Results for Brøndby Sommer Cup 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 35.30 | 1:15.28 | 1:57.70 | 2:39.16 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.03 | |||||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | 36.48 | 1:16.40 | 1:59.75 | 2:42.28 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.63 | |||||||||
3 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 36.81 | 1:19.57 | 2:05.51 | 2:49.23 | ||||
Haslev Svømmeklub | 2:51.84 | |||||||||
4 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 38.72 | 1:23.76 | 2:09.88 | 2:52.23 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.35 | |||||||||
5 | Magnus Løfquist | 2005 | 39.17 | 1:25.27 | 2:10.47 | 2:52.37 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:13.07 | |||||||||
6 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 38.65 | 1:22.88 | 2:10.37 | 2:56.95 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.00 | |||||||||
7 | Matthias Slot | 2005 | 40.17 | 1:26.14 | 2:08.16 | 2:58.47 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.62 | |||||||||
8 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 41.05 | 1:27.72 | 2:15.84 | 3:00.52 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:58.66 | |||||||||
9 | Valdemar Høngaard | 2006 | 40.87 | 1:30.33 | 2:21.54 | 3:09.44 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:13.01 | |||||||||
10 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 42.86 | 1:32.94 | 2:23.21 | 3:09.96 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.39 | |||||||||
11 | Joakim K. Christoffersen | 2005 | 41.42 | 1:32.16 | 2:21.79 | 3:11.63 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | William Folkmann | 2006 | 42.32 | 1:30.87 | 2:17.72 | 3:29.23 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:31.78 | |||||||||
13 | Hugo Haakansson | 2006 | 47.28 | 1:42.51 | 3:33.19 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 43.46 | 1:31.89 | 2:16.44 | 3:39.89 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.93 | |||||||||
15 | Noah Lester | 2006 | 48.78 | 1:49.49 | 2:51.27 | 3:51.73 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:57.21 | |||||||||
- | Louis Giesel | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.55 | |||||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Troels Fode | 2004 | 35.39 | 1:13.92 | 1:52.63 | 2:29.19 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.93 | |||||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | 35.40 | 1:14.56 | 1:52.89 | 2:30.31 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.82 | |||||||||
3 | Tobias Davidsen | 2003 | 34.94 | 1:13.38 | 1:53.07 | 2:31.01 | ||||
Vest-Brøndby | 2:35.85 | |||||||||
4 | William Ølshøj | 2004 | 36.26 | 1:16.56 | 1:56.84 | 2:36.17 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.32 | |||||||||
5 | Oscar Jensen | 2003 | 37.02 | 1:17.94 | 1:59.65 | 2:40.02 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.49 | |||||||||
6 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 37.03 | 1:17.95 | 2:00.03 | 2:40.85 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.63 | |||||||||
7 | Christian Røgind | 2004 | 39.68 | 1:25.32 | 2:12.22 | 2:58.05 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:59.16 | |||||||||
8 | William Leander Agerskov | 2004 | 43.21 | 1:32.91 | 2:25.26 | 3:14.79 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 28.74 | 1:00.96 | 1:35.38 | 2:10.63 | ||||
Vest-Brøndby | 2:06.34 | |||||||||
2 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 30.75 | 1:05.20 | 1:40.74 | 2:15.68 | ||||
Haslev Svømmeklub | 2:14.34 | |||||||||
3 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 31.60 | 1:07.25 | 1:44.29 | 2:19.96 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:23.41 | |||||||||
4 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 32.36 | 1:08.63 | 1:46.69 | 2:22.91 | ||||
Vest-Brøndby | 2:25.25 | |||||||||
5 | Frederik Helms | 2001 | 33.61 | 1:10.83 | 1:48.06 | 2:22.94 | ||||
Vest-Brøndby | 2:27.80 | |||||||||
6 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 34.29 | 1:12.55 | 1:52.37 | 2:32.19 | ||||
Vest-Brøndby | 2:29.98 | |||||||||
7 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 35.22 | 1:16.41 | 1:58.01 | 2:35.91 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:44.29 | |||||||||
8 | Martin Jacobsen | 2002 | 35.23 | 1:13.72 | 1:54.93 | 2:36.68 | ||||
Vest-Brøndby | 2:27.04 | |||||||||
9 | Niels Peter Lund | 2002 | 35.62 | 1:16.88 | 2:01.08 | 2:44.90 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:50.76 | |||||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Nielsen | 1997 | 26.82 | 56.70 | 1:28.58 | 1:58.71 | ||||
Vest-Brøndby | 1:56.28 | |||||||||
2 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 32.05 | 1:06.81 | 1:43.13 | 2:18.41 | ||||
Haslev Svømmeklub | 2:19.06 | |||||||||
3 | Troels Antvorskov | 1980 | 32.20 | 1:07.62 | 1:45.11 | 2:24.02 | ||||
U.S.G | 2:25.00 | |||||||||
4 | Asmund V. Christiansen | 2000 | 33.90 | 1:12.61 | 1:52.88 | 2:30.87 | ||||
Odsherred Svømmeklub | 2:31.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:17 |