Resultat för Ungdoms-GP 3 Eskilstuna
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 4/6 Klockan 15.30 (Insim kl 14.30)
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:11 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.69 |
1:16.34 |
2:00.80 |
|
2:36.19 |
|
2 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.08 |
1:20.22 |
2:09.22 |
|
2:46.93 |
|
3 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
39.15 |
1:24.81 |
2:12.53 |
|
2:49.69 |
|
4 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.11 |
1:22.80 |
2:12.19 |
|
2:50.83 |
|
5 |
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
38.86 |
1:24.84 |
2:12.41 |
|
2:52.89 |
|
6 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.84 |
1:26.46 |
2:16.79 |
|
2:55.67 |
|
7 |
Vilgot Berglund |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
38.45 |
1:24.47 |
2:15.93 |
|
2:57.58 |
|
8 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
37.91 |
1:26.65 |
2:22.76 |
|
3:02.28 |
|
9 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
41.30 |
1:30.30 |
2:27.34 |
|
3:04.47 |
|
10 |
Edvin Heikinniemi |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.72 |
1:27.23 |
2:23.28 |
|
3:06.32 |
|
11 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.60 |
1:29.50 |
2:25.28 |
|
3:06.40 |
|
12 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.59 |
1:32.78 |
2:29.60 |
|
3:09.67 |
|
13 |
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
43.47 |
1:35.64 |
2:31.02 |
|
3:12.38 |
|
14 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
47.67 |
1:36.54 |
2:26.61 |
|
3:14.08 |
|
15 |
Måns Rydergren |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
45.00 |
1:39.98 |
2:35.18 |
|
3:16.15 |
|
16 |
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
44.79 |
1:34.81 |
2:30.88 |
|
3:18.25 |
|
17 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.83 |
1:41.85 |
2:39.43 |
|
3:23.23 |
|
18 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
46.41 |
1:38.44 |
2:40.18 |
|
3:27.56 |
|
19 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
46.83 |
1:40.56 |
2:44.15 |
|
3:31.08 |
|
20 |
Lukas Jakobsson |
2005 |
Bålsta Simklubb |
|
47.38 |
1:40.10 |
2:48.76 |
|
3:35.16 |
|
21 |
Daniel Kördel |
2004 |
Örebro Simallians |
|
45.85 |
1:42.86 |
2:51.00 |
|
3:42.11 |
|
22 |
Martin Ahnlund |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
49.38 |
1:45.56 |
2:55.75 |
|
3:51.06 |
|
23 |
Liam Fahlin |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
1:05.65 |
2:06.55 |
3:10.33 |
|
4:00.18 |
|
24 |
Simon Welin-Berger |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:14.00 |
2:18.81 |
3:37.18 |
|
4:33.00 |
|
- |
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Helmer Brobacke |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Sigge Verner |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
31.81 |
1:10.00 |
1:55.34 |
|
2:30.19 |
|
2 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
32.20 |
1:11.64 |
1:58.47 |
|
2:31.75 |
|
3 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.03 |
1:16.74 |
2:03.17 |
|
2:40.09 |
|
4 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.49 |
1:18.72 |
2:04.23 |
|
2:41.08 |
|
5 |
Elias Persson |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
34.04 |
1:19.21 |
2:05.20 |
|
2:41.26 |
|
6 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
34.99 |
1:19.90 |
2:08.15 |
|
2:45.61 |
|
7 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
38.91 |
1:27.64 |
2:13.81 |
|
2:53.00 |
|
8 |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
35.21 |
1:23.51 |
2:14.06 |
|
2:53.21 |
|
9 |
Peter Khabarov |
2002 |
Köpings Simsällskap |
|
38.65 |
1:25.98 |
2:13.78 |
|
2:54.01 |
|
10 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
37.81 |
1:25.37 |
2:19.53 |
|
2:58.01 |
|
11 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
38.21 |
1:24.70 |
2:21.96 |
|
3:00.40 |
|
12 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.91 |
1:27.43 |
2:23.06 |
|
3:03.47 |
|
13 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
50.42 |
1:44.96 |
2:40.95 |
|
3:22.63 |
|
14 |
Hampus Frykman |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
46.09 |
1:37.79 |
2:49.74 |
|
3:32.68 |
|
- |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Ålenius |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
31.99 |
1:14.08 |
1:54.79 |
|
2:29.07 |
|
2 |
Elias Nordgren |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
32.23 |
1:14.43 |
1:56.47 |
|
2:29.17 |
|
3 |
John Aldrin |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
31.49 |
1:10.01 |
1:58.57 |
|
2:30.71 |
|
4 |
Max Fahlén |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
34.62 |
1:18.68 |
2:05.93 |
|
2:41.30 |
|
5 |
Filip Rautiainen |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
35.47 |
1:17.91 |
2:09.62 |
|
2:45.86 |
|
6 |
Axel Bystedt |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.43 |
1:22.67 |
2:09.96 |
|
2:50.50 |
|
7 |
Markus Engström |
2001 |
Örebro Simallians |
|
45.72 |
1:35.50 |
2:25.59 |
|
3:07.70 |
|
- |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
28.20 |
1:02.68 |
1:43.17 |
|
2:13.97 |
|
2 |
William Brand |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
29.34 |
1:04.61 |
1:45.14 |
|
2:17.73 |
|
3 |
Karl Lindoff |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
28.65 |
1:07.21 |
1:49.89 |
|
2:22.52 |
|
4 |
Edvin Persson |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
30.21 |
1:10.88 |
1:55.23 |
|
2:27.94 |
|
5 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
30.35 |
1:10.06 |
1:53.06 |
|
2:27.96 |
|
6 |
Ivo Kuijpers |
1999 |
Säffle Simsällskap |
|
30.58 |
1:08.37 |
1:56.75 |
|
2:28.93 |
|
7 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.18 |
1:17.44 |
1:57.78 |
|
2:34.03 |
|
8 |
Erik Krysén |
2000 |
Ludvika Simsällskap |
|
32.66 |
1:14.11 |
1:59.45 |
|
2:36.90 |
|
9 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
33.35 |
1:15.91 |
1:58.42 |
|
2:38.95 |
|
10 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
34.05 |
1:18.12 |
2:04.08 |
|
2:41.84 |
|
11 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
34.80 |
1:18.12 |
2:06.49 |
|
2:43.00 |
|
12 |
Anton Campalto |
1998 |
Ludvika Simsällskap |
|
33.85 |
1:20.78 |
2:05.51 |
|
2:44.38 |
|
13 |
Marcus Nordh |
2000 |
Bollnäs Simsällskap |
|
35.78 |
1:22.20 |
2:12.19 |
|
2:49.18 |
|
14 |
Eric Mejsten |
2000 |
Örebro Simallians |
|
45.14 |
1:39.05 |
2:39.25 |
|
3:25.00 |
|
- |
Gustaf Hellmark |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:11 |
|