Results for Laviaarit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
|
|
Kilpailu |
Laviaarit |
|
Tulostuspivmr |
15 toukokuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:48 |
|
|
Jrjestj |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupivmr |
14 toukokuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
|
37.27 |
1:21.80 |
2:05.70 |
|
2:42.16 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:41.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Danil Seksenov |
2004 |
|
|
33.68 |
1:18.53 |
2:09.50 |
|
2:47.74 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Verneri Lehtovaara |
2004 |
|
|
39.28 |
1:26.56 |
2:26.27 |
|
3:06.86 |
|
|
Salon Uimarit |
3:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
|
46.69 |
1:36.24 |
2:29.80 |
|
3:11.29 |
|
|
Cetus Espoo |
3:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
|
45.87 |
1:36.30 |
2:32.64 |
|
3:14.07 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
3:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jesse Hyppnen |
2004 |
|
|
44.82 |
1:34.23 |
2:30.28 |
|
3:14.65 |
|
|
Lahden Kaleva |
3:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henri Korpi |
2004 |
|
|
47.76 |
1:36.71 |
2:36.59 |
|
3:15.34 |
|
|
Octopus Lohja |
3:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
|
48.12 |
1:34.46 |
2:34.99 |
|
3:16.65 |
|
|
Vanders |
3:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alexander Nyman |
2004 |
|
|
45.00 |
1:36.43 |
2:37.30 |
|
3:19.66 |
|
|
Hyvinkn Uimaseura |
3:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rony Kulju |
2004 |
|
|
46.78 |
1:39.83 |
2:40.07 |
|
3:22.27 |
|
|
Vanders |
3:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juuso Pulkkinen |
2004 |
|
|
46.71 |
1:38.39 |
2:40.03 |
|
3:24.73 |
|
|
Cetus Espoo |
3:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jan Byskov |
2004 |
|
|
45.62 |
1:36.48 |
2:38.42 |
|
3:25.95 |
|
|
Hyvinkn Uimaseura |
3:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
|
48.58 |
1:41.41 |
2:42.25 |
|
3:26.55 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
3:43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sampo Nord |
2005 |
|
|
45.43 |
1:41.04 |
2:45.18 |
|
3:30.98 |
|
|
Vanders |
3:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Viktor Asklf |
2004 |
|
|
51.41 |
1:43.39 |
2:49.46 |
|
3:31.12 |
|
|
Cetus Espoo |
3:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alvar Aho |
2004 |
|
|
50.88 |
1:46.06 |
2:47.15 |
|
3:37.41 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jeremy Valkeavuori |
2004 |
|
|
48.81 |
1:45.08 |
2:50.43 |
|
3:38.31 |
|
|
Riihimen Uimaseura |
3:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matti Ntti |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
RU knns |
|
Vanders |
3:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
|
33.45 |
1:17.16 |
2:02.68 |
|
2:38.86 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
2:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
|
35.50 |
1:15.76 |
2:05.61 |
|
2:43.58 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aki Hakkarainen |
2003 |
|
|
37.23 |
1:19.83 |
2:10.61 |
|
2:46.11 |
|
|
Keravan Uimarit |
2:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuukka Inkil |
2003 |
|
|
39.52 |
1:21.89 |
2:10.41 |
|
2:49.00 |
|
|
Cetus Espoo |
2:51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
|
38.24 |
1:23.46 |
2:11.98 |
|
2:50.95 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
|
36.08 |
1:20.41 |
2:11.54 |
|
2:51.17 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
|
35.40 |
1:20.86 |
2:12.48 |
|
2:51.63 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
2:46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
|
37.79 |
1:22.22 |
2:13.39 |
|
2:53.37 |
|
|
Cetus Espoo |
3:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leo Parviainen |
2003 |
|
|
39.39 |
1:25.64 |
2:17.88 |
|
2:56.53 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leevi Ylikulppi |
2003 |
|
|
41.91 |
1:25.28 |
2:18.77 |
|
2:57.41 |
|
|
Cetus Espoo |
3:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juho Elia Marjala |
2003 |
|
|
37.20 |
1:23.53 |
2:17.78 |
|
2:57.58 |
|
|
Keravan Uimarit |
2:55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Niko Matela |
2003 |
|
|
37.41 |
1:24.61 |
2:19.05 |
|
2:58.83 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jonne Isoranta |
2003 |
|
|
39.41 |
1:26.60 |
2:19.57 |
|
2:58.97 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elis Fokin |
2003 |
|
|
40.17 |
1:28.77 |
2:22.16 |
|
3:02.27 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
3:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kasper Holopainen |
2003 |
|
|
41.91 |
1:28.56 |
2:24.08 |
|
3:04.90 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
3:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Perttu Jrvinen |
2003 |
|
|
42.24 |
1:29.54 |
2:27.26 |
|
3:05.20 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Topi Immonen |
2003 |
|
|
46.10 |
1:32.75 |
2:25.53 |
|
3:06.77 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Niklas Rantap |
2003 |
|
|
44.02 |
1:32.70 |
2:26.93 |
|
3:08.84 |
|
|
Cetus Espoo |
3:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Panu Kautto |
2003 |
|
|
43.85 |
1:32.96 |
2:32.79 |
|
3:12.35 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Olavi Mnnist |
2003 |
|
|
45.19 |
1:38.37 |
2:31.75 |
|
3:15.06 |
|
|
Riihimen Uimaseura |
3:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Karri Suuronen |
2003 |
|
|
43.88 |
1:40.40 |
2:37.58 |
|
3:27.03 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Niko Akkanen |
2003 |
|
|
48.54 |
1:44.42 |
2:46.06 |
|
3:29.65 |
|
|
Riihimen Uimaseura |
3:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Santtu Kosunen |
2003 |
|
|
51.42 |
1:43.46 |
2:46.63 |
|
3:31.85 |
|
|
Cetus Espoo |
3:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sam Zamanimehr |
2003 |
|
|
|
1:41.39 |
2:51.21 |
|
3:36.44 |
|
|
Cetus Espoo |
3:45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oskar Turunen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Riihimen Uimaseura |
2:51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henry Nyman |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
3:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Mykknen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
3:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Skjl |
2002 |
|
|
33.11 |
1:12.61 |
1:56.45 |
|
2:30.99 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
|
35.48 |
1:17.61 |
2:05.63 |
|
2:40.33 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aapo Liljaniemi |
2002 |
|
|
32.71 |
1:15.54 |
2:03.64 |
|
2:40.67 |
|
|
Nurmijrven Uinti |
2:44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaro Hmlinen |
2002 |
|
|
37.18 |
1:18.20 |
2:05.80 |
|
2:42.32 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Otto Hoffren |
2002 |
|
|
34.95 |
1:20.60 |
2:10.54 |
|
2:46.04 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Kauppinen |
2002 |
|
|
36.26 |
1:23.35 |
2:12.15 |
|
2:49.08 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eetu Koskinen |
2002 |
|
|
40.97 |
1:26.98 |
2:13.55 |
|
2:50.72 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Dorian Sadojevic Jelacik |
2002 |
|
|
34.16 |
1:18.13 |
2:15.17 |
|
2:52.30 |
|
|
Cetus Espoo |
3:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matias Ola |
2002 |
|
|
37.38 |
1:24.14 |
2:12.34 |
|
2:52.60 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aarne Myllynen |
2002 |
|
|
37.65 |
1:22.17 |
2:14.01 |
|
2:52.73 |
|
|
Jrvenpn Uintiklubi |
3:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Valle Joenranta |
2002 |
|
|
39.13 |
1:24.76 |
2:18.33 |
|
2:55.56 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Pyry Talvitie |
2002 |
|
|
1:28.17 |
2:23.57 |
3:03.87 |
|
3:03.87 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emil Strandell |
2002 |
|
|
43.82 |
1:34.55 |
2:30.35 |
|
3:13.38 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Heikki Vkevinen |
2002 |
|
|
45.41 |
1:39.67 |
2:35.06 |
|
3:21.58 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Topias Ojanen |
2002 |
|
|
45.14 |
1:38.50 |
2:40.52 |
|
3:26.74 |
|
|
Riihimen Uimaseura |
3:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lasse Saarinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Octopus Lohja |
3:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekij: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspivmr |
15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:48 |
|