Resultater for LH-games 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2016 | Utskriftsdatum | 03 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Helsingborg S - Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 01 juli 2016 |
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 28.88 | ||||||
2 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 30.42 | ||||||
3 | Henrik Bransell | 1999 | Falu Simsällskap | 32.35 | ||||||
4 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 32.38 | ||||||
5 | Nils Alberge | 1994 | Klippans Simsällskap | 32.47 | ||||||
6 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 33.53 | ||||||
7 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.58 | ||||||
8 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 34.12 | ||||||
9 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 34.33 | ||||||
10 | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | 34.38 | ||||||
11 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.03 | ||||||
12 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 36.09 | ||||||
- | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Garri Svensson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 30.38 | ||||||
2 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DEN | 31.32 | |||||
3 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 32.11 | ||||||
4 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.07 | ||||||
5 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DEN | 34.67 | |||||
6 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.06 | ||||||
7 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.16 | ||||||
8 | Isak Vaide | 2001 | Simklubben Laxen | 36.31 | ||||||
9 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.40 | ||||||
10 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.40 | ||||||
11 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.46 | ||||||
12 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 39.89 | ||||||
13 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 40.08 | ||||||
- | Christoffer Daugbjerg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DEN | DNS | |||||
- | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliwer Budak | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 33.76 | ||||||
2 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.94 | ||||||
3 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 34.52 | ||||||
4 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 34.75 | ||||||
5 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.19 | ||||||
6 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.47 | ||||||
7 | Elias Kristensen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 35.67 | |||||
8 | Marcus Barkrot | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 35.81 | ||||||
9 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 35.92 | ||||||
10 | Yuk Pooi Oscar Lui | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 36.04 | |||||
11 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.49 | ||||||
12 | Malte Svärd | 2003 | Falu Simsällskap | 36.52 | ||||||
13 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.24 | ||||||
14 | Filip Cederholm | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.44 | ||||||
15 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.62 | ||||||
16 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 38.69 | ||||||
17 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 39.05 | ||||||
18 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.18 | ||||||
19 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.29 | ||||||
20 | Oliver Dahlin | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.10 | ||||||
21 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 40.29 | ||||||
22 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 40.94 | ||||||
23 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 41.07 | ||||||
24 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.30 | ||||||
25 | Johan Werkmästar | 2002 | Falu Simsällskap | 41.33 | ||||||
26 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 42.18 | ||||||
27 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.98 | ||||||
28 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 44.64 | ||||||
29 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.05 | ||||||
30 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 46.32 | ||||||
- | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 34.75 | ||||||
2 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 36.11 | ||||||
3 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 37.32 | ||||||
4 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.40 | ||||||
5 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.52 | ||||||
6 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 38.14 | ||||||
7 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.50 | ||||||
8 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 39.03 | ||||||
9 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 39.20 | ||||||
10 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.39 | ||||||
11 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 39.43 | ||||||
12 | Jacob Langell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.57 | ||||||
13 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.58 | ||||||
14 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.82 | ||||||
15 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 41.53 | ||||||
16 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 41.89 | ||||||
17 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.26 | ||||||
18 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 42.50 | ||||||
19 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 43.10 | ||||||
20 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.41 | ||||||
21 | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.72 | ||||||
22 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 44.80 | ||||||
23 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.12 | ||||||
24 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 45.54 | ||||||
25 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 45.87 | ||||||
26 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 46.57 | ||||||
27 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 47.19 | ||||||
28 | Walther Olsson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 47.58 | ||||||
29 | Malte Svensson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 48.46 | ||||||
30 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 49.22 | ||||||
31 | Isac Lennartsson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 50.90 | ||||||
32 | Felix Ferm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 53.86 | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 42.53 | ||||||
2 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 44.02 | ||||||
3 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 45.85 | ||||||
4 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 46.26 | ||||||
5 | Ted Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 50.68 | ||||||
6 | Anton Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | 50.98 | ||||||
7 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 51.89 | ||||||
8 | Sebastian Svensson | 2006 | Härjedalens Simklubb | 51.90 | ||||||
9 | Victor Gunnersand | 2006 | Simklubben Lödde | 1:03.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 juli 2016 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |