristan Tsopp  2004  Audentese Spordiklubi            36.86   
18  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF            37.13   
19  Hasith Ransiri Attanapola  2003  Trondhjem SLK            37.36   
20  Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            37.53   
21  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap            37.83   
22  Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim            37.96   
23  Markus Parm  2004  Audentese Spordiklubi            38.46   
24  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb            38.56   
25  Isak Wallström-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb            38.81   
26  Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap            38.85   
27  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.93   
28  Edward Tarish  2003  Täby Sim            39.46   
29  Alexandr Khodus  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.05   
30  David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening            40.37   
31  Randolf Stamm  2004  Swim Club Briis            40.64   
32  Asmo Angerjas  2004  Spordiklubi Shark            41.34   
33  Simon Seel  2003  Täby Sim            41.37   
34  Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir            41.47   
35  Jousef Hanna  2003  Täby Sim            41.81   
36  Victor Trägårdh  2003  Stockholmspolisens IF SF            42.22   
37  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            42.77   
38  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            43.01   
39  Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap            43.24   
40  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            44.52   
41  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim            45.32   
42  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            45.39   
43  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            45.97   
44  Viktor Nyberg  2004  Stockholmspolisens IF SF            47.53   
45  Mikkel Eiken Borge  2004  Bærumsvømmerne            52.81   
46  Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir            53.55   
47  Nicholas Bergvall  2004  Täby Sim            57.83   
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Haakon Alexander Seres  2004  Bærumsvømmerne            DSQ   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening            DSQ   
Viktor Wachler  2004  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rain Rasmus Lõokene  2001  Spordiklubi Shark            28.50   
Andre Otti  2002  Audentese Spordiklubi            28.72   
Georg Salomon  2002  Kalevi Ujumiskool            28.85   
Aleksandr Hodanjonok  2002  Kalevi Ujumiskool            28.96   
Aleksander Roosimaa  2001  Audentese Spordiklubi            29.82   
Einar Skoglund  2001  Vestbyen IL            29.95   
Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne            30.82   
Daniel Moen Manriquez  2002  Trondhjem SLK            31.14   
Eilert Ørbog  2001  Vestbyen IL            31.65   
10  Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.22   
11  Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne            32.37   
11  Kaurit Lilienberg  2002  Audentese Spordiklubi            32.37   
13  Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir            32.49   
14  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            32.83   
15  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            32.86   
16  Joel Larsson  2001  Sala Simsällskap            32.88   
17  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening            32.95   
18  Sander Mäekivi  2002  Kalevi Ujumiskool            33.21   
19  Simen Littorin Birkeland  2002  Bærumsvømmerne            33.25   
20  Jan Markus Tinno  2001  Spordiklubi Shark            33.67   
21  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap            34.19   
22  Axel Lilja  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            35.19   
23  Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            35.25   
24  Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            35.41   
25  Noah Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb            35.70   
26  Adam Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb            35.91   
27  Alexander Bergström  2002  Täby Sim            36.12   
28  Rasmus Kõvask  2002  Kalevi Ujumiskool            36.16   
29  Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap            36.29   
30  Emil Westen Aune  2002  Vestbyen IL            36.60   
31  Elmar Kaska  2002  Swim Club Briis            36.71   
32  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            38.35   
33  Christian Hedemark  2002  Bærumsvømmerne            40.20   
34  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04            40.81   
35  Karl Lingham  2002  Täby Sim            41.03   
36  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap            41.46   
37  Gustaf Lindewald  2002  Solna Sundbyberg SS 04            41.82   
38  Nicolai Ege Leivestad  2002  Bærumsvømmerne            42.29   
39  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening            42.97   
Axel Lilja  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Philip Edler  2001  Täby Sim            DNS   
Kristofer Arndt  2002  Spordiklubi Shark            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thomas Johansen  1999  Trondhjem SLK            27.60   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening            27.93   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            28.94   
Morten Olden Larsen  1998  Trondhjem SLK            29.05   
Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne            29.36   
Jonathan Douib  2000  Sala Simsällskap            29.58   
Oliver Simic  1998  Täby Sim            29.58   
Johan Fiskaa Barstad  2000  Trondhjem SLK            30.10   
Mathias Førsund Gundersen  2000  Bærumsvømmerne            30.53   
10  Jonatan Risåsen  2000  Bærumsvømmerne            30.56   
11  Erlend Ansnes  1997  Vestbyen IL            30.81   
12  Samuel Bladin  1999  Spårvägen Simförening            31.27   
13  Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            31.76   
14  Daniel Thelenius  2000  Spårvägen Simförening            32.19   
15  Martin Moldsvor  1998  Vestbyen IL            32.64   
16  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04            33.70   
17  Marcus Olderø  1999  Vestbyen IL            34.21   
18  Simon Turidsønn Fossli  2000  Vestbyen IL            35.49   
Øystein Hetland  1989  Bærumsvømmerne            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  18:36 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2016    Utskriftsdatum  02 juli 2016   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  13:21   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2016         
 
 
Gren 7, 4X50m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Spårvägen Damer Lag 1  2003  Spårvägen Simförening            2:07.44   
  Alicia Kjerrman  2001      30.66        30.66   
  Sara Torstensson  2004      32.08        1:02.74   
  Alma Thunberg  2005      34.92        1:37.66   
  Fanny Odin  2000      29.78        2:07.44   
                     
SS04 Damer Lag 1  2000  Solna Sundbyberg SS 04            2:08.08   
  Alice Velden  2005      36.85        36.85   
  Emma Lundmark  2003      31.33        1:08.18   
  Hannah Zaalouk  2001      31.02        1:39.20   
  Filippa Berndtson  1997      28.88        2:08.08   
                     
Skuru Ik Damer Lag 1  2000  Skuru Idrottsklubb            2:08.40   
  Josefin Almgren  2002      30.26        30.26   
  Filippa Lindskog  2004      32.74        1:03.00   
  Mathilda Almgren  2005      36.99        1:39.99   
  Andrea Belin  2000      28.41        2:08.40   
                     
Sala SS Damer  2000  Sala Simsällskap            2:09.05   
  Cassandra Sjösten  2003      31.96        31.96   
  Ida Lindblom  2001      30.19        1:02.15   
  Amanda Lindgren  2000      34.35        1:36.50   
  Ida Dalin  2005      32.55        2:09.05   
                     
Kus Damer  2000  Kalevi Ujumiskool            2:09.09   
  Sandra Tammiste  2003      31.14        31.14   
  Kertu Pollinski  2005      38.36        1:09.50   
  Kaisa Pollinski  2002      31.24        1:40.74   
  Kirke Pollisinski  2000      28.35        2:09.09   
                     
Spårvägen Damer Lag 2  2003  Spårvägen Simförening            2:09.87   
  Cajsa-Lisa Jansson  1999      30.05        30.05   
  Eliane Westermark  2003      32.21        1:02.26   
  Lisa Uddeholt  2005      36.20        1:38.46   
  Maike Kuhlins  2000      31.41        2:09.87   
                     
Spif SF Damer Lag 2  1995  Stockholmspolisens IF SF            2:10.34   
  Linn Solehav  2005      35.36        35.36   
  Elsa Fogelsjöö  2003      31.66        1:07.02   
  Julia Grill  2002      33.20        1:40.22   
  Ayleen Burt  1997      30.12        2:10.34   
                     
Spif SF Damer Lag 4  2000  Stockholmspolisens IF SF            2:15.24   
  Amanda Kelkay  2005      40.51        40.51   
  Emelie Söderström  2003      31.59        1:12.10   
  Hjördis Köhler  2001      32.64        1:44.74   
  Ljuba Berg  2000      30.50        2:15.24   
                     
SS04 Damer Lag 2  2000  Solna Sundbyberg SS 04            2:16.49   
  Angnes Lundmark  2006      39.67        39.67   
  Andrea Mitrovic  2002      32.81        1:12.48   
  Lisa Candelius  2003      32.20        1:44.68   
  Rebecca Höglind  1998      31.81        2:16.49   
                     
10  SS04 Damer Lag 3  2000  Solna Sundbyberg SS 04            2:17.38   
  Isidora Mitrovic  2005      39.03        39.03   
  Elvira Montes  2004      32.83        1:11.86   
  Ida Rudin  2001      31.78        1:43.64   
  Daphne Thörn  1997      33.74        2:17.38   
                     
11  Spif SF Damer Lag 3  2000  Stockholmspolisens IF SF            2:17.70   
  Anna Dimitriou  2006      40.61        40.61   
  Hanna Mehari  2003      32.62        1:13.23   
  Zelma Karlbom  2002      33.88        1:47.11   
  Rebecka Bergström  1997      30.59        2:17.70   
                     
12  Väsby SS Flickor Lag 1  1999  Väsby Simsällskap            2:17.81   
  Frida Steen  2005      39.21        39.21   
  Michelle Wissinger  2004      33.16        1:12.37   
  Emelie Lindström  2003      33.09        1:45.46   
  Elin Bergman  2003      32.35        2:17.81   
                     
13  Upsala S Damer  2000  Upsala Simsällskap            2:18.72   
  Lisen Myrelid  2005      38.86        38.86   
  Geshin Zarei  2003      33.33        1:12.19   
  Celina Hoffner  2004      33.91        1:46.10   
  Malla Myrelid  2002      32.62        2:18.72   
                     
14  Trondhjem Damer Lag 3  2000  Trondhjem SLK            2:19.01   
  Hedda Fossene Traa  2000      33.78        33.78   
  Aase Bjørnsdatter Paulsen  2000      35.48        1:09.26   
  Vilde Austmu  2003      34.53        1:43.79   
  Nina Alicja Skarø  2003      35.22        2:19.01   
                     
Spif SF Damer Lag 1  1995  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
Trondhjem Damer Lag 1  2000  Trondhjem SLK            DSQ   
  Maud Nestgaard  2000      30.28        30.28   
  Frøydis Vatn Andersen  2001      29.36        59.64   
  Eirll Straum  2001      31.25        1:30.89   
                     
Trondhjem Damer Lag 2  2000  Trondhjem SLK            DSQ   
                     
Trondhjem Damer Lag 4  2000  Trondhjem SLK            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  13:21 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2016    Utskriftsdatum  02 juli 2016   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  13:21   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2016         
 
 
Gren 8, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Spårvägen Herrar Lag 1  2003  Spårvägen Simförening            2:03.57   
  Erik Ottosson  1999      26.11        26.11   
  David Neuhardt  2003      32.11        58.22   
  Ludvig Jansson  2002      29.66        1:27.88   
  Adrian Hellberg  2005      35.69        2:03.57   
                     
Spårvägen Herrar Lag 2  2003  Spårvägen Simförening            2:07.23   
  Daniel Thelenius  2000      29.79        29.79   
  Gustav Annas  2003      32.18        1:01.97   
  Matyas Török  2002      30.66        1:32.63   
  Markus Annas  2004      34.60        2:07.23   
                     
Upsala S Herrar  2000  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
Trondhjem Herrar Lag 1  2000  Trondhjem SLK            DSQ   
                     
Trondhjem Herrar Lag 2  2000  Trondhjem SLK            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  13:21 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2016    Utskriftsdatum  02 juli 2016   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2016         
 
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Katriin Hansalu  2003  Swim Club Briis    34.67  1:14.97  2:03.36    2:42.24   
Tia Sauthon  2003  Bærumsvømmerne    35.94  1:16.05  2:06.14    2:44.85   
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.87  1:17.15  2:08.34    2:47.03   
Sandra Tammiste  2003  Kalevi Ujumiskool    36.72  1:20.51  2:10.58    2:49.80   
Patricia Lysvoll  2003  Vestbyen IL    36.25  1:19.55  2:12.93    2:50.04   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    40.02  1:22.98  2:11.80    2:50.28   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    36.18  1:17.81  2:11.66    2:51.46   
Laura Vitsut  2004  Swim Club Briis    36.92  1:21.79  2:15.07    2:51.54   
Rebecca Sandström  2003  IFK Lidingö Simklubb    38.07  1:20.92  2:13.56    2:52.75   
10  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    38.03  1:22.94  2:13.30    2:52.89   
11  Angelina Paju  2004  Audentese Spordiklubi    37.18  1:20.88  2:12.65    2:53.53   
12  Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap    36.72  1:22.49  2:15.51    2:54.23   
13  Tess Viggeborn  2003  Simklubben Ägir    36.65  1:22.28  2:16.60    2:54.49   
14  Thilda Ström  2003  Täby Sim    35.85  1:21.82  2:14.63    2:55.14   
15  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    39.22  1:25.05  2:17.97    2:56.39   
16  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.19  1:27.00  2:15.50    2:57.13   
17  Una Borchgrehvink  2003  Bærumsvømmerne    37.89  1:25.99  2:18.33    2:58.39   
18  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    39.51  1:25.85  2:19.40    2:58.52   
19  Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir    39.19  1:24.44  2:16.75    2:58.64   
20  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    37.65  1:25.77  2:14.98    2:58.99   
21  Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    37.38  1:22.57  2:17.54    2:59.06   
22  Emma Mathilde Erve  2004  Bærumsvømmerne    38.38  1:24.53  2:19.69    2:59.94   
23  Elin Andersson  2003  Täby Sim    38.21  1:22.98  2:20.53    3:00.72   
24  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    38.75  1:26.19  2:17.74    3:01.32   
25  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    39.67  1:29.33  2:23.29    3:03.54   
26  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    38.56  1:26.11  2:20.88    3:03.55   
27  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    41.67  1:27.79  2:23.50    3:03.80   
28  Filippa Bolling  2004  Täby Sim    39.10  1:27.62  2:22.89    3:04.30   
29  Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir    39.94  1:28.16  2:21.37    3:04.35   
30  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    40.73  1:28.65  2:24.76    3:04.92   
31  Anna Grape  2004  Bærumsvømmerne    40.11  1:27.04  2:24.71    3:05.06   
32  Saga Grindberg  2003  Täby Sim    40.91  1:32.29  2:24.08    3:06.33   
33  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    41.54  1:31.97  2:23.97    3:06.68   
34  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    39.71  1:30.70  2:30.12    3:08.15   
35  Selma Zachrisson  2003  Simklubben Ägir    42.09  1:31.77  2:26.48    3:09.02   
36  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    43.83  1:30.97  2:25.12    3:10.09   
37  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    44.48  1:31.75  2:28.13    3:10.17   
38  Victoria Monfortova  2004  Verdala International Swim Clu    41.42  1:33.32  2:30.26    3:11.50   
39  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    44.84  1:39.50  2:28.99    3:11.59   
40  Pia Arvesen  2003  Bærumsvømmerne    45.22  1:35.07  2:30.73    3:12.43   
41  Shirley Lidman  2004  Stockholmspolisens IF SF    42.83  1:32.40  2:30.84    3:14.50   
42  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap    40.90  1:31.51  2:29.38    3:15.35   
43  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    50.73  1:39.27  2:32.18    3:15.64   
44  Hedda Mørne Thomassen  2004  Bærumsvømmerne    46.86  1:37.24  2:31.92    3:16.16   
45  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    44.38  1:34.62  2:28.94    3:16.74   
46  Embla Baarholm  2004  Trondhjem SLK    39.66  1:27.54  2:29.66    3:16.95   
47  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    44.75  1:34.95  2:32.92    3:20.56   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rikke Winfeld Petersen  2002  Bærumsvømmerne    34.13  1:14.90  2:01.86    2:37.93   
Karin Syversveen Lie  2001  Bærumsvømmerne    33.99  1:17.70  2:05.44    2:42.69   
Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    35.07  1:18.66  2:06.50    2:46.95   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    35.63  1:20.69  2:11.18    2:46.97   
Astrid Hillesøy  2001  Bærumsvømmerne    35.37  1:19.45  2:07.75    2:47.36   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    37.09  1:21.17  2:09.90    2:48.33   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    36.23  1:16.98  2:09.28    2:48.36   
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.71  1:19.90  2:14.04    2:50.70   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    35.62  1:19.84  2:13.66    2:51.54   
10  Inga Nestgaard  2002  Trondhjem SLK    36.09  1:23.38  2:12.28    2:53.37   
11  Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.55  1:26.38  2:14.51    2:53.62   
12  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    36.25  1:22.28  2:12.89    2:55.78   
13  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    38.90  1:25.67  2:14.86    2:56.05   
14  Ida Svensson  2002  Täby Sim    38.76  1:23.83  2:17.18    2:58.49   
15  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.44  1:29.88  2:15.94    2:58.95   
16  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    39.57  1:24.67  2:17.78    2:59.01   
17  Silje Aadahl  2002  Trondhjem SLK    39.70  1:26.17  2:17.82    2:59.16   
18  Lisa Holberg  2002  Bærumsvømmerne    38.22  1:24.48  2:18.56    2:59.68   
19  Nora Dahl Elde  2002  Bærumsvømmerne    40.49  1:26.23  2:19.50    3:00.04   
20  Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    36.57  1:25.59  2:17.32    3:00.84   
21  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    36.83  1:24.32  2:21.37    3:01.35   
22  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    40.01  1:27.33  2:22.72    3:02.36   
23  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens IF SF    40.90  1:28.33  2:20.82    3:03.70   
24  Ella Kristine Weum Johannesen  2002  Bærumsvømmerne    42.73  1:31.09  2:24.55    3:03.75   
25  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    39.89  1:26.26  2:23.97    3:03.95   
26  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens IF SF    37.08  1:25.12  2:21.28    3:05.03   
27  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    41.54  1:29.56  2:26.06    3:09.24   
28  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap    42.13  1:30.55  2:27.62    3:09.69   
29  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    42.63  1:27.17  2:29.82    3:12.80   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mia Olden Larsen  1998  Trondhjem SLK    33.97  1:12.80  2:00.35    2:36.93   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    34.50  1:17.58  2:06.59    2:44.28   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    34.00  1:17.13  2:03.90    2:44.45   
Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    35.96  1:22.51  2:07.85    2:47.24   
Rebekka Wangberg  2000  Trondhjem SLK    34.50  1:19.83  2:06.96    2:48.15   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    34.97  1:17.93  2:08.46    2:49.58   
Alice Albinzon  2000  Stockholmspolisens IF SF    35.40  1:23.05  2:14.00    2:54.20   
Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF    33.64  1:20.14  2:14.79    2:56.64   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    37.33  1:22.66  2:18.58    2:59.44   
10  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    38.87  1:25.66  2:19.68    2:59.77   
11  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    37.44  1:24.20  2:17.98    3:00.39   
12  Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    38.33  1:25.90  2:19.27    3:00.98   
13  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    39.52  1:28.86  2:22.09    3:02.74   
14  Elin Öberg  2000  Spårvägen Simförening    40.87  1:26.48  2:22.16    3:03.33   
15  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    37.11  1:28.14  2:22.54    3:06.54   
16  Helle Kvamme Larsen  2000  Vestbyen IL    42.62  1:35.05  2:34.46    3:16.42   
17  Aase Bjørnsdatter Paulsen  2000  Trondhjem SLK    48.24  1:41.83  2:32.19    3:25.80   
Jenny Natvik  1999  Trondhjem SLK            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2016    Utskriftsdatum  02 juli 2016   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  10:21   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2016         
 
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mihkel Melker Marran  2003  Swim Club Briis    33.61  1:16.33  1:58.31    2:33.57   
Christopher Palvadre  2003  Top Swimclub    33.76  1:15.79  2:03.02    2:39.29   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    34.43  1:18.07  2:05.33    2:43.08   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    35.18  1:19.51  2:07.27    2:43.95   
Johan Hjelseth Storstad  2003  Trondhjem SLK    35.93  1:19.86  2:05.91    2:44.60   
Henrik Norheim  2003  Bærumsvømmerne    33.84  1:16.88  2:09.62    2:45.67   
Rasmus Paal  2003  Audentese Spordiklubi    37.81  1:21.54  2:11.62    2:50.74   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.83  1:22.32  2:12.79    2:52.45   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    38.32  1:25.94  2:14.60    2:54.27   
10  Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    38.00  1:24.73  2:18.92    2:56.21   
11  Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    37.75  1:22.14  2:13.45    2:56.85   
12  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.57  1:21.33  2:17.86    2:57.36   
13  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    39.41  1:28.41  2:18.78    2:58.53   
14  Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    38.20  1:25.66  2:19.97    2:59.28   
15  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    37.77  1:24.77  2:19.50    2:59.58   
16  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    40.98  1:26.97  2:19.47    3:01.06   
17  Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    38.88  1:27.22  2:21.58    3:02.53   
18  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    43.25  1:30.64  2:23.89    3:03.21   
19  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens IF SF    39.54  1:26.34  2:22.55    3:04.15   
20  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    40.40  1:27.55  2:23.18    3:04.25   
21  Victor Trägårdh  2003  Stockholmspolisens IF SF    44.14  1:31.12  2:24.79    3:05.42   
22  Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    38.52  1:26.24  2:24.19    3:06.20   
23  Simon Seel  2003  Täby Sim    44.17  1:35.89  2:26.66    3:07.07   
24  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    43.59  1:31.77  2:30.58    3:11.17   
25  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.44  1:27.68  2:26.11    3:11.23   
26  Hasith Ransiri Attanapola  2003  Trondhjem SLK    38.51  1:28.57  2:29.82    3:12.29   
27  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.67  1:32.09  2:29.76    3:12.54   
28  Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir    46.25  1:33.93  2:31.66    3:13.78   
29  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    44.25  1:34.44  2:31.06    3:17.90   
30  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap    48.17  1:35.21  2:35.06    3:18.10   
31  Randolf Stamm  2004  Swim Club Briis    43.23  1:32.91  2:36.49    3:22.13   
32  Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir    52.83  1:41.66  2:42.18    3:22.96   
33  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    49.69  1:45.40  2:43.61    3:24.60   
34  Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsällskap    51.34  1:44.01  2:42.52    3:28.47   
35  Viktor Nyberg  2004  Stockholmspolisens IF SF    46.99  1:43.96  2:48.93    3:36.21   
36  Harry Högström Nordin  2003  Simklubben Ägir    49.36  1:46.52  2:48.47    3:38.46   
37  Mikkel Eiken Borge  2004  Bærumsvømmerne    56.08  1:47.30  2:56.10    3:44.40   
Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Moe  2001  Trondhjem SLK    30.74  1:09.05  1:55.75    2:28.97   
Georg Salomon  2002  Kalevi Ujumiskool    30.86  1:11.48  1:58.20    2:32.71   
Gregory Kask  2002  Audentese Spordiklubi    31.79  1:12.91  1:57.43    2:33.03   
Jonas Johansen  2002  Vestbyen IL    32.50  1:12.04  1:55.97    2:33.17   
Markus Arm  2001  Spordiklubi Shark    35.34  1:15.61  1:58.59    2:33.78   
Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne    31.90  1:12.49  1:58.88    2:35.84   
Andre Otti  2002  Audentese Spordiklubi    32.98  1:15.35  2:00.61    2:35.85   
Daniel Moen Manriquez  2002  Trondhjem SLK    32.18  1:12.07  1:59.33    2:37.84   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.12  1:17.40  2:03.21    2:40.94   
10  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    34.54  1:16.40  2:07.17    2:43.22   
11  Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne    34.69  1:15.38  2:06.26    2:43.43   
12  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    33.96  1:15.85  2:05.86    2:43.56   
13  Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir    32.72  1:16.46  2:07.17    2:43.84   
14  Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    37.18  1:20.53  2:06.35    2:44.11   
15  Kaurit Lilienberg  2002  Audentese Spordiklubi    35.41  1:19.31  2:09.49    2:46.55   
16  Simen Littorin Birkeland  2002  Bærumsvømmerne    34.92  1:19.64  2:07.98    2:47.45   
17  Rasmus Kõvask  2002  Kalevi Ujumiskool    38.20  1:23.44  2:11.24    2:52.19   
18  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    37.81  1:23.52  2:14.20    2:53.89   
19  Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap    37.53  1:22.95  2:16.14    2:54.64   
20  Tobias Gilbu  2002  Trondhjem SLK    38.17  1:22.94  2:15.36    2:57.94   
21  Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.89  1:29.69  2:22.66    3:01.55   
22  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    39.26  1:28.19  2:23.05    3:04.40   
23  Nicolai Ege Leivestad  2002  Bærumsvømmerne    45.27  1:34.49  2:28.46    3:11.51   
24  Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.44  1:31.96  2:29.58    3:14.24   
25  Christian Hedemark  2002  Bærumsvømmerne    44.98  1:40.29  2:46.56    3:34.82   
Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joel Hambraeus  1998  Danderyds Sim    29.45  1:05.75  1:44.69    2:16.08   
Henrik Wathne  1994  Bærumsvømmerne    29.75  1:06.43  1:49.32    2:25.26   
Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne    30.25  1:06.89  1:44.77    2:28.27   
Morten Olden Larsen  1998  Trondhjem SLK    30.69  1:13.49  1:56.76    2:29.00   
Jonatan Risåsen  2000  Bærumsvømmerne    31.15  1:09.22  1:55.96    2:31.25   
Joakim Gjerde  1998  Trondhjem SLK    33.09  1:14.95  2:00.21    2:38.01   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.19  1:17.02  2:02.07    2:38.70   
Samuel Bladin  1999  Spårvägen Simförening    32.49  1:25.09  2:17.06    3:03.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  10:21 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2016    Utskriftsdatum  02 juli 2016   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2016         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karolin Rahamägi  2005  Audentese Spordiklubi            37.19   
Martina Mardi  2005  Spordiklubi Shark            37.59   
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            38.74   
Mirelle Piirsalu  2006  Spordiklubi Shark            39.58   
Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir            40.14   
Josefina Näsén  2005  Simklubben Ägir            40.49   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            40.71   
Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            41.02   
Klara Klingberg  2006  IFK Lidingö Simklubb            41.03   
10  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.12   
11  Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            41.17   
12  Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            41.57   
13  Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            41.61   
14  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            41.73   
15  Ingrid Norheim  2005  Bærumsvømmerne            42.02   
16  Maia Doman  2006  Spordiklubi Shark            42.22   
17  Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening            42.43   
18  Liv Bengtsson  2005  Verdala International Swim Clu            42.55   
19  Charlotta Vilsar  2005  Kalevi Ujumiskool            42.61   
20  Anett Moor  2005  Swim Club Briis            42.79   
20  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            42.79   
22  Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening            42.80   
23  Mari Ann Marran  2005  Swim Club Briis            42.90   
24  Ronja Flanagan  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.05   
25  Liis Kapten  2006  Spordiklubi Shark            43.23   
26  Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            43.34   
27  Emma Kivimäe  2006  Spordiklubi Shark            43.68   
28  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            43.77   
29  Tove Rehnstedt  2005  Simklubben Ägir            43.83   
30  Ilona Marleen Koppel  2005  Swim Club Briis            43.86   
31  Kertu Kann  2006  Swim Club Briis            43.90   
32  Angnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            43.92   
33  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            44.02   
34  Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening            44.26   
35  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.65   
36  Nea Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.81   
37  Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening            44.99   
38  Linn Solehav  2005  Stockholmspolisens IF SF            45.00   
39  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening            45.11   
40  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.22   
41  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            45.82   
42  Rose Li  2006  Täby Sim            45.89   
43  Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            45.96   
44  Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04            46.08   
45  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            46.14   
46  Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            46.22   
47  Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            46.37   
48  Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF            46.44   
49  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            46.51   
50  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            46.73   
51  Emma Alsén  2007  Täby Sim            46.89   
52  Michelle Riis  2005  Bærumsvømmerne            47.47   
53  Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap            47.51   
54  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap            47.58   
55  Johanna Claesson  2006  Spårvägen Simförening            47.94   
56  Helen Jaagant  2006  Swim Club Briis            48.03   
57  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            48.38   
58  Nora Blom  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.59   
59  Anna Dimitriou  2006  Stockholmspolisens IF SF            48.73   
60  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            49.51   
61  Erika Pajo  2006  Swim Club Briis            49.99   
62  Agnes Thunberg  2007  Spårvägen Simförening            50.30   
63  Emmie Wendborg  2006  Nyköpings Simsällskap            50.53   
64  Clara Westerdahl  2005  Täby Sim            50.60   
65  Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir            50.82   
66  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            50.84   
67  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb            51.00   
68  Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap            51.79   
69  Birgit Karlbom  2007  Stockholmspolisens IF SF            51.87   
70  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            52.03   
71  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            52.53   
72  Lulia Mehari  2005  Stockholmspolisens IF SF            52.58   
73  Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            52.68   
74  Linnea Wiberg  2006  Täby Sim            52.76   
75  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            52.84   
75  Felicia Rydheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            52.84   
77  Astrid Öhlén  2006  Spårvägen Simförening            53.14   
78  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            54.07   
79  Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening            55.74   
80  Josefin Kjellström  2005  Stockholmspolisens IF SF            57.17   
81  Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez  2005  Stockholmspolisens IF SF            57.24   
82  Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            58.49   
83  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            59.03   
84  Lilly Winblad  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            59.60   
Märta Pettersson  2005  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Katriin Hansalu  2003  Swim Club Briis            32.41   
Rebecca Sandström  2003  IFK Lidingö Simklubb            34.37   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening            34.49   
Carmen Piiroja  2003  Audentese Spordiklubi            34.53   
Heleri Zirk  2004  Audentese Spordiklubi            34.69   
Patricia Lysvoll  2003  Vestbyen IL            35.66   
Elisabeth Viiding  2004  Swim Club Briis            35.94   
Laura Vitsut  2004  Swim Club Briis            36.00   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            36.03   
10  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim            36.24   
11  Rahel Sisas  2003  Kalevi Ujumiskool            36.40   
12  Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap            36.64   
13  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF            37.20   
14  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening            37.21   
15  Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap            37.38   
16  Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            37.54   
17  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            37.66   
18  Una Borchgrehvink  2003  Bærumsvømmerne            37.87   
19  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening            38.18   
20  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening            38.76   
21  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening            38.78   
22  Johanna Hütt  2003  Spordiklubi Shark            38.90   
23  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb            38.93   
24  Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            39.21   
25  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening            39.49   
26  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            39.53   
27  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening            39.56   
28  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            40.01   
29  Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir            40.25   
30  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap            40.26   
31  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            40.43   
32  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap            40.55   
33  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.57   
34  Hanna Kangur  2004  Swim Club Briis            40.82   
35  Hanna Hedman  2003  Simklubben Ägir            41.02   
36  Ronja Mändmaa  2004  Spordiklubi Shark            41.08   
37  Amanda Andersson  2003  IFK Lidingö Simklubb            41.61   
38  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.75   
39  Eleonora Engström  2004  IFK Lidingö Simklubb            41.86   
39  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.86   
41  Katja Kutsenko  2004  IFK Lidingö Simklubb            42.08   
42  Irma Malmström  2004  Täby Sim            42.13   
43  Lovisa Klingberg  2004  IFK Lidingö Simklubb            42.15   
43  Triin Erala  2004  Audentese Spordiklubi            42.15   
45  Hedda Mørne Thomassen  2004  Bærumsvømmerne            42.23   
45  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap            42.23   
47  Margareta Jagomägi  2004  Kalevi Ujumiskool            42.78   
48  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            43.31   
49  Ida Nyberg  2004  Simklubben Ägir            43.59   
50  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            43.66   
51  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            43.72   
52  Tuva Wallskog  2004  Simklubben Ägir            43.79   
53  Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap            43.96   
54  Alma Enarsson  2003  Simklubben Ägir            44.02   
55  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            44.06   
56  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap            44.16   
57  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap            44.27   
58  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.32   
59  Bianca Kokoric  2003  Ösmo Simsällskap            44.45   
60  Anna Skylare Berglöf  2003  Simklubben Ägir            44.84   
61  Sanna Rosberg  2004  Simklubben Ägir            45.02   
62  Elin Wahlund  2003  Simklubben Ägir            45.18   
63  Love-Lee Lindberg  2003  Simklubben Ägir            45.28   
64  Beda Skylare Berglöf  2004  Simklubben Ägir            45.43   
65  Saga Mattsson  2004  Täby Sim            46.08   
66  Lovisa Brynger  2003  Simklubben Ägir            46.15   
67  Agnes Bjørnlund  2004  Bærumsvømmerne            46.20   
68  Elda Kiasisua  2004  Stockholmspolisens IF SF            47.44   
69  Wilma Landegren  2004  Södertälje Simsällskap            47.70   
70  Andrea Westby Hanæs  2004  Bærumsvømmerne            48.44   
71  Clara Taberman  2004  Täby Sim            49.97   
72  Moa Flodin  2003  Simklubben Ägir            50.00   
73  Junie Lindgren  2004  Täby Sim            50.15   
74  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim            51.37   
75  Ina Björk Hedberg  2004  Simklubben Ägir            52.44   
76  Andrea Markowicz Lindén  2004  Stockholmspolisens IF SF            54.52   
77  Khulan Chinbat  2004  Stockholmspolisens IF SF            55.42   
Amanda Boson  2004  Simklubben Ägir            DNS   
Carina Kvadsheim  2003  Bærumsvømmerne            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rikke Winfeld Petersen  2002  Bærumsvømmerne            33.61   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim            33.95   
Diana Kornet  2002  Spordiklubi Shark            33.96   
Hanna-Kristiina Saarep  2002  Spordiklubi Shark            34.22   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.34   
Ylva Hoffart  2001  Bærumsvømmerne            34.99   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            35.16   
Eirll Straum  2001  Trondhjem SLK            35.44   
Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim            35.51   
10  Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04            36.05   
11  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            36.24   
12  Frøydis Vatn Andersen  2001  Trondhjem SLK            36.43   
13  Caroline Bjerkaas  2001  Bærumsvømmerne            36.48   
14  Ida Svensson  2002  Täby Sim            38.64   
15  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            38.66   
16  Ella Kristine Weum Johannesen  2002  Bærumsvømmerne            38.69   
17  Margrethe Kvelstad  2002  Vestbyen IL            38.77   
18  Hjördis Köhler  2001  Stockholmspolisens IF SF            38.84   
19  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap            38.86   
20  Lisa Holberg  2002  Bærumsvømmerne            38.89   
21  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04            39.22   
22  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            39.23   
23  Grete Lill  2001  Spordiklubi Shark            39.36   
24  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap            39.44   
25  Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening            40.07   
26  Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04            40.28   
27  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens IF SF            40.29   
28  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            40.37   
28  Lovisa Öhrn  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.37   
30  Emma Parsons  2002  Tyresö Simsällskap            40.69   
31  Nora Dahl Elde  2002  Bærumsvømmerne            41.07   
32  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            41.78   
33  Vendela Vöhrmann  2001  Stockholmspolisens IF SF            42.13   
34  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            42.41   
35  Agnes Ovuka  2001  Väsby Simsällskap            43.74   
36  Olivia Johansson  2002  Simklubben Ägir            46.19   
Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Joey Jiang  2002  Väsby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noémie Dez  1994  Stockholmspolisens IF SF            33.00   
Elín Kata Sigurgeirsdóttir  1999  Sundfélagið Óðinn            33.84   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            34.00   
Kristín Ása Sverrisdóttir  1998  Sundfélagið Óðinn            34.86   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim            35.27   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens IF SF            35.49   
Andrea Belin  2000  Skuru Idrottsklubb            36.77   
Camilia Dahle-Øfsti  1999  Trondhjem SLK            37.02   
Rebekka Wangberg  2000  Trondhjem SLK            37.52   
10  Hedda Fossene Traa  2000  Trondhjem SLK            37.55   
11  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens IF SF            37.99   
11  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF            37.99   
13  Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb            38.42   
14  Ebba Wågman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.70   
15  Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.47   
16  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04            39.56   
17  Laura Rein  2000  Spordiklubi Shark            39.59   
18  Elin Öberg  2000  Spårvägen Simförening            39.70   
19  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            40.24   
20  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening            42.17   
21  Tilde Berg  2000  Solna Sundbyberg SS 04            50.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  10:53 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2016    Utskriftsdatum  02 juli 2016   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2016         
 
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            39.20   
Sten Erik Soomre  2005  Spordiklubi Shark            40.50   
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim            41.30   
Karl Erik Ild  2005  Audentese Spordiklubi            41.53   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            42.35   
Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening            43.28   
Kevin Meister  2006  Audentese Spordiklubi            43.29   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            43.54   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            43.84   
10  Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            43.96   
11  Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening            44.01   
11  Mathias Juhanson  2007  Audentese Spordiklubi            44.01   
13  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.26   
14  Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            45.47   
15  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            45.53   
16  Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Täby Sim            45.55   
17  Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            46.30   
18  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            46.36   
19  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            46.58   
20  Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            46.89   
20  Rasmus Rossar  2006  Audentese Spordiklubi            46.89   
22  Tomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            46.95   
23  William Struwe  2006  Sala Simsällskap            47.53   
24  Elvin Degerbalkan  2006  Täby Sim            47.90   
25  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            48.04   
26  Maxim Jelagin  2005  IFK Lidingö Simklubb            48.15   
27  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            48.59   
28  Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            48.70   
29  Erik Allekõrs  2007  Audentese Spordiklubi            48.74   
30  Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            48.99   
31  Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            49.06   
32  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            49.29   
33  Kenneth Ruut  2005  Audentese Spordiklubi            49.37   
34  Sixten Ersson  2007  Täby Sim            50.02   
35  Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening            50.07   
36  Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir            50.53   
37  Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap            50.97   
38  Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap            51.00   
39  Milton Dalin  2005  Sala Simsällskap            52.14   
40  Alex Andersson  2005  Sala Simsällskap            52.37   
41  Nikolaj Alkas Alias  2008  Spårvägen Simförening            52.91   
42  Benjamin Bahajroy  2005  Spårvägen Simförening            54.04   
43  Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening            54.44   
44  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            54.71   
45  William Rättö  2005  Väsby Simsällskap            57.17   
46  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            1:05.78   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            33.07   
Henrik Norheim  2003  Bærumsvømmerne            34.13   
Kristjan Erik Uriko  2003  Audentese Spordiklubi            34.70   
Ralf Erik Prits  2004  Spordiklubi Shark            36.22   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            36.27   
Tristan Tammis  2004  Audentese Spordiklubi            36.52   
Rasmus Paal  2003  Audentese Spordiklubi            37.39   
Tristan Tsopp  2004  Audentese Spordiklubi            37.48   
Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF            37.53   
10  Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF            37.62   
11  Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap            38.28   
12  Simon Lörinc  2003  Täby Sim            38.44   
13  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim            38.49   
14  Oliver Annus  2003  Swim Club Briis            38.71   
15  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening            38.78   
16  Artur Ulmas  2004  Audentese Spordiklubi            39.12   
17  Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb            39.59   
17  Markus Parm  2004  Audentese Spordiklubi            39.59   
19  Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir            39.61   
20  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb            40.00   
21  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.24   
22  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening            40.27   
23  Victor Trägårdh  2003  Stockholmspolisens IF SF            40.28   
24  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            40.75   
25  Randolf Stamm  2004  Swim Club Briis            40.82   
26  Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsällskap            40.96   
27  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            41.00   
28  Isak Wallström-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb            41.15   
29  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.46   
30  Walner Erich Kulla  2004  Audentese Spordiklubi            41.73   
31