Resultat för LH-games 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | LH-Games 2016 | Utskriftsdatum | 03 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Helsingborg S - Landskrona S | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 01 juli 2016 |
Gren 28, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.77 | 1:12.52 | |||||
2 | Therese Svensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | 34.76 | 1:15.21 | |||||
3 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.96 | 1:15.22 | |||||
4 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 37.22 | 1:27.41 | |||||
5 | Josefine Johansson | 1998 | Klippans Simsällskap | 41.26 | 1:28.07 | |||||
- | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 28, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.86 | 1:10.12 | |||||
2 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.79 | 1:11.81 | |||||
3 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 33.91 | 1:14.07 | |||||
4 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.71 | 1:15.31 | |||||
5 | Andrea Arstad Helmersen | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 33.71 | 1:15.67 | ||||
6 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 36.12 | 1:16.33 | |||||
7 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 37.81 | 1:21.67 | |||||
8 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.98 | 1:22.02 | |||||
9 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.19 | 1:22.55 | |||||
10 | Tina Barratt Tømmervik | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 38.15 | 1:23.30 | ||||
11 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 37.69 | 1:23.57 | |||||
12 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 37.52 | 1:25.69 | |||||
13 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 41.93 | 1:33.61 | |||||
- | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 28, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Silje Jahr | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 33.71 | 1:12.21 | ||||
2 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 35.05 | 1:13.34 | |||||
3 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.39 | 1:14.04 | |||||
4 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.30 | 1:14.51 | |||||
5 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.58 | 1:15.30 | |||||
6 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 35.03 | 1:17.02 | |||||
7 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.39 | 1:17.38 | |||||
8 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.97 | 1:18.10 | |||||
9 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.03 | 1:18.25 | |||||
10 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.19 | 1:18.62 | |||||
11 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.26 | 1:18.96 | |||||
12 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 36.74 | 1:19.15 | |||||
13 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 36.31 | 1:20.13 | |||||
14 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 37.38 | 1:20.22 | |||||
15 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.99 | 1:20.84 | |||||
16 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 36.23 | 1:21.42 | |||||
17 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.13 | 1:21.58 | |||||
18 | Aurora Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.04 | 1:21.78 | |||||
19 | Charlotte Hansen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 37.23 | 1:21.96 | ||||
20 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 37.01 | 1:22.04 | |||||
21 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.13 | 1:22.22 | |||||
22 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.01 | 1:22.46 | |||||
23 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Triton | 36.93 | 1:22.50 | |||||
24 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 37.21 | 1:23.69 | |||||
25 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 37.24 | 1:25.44 | |||||
25 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 40.84 | 1:25.44 | |||||
27 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.99 | 1:26.50 | |||||
28 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.43 | 1:26.99 | |||||
29 | Martine Børresen | 2003 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 39.90 | 1:28.00 | ||||
30 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 39.51 | 1:28.14 | |||||
31 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 40.41 | 1:28.27 | |||||
32 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DEN | 42.48 | 1:28.66 | ||||
33 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.68 | 1:28.91 | |||||
34 | Katja Haglund | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.81 | 1:29.55 | |||||
35 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 40.75 | 1:30.67 | |||||
36 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 41.95 | 1:30.91 | |||||
37 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 42.02 | 1:32.55 | |||||
38 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.06 | 1:33.34 | |||||
39 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.72 | 1:33.64 | |||||
40 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.76 | 1:35.77 | |||||
41 | Tuva Pålsson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 40.95 | 1:36.20 | |||||
42 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 41.76 | 1:37.64 | |||||
43 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 42.89 | 1:37.86 | |||||
44 | Sarah Petersson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 44.28 | 1:39.67 | |||||
45 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.86 | 1:41.02 | |||||
- | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DEN | DNS | |||||
- | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | DNF | ||||||
- | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | DSQ | ||||||
- | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Caroline Marie Thingberg- | 2004 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 34.16 | 1:12.53 | ||||
2 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.36 | 1:14.99 | |||||
3 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 35.23 | 1:18.46 | |||||
4 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 35.47 | 1:18.92 | |||||
5 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 36.25 | 1:19.50 | |||||
6 | Tindra d´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 38.60 | 1:25.27 | |||||
7 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.28 | 1:25.56 | |||||
8 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.37 | 1:26.78 | |||||
9 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 37.26 | 1:27.05 | |||||
10 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 38.73 | 1:28.72 | |||||
11 | Siri Lindén | 2005 | Karlskrona Simsällskap | 41.36 | 1:30.23 | |||||
12 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.85 | 1:30.34 | |||||
13 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 41.19 | 1:30.36 | |||||
14 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 40.90 | 1:31.18 | |||||
15 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.47 | 1:31.63 | |||||
16 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.42 | 1:33.64 | |||||
17 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.41 | 1:35.50 | |||||
18 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 41.59 | 1:36.15 | |||||
19 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 43.77 | 1:36.99 | |||||
20 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.57 | 1:40.23 | |||||
21 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 41.91 | 1:40.56 | |||||
22 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 41.47 | 1:41.03 | |||||
23 | Tova Siversson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 44.26 | 1:45.59 | |||||
24 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 47.27 | 1:48.76 | |||||
25 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 50.09 | 1:50.08 | |||||
- | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 45.47 | 1:40.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 juli 2016 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 09:53 |