Results for Laviaarit
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 4
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:30 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 47, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Jokinen | 2001 | 33.29 | 1:10.64 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.38 | |||||||||
2 | Eetu Einto | 2001 | 33.69 | 1:13.33 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:15.82 | |||||||||
3 | Elias Herlevi | 2000 | 35.68 | 1:14.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.14 | |||||||||
4 | Petteri Haverinen | 2001 | 35.22 | 1:14.99 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:17.74 | |||||||||
5 | Oskari Rantamäki | 2001 | 36.23 | 1:16.18 | ||||||
Octopus Lohja | 1:18.97 | |||||||||
6 | Kalle Hyttinen | 2001 | 35.30 | 1:16.84 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:14.72 | |||||||||
7 | Timi Torkkel | 2001 | 35.27 | 1:16.96 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.62 | |||||||||
8 | Lauri Krapf | 2001 | 35.96 | 1:18.19 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.81 | |||||||||
9 | Oskari Niemi | 2001 | 36.31 | 1:18.60 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.63 | |||||||||
10 | Niklas Linnanen | 2001 | 36.99 | 1:18.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.13 | |||||||||
11 | Niilo Olander | 2001 | 37.42 | 1:20.04 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:21.32 | |||||||||
12 | Santeri Tuomi | 2001 | 37.24 | 1:20.87 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.62 | |||||||||
13 | Oliver Juursoo | 2001 | 37.34 | 1:21.05 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:22.46 | |||||||||
14 | Aleksi Seger | 2001 | 38.67 | 1:22.89 | ||||||
Octopus Lohja | 1:21.98 | |||||||||
15 | Kasper Vaittinen | 2001 | 38.71 | 1:23.43 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.12 | |||||||||
16 | Teemu Annala | 2001 | 40.01 | 1:23.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.48 | |||||||||
17 | Eetu Partanen | 2001 | 39.09 | 1:25.13 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.53 | |||||||||
18 | Rasmus Backman | 2000 | 40.02 | 1:25.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.76 | |||||||||
19 | Tatu Jentze | 2001 | 40.15 | 1:26.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.02 | |||||||||
20 | Miska Ekström | 2000 | 40.61 | 1:26.53 | ||||||
Octopus Lohja | 1:26.02 | |||||||||
21 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 42.32 | 1:30.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.96 | |||||||||
22 | Herkko Lajas | 2001 | 44.02 | 1:33.64 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:31.14 | |||||||||
- | Christofor Pavlidi | 2001 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:31.30 | |||||||||
Laji 47, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miika Nuorinko | 1996 | 30.75 | 1:06.30 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:05.01 | |||||||||
2 | Tapio Junninen | 1995 | 31.97 | 1:07.92 | ||||||
Vanders | 1:07.06 | |||||||||
3 | Frank Johan Ojarand | 1996 | 32.37 | 1:08.36 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 1:07.89 | |||||||||
4 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 32.11 | 1:09.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.16 | |||||||||
5 | Jonni Aho | 1999 | 33.88 | 1:13.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.69 | |||||||||
6 | Eetu Alitalo | 1999 | 34.30 | 1:13.41 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.19 | |||||||||
7 | Henri Kyyrä | 1999 | 34.11 | 1:13.54 | ||||||
Vanders | 1:11.34 | |||||||||
8 | Lauri Kuitunen | 1998 | 34.64 | 1:16.30 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:17.64 | |||||||||
9 | Joel Vaitilo | 1998 | 36.07 | 1:16.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.31 | |||||||||
10 | Leo Kuusela | 1999 | 36.90 | 1:21.42 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:20.38 | |||||||||
11 | Roope Koski | 1999 | 37.88 | 1:22.00 | ||||||
Octopus Lohja | 1:21.72 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:30 |