2019-11-15   10:05:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM (50m)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Onsdag 6/7 kl. 10.00

Resultat Gren 3 (Finaler) Junior - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) Junior - Officiell 
 
  Tävling  SM/JSM (50m) 2016    Utskriftsdatum  06 juli 2016   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  10:49   
  Arrangör  SSF/Norrköpings KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2016         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler, Junior 
Sponsor: Svensk Fastighetsförmedli 
SR: Sarah Sjöström (1993) 28.22 2015-03-06 
SJR: Ida Lindborg (1994) 28.62 2014-12-12 
MR: Sarah Sjöström (1993) 28.67 2015-07-01 
FM: Sarah Sjöström Södertörns SS 28.67 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap            30.10   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            30.18   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            30.30   
Lova Andersson  2000  Jönköpings Simsällskap            30.53   
Dinah Jönsson  1998  Simklubben Sydsim            31.23   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Simklubben Neptun            31.24   
Ida Sandwång  2001  Landskrona Simsällskap            31.51   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.53   
Anna Miram  1999  Väsby Simsällskap            31.55   
10  Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            31.56   
11  Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap            31.64   
12  Elin Grenholm  1999  Spårvägen Simförening            31.75   
13  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.78   
14  Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb            31.79   
15  Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap            31.89   
16  Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap            31.91   
17  Alba Forés  1998  Simklubben Triton            31.95   
18  Amanda Granborg  1999  Simklubben Triton            31.99   
18  Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap            31.99   
20  Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            32.02   
21  Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap            32.07   
22  Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap            32.09   
23  Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb            32.19   
24  Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap            32.23   
25  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim            32.70   
26  Hanna Sangfelt  1997  Täby Sim            32.77   
27  Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            33.00   
28  Malin Wallén  1997  Spårvägen Simförening            33.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  06 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  10:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner