Resultater for Masdoppet 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Masdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 | |||
Tävlingsort | Borlänge | Utskriftstid | 13:33 | |||
Arrangör | Borlänge Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2016 |
Gren 10, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 2:29.63 | ||||||
2 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 2:53.11 | ||||||
3 | Klara Öhlin | 1999 | Simsällskapet Mora | 3:00.12 | ||||||
Gren 10, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 2:35.04 | ||||||
2 | Agnes Humling | 2000 | Gävle Simsällskap | 2:36.27 | ||||||
3 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 2:50.78 | ||||||
4 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 3:07.63 | ||||||
5 | Johanna Råstock | 2001 | Gävle Simsällskap | 3:16.19 | ||||||
Gren 10, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 2:36.88 | ||||||
2 | Clara Florén | 2002 | Gävle Simsällskap | 2:42.85 | ||||||
3 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 2:45.38 | ||||||
4 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 2:49.18 | ||||||
5 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 2:49.36 | ||||||
6 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 2:53.09 | ||||||
7 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 2:53.44 | ||||||
8 | Maja Nilsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 3:05.67 | ||||||
9 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 3:07.63 | ||||||
10 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 3:10.82 | ||||||
11 | Ida Engdahl | 2003 | Falu Simsällskap | 3:12.43 | ||||||
12 | Gabriella Mosbach | 2003 | Gävle Simsällskap | 3:24.75 | ||||||
13 | Emelie Höök | 2003 | Filipstads Simklubb | 3:26.15 | ||||||
- | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 2:39.22 | ||||||
2 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 2:48.91 | ||||||
3 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 2:53.18 | ||||||
4 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:53.93 | ||||||
5 | Frida Florén | 2004 | Gävle Simsällskap | 2:57.08 | ||||||
6 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 3:01.40 | ||||||
7 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 3:04.15 | ||||||
8 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 3:10.98 | ||||||
9 | Nathalie Stigenberg | 2004 | Gävle Simsällskap | 3:31.44 | ||||||
10 | Agnes Åhlen | 2005 | Borlänge Simsällskap | 3:52.11 | ||||||
- | Juni Rogström | 2004 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 september 2016 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap | Utskriftstid | 13:33 |