2019-08-24   14:25:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarksmesterskaber på Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  30 juni 2016   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  10:47   
  Arrangør  Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 juni 2016         
 
 
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 
Sponsor: EY 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kevin Witt Christensen  1995    786  24.71        50.83   
  Farum Svømmeklub  50.34                 
                     
Jonas Nervil Kistorp  1997    748  24.77        51.67   
  Lyngby Svømmeklub  51.33                 
                     
Frederik Siem Pedersen  1991    726  25.27        52.19   
  Farum Svømmeklub  50.34                 
                     
Jens Bach  1997    717  25.48        52.41   
  Aalborg Svømmeklub  52.44                 
                     
Marcus Krøyer Svendsen  1997    714  25.70        52.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  51.34                 
                     
Philip Greve  1998    696  25.38        52.92   
  Farum Svømmeklub  52.67                 
                     
Giano Grillo  1998    692  25.73        53.01  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  51.93                 
                     
Ömer Faruk Benli  1993    685  25.56        53.21   
  Helsingør Svømmeklub  54.04                 
                     
Rasmus Härstedt  1994    684  25.72        53.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  51.98                 
                     
10  Johannes E. Mariegaard  1997    680  25.44        53.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  52.98                 
                     
11  Claus Lerche Iversen  1977    679  26.00        53.36   
  Sigma Swim Birkerød  52.37                 
                     
12  Andreas Vestergaard  1999    675  26.46        53.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  54.19                 
                     
13  Jakob Kornmaaler  1995    675  25.59        53.47   
  Agfs Svømmeafdeling  53.30                 
                     
14  Lasse Pittioni  1995    668  25.99        53.66  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  52.46                 
                     
15  Peter Gjerulff  1996    663  25.73        53.78  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  53.77                 
                     
16  Laust Moesgaard  1996    657  26.01        53.94   
  Viborg Svømme Klub  53.72                 
                     
17  Nicklas Rasmussen  1997    653  26.14        54.05   
  Vejle Svømmeklub Triton  54.67                 
                     
18  Oliver Marcus Meng  1997    650  26.19        54.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  53.32                 
                     
19  Jesper Stilling Julius  1993    636  25.95        54.53  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  54.30                 
                     
20  Jonas Vibsig Berding  1996    630  26.32        54.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  54.69                 
                     
21  Simon Brixner  2000    615  26.50        55.14   
  Holbæk Svømme Klub  54.74                 
                     
22  Marc Bach Nielsen  1994    614  26.53        55.17   
  Hvidovre Svømme Klub  54.33                 
                     
23  Martin Nielsen  1997    612  26.55        55.25   
  Vest-Brøndby  55.03                 
                     
23  Oliver Jacobsen  1997    612  26.63        55.25   
  Hvidovre Svømme Klub  54.68                 
                     
25  Oliver Sørensen  1996    604  26.64        55.47   
  Svømmeklubben Tempo  56.03                 
                     
26  Andreas Mårtensson  1997    601  27.08        55.56   
  Sigma Swim Allerød  53.98                 
                     
27  Nikolai Skelsager  1996    585  27.02        56.07   
  Slangerup Svømmeklub  54.72                 
                     
28  Frederik K. Mortensen  1995    578  26.63        56.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  54.51                 
                     
29  Mikkel Samsøe Borch  1997    554  26.98        57.09   
  Hvidovre Svømme Klub  55.86                 
                     
30  Markus Bøjsen  1999    552  27.30        57.16   
  Holbæk Svømme Klub  56.41                 
                     
31  Emil Kamuk Frederiksen  1995    468  27.78        1:00.40  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub Triton  53.92                 
                     
Sebastian Ovesen  1994              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  51.23                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 juni 2016 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark