Tulokset KVIK Ã…rgangs Cup 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 08:59 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.03 | 1:07.97 | |||||
2 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.66 | 1:08.09 | |||||
3 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.28 | 1:08.51 | |||||
4 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.10 | 1:09.34 | |||||
5 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.83 | 1:10.01 | |||||
6 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.00 | 1:10.22 | |||||
7 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 33.17 | 1:11.17 | |||||
8 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.91 | 1:11.55 | |||||
9 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.66 | 1:11.67 | |||||
10 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 34.40 | 1:11.77 | |||||
11 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.86 | 1:12.09 | |||||
12 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.03 | 1:12.24 | |||||
13 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.68 | 1:13.18 | |||||
14 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.76 | 1:13.93 | |||||
15 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.25 | 1:14.07 | |||||
16 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 34.91 | 1:14.36 | |||||
17 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 34.56 | 1:14.90 | |||||
18 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.63 | 1:15.40 | |||||
19 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 35.09 | 1:15.51 | |||||
20 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 35.40 | 1:15.83 | |||||
21 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.75 | 1:16.11 | |||||
22 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 36.18 | 1:16.42 | |||||
23 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.62 | 1:16.43 | |||||
24 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.77 | 1:16.66 | |||||
25 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 36.14 | 1:18.18 | |||||
26 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.08 | 1:18.26 | |||||
27 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.46 | 1:19.27 | |||||
28 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.06 | 1:19.52 | |||||
29 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.54 | 1:19.78 | |||||
30 | Freja Møller | 2004 | A6 | 38.86 | 1:20.82 | |||||
31 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.58 | 1:21.12 | |||||
32 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.58 | 1:22.21 | |||||
33 | Isabel Lillebæk | 2004 | A6 | 36.96 | 1:22.23 | |||||
34 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 39.02 | 1:22.77 | |||||
35 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.98 | 1:23.15 | |||||
36 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 39.79 | 1:23.69 | |||||
37 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.81 | 1:23.97 | |||||
38 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.39 | 1:24.37 | |||||
39 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.32 | 1:24.93 | |||||
40 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 40.19 | 1:25.99 | |||||
41 | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.08 | 1:26.58 | |||||
42 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.52 | 1:27.79 | |||||
43 | Lucca Andreasen | 2004 | A6 | 41.94 | 1:27.90 | |||||
44 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 41.05 | 1:28.13 | |||||
45 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | A6 | 41.80 | 1:30.23 | |||||
46 | Frederikke Meisner From | 2004 | A6 | 45.09 | 1:33.38 | |||||
47 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.13 | 1:35.75 | |||||
- | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.85 | 1:18.25 | |||||
2 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 36.30 | 1:19.92 | |||||
3 | Silja Brage | 2005 | A6 | 39.29 | 1:21.39 | |||||
4 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.17 | 1:21.44 | |||||
5 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.99 | 1:21.92 | |||||
6 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.94 | 1:22.54 | |||||
7 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.12 | 1:22.65 | |||||
8 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.60 | 1:23.58 | |||||
9 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 39.58 | 1:24.56 | |||||
10 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.89 | 1:25.71 | |||||
11 | Julie Larsen | 2005 | A6 | 42.46 | 1:26.07 | |||||
12 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.84 | 1:26.19 | |||||
13 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.34 | 1:26.22 | |||||
14 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.04 | 1:27.09 | |||||
15 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.55 | 1:27.18 | |||||
16 | Emily Schile Nilsson | 2005 | A6 | 40.61 | 1:27.23 | |||||
17 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 39.77 | 1:28.40 | |||||
18 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.03 | 1:28.49 | |||||
19 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.38 | 1:29.02 | |||||
20 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.72 | 1:29.46 | |||||
21 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.91 | 1:29.63 | |||||
22 | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | 43.77 | 1:30.66 | |||||
23 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.80 | 1:30.67 | |||||
24 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.30 | 1:31.10 | |||||
25 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.99 | 1:32.64 | |||||
26 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.94 | 1:32.87 | |||||
27 | Ronja Jørgensen | 2005 | A6 | 46.14 | 1:33.11 | |||||
28 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.07 | 1:33.13 | |||||
29 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.10 | 1:33.73 | |||||
30 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.56 | 1:34.03 | |||||
31 | Sara Elmsted | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.80 | 1:34.42 | |||||
32 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.36 | 1:36.26 | |||||
33 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.13 | 1:36.71 | |||||
34 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.38 | 1:37.06 | |||||
35 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 46.53 | 1:37.84 | |||||
36 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.94 | 1:38.30 | |||||
37 | Smilla Hvid Olavsgaard | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.42 | 1:39.42 | |||||
38 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.21 | 1:39.80 | |||||
39 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.29 | 1:40.34 | |||||
40 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.13 | 1:40.45 | |||||
41 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.50 | 1:41.13 | |||||
42 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.58 | 1:41.96 | |||||
43 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.47 | 1:43.87 | |||||
44 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.19 | 1:44.27 | |||||
45 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:45.01 | ||||||
46 | Clara Thomsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.73 | 1:45.17 | |||||
47 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 49.54 | 1:45.71 | |||||
48 | Milla Klausen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.27 | 1:45.83 | |||||
49 | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.17 | 1:49.06 | |||||
50 | Isabella Fam | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.30 | 1:50.12 | |||||
51 | Sara Ejsenhardt | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.74 | ||||||
52 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.83 | ||||||
53 | Maja Lilja Lützhøft | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.75 | 1:53.53 | |||||
54 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.92 | 1:57.43 | |||||
55 | Sofia Hansen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.99 | ||||||
56 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.49 | 2:12.97 | |||||
57 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.46 | 2:14.96 | |||||
- | Emilie Jørgensen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Nathalie Overgaard | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej samt ber v 75m | |||||
- | Isabella Larsen | 2005 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Laura Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | afsl på mave v 50 m | |||||
- | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Ej samt ber v 75 m | |||||
- | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | afsl på mave v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 08:59 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.52 | 1:06.82 | |||||
2 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.37 | 1:06.83 | |||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.40 | 1:08.14 | |||||
3 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.94 | 1:08.14 | |||||
5 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.69 | 1:09.75 | |||||
6 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.64 | 1:10.38 | |||||
7 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.45 | 1:16.30 | |||||
8 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 35.79 | 1:18.63 | |||||
9 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.60 | 1:20.06 | |||||
10 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.52 | 1:20.52 | |||||
11 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.25 | 1:20.73 | |||||
12 | Silja Brage | 2005 | A6 | 39.04 | 1:20.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:25 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.98 | 1:02.27 | |||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.67 | 1:04.15 | |||||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.31 | 1:05.40 | |||||
4 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.47 | 1:05.69 | |||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 30.29 | 1:05.78 | |||||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.95 | 1:06.41 | |||||
7 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 29.94 | 1:06.64 | |||||
8 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.10 | 1:07.26 | |||||
9 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.93 | 1:07.64 | |||||
10 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 32.28 | 1:07.88 | |||||
11 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.66 | 1:08.83 | |||||
12 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.99 | 1:09.73 | |||||
13 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.40 | 1:09.85 | |||||
14 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.16 | 1:11.01 | |||||
15 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.01 | 1:11.06 | |||||
16 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.76 | 1:12.00 | |||||
17 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.67 | 1:12.75 | |||||
18 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 33.12 | 1:12.90 | |||||
19 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 33.18 | 1:12.99 | |||||
20 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.64 | 1:13.43 | |||||
21 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.06 | 1:14.06 | |||||
22 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 34.57 | 1:15.72 | |||||
23 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.88 | 1:15.80 | |||||
24 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.07 | 1:16.01 | |||||
25 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.60 | 1:16.91 | |||||
26 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.43 | 1:17.42 | |||||
27 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 38.77 | 1:18.09 | |||||
28 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 36.82 | 1:19.32 | |||||
29 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.90 | 1:21.83 | |||||
30 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.68 | 1:23.78 | |||||
31 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 39.71 | 1:25.32 | |||||
32 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.89 | 1:25.81 | |||||
33 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.53 | 1:27.41 | |||||
34 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.18 | 1:27.48 | |||||
35 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.74 | 1:29.24 | |||||
- | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.29 | 1:13.54 | |||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.29 | 1:14.40 | |||||
3 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.58 | 1:17.61 | |||||
4 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.93 | 1:18.47 | |||||
5 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.83 | 1:18.97 | |||||
6 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.35 | 1:19.04 | |||||
7 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.75 | 1:19.19 | |||||
8 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 38.54 | 1:19.42 | |||||
9 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.18 | 1:20.82 | |||||
10 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.41 | 1:21.00 | |||||
11 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.02 | 1:21.58 | |||||
12 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.40 | 1:22.26 | |||||
13 | Julius Svarrer | 2005 | A6 | 36.46 | 1:22.31 | |||||
14 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.25 | 1:23.90 | |||||
15 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.45 | 1:23.96 | |||||
16 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.68 | 1:25.65 | |||||
17 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.03 | 1:26.33 | |||||
18 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.24 | 1:27.63 | |||||
19 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.86 | 1:27.87 | |||||
20 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 43.47 | 1:28.57 | |||||
21 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.31 | 1:28.70 | |||||
22 | Nikolaj Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.27 | 1:28.74 | |||||
23 | Mads Holger From | 2004 | A6 | 40.77 | 1:29.13 | |||||
23 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.47 | 1:29.13 | |||||
25 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.53 | 1:30.76 | |||||
26 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.00 | 1:30.85 | |||||
27 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.99 | 1:31.11 | |||||
28 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.83 | 1:32.23 | |||||
29 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.41 | 1:32.95 | |||||
30 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.67 | 1:33.07 | |||||
31 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.45 | 1:33.28 | |||||
32 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.38 | 1:35.82 | |||||
33 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.38 | 1:37.69 | |||||
34 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.78 | 1:37.74 | |||||
35 | Philip Brandt | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.43 | 1:38.12 | |||||
36 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.55 | 1:38.19 | |||||
37 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.65 | 1:39.07 | |||||
38 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.34 | 1:41.68 | |||||
39 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.91 | 1:42.51 | |||||
40 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.93 | 1:43.27 | |||||
41 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.81 | 1:43.63 | |||||
42 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.85 | 1:44.08 | |||||
43 | Sebastian Højer Øster | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.51 | 1:48.59 | |||||
44 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.59 | 1:49.12 | |||||
45 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.20 | 1:50.02 | |||||
46 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.06 | 1:50.37 | |||||
47 | Tobias Reimer Christensen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.40 | 1:50.92 | |||||
48 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.62 | 1:51.71 | |||||
49 | Frederik Molin | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.38 | 1:53.37 | |||||
50 | William Zeeberg Iversen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.79 | 1:54.02 | |||||
51 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.10 | 1:57.56 | |||||
52 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.41 | 1:59.61 | |||||
53 | Isak Ravn Øland | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.42 | 2:13.26 | |||||
- | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | DNS | ||||||
- | Jacob Riiber Hvid | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | afsl på mave v 50m | |||||
- | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 1 hå i vend 75m | |||||
- | Tobias Lindhardt | 2005 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
- | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | mgl indl m hånd 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 02 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:25 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.70 | 1:02.07 | |||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.86 | 1:04.04 | |||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.09 | 1:04.72 | |||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.29 | 1:04.96 | |||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 30.04 | 1:05.07 | |||||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.86 | 1:06.82 | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.51 | 1:12.33 | |||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.04 | 1:12.71 | |||||
3 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.45 | 1:15.56 | |||||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.91 | 1:18.64 | |||||
5 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.78 | 1:18.81 | |||||
6 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.20 | 1:19.16 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:47 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.46 | 2:16.27 | 3:26.04 | 4:33.11 | |||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 1:07.68 | 2:20.29 | 3:33.20 | 4:41.24 | |||
3 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.08 | 2:18.50 | 3:30.88 | 4:41.98 | |||
4 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 1:09.36 | 2:21.55 | 3:34.53 | 4:46.85 | |||
5 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.06 | 2:21.46 | 3:35.41 | 4:48.62 | |||
6 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:09.91 | 2:24.60 | 3:40.34 | 4:56.35 | |||
7 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.12 | 2:31.77 | 3:50.12 | 5:07.47 | |||
8 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.97 | 2:52.34 | 4:25.17 | 5:53.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 02 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:01.61 | 2:06.16 | 3:13.22 | 4:21.07 | |||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.32 | 2:07.28 | 3:15.74 | 4:25.54 | |||
3 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 1:03.67 | 2:14.06 | 3:24.53 | 4:31.50 | |||
4 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.69 | 2:12.17 | 3:23.88 | 4:34.40 | |||
5 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.12 | 2:15.78 | 3:26.91 | 4:37.94 | |||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.54 | 2:20.88 | 3:33.35 | 4:45.42 | |||
7 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:09.09 | 2:24.33 | 3:38.75 | 4:55.56 | |||
8 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.57 | 2:25.76 | 3:42.48 | 4:56.73 | |||
9 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:09.67 | 2:25.92 | 3:42.37 | 4:57.79 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 02 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:45 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 08:51 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.79 | 1:07.63 | |||||
2 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.05 | 1:08.29 | |||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.32 | 1:08.74 | |||||
4 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.42 | 1:08.86 | |||||
5 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.61 | 1:09.20 | |||||
6 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.67 | 1:10.28 | |||||
7 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.62 | 1:11.46 | |||||
8 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 35.08 | 1:12.12 | |||||
9 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.76 | 1:12.25 | |||||
10 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.21 | 1:13.04 | |||||
11 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 35.05 | 1:13.29 | |||||
12 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.54 | 1:14.19 | |||||
13 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.06 | 1:14.26 | |||||
14 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.46 | 1:14.40 | |||||
15 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.67 | 1:14.65 | |||||
16 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 36.38 | 1:14.93 | |||||
17 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.07 | 1:15.50 | |||||
18 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.43 | 1:17.72 | |||||
19 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 38.76 | 1:18.31 | |||||
20 | Isabel Lillebæk | 2004 | A6 | 38.78 | 1:19.11 | |||||
21 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.41 | 1:19.97 | |||||
22 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.16 | 1:20.24 | |||||
23 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.21 | 1:21.40 | |||||
24 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.40 | 1:21.59 | |||||
25 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.98 | 1:21.99 | |||||
26 | Freja Møller | 2004 | A6 | 41.58 | 1:23.79 | |||||
27 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 40.20 | 1:23.83 | |||||
28 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 42.18 | 1:26.24 | |||||
29 | Lucca Andreasen | 2004 | A6 | 42.84 | 1:26.82 | |||||
30 | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.95 | 1:27.16 | |||||
31 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.36 | 1:27.97 | |||||
32 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | A6 | 45.28 | 1:30.33 | |||||
33 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.96 | 1:31.12 | |||||
34 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.80 | 1:35.01 | |||||
35 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.79 | 1:37.31 | |||||
36 | Frederikke Meisner From | 2004 | A6 | 47.05 | 1:38.00 | |||||
- | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 35.95 | 1:14.92 | |||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.88 | 1:18.00 | |||||
3 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.47 | 1:19.16 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 38.87 | 1:19.37 | |||||
5 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.95 | 1:19.40 | |||||
6 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.72 | 1:20.81 | |||||
7 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.30 | 1:20.85 | |||||
8 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.03 | 1:21.04 | |||||
9 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.64 | 1:21.55 | |||||
10 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.48 | 1:22.45 | |||||
11 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 41.94 | 1:24.13 | |||||
12 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.44 | 1:24.24 | |||||
13 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.89 | 1:24.87 | |||||
14 | Silja Brage | 2005 | A6 | 43.41 | 1:27.50 | |||||
15 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 42.91 | 1:28.29 | |||||
16 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.27 | 1:28.48 | |||||
17 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.36 | 1:28.56 | |||||
18 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.11 | 1:28.79 | |||||
19 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 43.39 | 1:28.84 | |||||
20 | Emily Schile Nilsson | 2005 | A6 | 43.59 | 1:29.06 | |||||
21 | Julie Larsen | 2005 | A6 | 43.86 | 1:29.16 | |||||
22 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.51 | 1:30.06 | |||||
23 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.22 | 1:30.80 | |||||
24 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.60 | 1:31.71 | |||||
25 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.73 | 1:31.90 | |||||
26 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.68 | 1:32.54 | |||||
27 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.26 | 1:34.42 | |||||
28 | Sara Elmsted | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.18 | 1:34.53 | |||||
29 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.62 | 1:35.14 | |||||
30 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.21 | 1:35.48 | |||||
31 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.33 | 1:36.41 | |||||
32 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.93 | 1:37.81 | |||||
33 | Laura Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.00 | 1:38.48 | |||||
34 | Ronja Jørgensen | 2005 | A6 | 49.62 | 1:38.85 | |||||
35 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.62 | 1:39.82 | |||||
36 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.29 | 1:40.95 | |||||
37 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.62 | 1:41.07 | |||||
38 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 50.65 | 1:41.82 | |||||
39 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.21 | 1:42.66 | |||||
40 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.59 | 1:42.68 | |||||
41 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.13 | 1:42.98 | |||||
42 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 49.78 | 1:43.80 | |||||
43 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.56 | 1:44.84 | |||||
44 | Sofia Hansen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.58 | 1:45.15 | |||||
45 | Clara Thomsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.39 | 1:48.53 | |||||
46 | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.52 | 1:49.67 | |||||
47 | Sara Ejsenhardt | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.48 | 1:49.90 | |||||
48 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.78 | 1:50.01 | |||||
49 | Isabella Fam | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.91 | 1:50.56 | |||||
50 | Cornelia Løvgreen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.35 | 1:50.62 | |||||
51 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.42 | 1:52.13 | |||||
52 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.55 | 1:54.90 | |||||
53 | Maja Lilja Lützhøft | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.56 | 1:56.03 | |||||
54 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.50 | 2:01.44 | |||||
55 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.83 | 2:08.39 | |||||
56 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.92 | 2:26.11 | |||||
- | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Nathalie Overgaard | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej forts bev 25m | |||||
- | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | DSQ | ej forts bev 25m | |||||
- | Smilla Hvid Olavsgaard | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej forts ev 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 08:51 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.05 | 1:06.75 | |||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.70 | 1:06.99 | |||||
3 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.31 | 1:08.31 | |||||
4 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.94 | 1:08.46 | |||||
5 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.70 | 1:09.13 | |||||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.16 | 1:10.90 | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 35.67 | 1:13.51 | |||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.02 | 1:16.68 | |||||
3 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 38.43 | 1:18.22 | |||||
4 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.75 | 1:18.45 | |||||
5 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.08 | 1:20.32 | |||||
6 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.89 | 1:23.17 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.00 | 1:01.42 | |||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.13 | 1:02.18 | |||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.21 | 1:03.04 | |||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 30.73 | 1:04.16 | |||||
5 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.28 | 1:04.87 | |||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.50 | 1:05.22 | |||||
7 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.47 | 1:09.08 | |||||
8 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 33.66 | 1:09.68 | |||||
9 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.26 | 1:09.94 | |||||
10 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 35.51 | 1:11.40 | |||||
11 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.18 | 1:12.53 | |||||
12 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.46 | 1:13.08 | |||||
13 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.45 | 1:13.20 | |||||
14 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.32 | 1:13.44 | |||||
15 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.67 | 1:14.03 | |||||
16 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.92 | 1:15.78 | |||||
17 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 37.63 | 1:16.33 | |||||
18 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.05 | 1:19.08 | |||||
19 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 40.16 | 1:20.26 | |||||
20 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.51 | 1:20.91 | |||||
21 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.19 | 1:21.24 | |||||
22 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.88 | 1:21.80 | |||||
23 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 40.09 | 1:21.88 | |||||
24 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.39 | 1:23.16 | |||||
25 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.19 | 1:25.58 | |||||
26 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 41.66 | 1:26.19 | |||||
27 | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.41 | 1:28.42 | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.29 | 1:10.57 | |||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.35 | 1:15.51 | |||||
3 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.53 | 1:17.18 | |||||
4 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.48 | 1:19.99 | |||||
5 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.70 | 1:20.57 | |||||
6 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.97 | 1:20.74 | |||||
7 | Julius Svarrer | 2005 | A6 | 40.13 | 1:22.12 | |||||
8 | Elias Yildiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.08 | 1:22.43 | |||||
9 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 40.87 | 1:22.62 | |||||
10 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.11 | 1:23.74 | |||||
11 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.79 | 1:23.99 | |||||
12 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.61 | 1:24.09 | |||||
13 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.65 | 1:24.64 | |||||
14 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.99 | 1:24.66 | |||||
15 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.51 | 1:24.72 | |||||
16 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.72 | 1:26.52 | |||||
17 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.61 | 1:28.41 | |||||
18 | Mads Holger From | 2004 | A6 | 44.56 | 1:29.08 | |||||
19 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.40 | 1:29.85 | |||||
20 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.45 | 1:30.36 | |||||
21 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.41 | 1:30.64 | |||||
22 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.57 | 1:30.76 | |||||
23 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.84 | 1:32.28 | |||||
24 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 44.62 | 1:32.60 | |||||
25 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.21 | 1:32.68 | |||||
26 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.50 | 1:33.63 | |||||
27 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.60 | 1:33.79 | |||||
28 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.02 | 1:34.23 | |||||
29 | Philip Brandt | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.58 | 1:35.45 | |||||
30 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.25 | 1:35.56 | |||||
31 | Nikolaj Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.89 | 1:36.31 | |||||
32 | Tobias Lindhardt | 2005 | A6 | 46.84 | 1:36.64 | |||||
33 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.19 | 1:37.19 | |||||
34 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.98 | 1:37.52 | |||||
35 | Tobias Reimer Christensen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.86 | 1:43.41 | |||||
36 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.05 | 1:44.23 | |||||
37 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.33 | 1:45.03 | |||||
38 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.13 | 1:45.58 | |||||
39 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.59 | 1:46.83 | |||||
40 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.14 | 1:47.83 | |||||
41 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.24 | 1:50.00 | |||||
42 | Sebastian Højer Øster | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.72 | 1:50.52 | |||||
43 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.62 | 1:52.76 | |||||
44 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.47 | 1:53.08 | |||||
45 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.97 | 1:53.36 | |||||
46 | William Zeeberg Iversen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.84 | 1:59.71 | |||||
47 | Frederik Molin | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.95 | 2:00.14 | |||||
- | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | DNS | ||||||
- | Andreas Wiese Dobel | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 2 armt i vend 50m | |||||
- | Isak Ravn Øland | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | udsv pp mav 50m | |||||
- | Jacob Riiber Hvid | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej forts bev 50m | |||||
- | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej forts bev 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 02 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.91 | 1:01.20 | |||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.27 | 1:01.77 | |||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.02 | 1:01.84 | |||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 30.46 | 1:03.54 | |||||
5 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.10 | 1:04.00 | |||||
6 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.27 | 1:04.53 | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.14 | 1:10.05 | |||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.05 | 1:14.52 | |||||
3 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.11 | 1:17.69 | |||||
4 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.37 | 1:18.77 | |||||
5 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.40 | 1:19.31 | |||||
6 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.85 | 1:20.38 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.40 | ||||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.56 | ||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.97 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.02 | ||||||
5 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.81 | ||||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 31.07 | ||||||
7 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.23 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 31.34 | ||||||
9 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 31.79 | ||||||
10 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 31.89 | ||||||
11 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.93 | ||||||
12 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.30 | ||||||
13 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 33.34 | ||||||
14 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.60 | ||||||
15 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.94 | ||||||
16 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.75 | ||||||
17 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 34.97 | ||||||
18 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 36.59 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.87 | ||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.19 | ||||||
3 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 33.83 | ||||||
4 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 34.53 | ||||||
5 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 34.82 | ||||||
6 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.40 | ||||||
7 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 35.98 | ||||||
8 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.09 | ||||||
9 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 36.29 | ||||||
10 | Freja Møller | 2004 | A6 | 36.48 | ||||||
11 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.54 | ||||||
12 | Isabel Lillebæk | 2004 | A6 | 38.01 | ||||||
13 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.30 | ||||||
14 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 39.35 | ||||||
15 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.49 | ||||||
16 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | A6 | 40.98 | ||||||
17 | Frederikke Meisner From | 2004 | A6 | 47.15 | ||||||
- | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Svea Geisshirt | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynk arme v 15m | |||||
- | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.23 | ||||||
2 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.07 | ||||||
3 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.73 | ||||||
4 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 36.76 | ||||||
5 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.42 | ||||||
6 | Silja Brage | 2005 | A6 | 37.92 | ||||||
7 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.98 | ||||||
8 | Julie Larsen | 2005 | A6 | 40.15 | ||||||
9 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.57 | ||||||
10 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.67 | ||||||
11 | Emily Schile Nilsson | 2005 | A6 | 41.07 | ||||||
12 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.35 | ||||||
13 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.95 | ||||||
14 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.39 | ||||||
15 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.43 | ||||||
16 | Anushka Smidth-Wij | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.46 | ||||||
- | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 36.89 | ||||||
2 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.29 | ||||||
3 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.94 | ||||||
4 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.97 | ||||||
5 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 40.24 | ||||||
6 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.07 | ||||||
7 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.11 | ||||||
8 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.17 | ||||||
9 | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | 42.53 | ||||||
10 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.77 | ||||||
11 | Laura Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.56 | ||||||
12 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.14 | ||||||
13 | Sara Elmsted | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.18 | ||||||
14 | Milla Klausen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.43 | ||||||
15 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.86 | ||||||
16 | Smilla Hvid Olavsgaard | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.45 | ||||||
17 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.48 | ||||||
18 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 49.57 | ||||||
19 | Clara Thomsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.79 | ||||||
20 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.04 | ||||||
21 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.92 | ||||||
22 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.23 | ||||||
23 | Maja Lilja Lützhøft | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.93 | ||||||
24 | Isabella Fam | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.05 | ||||||
25 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.27 | ||||||
26 | Emilie Jørgensen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.51 | ||||||
27 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.00 | ||||||
28 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 54.04 | ||||||
29 | Sara Ejsenhardt | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.04 | ||||||
30 | Sofia Hansen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.91 | ||||||
31 | Amanda Aidinian | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.49 | ||||||
32 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.57 | ||||||
33 | Ingrid Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.70 | ||||||
34 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.22 | ||||||
35 | Olga Krogh-Olsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.44 | ||||||
- | Nathalie Overgaard | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynk ben | |||||
- | Laura Jørgensen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynk ben | |||||
- | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynk arme | |||||
- | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynk arme 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.18 | ||||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.41 | ||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.06 | ||||||
4 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.63 | ||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 30.66 | ||||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 30.83 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.14 | ||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.44 | ||||||
3 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 33.45 | ||||||
4 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 33.57 | ||||||
5 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 33.92 | ||||||
6 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.88 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.27 | ||||||
2 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 35.49 | ||||||
3 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.82 | ||||||
4 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.36 | ||||||
5 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.58 | ||||||
6 | Silja Brage | 2005 | A6 | 36.67 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 35.81 | ||||||
2 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.87 | ||||||
3 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.74 | ||||||
4 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.79 | ||||||
5 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 38.89 | ||||||
6 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:58 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 26.84 | ||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.38 | ||||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.73 | ||||||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 28.47 | ||||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 28.58 | ||||||
6 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.90 | ||||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.00 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 29.30 | ||||||
9 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.73 | ||||||
10 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 31.16 | ||||||
11 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.22 | ||||||
12 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 32.45 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.87 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.86 | ||||||
3 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 30.50 | ||||||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.18 | ||||||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.39 | ||||||
6 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.51 | ||||||
7 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 31.53 | ||||||
8 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.60 | ||||||
9 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.18 | ||||||
10 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 33.27 | ||||||
11 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.39 | ||||||
12 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.67 | ||||||
13 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 33.98 | ||||||
14 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.34 | ||||||
15 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 35.10 | ||||||
16 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.27 | ||||||
17 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.36 | ||||||
18 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.32 | ||||||
19 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.35 | ||||||
20 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.43 | ||||||
21 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.12 | ||||||
22 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.20 | ||||||
23 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.68 | ||||||
24 | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.01 | ||||||
- | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.42 | ||||||
4 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.68 | ||||||
5 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.30 | ||||||
6 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.72 | ||||||
7 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.05 | ||||||
8 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.56 | ||||||
9 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.26 | ||||||
10 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.66 | ||||||
11 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.53 | ||||||
12 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.61 | ||||||
13 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 40.82 | ||||||
14 | Mads Holger From | 2004 | A6 | 41.57 | ||||||
15 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.92 | ||||||
16 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.08 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.42 | ||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.28 | ||||||
3 | Julius Svarrer | 2005 | A6 | 35.58 | ||||||
4 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.26 | ||||||
5 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.78 | ||||||
6 | Elias Yildiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.96 | ||||||
7 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.98 | ||||||
8 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.67 | ||||||
9 | Nikolaj Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.19 | ||||||
10 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.21 | ||||||
11 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.92 | ||||||
12 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.96 | ||||||
13 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.59 | ||||||
14 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.22 | ||||||
15 | Philip Brandt | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.81 | ||||||
16 | Tobias Lindhardt | 2005 | A6 | 46.39 | ||||||
17 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.54 | ||||||
18 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.60 | ||||||
19 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.98 | ||||||
20 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.46 | ||||||
21 | Frederik Molin | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.11 | ||||||
22 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.51 | ||||||
23 | Carl Lykke Sejer Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.79 | ||||||
24 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.35 | ||||||
25 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.14 | ||||||
26 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.49 | ||||||
27 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.91 | ||||||
28 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.56 | ||||||
29 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.71 | ||||||
30 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.44 | ||||||
31 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.56 | ||||||
32 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.84 | ||||||
33 | Sebastian Højer Øster | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.38 | ||||||
34 | William Zeeberg Iversen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.58 | ||||||
- | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Isak Ravn Øland | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 1 hånd i indslag | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 26.34 | ||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.03 | ||||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.27 | ||||||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 28.38 | ||||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 28.56 | ||||||
6 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.93 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.51 | ||||||
2 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 29.61 | ||||||
3 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.72 | ||||||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.74 | ||||||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.99 | ||||||
5 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 30.99 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.61 | ||||||
2 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.68 | ||||||
3 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.30 | ||||||
4 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.47 | ||||||
5 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.59 | ||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.45 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.94 | ||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.82 | ||||||
3 | Julius Svarrer | 2005 | A6 | 34.40 | ||||||
4 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.72 | ||||||
5 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.85 | ||||||
6 | Elias Yildiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.48 | 1:15.00 | 1:55.77 | 2:37.57 | |||
2 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.67 | 1:16.09 | 1:58.60 | 2:40.94 | |||
3 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 36.65 | 1:18.14 | 2:00.51 | 2:43.81 | |||
4 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.08 | 1:19.39 | 2:03.11 | 2:47.14 | |||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 38.58 | 1:21.77 | 2:05.74 | 2:49.23 | |||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 39.11 | 1:23.46 | 2:09.98 | 2:55.67 | |||
7 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.60 | 1:22.92 | 2:09.88 | 2:56.74 | |||
8 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.00 | 1:26.64 | 2:12.55 | 2:58.93 | |||
9 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.66 | 1:24.77 | 2:12.35 | 3:00.19 | |||
10 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.79 | 1:28.48 | 2:15.26 | 3:01.74 | |||
11 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.49 | 1:26.47 | 2:14.50 | 3:02.73 | |||
12 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.92 | 1:26.71 | 2:14.40 | 3:03.55 | |||
13 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.69 | 1:28.92 | 2:17.67 | 3:06.57 | |||
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.40 | 1:21.83 | 2:04.45 | 2:47.93 | |||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.25 | 1:22.73 | 2:06.24 | 2:49.05 | |||
3 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.51 | 1:24.59 | 2:11.65 | 2:58.22 | |||
4 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 41.85 | 1:29.27 | 2:16.69 | 3:04.02 | |||
5 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.06 | 1:32.94 | 2:22.72 | 3:12.58 | |||
6 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.29 | 1:38.16 | 2:31.51 | 3:23.90 | |||
7 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.26 | 1:39.87 | 2:33.08 | 3:25.73 | |||
8 | Lucca Andreasen | 2004 | A6 | 46.49 | 1:40.47 | 2:37.53 | 3:32.05 | |||
- | Svea Geisshirt | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 2 fl ben i vend 25m | |||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 40.67 | 1:26.94 | 2:13.30 | 2:58.15 | |||
2 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 42.12 | 1:30.61 | 2:20.91 | 3:11.51 | |||
3 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.39 | 1:34.31 | 2:24.12 | 3:14.32 | |||
4 | Silja Brage | 2005 | A6 | 45.76 | 1:36.31 | 2:26.57 | 3:17.11 | |||
5 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.58 | 1:39.69 | 2:34.17 | 3:26.96 | |||
6 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.93 | 1:40.93 | 2:36.33 | 3:29.70 | |||
7 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.21 | 1:41.17 | 2:36.73 | 3:30.82 | |||
8 | Ronja Jørgensen | 2005 | A6 | 48.07 | 1:43.39 | 2:39.90 | 3:33.69 | |||
9 | Emily Schile Nilsson | 2005 | A6 | 49.41 | 1:45.32 | 2:42.90 | 3:38.36 | |||
10 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.84 | 1:50.78 | 2:50.31 | 3:49.15 | |||
11 | Anushka Smidth-Wij | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.77 | 2:05.39 | 3:12.63 | 4:18.47 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.32 | 1:12.41 | 1:51.86 | 2:32.05 | |||
2 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.29 | 1:13.45 | 1:53.63 | 2:33.56 | |||
3 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 35.22 | 1:14.67 | 1:54.32 | 2:35.22 | |||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.43 | 1:17.59 | 1:58.38 | 2:41.42 | |||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.83 | 1:18.48 | 2:00.58 | 2:42.47 | |||
6 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.74 | 1:21.91 | 2:06.34 | 2:50.81 | |||
- | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 35.90 | 1:17.77 | 2:01.30 | 2:44.22 | |||
2 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.46 | 1:22.53 | 2:07.33 | 2:51.84 | |||
3 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.94 | 1:22.90 | 2:07.61 | 2:51.86 | |||
4 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 39.63 | 1:24.76 | 2:11.52 | 2:58.14 | |||
5 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.55 | 1:34.92 | 2:24.70 | 3:15.29 | |||
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 41.98 | 1:27.97 | 2:14.26 | 2:56.54 | |||
2 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.48 | 1:25.93 | 2:12.39 | 2:57.42 | |||
3 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.99 | 1:29.87 | 2:18.77 | 3:07.09 | |||
4 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.88 | 1:33.01 | 2:22.44 | 3:13.47 | |||
5 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.34 | 1:33.89 | 2:25.10 | 3:15.99 | |||
6 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 47.24 | 1:40.66 | 2:35.51 | 3:30.15 | |||
7 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.92 | 1:46.64 | 2:41.64 | 3:34.20 | |||
8 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.23 | 1:46.76 | 2:45.48 | 3:43.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.58 | 1:00.22 | |||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 29.54 | 1:01.03 | |||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.23 | 1:01.82 | |||||
3 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.73 | 1:01.82 | |||||
5 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.55 | 1:01.96 | |||||
6 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.58 | 1:02.31 | |||||
7 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.19 | 1:02.36 | |||||
8 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.57 | 1:02.83 | |||||
9 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.43 | 1:03.04 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.63 | 1:03.52 | |||||
11 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 30.89 | 1:03.78 | |||||
12 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.67 | 1:04.12 | |||||
13 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.38 | 1:04.26 | |||||
14 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 31.23 | 1:04.47 | |||||
14 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.52 | 1:04.47 | |||||
16 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.83 | 1:04.59 | |||||
17 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 32.15 | 1:06.25 | |||||
18 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 31.38 | 1:06.33 | |||||
19 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.78 | 1:06.69 | |||||
20 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.72 | 1:06.73 | |||||
21 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.06 | 1:06.99 | |||||
22 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.69 | 1:07.24 | |||||
23 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.43 | 1:07.45 | |||||
24 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.55 | 1:07.98 | |||||
25 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 32.48 | 1:08.03 | |||||
26 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.43 | 1:08.08 | |||||
27 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.97 | 1:09.47 | |||||
28 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.68 | 1:10.02 | |||||
29 | Isabel Lillebæk | 2004 | A6 | 34.26 | 1:11.02 | |||||
30 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.64 | 1:11.29 | |||||
31 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.58 | 1:11.49 | |||||
32 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 35.17 | 1:12.47 | |||||
33 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.00 | 1:12.69 | |||||
34 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.91 | 1:13.33 | |||||
35 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 35.50 | 1:13.92 | |||||
36 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.39 | 1:14.09 | |||||
37 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.51 | 1:15.78 | |||||
38 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | A6 | 36.95 | 1:17.04 | |||||
39 | Lucca Andreasen | 2004 | A6 | 38.45 | 1:20.33 | |||||
40 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.79 | 1:24.79 | |||||
41 | Frederikke Meisner From | 2004 | A6 | 40.58 | 1:25.77 | |||||
- | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.69 | 1:06.50 | |||||
2 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 34.10 | 1:10.76 | |||||
3 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.59 | 1:12.16 | |||||
4 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 34.65 | 1:12.27 | |||||
5 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.18 | 1:12.35 | |||||
6 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.46 | 1:12.60 | |||||
7 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 35.36 | 1:13.91 | |||||
8 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.69 | 1:15.47 | |||||
9 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.88 | 1:15.59 | |||||
10 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.32 | 1:15.71 | |||||
11 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.65 | 1:16.07 | |||||
12 | Julie Larsen | 2005 | A6 | 36.47 | 1:16.18 | |||||
13 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.12 | 1:16.74 | |||||
14 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.66 | 1:18.00 | |||||
15 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.34 | 1:18.75 | |||||
16 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.19 | 1:19.13 | |||||
17 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.20 | 1:19.73 | |||||
18 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.82 | 1:19.81 | |||||
19 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.14 | 1:20.24 | |||||
20 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.01 | 1:20.71 | |||||
21 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.71 | 1:21.10 | |||||
22 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 37.94 | 1:21.35 | |||||
23 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.97 | 1:21.42 | |||||
24 | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | 39.65 | 1:22.83 | |||||
25 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.00 | 1:24.73 | |||||
26 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.25 | 1:24.86 | |||||
27 | Ronja Jørgensen | 2005 | A6 | 40.72 | 1:25.08 | |||||
28 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.79 | 1:25.13 | |||||
29 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.57 | 1:25.30 | |||||
30 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 43.12 | 1:27.11 | |||||
31 | Laura Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.88 | 1:29.01 | |||||
32 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.03 | 1:30.47 | |||||
33 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.37 | 1:30.92 | |||||
34 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.15 | 1:31.45 | |||||
35 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.89 | 1:31.67 | |||||
36 | Smilla Hvid Olavsgaard | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.73 | 1:31.98 | |||||
37 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.68 | 1:32.95 | |||||
38 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.74 | 1:33.19 | |||||
39 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.20 | 1:33.35 | |||||
40 | Clara Thomsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.87 | 1:33.84 | |||||
41 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.38 | 1:35.57 | |||||
42 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 44.31 | 1:35.96 | |||||
43 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.75 | 1:36.12 | |||||
44 | Cornelia Løvgreen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.20 | 1:37.21 | |||||
45 | Milla Klausen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.09 | 1:37.50 | |||||
46 | Isabella Fam | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.63 | 1:39.28 | |||||
47 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.33 | 1:39.32 | |||||
48 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.14 | 1:41.55 | |||||
49 | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.41 | 1:42.19 | |||||
50 | Sara Ejsenhardt | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.16 | 1:42.96 | |||||
51 | Maja Lilja Lützhøft | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.37 | 1:44.49 | |||||
52 | Sofia Hansen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.23 | 1:46.28 | |||||
53 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.81 | 2:02.82 | |||||
54 | Olga Krogh-Olsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.72 | 2:04.06 | |||||
55 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.48 | 2:07.02 | |||||
- | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.59 | 59.49 | |||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 29.08 | 59.50 | |||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.86 | 1:01.27 | |||||
3 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.90 | 1:01.27 | |||||
5 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.20 | 1:01.93 | |||||
6 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.94 | 1:02.49 | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.98 | 1:07.45 | |||||
2 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 33.23 | 1:09.46 | |||||
3 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 34.57 | 1:11.57 | |||||
4 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.20 | 1:12.57 | |||||
5 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.94 | 1:14.24 | |||||
- | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.36 | 54.81 | |||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 26.22 | 55.33 | |||||
3 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.94 | 55.99 | |||||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 27.23 | 56.47 | |||||
5 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.92 | 56.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.60 | 56.97 | |||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.67 | 57.31 | |||||
8 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 27.84 | 57.76 | |||||
9 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.08 | 58.01 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.98 | 1:00.27 | |||||
11 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.46 | 1:00.34 | |||||
12 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.03 | 1:00.77 | |||||
13 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.32 | 1:00.79 | |||||
14 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 29.99 | 1:03.01 | |||||
15 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.94 | 1:03.66 | |||||
16 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.01 | 1:04.14 | |||||
17 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 30.39 | 1:04.15 | |||||
18 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 30.69 | 1:05.09 | |||||
19 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.52 | 1:05.71 | |||||
20 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.78 | 1:06.56 | |||||
21 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.33 | 1:08.40 | |||||
22 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 33.77 | 1:10.98 | |||||
23 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.60 | 1:12.16 | |||||
24 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.21 | 1:13.14 | |||||
25 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.28 | 1:14.97 | |||||
26 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.07 | 1:15.50 | |||||
27 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.90 | 1:16.34 | |||||
28 | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.72 | 1:23.35 | |||||
- | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.75 | 1:04.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.32 | 1:05.28 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.94 | 1:08.15 | |||||
4 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.37 | 1:09.18 | |||||
5 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.62 | 1:09.45 | |||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.91 | 1:10.12 | |||||
7 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.15 | 1:10.75 | |||||
8 | Elias Yildiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.52 | 1:11.27 | |||||
9 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.92 | 1:11.43 | |||||
10 | Julius Svarrer | 2005 | A6 | 35.50 | 1:12.23 | |||||
11 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 35.51 | 1:12.92 | |||||
12 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.36 | 1:13.57 | |||||
13 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.45 | 1:13.61 | |||||
14 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.53 | 1:14.59 | |||||
15 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 35.77 | 1:14.78 | |||||
16 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.08 | 1:16.17 | |||||
17 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.12 | 1:17.58 | |||||
18 | Mads Holger From | 2004 | A6 | 37.97 | 1:17.65 | |||||
19 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.37 | 1:18.07 | |||||
20 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.95 | 1:18.31 | |||||
21 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.61 | 1:18.44 | |||||
22 | Nikolaj Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.79 | 1:18.54 | |||||
23 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.98 | 1:19.28 | |||||
24 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.97 | 1:19.38 | |||||
25 | Sejer Andersen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.13 | 1:19.54 | |||||
26 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.41 | 1:19.93 | |||||
27 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.74 | 1:20.24 | |||||
28 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.04 | 1:20.33 | |||||
29 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.30 | 1:21.09 | |||||
30 | Elliott Namensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.21 | 1:21.53 | |||||
31 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.53 | 1:21.58 | |||||
32 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.53 | 1:22.09 | |||||
33 | Daniel Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.25 | 1:22.34 | |||||
34 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.69 | 1:22.78 | |||||
35 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.40 | 1:24.65 | |||||
36 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.75 | 1:26.59 | |||||
37 | Philip Brandt | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.58 | 1:28.05 | |||||
38 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.59 | 1:29.82 | |||||
39 | Tobias Lindhardt | 2005 | A6 | 41.83 | 1:30.16 | |||||
40 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.93 | 1:30.18 | |||||
41 | Frederik Molin | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.78 | 1:30.62 | |||||
42 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.02 | 1:31.89 | |||||
43 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.61 | 1:34.86 | |||||
44 | Sebastian Højer Øster | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.40 | 1:35.25 | |||||
45 | Tobias Reimer Christensen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.72 | 1:35.66 | |||||
46 | William Zeeberg Iversen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.21 | 1:37.79 | |||||
47 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.22 | 1:40.24 | |||||
48 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.65 | 1:41.17 | |||||
49 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.79 | 1:43.19 | |||||
50 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.67 | 1:45.33 | |||||
51 | Giorgio Imperatore | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.37 | 1:46.82 | |||||
52 | Isak Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.45 | 1:54.79 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.12 | 54.21 | |||||
2 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.05 | 56.14 | |||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 26.75 | 56.15 | |||||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 27.19 | 56.89 | |||||
5 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.86 | 57.15 | |||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.92 | 58.17 | |||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.92 | 1:08.00 | |||||
2 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.96 | 1:08.30 | |||||
3 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.78 | 1:08.31 | |||||
4 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.06 | 1:08.79 | |||||
5 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.79 | 1:09.34 | |||||
6 | Elias Yildiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.34 | 1:13.01 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:00 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.85 | 1:13.24 | 1:54.68 | 2:35.90 | |||
2 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.14 | 1:16.10 | 1:59.29 | 2:41.41 | |||
3 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 36.38 | 1:20.55 | 2:07.06 | 2:53.42 | |||
4 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.85 | 1:21.27 | 2:08.65 | 2:54.95 | |||
5 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.74 | 1:22.33 | 2:14.84 | 3:05.10 | |||
- | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | 1 hå i vend v 175m | |||||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.69 | 1:18.88 | 2:06.47 | 2:53.91 | |||
2 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.83 | 1:23.00 | 2:10.67 | 2:57.42 | |||
3 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.01 | 1:25.14 | 2:19.36 | 3:11.63 | |||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.10 | 1:21.49 | 2:07.84 | 2:55.86 | |||
2 | Silja Brage | 2005 | A6 | 42.07 | 1:31.18 | 2:22.11 | 3:10.93 | |||
3 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.24 | 1:34.37 | 2:28.46 | 3:21.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.94 | 1:04.72 | 1:40.88 | 2:16.66 | |||
2 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 33.20 | 1:14.95 | 1:58.18 | 2:37.20 | |||
3 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 33.88 | 1:14.22 | 1:56.63 | 2:39.56 | |||
4 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.24 | 1:16.48 | 1:59.51 | 2:42.03 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.97 | 1:09.95 | 1:49.54 | 2:29.46 | |||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.68 | 1:09.96 | 1:50.53 | 2:32.58 | |||
3 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.54 | 1:15.54 | 2:01.97 | 2:46.32 | |||
4 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.19 | 1:19.50 | 2:04.66 | 2:47.05 | |||
5 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.28 | 1:19.03 | 2:06.59 | 2:53.44 | |||
6 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.53 | 1:23.18 | 2:10.50 | 2:58.15 | |||
7 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.74 | 1:23.90 | 2:11.86 | 2:58.21 | |||
8 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.03 | 1:35.86 | 2:28.41 | 3:20.74 | |||
9 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.57 | 1:36.60 | 2:31.03 | 3:25.05 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.90 | 1:24.64 | 2:13.20 | 3:01.79 | |||
2 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.69 | 1:32.72 | 2:27.63 | 3:20.45 | |||
3 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.21 | 1:43.53 | 2:45.49 | 3:45.82 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Lindhardt | 2005 | A6 | 44.87 | 1:42.36 | 2:45.77 | 3:47.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 34.29 | ||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.59 | ||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.73 | ||||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 34.81 | ||||||
5 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.00 | ||||||
6 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.31 | ||||||
7 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 37.38 | ||||||
8 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.29 | ||||||
9 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.31 | ||||||
10 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 38.46 | ||||||
11 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.52 | ||||||
12 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.64 | ||||||
13 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.77 | ||||||
14 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.69 | ||||||
15 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.71 | ||||||
16 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 41.28 | ||||||
17 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.37 | ||||||
18 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.03 | ||||||
19 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.89 | ||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.57 | ||||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 37.55 | ||||||
3 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 38.95 | ||||||
4 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 40.20 | ||||||
5 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 40.45 | ||||||
6 | Freja Møller | 2004 | A6 | 40.75 | ||||||
7 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.16 | ||||||
8 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.32 | ||||||
9 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 42.33 | ||||||
10 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 43.55 | ||||||
11 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.16 | ||||||
12 | Lucca Andreasen | 2004 | A6 | 44.39 | ||||||
13 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.98 | ||||||
14 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.06 | ||||||
15 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.50 | ||||||
16 | Frederikke Meisner From | 2004 | A6 | 48.99 | ||||||
17 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | A6 | 50.30 | ||||||
18 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.33 | ||||||
19 | Anne-Maj K. Mortensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.65 | ||||||
20 | Svea Geisshirt | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.01 | ||||||
21 | Caroline Blankschøn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.71 | ||||||
- | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej samt. ber 50m | |||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 37.08 | ||||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.22 | ||||||
3 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.19 | ||||||
4 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.12 | ||||||
5 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 42.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.72 | ||||||
7 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.62 | ||||||
8 | Julie Larsen | 2005 | A6 | 44.44 | ||||||
9 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.83 | ||||||
10 | Ronja Jørgensen | 2005 | A6 | 45.33 | ||||||
11 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.54 | ||||||
12 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.84 | ||||||
13 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.86 | ||||||
14 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 47.55 | ||||||
15 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.88 | ||||||
16 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.79 | ||||||
17 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.93 | ||||||
18 | Agnes Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.17 | ||||||
19 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.69 | ||||||
20 | Anushka Smidth-Wij | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.53 | ||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 43.41 | ||||||
2 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.40 | ||||||
3 | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | 45.12 | ||||||
4 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 47.52 | ||||||
5 | Sara Elmsted | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.81 | ||||||
6 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.87 | ||||||
7 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.72 | ||||||
8 | Clara Thomsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.01 | ||||||
9 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.05 | ||||||
10 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 50.27 | ||||||
11 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.48 | ||||||
12 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.63 | ||||||
13 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.22 | ||||||
14 | Smilla Hvid Olavsgaard | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.36 | ||||||
15 | Laura Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.13 | ||||||
16 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.06 | ||||||
17 | Emilie Jørgensen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.17 | ||||||
18 | Sara Ejsenhardt | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.58 | ||||||
19 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.91 | ||||||
20 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.23 | ||||||
21 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.48 | ||||||
22 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.01 | ||||||
23 | Laura Jørgensen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.16 | ||||||
24 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 56.25 | ||||||
25 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.30 | ||||||
26 | Cornelia Løvgreen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.69 | ||||||
27 | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.94 | ||||||
28 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.05 | ||||||
29 | Isabella Fam | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.64 | ||||||
30 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.45 | ||||||
31 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.89 | ||||||
32 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.05 | ||||||
33 | Maja Lilja Lützhøft | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.17 | ||||||
34 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.99 | ||||||
35 | Ingrid Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.42 | ||||||
36 | Sofia Hansen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.58 | ||||||
- | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Nathalie Overgaard | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Flora Rebecca Profeta | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 2 armt u vand v star | |||||
- | Olga Krogh-Olsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Flere flyb efter st. | |||||
- | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | flyben v alle armtag | |||||
- | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynk ben | |||||
- | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 1 hånd i afslut. | |||||
- | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Asym. ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.09 | ||||||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 34.11 | ||||||
3 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.49 | ||||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 34.96 | ||||||
5 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.74 | ||||||
6 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.86 | ||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.27 | ||||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 37.24 | ||||||
3 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 38.64 | ||||||
4 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 39.29 | ||||||
5 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 39.32 | ||||||
6 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.17 | ||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 36.88 | ||||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.47 | ||||||
3 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.52 | ||||||
4 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.13 | ||||||
5 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.08 | ||||||
6 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.70 | ||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 42.50 | ||||||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | 43.64 | ||||||
3 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.98 | ||||||
4 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 46.65 | ||||||
5 | Sara Elmsted | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.85 | ||||||
6 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.51 | ||||||
2 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 33.39 | ||||||
3 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.74 | ||||||
4 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.80 | ||||||
- | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.35 | ||||||
2 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 35.29 | ||||||
3 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.09 | ||||||
4 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.87 | ||||||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.16 | ||||||
6 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 39.36 | ||||||
7 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 39.63 | ||||||
8 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 42.58 | ||||||
- | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | asynk ben | |||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 38.08 | ||||||
2 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.03 | ||||||
3 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.29 | ||||||
4 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.83 | ||||||
5 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.88 | ||||||
6 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.09 | ||||||
7 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.44 | ||||||
8 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.51 | ||||||
9 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.76 | ||||||
10 | Elliott Namensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.79 | ||||||
11 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.25 | ||||||
12 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.32 | ||||||
13 | Mads Holger From | 2004 | A6 | 53.10 | ||||||
14 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.18 | ||||||
15 | Isak Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.86 | ||||||
- | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Giorgio Imperatore | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynk ben | |||||
- | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.26 | ||||||
2 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.56 | ||||||
3 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.09 | ||||||
4 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.60 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Julius Svarrer | 2005 | A6 | 46.99 | ||||||
6 | Nikolaj Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.07 | ||||||
7 | Tobias Lindhardt | 2005 | A6 | 47.75 | ||||||
8 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.17 | ||||||
9 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.49 | ||||||
10 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.05 | ||||||
11 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.91 | ||||||
12 | Sejer Andersen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.53 | ||||||
13 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.82 | ||||||
14 | Philip Brandt | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.18 | ||||||
15 | Sebastian Højer Øster | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.31 | ||||||
16 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.63 | ||||||
17 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.86 | ||||||
18 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.45 | ||||||
19 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.92 | ||||||
20 | Emil Espinoza | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.49 | ||||||
21 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.77 | ||||||
22 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.79 | ||||||
23 | Carl Lykke Sejer Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.17 | ||||||
24 | Gustav Yde Munkebæk | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.11 | ||||||
25 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.06 | ||||||
26 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.81 | ||||||
27 | Tobias Reimer Christensen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.43 | ||||||
- | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Isak Ravn Øland | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 2 flyben eft 25m | |||||
- | Jacob Riiber Hvid | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynk b3n 40m | |||||
- | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej samt ber 25m | |||||
- | Victor Khan | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | crawlb. eft v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.86 | ||||||
2 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 33.69 | ||||||
3 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.36 | ||||||
4 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.15 | ||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.54 | ||||||
2 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.36 | ||||||
3 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.54 | ||||||
4 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 38.24 | ||||||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.20 | ||||||
- | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 36.82 | ||||||
2 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.64 | ||||||
3 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.80 | ||||||
4 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.86 | ||||||
5 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.18 | ||||||
6 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.87 | ||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.13 | ||||||
2 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.66 | ||||||
3 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.50 | ||||||
4 | Nikolaj Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.74 | ||||||
5 | Tobias Lindhardt | 2005 | A6 | 46.25 | ||||||
6 | Julius Svarrer | 2005 | A6 | 46.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.97 | ||||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.44 | ||||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:09.05 | ||||||
4 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.55 | ||||||
5 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.75 | ||||||
6 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.93 | ||||||
7 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:11.23 | ||||||
8 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.50 | ||||||
9 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 1:11.68 | ||||||
10 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.15 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.41 | ||||||
12 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.53 | ||||||
13 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 1:14.91 | ||||||
14 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.32 | ||||||
15 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.66 | ||||||
16 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.81 | ||||||
17 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.95 | ||||||
18 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.93 | ||||||
19 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 1:17.47 | ||||||
20 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.06 | ||||||
21 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.68 | ||||||
22 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:19.16 | ||||||
23 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.91 | ||||||
24 | Freja Møller | 2004 | A6 | 1:20.31 | ||||||
25 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.15 | ||||||
26 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:23.82 | ||||||
27 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.08 | ||||||
28 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:25.93 | ||||||
29 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.78 | ||||||
30 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.41 | ||||||
31 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:38.32 | ||||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:14.19 | ||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.41 | ||||||
3 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 1:24.92 | ||||||
4 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.82 | ||||||
5 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.13 | ||||||
6 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 1:33.47 | ||||||
7 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.07 | ||||||
8 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.71 | ||||||
9 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.69 | ||||||
10 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.31 | ||||||
11 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.78 | ||||||
12 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.91 | ||||||
13 | Laura Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.02 | ||||||
14 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.84 | ||||||
15 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.43 | ||||||
16 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.70 | ||||||
17 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.20 | ||||||
18 | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | 1:48.17 | ||||||
19 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:51.36 | ||||||
20 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:56.88 | ||||||
21 | Milla Klausen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:01.88 | ||||||
22 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:04.36 | ||||||
23 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 2:05.55 | ||||||
24 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.01 | ||||||
25 | Emilie Jørgensen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:10.77 | ||||||
26 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:15.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.28 | 1:05.11 | |||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.76 | 1:06.49 | |||||
3 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.14 | 1:08.11 | |||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 31.38 | 1:08.11 | |||||
5 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.90 | 1:08.32 | |||||
6 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.88 | 1:09.38 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 33.27 | 1:11.45 | |||||
2 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 37.30 | 1:21.59 | |||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.91 | 1:23.96 | |||||
4 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.61 | 1:25.01 | |||||
5 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.68 | 1:32.00 | |||||
6 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 40.21 | 1:33.01 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.61 | ||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.12 | ||||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.74 | ||||||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:03.81 | ||||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:03.85 | ||||||
6 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.09 | ||||||
7 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.18 | ||||||
8 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.39 | ||||||
9 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.83 | ||||||
10 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:08.70 | ||||||
11 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.75 | ||||||
12 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:10.55 | ||||||
13 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 1:11.67 | ||||||
14 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.11 | ||||||
15 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.20 | ||||||
16 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.74 | ||||||
17 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.12 | ||||||
18 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.34 | ||||||
19 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:18.24 | ||||||
20 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.03 | ||||||
21 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 1:19.88 | ||||||
22 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.04 | ||||||
23 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.75 | ||||||
24 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.50 | ||||||
25 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.78 | ||||||
26 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.21 | ||||||
- | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | bryst tag und vand | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.26 | ||||||
2 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.90 | ||||||
3 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.83 | ||||||
4 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.95 | ||||||
5 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.21 | ||||||
6 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.89 | ||||||
7 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.98 | ||||||
8 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.13 | ||||||
9 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.63 | ||||||
10 | Noah Tranum | 2004 | A6 | 1:29.78 | ||||||
11 | Nikolaj Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.06 | ||||||
12 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.46 | ||||||
13 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.82 | ||||||
14 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.19 | ||||||
15 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.18 | ||||||
16 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.88 | ||||||
17 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:39.33 | ||||||
18 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.89 | ||||||
19 | Philip Brandt | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.78 | ||||||
20 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:50.00 | ||||||
21 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.82 | ||||||
22 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:55.98 | ||||||
23 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.01 | ||||||
24 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:56.14 | ||||||
25 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.24 | ||||||
26 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.17 | ||||||
- | Mads Holger From | 2004 | A6 | DSQ | ryg v vend /50 | |||||
- | Sebastian Højer Øster | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynk armV20 | |||||
- | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynk arme | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.15 | 57.94 | |||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.90 | 59.92 | |||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.24 | 1:02.90 | |||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.31 | 1:03.46 | |||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 29.43 | 1:03.78 | |||||
6 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 28.91 | 1:03.92 | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.17 | 1:14.80 | |||||
2 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.43 | 1:17.28 | |||||
3 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.11 | 1:22.26 | |||||
4 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.49 | 1:22.33 | |||||
5 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.72 | 1:22.49 | |||||
6 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.43 | 1:22.90 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:44 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.54 | ||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.75 | ||||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.81 | ||||||
4 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.01 | ||||||
5 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.13 | ||||||
6 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.19 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.31 | ||||||
8 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.36 | ||||||
9 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.16 | ||||||
10 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.38 | ||||||
11 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.43 | ||||||
12 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 35.68 | ||||||
13 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.22 | ||||||
14 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 37.77 | ||||||
15 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 40.46 | ||||||
16 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.76 | ||||||
17 | Dominique Floriano | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.93 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.72 | ||||||
2 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.49 | ||||||
3 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 35.15 | ||||||
4 | Isabel Lillebæk | 2004 | A6 | 35.53 | ||||||
5 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.70 | ||||||
6 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 35.73 | ||||||
7 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 36.74 | ||||||
8 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 37.29 | ||||||
9 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.76 | ||||||
10 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.49 | ||||||
11 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 39.23 | ||||||
12 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.47 | ||||||
13 | Lucca Andreasen | 2004 | A6 | 41.41 | ||||||
14 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.76 | ||||||
15 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | A6 | 42.08 | ||||||
16 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 42.41 | ||||||
17 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 42.49 | ||||||
18 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.89 | ||||||
19 | Frederikke Meisner From | 2004 | A6 | 45.05 | ||||||
- | Mathilde Bendz | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 36.56 | ||||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.87 | ||||||
3 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.34 | ||||||
4 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.88 | ||||||
5 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.04 | ||||||
6 | Emily Schile Nilsson | 2005 | A6 | 39.89 | ||||||
7 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.15 | ||||||
8 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.32 | ||||||
9 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.58 | ||||||
10 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 41.11 | ||||||
11 | Julie Larsen | 2005 | A6 | 41.74 | ||||||
11 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.74 | ||||||
13 | Silja Brage | 2005 | A6 | 42.08 | ||||||
14 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.22 | ||||||
15 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.57 | ||||||
16 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.67 | ||||||
17 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.97 | ||||||
18 | Eva Hlynsdottir | 2005 | A6 | 44.84 | ||||||
19 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.32 | ||||||
20 | Dicte Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.80 | ||||||
- | Freya Friborg Johnsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | afs. på maven | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 37.92 | ||||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.10 | ||||||
3 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.28 | ||||||
4 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.73 | ||||||
5 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.79 | ||||||
6 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 41.80 | ||||||
7 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.09 | ||||||
8 | Sara Elmsted | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.05 | ||||||
9 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.71 | ||||||
10 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.43 | ||||||
11 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.78 | ||||||
12 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.48 | ||||||
13 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.95 | ||||||
14 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 46.75 | ||||||
15 | Laura Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.91 | ||||||
16 | Sofia Hansen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.64 | ||||||
17 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.82 | ||||||
18 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.70 | ||||||
19 | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.74 | ||||||
20 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.79 | ||||||
21 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 49.31 | ||||||
22 | Isabella Fam | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.46 | ||||||
23 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.64 | ||||||
24 | Cornelia Løvgreen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.74 | ||||||
25 | Milla Klausen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.77 | ||||||
26 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.51 | ||||||
27 | Maja Lilja Lützhøft | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.56 | ||||||
28 | Amanda Aidinian | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.51 | ||||||
29 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.61 | ||||||
30 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.33 | ||||||
31 | Alberte Clare Howard | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.18 | ||||||
32 | Ingrid Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.08 | ||||||
33 | Laura Jørgensen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.95 | ||||||
34 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.08 | ||||||
35 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.54 | ||||||
36 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.25 | ||||||
37 | Olga Krogh-Olsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.93 | ||||||
38 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:54 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.83 | ||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.26 | ||||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.28 | ||||||
4 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.31 | ||||||
5 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.42 | ||||||
6 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.62 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.82 | ||||||
2 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 34.39 | ||||||
3 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.40 | ||||||
4 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.66 | ||||||
5 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 34.76 | ||||||
6 | Isabel Lillebæk | 2004 | A6 | 35.36 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 35.57 | ||||||
2 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.86 | ||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.98 | ||||||
4 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.83 | ||||||
5 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.44 | ||||||
6 | Emily Schile Nilsson | 2005 | A6 | 38.58 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 37.23 | ||||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.07 | ||||||
3 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.52 | ||||||
4 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.04 | ||||||
5 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.11 | ||||||
6 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 41.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:54 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 28.33 | ||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.14 | ||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.66 | ||||||
4 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.80 | ||||||
5 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.54 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.48 | ||||||
2 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 32.63 | ||||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.78 | ||||||
4 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.49 | ||||||
5 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 35.82 | ||||||
6 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.10 | ||||||
7 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 38.46 | ||||||
8 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.67 | ||||||
9 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.80 | ||||||
10 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 41.20 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.85 | ||||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.29 | ||||||
3 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 38.51 | ||||||
4 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.55 | ||||||
5 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.76 | ||||||
6 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.06 | ||||||
7 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.09 | ||||||
8 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.05 | ||||||
9 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.46 | ||||||
10 | Noah Tranum | 2004 | A6 | 40.77 | ||||||
11 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.18 | ||||||
12 | Mads Holger From | 2004 | A6 | 42.39 | ||||||
13 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.51 | ||||||
14 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.66 | ||||||
15 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 43.92 | ||||||
16 | Elliott Namensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.65 | ||||||
17 | Daniel Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.47 | ||||||
18 | Isak Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.85 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.55 | ||||||
2 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.70 | ||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.75 | ||||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | A6 | 39.06 | ||||||
5 | Sejer Andersen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.56 | ||||||
6 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.45 | ||||||
7 | Philip Brandt | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.69 | ||||||
8 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.76 | ||||||
9 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.79 | ||||||
10 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.56 | ||||||
11 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.83 | ||||||
12 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.47 | ||||||
13 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.07 | ||||||
14 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.19 | ||||||
15 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.48 | ||||||
16 | Nikolaj Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.01 | ||||||
17 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.50 | ||||||
18 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.87 | ||||||
19 | Tobias Reimer Christensen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.55 | ||||||
20 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.00 | ||||||
21 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.28 | ||||||
22 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.47 | ||||||
23 | Sebastian Højer Øster | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.93 | ||||||
24 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.29 | ||||||
25 | Emil Espinoza | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.30 | ||||||
26 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.64 | ||||||
27 | Marcus Skov Zacho | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.84 | ||||||
28 | Christian Ravn | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.02 | ||||||
29 | Gustav Yde Munkebæk | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.48 | ||||||
30 | Carl Lykke Sejer Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.79 | ||||||
31 | Victor Khan | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.53 | ||||||
32 | Otto Cairo | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.78 | ||||||
33 | Frederik Molin | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.68 | ||||||
34 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.91 | ||||||
35 | Philip Schou Christensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.24 | ||||||
36 | Isak Ravn Øland | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.65 | ||||||
- | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej forts bev / 25 | |||||
- | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | afsl på maveb | |||||
- | William Zeeberg Iversen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej berø /25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 28.05 | ||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.55 | ||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.15 | ||||||
4 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.99 | ||||||
5 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 32.87 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.73 | ||||||
2 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 31.84 | ||||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.53 | ||||||
4 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.82 | ||||||
5 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 34.93 | ||||||
6 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.40 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.88 | ||||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.17 | ||||||
3 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 37.68 | ||||||
4 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.94 | ||||||
- | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | over 15m eft start | |||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.00 | ||||||
2 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.37 | ||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.74 | ||||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | A6 | 37.03 | ||||||
5 | Sejer Andersen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.95 | ||||||
6 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 21, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:24.13 | ||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 1:13.55 | 5:24.82 | |||||
3 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:26.33 | ||||||
4 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 5:29.96 | ||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:16.36 | 5:32.83 | |||||
6 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 1:22.15 | 5:43.48 | |||||
7 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 5:48.62 | ||||||
8 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:54.60 | ||||||
- | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 22, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.11 | 4:50.98 | |||||
2 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 1:09.28 | 4:57.35 | |||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:06.82 | 4:59.02 | |||||
4 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:12.67 | 5:16.70 | |||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.77 | 5:17.69 | |||||
6 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.56 | 5:34.92 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.26 | 1:13.93 | |||||
2 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.42 | 1:14.91 | |||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.04 | 1:17.06 | |||||
4 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.91 | 1:18.02 | |||||
5 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.61 | 1:18.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 38.38 | 1:20.62 | |||||
7 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.85 | 1:21.28 | |||||
8 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.21 | 1:22.25 | |||||
9 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.33 | 1:22.83 | |||||
10 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.80 | 1:23.76 | |||||
11 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 39.47 | 1:24.91 | |||||
12 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.14 | 1:25.68 | |||||
13 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.98 | 1:26.86 | |||||
14 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.33 | 1:29.63 | |||||
15 | Isabel Lillebæk | 2004 | A6 | 42.33 | 1:30.20 | |||||
16 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 41.91 | 1:30.61 | |||||
17 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.13 | 1:33.30 | |||||
18 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.00 | 1:33.40 | |||||
19 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.90 | 1:35.92 | |||||
20 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.57 | 1:36.03 | |||||
21 | Lucca Andreasen | 2004 | A6 | 46.39 | 1:37.99 | |||||
- | Mathilde Bendz | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej ber. m hænder 75m | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.82 | 1:25.94 | |||||
2 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 43.43 | 1:30.80 | |||||
3 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.12 | 1:33.91 | |||||
4 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 44.27 | 1:33.98 | |||||
5 | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | 45.89 | 1:36.22 | |||||
6 | Silja Brage | 2005 | A6 | 46.42 | 1:36.58 | |||||
7 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.39 | 1:37.82 | |||||
8 | Ronja Jørgensen | 2005 | A6 | 46.58 | 1:38.22 | |||||
9 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.54 | 1:38.83 | |||||
10 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.37 | 1:38.93 | |||||
11 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.08 | 1:42.59 | |||||
12 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.26 | 1:42.71 | |||||
13 | Sara Elmsted | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.54 | 1:43.10 | |||||
14 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.05 | 1:43.12 | |||||
15 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.93 | 1:44.74 | |||||
16 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.27 | 1:45.15 | |||||
17 | Eva Hlynsdottir | 2005 | A6 | 50.74 | 1:45.80 | |||||
18 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.31 | 1:46.75 | |||||
19 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.52 | 1:48.30 | |||||
20 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.83 | 1:49.32 | |||||
21 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.26 | 1:49.92 | |||||
22 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 53.46 | 1:52.49 | |||||
23 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.59 | 1:52.58 | |||||
24 | Laura Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.36 | 1:55.34 | |||||
25 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.71 | 1:56.14 | |||||
26 | Emilie Jørgensen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.59 | 1:58.77 | |||||
27 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.68 | 2:00.59 | |||||
28 | Cornelia Løvgreen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.66 | 2:01.57 | |||||
29 | Dicte Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.59 | 2:01.83 | |||||
30 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.41 | 2:03.65 | |||||
31 | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.49 | 2:09.16 | |||||
32 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.47 | 2:16.31 | |||||
33 | Maja Lilja Lützhøft | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.00 | 2:19.30 | |||||
34 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.69 | 2:22.46 | |||||
- | Julie Larsen | 2005 | A6 | DNS | ||||||
- | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Isabella Fam | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | flyben v 60m | |||||
- | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | arm forbi hofte i sv | |||||
- | Sofia Hansen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Fly ben v 10m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.77 | 1:13.09 | |||||
2 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.24 | 1:13.23 | |||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.93 | 1:16.92 | |||||
4 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.93 | 1:17.48 | |||||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.00 | 1:20.73 | |||||
6 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 38.53 | 1:21.73 | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.24 | 1:23.87 | |||||
2 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 41.04 | 1:28.42 | |||||
3 | Silja Brage | 2005 | A6 | 44.56 | 1:31.81 | |||||
4 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 43.84 | 1:33.61 | |||||
5 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.29 | 1:35.48 | |||||
6 | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | 45.04 | 1:35.53 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.58 | 1:09.64 | |||||
2 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 34.97 | 1:13.79 | |||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 34.89 | 1:14.35 | |||||
4 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.42 | 1:14.91 | |||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.87 | 1:15.54 | |||||
6 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.64 | 1:15.60 | |||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.39 | 1:16.99 | |||||
8 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.90 | 1:17.86 | |||||
9 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.22 | 1:18.96 | |||||
10 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 38.33 | 1:21.58 | |||||
11 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.15 | 1:22.66 | |||||
12 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.96 | 1:23.59 | |||||
13 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 38.92 | 1:23.82 | |||||
14 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 39.78 | 1:24.72 | |||||
15 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.83 | 1:27.51 | |||||
16 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.55 | 1:28.31 | |||||
17 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.42 | 1:33.62 | |||||
18 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 44.72 | 1:35.49 | |||||
19 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.04 | 1:36.37 | |||||
20 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 46.79 | 1:37.33 | |||||
21 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.87 | 1:39.43 | |||||
22 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.86 | 1:39.65 | |||||
23 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.07 | 1:41.13 | |||||
- | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 39.59 | 1:22.90 | |||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.20 | 1:23.12 | |||||
3 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.79 | 1:27.88 | |||||
4 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.85 | 1:29.71 | |||||
5 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.25 | 1:30.96 | |||||
6 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.92 | 1:31.30 | |||||
7 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.40 | 1:32.66 | |||||
8 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.22 | 1:35.58 | |||||
9 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.10 | 1:36.20 | |||||
10 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 45.68 | 1:37.86 | |||||
11 | Tobias Lindhardt | 2005 | A6 | 46.77 | 1:38.40 | |||||
12 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.38 | 1:38.70 | |||||
13 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.92 | 1:38.83 | |||||
14 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.64 | 1:39.69 | |||||
15 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.71 | 1:39.86 | |||||
16 | Nikolaj Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.51 | 1:40.31 | |||||
17 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.55 | 1:44.42 | |||||
18 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.51 | 1:51.21 | |||||
19 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.79 | 1:52.59 | |||||
20 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.28 | 1:53.52 | |||||
21 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.10 | 1:53.91 | |||||
22 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.68 | 1:55.93 | |||||
23 | Daniel Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.89 | 1:57.58 | |||||
24 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.77 | 1:58.13 | |||||
25 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.50 | 1:58.20 | |||||
26 | Philip Brandt | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.95 | 2:00.42 | |||||
27 | Sebastian Højer Øster | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.71 | 2:01.25 | |||||
28 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.33 | 2:02.27 | |||||
- | Elliott Namensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | flere flyben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.76 | 1:09.25 | |||||
2 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 34.07 | 1:12.73 | |||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.95 | 1:13.02 | |||||
4 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.22 | 1:14.44 | |||||
5 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.64 | 1:14.52 | |||||
6 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 34.80 | 1:14.66 | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 38.39 | 1:19.96 | |||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.10 | 1:20.52 | |||||
3 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.77 | 1:26.49 | |||||
4 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.82 | 1:28.71 | |||||
5 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.13 | 1:30.34 | |||||
6 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.14 | 1:30.81 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.53 | ||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.90 | ||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.28 | ||||||
4 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.30 | ||||||
5 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.36 | ||||||
6 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.40 | ||||||
7 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.65 | ||||||
9 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 28.74 | ||||||
10 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.94 | ||||||
11 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.99 | ||||||
12 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 29.11 | ||||||
13 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 29.16 | ||||||
14 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 29.19 | ||||||
15 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.45 | ||||||
16 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.65 | ||||||
17 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.83 | ||||||
18 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 29.95 | ||||||
19 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 29.98 | ||||||
20 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.14 | ||||||
21 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.28 | ||||||
21 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.28 | ||||||
23 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.36 | ||||||
24 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.00 | ||||||
25 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 31.22 | ||||||
26 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.40 | ||||||
27 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 33.54 | ||||||
28 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.66 | ||||||
29 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.59 | ||||||
30 | Dominique Floriano | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.95 | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.21 | ||||||
2 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.48 | ||||||
3 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.61 | ||||||
4 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 29.95 | ||||||
5 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.72 | ||||||
6 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 30.94 | ||||||
7 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.06 | ||||||
8 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 31.12 | ||||||
9 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.71 | ||||||
10 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.41 | ||||||
11 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 32.63 | ||||||
12 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.99 | ||||||
13 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.37 | ||||||
14 | Freja Møller | 2004 | A6 | 33.75 | ||||||
15 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | A6 | 36.14 | ||||||
16 | Lucca Andreasen | 2004 | A6 | 36.78 | ||||||
17 | Frederikke Meisner From | 2004 | A6 | 36.85 | ||||||
18 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.04 | ||||||
- | Mathilde Bendz | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 30.15 | ||||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.42 | ||||||
3 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.34 | ||||||
4 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 32.36 | ||||||
5 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.58 | ||||||
6 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 32.66 | ||||||
7 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.13 | ||||||
8 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.59 | ||||||
9 | Silja Brage | 2005 | A6 | 34.02 | ||||||
10 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.20 | ||||||
11 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.25 | ||||||
12 | Emily Schile Nilsson | 2005 | A6 | 34.37 | ||||||
13 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.62 | ||||||
14 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.11 | ||||||
15 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.79 | ||||||
16 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.54 | ||||||
17 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.86 | ||||||
18 | Ronja Jørgensen | 2005 | A6 | 37.42 | ||||||
19 | Eva Hlynsdottir | 2005 | A6 | 37.87 | ||||||
20 | Freya Friborg Johnsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.09 | ||||||
21 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.84 | ||||||
22 | Dicte Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.20 | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 32.83 | ||||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.48 | ||||||
3 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.79 | ||||||
4 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.61 | ||||||
5 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.97 | ||||||
6 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 35.99 | ||||||
7 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.51 | ||||||
8 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.12 | ||||||
9 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.31 | ||||||
10 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.89 | ||||||
11 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.38 | ||||||
12 | Laura Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.69 | ||||||
13 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.98 | ||||||
14 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.06 | ||||||
15 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.11 | ||||||
16 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.44 | ||||||
17 | Milla Klausen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.56 | ||||||
18 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 41.73 | ||||||
19 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.76 | ||||||
20 | Maja Lilja Lützhøft | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.49 | ||||||
21 | Cornelia Løvgreen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.49 | ||||||
22 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.60 | ||||||
23 | Sofia Hansen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.95 | ||||||
24 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.14 | ||||||
25 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.91 | ||||||
26 | Emilie Jørgensen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.96 | ||||||
27 | Isabella Fam | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.53 | ||||||
28 | Alberte Clare Howard | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.96 | ||||||
29 | Amanda Aidinian | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.39 | ||||||
30 | Laura Jørgensen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.91 | ||||||
31 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.05 | ||||||
32 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.45 | ||||||
33 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.48 | ||||||
34 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.48 | ||||||
35 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.72 | ||||||
36 | Ingrid Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.56 | ||||||
37 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.65 | ||||||
38 | Olga Krogh-Olsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.78 | ||||||
- | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.45 | ||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.60 | ||||||
3 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.01 | ||||||
4 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.10 | ||||||
5 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.54 | ||||||
6 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.65 | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.79 | ||||||
2 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.98 | ||||||
3 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.39 | ||||||
4 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 30.08 | ||||||
5 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.19 | ||||||
6 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 30.22 | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 29.48 | ||||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.81 | ||||||
3 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 31.79 | ||||||
4 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 31.95 | ||||||
5 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.49 | ||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.92 | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 33.16 | ||||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.42 | ||||||
3 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.44 | ||||||
4 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.74 | ||||||
5 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.09 | ||||||
6 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 35.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 25.09 | ||||||
2 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.69 | ||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.46 | ||||||
4 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.20 | ||||||
5 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.75 | ||||||
6 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 29.73 | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.73 | ||||||
2 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.74 | ||||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.56 | ||||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.01 | ||||||
5 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 28.12 | ||||||
6 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.31 | ||||||
7 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.45 | ||||||
8 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 28.58 | ||||||
9 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 28.62 | ||||||
10 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.54 | ||||||
11 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.91 | ||||||
12 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.65 | ||||||
13 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.66 | ||||||
14 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.72 | ||||||
15 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.73 | ||||||
16 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.80 | ||||||
17 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.27 | ||||||
18 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.85 | ||||||
19 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.79 | ||||||
20 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.08 | ||||||
21 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.13 | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.61 | ||||||
2 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.85 | ||||||
3 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.03 | ||||||
4 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.91 | ||||||
5 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.29 | ||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.34 | ||||||
7 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.68 | ||||||
8 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.80 | ||||||
9 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.18 | ||||||
10 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.38 | ||||||
11 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.39 | ||||||
12 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.44 | ||||||
13 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.74 | ||||||
14 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.32 | ||||||
15 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.43 | ||||||
16 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 34.55 | ||||||
17 | Noah Tranum | 2004 | A6 | 34.62 | ||||||
18 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.77 | ||||||
19 | Mads Holger From | 2004 | A6 | 35.03 | ||||||
20 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.19 | ||||||
21 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.29 | ||||||
22 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.57 | ||||||
23 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.94 | ||||||
24 | Isak Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.08 | ||||||
- | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.46 | ||||||
2 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.10 | ||||||
3 | Julius Svarrer | 2005 | A6 | 32.71 | ||||||
4 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.83 | ||||||
5 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.90 | ||||||
6 | Sejer Andersen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.41 | ||||||
7 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.66 | ||||||
8 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.73 | ||||||
9 | Nikolaj Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.98 | ||||||
10 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.48 | ||||||
11 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.53 | ||||||
12 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.87 | ||||||
13 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.00 | ||||||
14 | Philip Brandt | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.40 | ||||||
15 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.55 | ||||||
16 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.92 | ||||||
17 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.09 | ||||||
18 | Tobias Lindhardt | 2005 | A6 | 38.20 | ||||||
19 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.50 | ||||||
20 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.79 | ||||||
21 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.33 | ||||||
22 | Frederik Molin | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.78 | ||||||
23 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.43 | ||||||
24 | Sebastian Højer Øster | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.54 | ||||||
25 | William Zeeberg Iversen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.48 | ||||||
26 | Marcus Skov Zacho | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.60 | ||||||
27 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.68 | ||||||
28 | Emil Espinoza | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.02 | ||||||
29 | Christian Ravn | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.18 | ||||||
30 | Otto Cairo | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.23 | ||||||
31 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.48 | ||||||
32 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.56 | ||||||
33 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.02 | ||||||
34 | Gustav Yde Munkebæk | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.21 | ||||||
35 | Victor Khan | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.23 | ||||||
36 | Tobias Reimer Christensen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.47 | ||||||
37 | Carl Lykke Sejer Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.78 | ||||||
38 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.93 | ||||||
39 | Isak Ravn Øland | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.88 | ||||||
40 | Jonathan Petersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.88 | ||||||
- | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Philip Schou Christensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Storm Useinovski Krat | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 24.98 | ||||||
2 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.37 | ||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.76 | ||||||
4 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.99 | ||||||
5 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.68 | ||||||
6 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 28.79 | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.03 | ||||||
2 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.30 | ||||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.60 | ||||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.01 | ||||||
5 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 28.15 | ||||||
6 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.26 | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.21 | ||||||
2 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.45 | ||||||
3 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.77 | ||||||
4 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.53 | ||||||
5 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.56 | ||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.78 | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.33 | ||||||
2 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.47 | ||||||
3 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.52 | ||||||
4 | Sejer Andersen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.26 | ||||||
5 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.36 | ||||||
- | Julius Svarrer | 2005 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 27, 8x50 fri mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:36.53 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 27.62 | 27.62 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 27.15 | 54.77 | |||||||
Emma Hansen | 2004 | 28.39 | 1:23.16 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 27.09 | 1:50.25 | |||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 28.15 | 2:18.40 | |||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 25.21 | 2:43.61 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 27.31 | 3:10.92 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 25.61 | 3:36.53 | |||||||
2 | Vat Skyskraber | 2002 | VAT Copenhagen | 3:37.61 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 28.92 | 28.92 | |||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 24.22 | 53.14 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.81 | 1:20.95 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 26.21 | 1:47.16 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 29.99 | 2:17.15 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 27.00 | 2:44.15 | |||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 29.39 | 3:13.54 | |||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 24.07 | 3:37.61 | |||||||
3 | Kvik 2. Hold 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:39.07 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 27.76 | 27.76 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 26.61 | 54.37 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 27.75 | 1:22.12 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 27.97 | 1:50.09 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 28.11 | 2:18.20 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 26.61 | 2:44.81 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 27.98 | 3:12.79 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 26.28 | 3:39.07 | |||||||
4 | A6 Mix 1 | 2002 | A6 | 3:43.91 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 28.58 | 28.58 | |||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 25.91 | 54.49 | |||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 28.75 | 1:23.24 | |||||||
Morten Østergaard | 2002 | 27.52 | 1:50.76 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 29.00 | 2:19.76 | |||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 27.51 | 2:47.27 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 29.00 | 3:16.27 | |||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 27.64 | 3:43.91 | |||||||
5 | Triton 1 Ballerup | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:48.35 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 25.51 | 55.49 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 28.90 | 1:24.39 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 26.54 | 1:50.93 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 29.66 | 2:20.59 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 27.66 | 2:48.25 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 31.57 | 3:19.82 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 28.53 | 3:48.35 | |||||||
6 | Kvik 2. Hold 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:53.30 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 28.24 | 28.24 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 29.22 | 57.46 | |||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 29.25 | 1:26.71 | |||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 28.68 | 1:55.39 | |||||||
Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 28.59 | 2:23.98 | |||||||
Arthur Hansen | 2002 | 30.15 | 2:54.13 | |||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 28.85 | 3:22.98 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 30.32 | 3:53.30 | |||||||
7 | Gsc 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:54.90 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Noah Bred | 2003 | 29.75 | 59.03 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 30.26 | 1:29.29 | |||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 30.92 | 2:00.21 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 29.56 | 2:29.77 | |||||||
Mark Brandt | 2002 | 28.46 | 2:58.23 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 29.12 | 3:27.35 | |||||||
Marcus Hiort | 2003 | 27.55 | 3:54.90 | |||||||
8 | Vat Højhuse | 2002 | VAT Copenhagen | 3:57.02 | ||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Casper Koch Henriksen | 2002 | 28.55 | 58.00 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 30.35 | 1:28.35 | |||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 29.52 | 1:57.87 | |||||||
Anna Maria Madsen | 2004 | 30.55 | 2:28.42 | |||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 28.63 | 2:57.05 | |||||||
Astrid Høffer | 2004 | 32.44 | 3:29.49 | |||||||
Thomas Langvad | 2002 | 27.53 | 3:57.02 | |||||||
9 | A6 Mix 2 | 2002 | A6 | 4:10.84 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 29.19 | 58.75 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 31.41 | 1:30.16 | |||||||
Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | 32.53 | 2:02.69 | |||||||
Louise Dahl | 2003 | 31.28 | 2:33.97 | |||||||
Victor Toftehøj | 2003 | 32.87 | 3:06.84 | |||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 32.47 | 3:39.31 | |||||||
Julius Svarrer | 2005 | 31.53 | 4:10.84 | |||||||
10 | Vat Parcelhuse | 2002 | VAT Copenhagen | 4:19.28 | ||||||
Julie Dahl | 2004 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Malte Hjalholt | 2003 | 32.51 | 1:04.99 | |||||||
Laura Thomadsen | 2004 | 35.15 | 1:40.14 | |||||||
Samuel Risager | 2003 | 34.06 | 2:14.20 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 32.57 | 2:46.77 | |||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | 29.94 | 3:16.71 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 32.30 | 3:49.01 | |||||||
Mikkel Hansen | 2003 | 30.27 | 4:19.28 | |||||||
11 | Triton 2 Ballerup | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:21.75 | ||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Silas Waterval | 2004 | 31.84 | 1:06.63 | |||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 33.14 | 1:39.77 | |||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 30.00 | 2:09.77 | |||||||
Sophie Lærke Sandell | 2005 | 32.94 | 2:42.71 | |||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 34.52 | 3:17.23 | |||||||
Anna Leopold Brandt | 2004 | 32.39 | 3:49.62 | |||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 32.13 | 4:21.75 | |||||||
12 | Gsc 3 | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:32.93 | ||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 30.68 | 1:05.66 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 35.75 | 1:41.41 | |||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 32.45 | 2:13.86 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 35.95 | 2:49.81 | |||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 32.91 | 3:22.72 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 36.36 | 3:59.08 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 33.85 | 4:32.93 | |||||||
13 | Gsc 4 | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:19.18 | ||||||
Sara Elmsted | 2006 | 38.69 | 38.69 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | 35.95 | 1:14.64 | |||||||
Milla Klausen | 2006 | 44.98 | 1:59.62 | |||||||
Mattias Sand Nielsen | 2005 | 35.97 | 2:35.59 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 45.94 | 3:21.53 | |||||||
Vincent Matras | 2005 | 35.56 | 3:57.09 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 44.68 | 4:41.77 | |||||||
Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 37.41 | 5:19.18 | |||||||
- | Kvik 2. Hold 3 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Lise Refsgaard | 2005 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 31.57 | 1:04.39 | |||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 30.47 | 1:34.86 | |||||||
Oliver Schäbethal | 2004 | 32.27 | 2:07.13 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 31.07 | 2:38.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 28, 8x50 im mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:58.60 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 30.01 | 1:01.65 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 34.42 | 1:36.07 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 32.06 | 2:08.13 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.57 | 2:36.70 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.19 | 3:03.89 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.26 | 3:32.15 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 26.45 | 3:58.60 | |||||||
2 | Vat Skyskraber | 2002 | VAT Copenhagen | 3:59.94 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 28.43 | 59.94 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 36.67 | 1:36.61 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 33.42 | 2:10.03 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 31.15 | 2:41.18 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 27.46 | 3:08.64 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.66 | 3:36.30 | |||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 23.64 | 3:59.94 | |||||||
3 | Kvik 2. Hold 1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:04.11 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 28.94 | 1:01.71 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 33.76 | 1:35.47 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 35.24 | 2:10.71 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 29.68 | 2:40.39 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 29.49 | 3:09.88 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 28.04 | 3:37.92 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 26.19 | 4:04.11 | |||||||
4 | A6 Mix 1 | 2002 | A6 | 4:06.28 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 30.11 | 1:03.36 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 33.83 | 1:37.19 | |||||||
Morten Østergaard | 2002 | 33.89 | 2:11.08 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 30.31 | 2:41.39 | |||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 29.91 | 3:11.30 | |||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 27.97 | 3:39.27 | |||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 27.01 | 4:06.28 | |||||||
5 | Triton 1 Ballerup | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:12.42 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 31.34 | 1:06.20 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 36.24 | 1:42.44 | |||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 32.46 | 2:14.90 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 32.33 | 2:47.23 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 27.05 | 3:14.28 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 29.57 | 3:43.85 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 28.57 | 4:12.42 | |||||||
6 | Kvik 2. Hold 2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:15.01 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 31.52 | 1:04.31 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 34.05 | 1:38.36 | |||||||
Arthur Hansen | 2002 | 37.83 | 2:16.19 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 30.65 | 2:46.84 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 31.67 | 3:18.51 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 27.83 | 3:46.34 | |||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 28.67 | 4:15.01 | |||||||
7 | Gsc 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:23.68 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Marcus Hiort | 2003 | 31.88 | 1:04.07 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 37.25 | 1:41.32 | |||||||
Noah Bred | 2003 | 37.85 | 2:19.17 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 31.11 | 2:50.28 | |||||||
Mark Brandt | 2002 | 31.61 | 3:21.89 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 30.19 | 3:52.08 | |||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 31.60 | 4:23.68 | |||||||
8 | A6 Mix 2 | 2002 | A6 | 4:37.78 | ||||||
Isabel Lillebæk | 2004 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Victor Toftehøj | 2003 | 37.21 | 1:13.73 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 37.93 | 1:51.66 | |||||||
Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | 38.21 | 2:29.87 | |||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 33.42 | 3:03.29 | |||||||
Julius Svarrer | 2005 | 35.74 | 3:39.03 | |||||||
Christine Henriksen | 2003 | 29.68 | 4:08.71 | |||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 29.07 | 4:37.78 | |||||||
9 | Kvik 2. Hold 3 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:45.96 | ||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 35.01 | 1:11.53 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 38.78 | 1:50.31 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 40.68 | 2:30.99 | |||||||
Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 37.54 | 3:08.53 | |||||||
Oliver Schäbethal | 2004 | 34.92 | 3:43.45 | |||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 31.39 | 4:14.84 | |||||||
Oscar Kroos | 2004 | 31.12 | 4:45.96 | |||||||
10 | Vat Parcelhuse | 2002 | VAT Copenhagen | 4:55.62 | ||||||
Julie Dahl | 2004 | 40.78 | 40.78 | |||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | 37.44 | 1:18.22 | |||||||
Astrid Høffer | 2004 | 41.23 | 1:59.45 | |||||||
Mikkel Hansen | 2003 | 36.11 | 2:35.56 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 35.49 | 3:11.05 | |||||||
Samuel Risager | 2003 | 40.45 | 3:51.50 | |||||||
Laura Thomadsen | 2004 | 32.00 | 4:23.50 | |||||||
Malte Hjalholt | 2003 | 32.12 | 4:55.62 | |||||||
11 | Triton 2 Ballerup | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:59.74 | ||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | |||||||||
Frederik Taubert Løgager | 2004 | 1:16.51 | 1:16.51 | |||||||
Sophie Lærke Sandell | 2005 | 42.49 | 1:59.00 | |||||||
Silas Waterval | 2004 | 44.59 | 2:43.59 | |||||||
Anna Leopold Brandt | 2004 | 34.69 | 3:18.28 | |||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 31.79 | 3:50.07 | |||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 36.50 | 4:26.57 | |||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 33.17 | 4:59.74 | |||||||
12 | Gsc 4 | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:45.80 | ||||||
Maise Trærup Tychsen | 2006 | 45.90 | 45.90 | |||||||
Vincent Matras | 2005 | 41.27 | 1:27.17 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 48.32 | 2:15.49 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 44.80 | 3:00.29 | |||||||
Milla Klausen | 2006 | 47.73 | 3:48.02 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | 42.63 | 4:30.65 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 37.01 | 5:07.66 | |||||||
Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 38.14 | 5:45.80 | |||||||
- | Gsc 3 | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Ryg svøm i crawl | |||||
Sara Elmsted | 2006 | 43.72 | 43.72 | |||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 37.47 | 1:21.19 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 47.07 | 2:08.26 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 43.03 | 2:51.29 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 38.45 | 3:29.74 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 33.65 | 4:03.39 | |||||||
- | Vat Højhuse | 2002 | VAT Copenhagen | DSQ | tyvstart | |||||
Caroline Veggerby | 2003 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Thomas Langvad | 2002 | 33.26 | 1:06.58 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 37.33 | 1:43.91 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 37.32 | 2:21.23 | |||||||
Anna Maria Madsen | 2004 | 33.34 | 2:54.57 | |||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 31.10 | 3:25.67 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 30.22 | 3:55.89 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:35 |