Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 37.07 | 1:18.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.87 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 44.71 | 1:36.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.07 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 43.71 | 1:36.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.67 | |||||||||
4 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 47.56 | 1:37.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.29 | |||||||||
5 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 46.83 | 1:39.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:36.81 | |||||||||
6 | Falka Tind | 2006 | 47.88 | 1:40.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.91 | |||||||||
7 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 50.09 | 1:41.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.13 | |||||||||
8 | Mathilde Møller | 2007 | 48.40 | 1:42.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.20 | |||||||||
9 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 49.04 | 1:42.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.47 | |||||||||
10 | Selma Nørby | 2006 | 47.28 | 1:43.51 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:41.45 | |||||||||
11 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 48.36 | 1:44.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.00 | |||||||||
12 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 49.24 | 1:44.47 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:49.22 | |||||||||
13 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 50.64 | 1:45.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.80 | |||||||||
14 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 50.70 | 1:46.28 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:02.68 | |||||||||
15 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 48.20 | 1:46.79 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:49.06 | |||||||||
16 | Carla Heidemann | 2007 | 51.77 | 1:49.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.00 | |||||||||
17 | Alberte K. Andersen | 2006 | 50.57 | 1:49.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:52.89 | |||||||||
18 | Anna Blom Bygum | 2006 | 52.97 | 1:50.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:48.87 | |||||||||
19 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 51.88 | 1:50.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
20 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 50.83 | 1:50.92 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Julie Philip | 2007 | 54.20 | 1:50.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.00 | |||||||||
22 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 49.59 | 1:53.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.00 | |||||||||
23 | Rikke Therp | 2006 | 53.33 | 1:53.47 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.38 | |||||||||
24 | Astrid Høyer | 2007 | 55.27 | 1:54.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.90 | |||||||||
25 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 54.90 | 2:03.21 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:03.01 | |||||||||
26 | Marie Storch | 2006 | 1:06.12 | 2:17.41 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.98 | |||||||||
- | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.69 | |||||||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 35.20 | 1:17.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.74 | |||||||||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 41.26 | 1:25.74 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:31.05 | |||||||||
3 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 42.38 | 1:27.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.90 | |||||||||
4 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 42.08 | 1:30.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.75 | |||||||||
5 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | 42.89 | 1:30.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:30.60 | |||||||||
6 | Lærke Møller | 2005 | 42.85 | 1:32.10 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:43.14 | |||||||||
7 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 46.66 | 1:32.56 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:33.39 | |||||||||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | 42.93 | 1:33.10 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:43.66 | |||||||||
9 | Camilla Porsdal | 2005 | 43.35 | 1:34.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:41.60 | |||||||||
10 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 43.83 | 1:34.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.30 | |||||||||
11 | Ditte Jensen | 2005 | 43.22 | 1:34.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.76 | |||||||||
12 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 42.97 | 1:34.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.75 | |||||||||
13 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 43.75 | 1:35.01 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:36.11 | |||||||||
14 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 45.58 | 1:35.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.22 | |||||||||
15 | Ida Jacobsen | 2005 | 47.96 | 1:38.28 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:39.46 | |||||||||
16 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 42.87 | 1:38.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.13 | |||||||||
17 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 46.31 | 1:39.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.85 | |||||||||
18 | Petrea Hegelund Hansen | 2004 | 47.43 | 1:40.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
19 | Caroline Svane | 2005 | 49.23 | 1:44.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.64 | |||||||||
20 | Safa Mohammed | 2005 | 46.70 | 1:45.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.47 | |||||||||
21 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 51.41 | 1:46.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.61 | |||||||||
22 | Katrine Holm | 2005 | 52.19 | 1:49.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.50 | |||||||||
- | Andrea Nannberg | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:46.47 | |||||||||
- | Ellen Prescott | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ulrikke Veje | 2002 | 37.11 | 1:18.63 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.93 | |||||||||
2 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 38.07 | 1:20.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.30 | |||||||||
3 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 38.75 | 1:21.35 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.77 | |||||||||
4 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 39.05 | 1:22.65 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:24.25 | |||||||||
5 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 40.07 | 1:23.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:24.17 | |||||||||
6 | Annika Egenhardt | 2003 | 39.43 | 1:25.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:24.44 | |||||||||
7 | Amelina Sala | 2002 | 42.15 | 1:26.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.41 | |||||||||
8 | Ida Godsk Wolgast | 2003 | 39.99 | 1:28.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
9 | Amalie Lester | 2003 | 42.11 | 1:30.46 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:38.20 | |||||||||
10 | Alva Møller Darré | 2003 | 42.26 | 1:33.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
11 | Ida Salling Johansen | 2002 | 40.71 | 1:34.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 31.71 | 1:07.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:08.17 | |||||||||
2 | Marianne Duijm | 1993 | 31.48 | 1:08.70 | ||||||
U.S.G | 1:08.00 | |||||||||
3 | Emma Vilstrup | 1994 | 33.30 | 1:12.03 | ||||||
U.S.G | 1:15.00 | |||||||||
4 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 32.48 | 1:12.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.87 | |||||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 33.60 | 1:15.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:12.89 | |||||||||
6 | Maya Nykjær | 2001 | 35.09 | 1:16.64 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:17.25 | |||||||||
7 | Freja Petersen | 2000 | 36.29 | 1:17.72 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:19.49 | |||||||||
8 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 38.02 | 1:22.71 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:21.03 | |||||||||
9 | Negar Latifi | 1990 | 42.00 | 1:29.34 | ||||||
U.S.G | 1:33.00 | |||||||||
10 | Mathilde Howell | 2001 | 48.78 | 1:42.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
- | Nina Skou Clausen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:27 |