Resultater for Medley Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.80 | ||||||
2 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 50.66 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.54 | ||||||
2 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.04 | ||||||
3 | Elisabeth Fletcher-Sjöman | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 40.34 | ||||||
4 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.34 | ||||||
5 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 41.38 | ||||||
6 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.19 | ||||||
7 | Sigrid Svanberg | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.68 | ||||||
8 | Saga Strömstedt | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 43.88 | ||||||
9 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 45.04 | ||||||
10 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.45 | ||||||
11 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 45.87 | ||||||
12 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 46.96 | ||||||
13 | Céline Flöjt | 2005 | IF Åland | 47.63 | ||||||
14 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 48.41 | ||||||
15 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.35 | ||||||
16 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 51.06 | ||||||
17 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 52.35 | ||||||
18 | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.85 | ||||||
19 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 52.87 | ||||||
20 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.95 | ||||||
21 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 55.29 | ||||||
22 | Cajsa Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 56.14 | ||||||
23 | Emelie Måtar | 2004 | IF Åland | 58.40 | ||||||
24 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 59.01 | ||||||
25 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 59.15 | ||||||
26 | Mathilda Anderzon | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:22.13 | ||||||
- | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnea Munukka | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vera Andersson Hultgren | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.80 | ||||||
2 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.33 | ||||||
3 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.28 | ||||||
4 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.94 | ||||||
5 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.93 | ||||||
6 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 37.01 | ||||||
7 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.29 | ||||||
8 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 37.37 | ||||||
9 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.39 | ||||||
10 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 37.72 | ||||||
11 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.92 | ||||||
12 | Emma Marcus | 2002 | IF Åland | 39.28 | ||||||
13 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 41.93 | ||||||
14 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.51 | ||||||
15 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 43.93 | ||||||
16 | Alice Fagerlund | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.25 | ||||||
17 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.47 | ||||||
18 | Rebecca Duns | 2003 | IF Åland | 46.61 | ||||||
19 | Josefine Zoubairi | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.70 | ||||||
20 | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.85 | ||||||
21 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 50.92 | ||||||
- | Andrea Näslund | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Rundgren | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.95 | ||||||
2 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 35.91 | ||||||
3 | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.68 | ||||||
4 | Michelle Silberstein-Kantor | 2001 | Hellas Simklubb | 45.52 | ||||||
- | Kelsey Bailey | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 30.50 | ||||||
2 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 33.23 | ||||||
3 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 34.70 | ||||||
4 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 35.59 | ||||||
5 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 35.86 | ||||||
6 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 37.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 42.38 | ||||||
2 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:03.69 | ||||||
- | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 37.12 | ||||||
2 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 43.65 | ||||||
3 | Johannes Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 46.79 | ||||||
4 | Rasmus Kalvik | 2004 | IF Åland | 49.03 | ||||||
5 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.87 | ||||||
- | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.03 | ||||||
2 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.86 | ||||||
3 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.26 | ||||||
4 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.62 | ||||||
5 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.96 | ||||||
6 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.94 | ||||||
7 | Alexander Mattsson | 2003 | IF Åland | 42.43 | ||||||
8 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 46.13 | ||||||
9 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 48.54 | ||||||
- | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 28.20 | ||||||
2 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 31.29 | ||||||
3 | Max Josefsson | 2000 | IF Åland | 33.09 | ||||||
4 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.58 | ||||||
5 | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 35.53 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 27.77 | ||||||
2 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 28.47 | ||||||
3 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 30.49 | ||||||
4 | Sven Jansson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 36.21 | ||||||
5 | Petter Nors | 1999 | Hellas Simklubb | 41.61 | ||||||
- | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.87 | ||||||
2 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 48.74 | ||||||
3 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.01 | ||||||
4 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.49 | ||||||
5 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 50.51 | ||||||
6 | Tyra Korent | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 51.80 | ||||||
7 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 54.00 | ||||||
8 | Signe Lindholm | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 56.51 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.13 | ||||||
2 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.39 | ||||||
3 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.88 | ||||||
4 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 41.78 | ||||||
5 | Sigrid Svanberg | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.16 | ||||||
6 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 42.22 | ||||||
6 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 42.22 | ||||||
8 | Elisabeth Fletcher-Sjöman | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.24 | ||||||
9 | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | 43.57 | ||||||
10 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.92 | ||||||
11 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.10 | ||||||
12 | Tove Dicander | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.01 | ||||||
13 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 45.46 | ||||||
14 | Céline Flöjt | 2005 | IF Åland | 46.15 | ||||||
15 | Saga Strömstedt | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 46.38 | ||||||
16 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 46.78 | ||||||
17 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 47.17 | ||||||
18 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 47.50 | ||||||
19 | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.65 | ||||||
20 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.75 | ||||||
21 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 48.08 | ||||||
22 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 48.30 | ||||||
23 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 48.57 | ||||||
24 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.56 | ||||||
25 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 49.87 | ||||||
26 | Emelie Måtar | 2004 | IF Åland | 49.91 | ||||||
27 | Anna Wang | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.93 | ||||||
28 | Emma Wallmark | 2005 | Kanaans Simsällskap | 50.93 | ||||||
29 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 52.00 | ||||||
30 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 52.18 | ||||||
31 | Cajsa Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 52.19 | ||||||
32 | Felicia Rydheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.43 | ||||||
33 | Mathilda Anderzon | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 55.33 | ||||||
34 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 56.97 | ||||||
- | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Vera Andersson Hultgren | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.05 | ||||||
2 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.62 | ||||||
3 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 36.87 | ||||||
4 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.17 | ||||||
5 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.22 | ||||||
6 | Emma Marcus | 2002 | IF Åland | 38.38 | ||||||
7 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 38.80 | ||||||
8 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 39.04 | ||||||
9 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 39.43 | ||||||
10 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.52 | ||||||
11 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.27 | ||||||
12 | Alice Fagerlund | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.71 | ||||||
13 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.04 | ||||||
14 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 41.70 | ||||||
15 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.12 | ||||||
16 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.60 | ||||||
17 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.64 | ||||||
18 | Rebecca Duns | 2003 | IF Åland | 44.88 | ||||||
19 | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | 45.59 | ||||||
20 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 45.95 | ||||||
21 | Josefine Zoubairi | 2003 | Södertälje Simsällskap | 48.97 | ||||||
22 | Anushka Bhowmik | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.35 | ||||||
23 | Isabelle Lindström | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.34 | ||||||
24 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 50.39 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 32.93 | ||||||
2 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 41.20 | ||||||
3 | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | 41.58 | ||||||
4 | Kelsey Bailey | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 42.00 | ||||||
5 | Michelle Silberstein-Kantor | 2001 | Hellas Simklubb | 46.57 | ||||||
6 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 49.66 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 32.36 | ||||||
2 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 33.99 | ||||||
3 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 35.13 | ||||||
4 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.30 | ||||||
5 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 38.54 | ||||||
6 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 38.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 40.27 | ||||||
2 | Leo Serse | 2006 | Kanaans Simsällskap | 50.30 | ||||||
3 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 51.73 | ||||||
4 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 55.69 | ||||||
5 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 55.96 | ||||||
6 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 58.18 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.29 | ||||||
2 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.46 | ||||||
3 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.12 | ||||||
4 | Johannes Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 46.19 | ||||||
5 | Rasmus Kalvik | 2004 | IF Åland | 46.59 | ||||||
6 | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | 52.12 | ||||||
7 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.46 | ||||||
8 | Peter Gabriel Lozinski | 2004 | Kanaans Simsällskap | 1:02.63 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.48 | ||||||
2 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.77 | ||||||
3 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.03 | ||||||
4 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 39.55 | ||||||
5 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.57 | ||||||
6 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.92 | ||||||
7 | Alexander Mattsson | 2003 | IF Åland | 42.16 | ||||||
8 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.74 | ||||||
9 | Kalle Glassel | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.32 | ||||||
10 | Filip Berardi | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.46 | ||||||
11 | Theodor Bagaian | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.14 | ||||||
12 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.25 | ||||||
13 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 49.41 | ||||||
14 | Paul Kumlin | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 55.48 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.65 | ||||||
2 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.14 | ||||||
3 | Max Josefsson | 2000 | IF Åland | 35.21 | ||||||
4 | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 38.57 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 30.70 | ||||||
2 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 31.47 | ||||||
3 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 32.38 | ||||||
4 | Sven Jansson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 36.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:43 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.59 | ||||||
2 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 50.82 | ||||||
3 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.61 | ||||||
4 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.45 | ||||||
5 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 54.41 | ||||||
6 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.47 | ||||||
7 | Signe Lindholm | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 58.88 | ||||||
8 | Tyra Korent | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 59.59 | ||||||
- | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.88 | ||||||
2 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.03 | ||||||
3 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.10 | ||||||
4 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 46.22 | ||||||
5 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.30 | ||||||
6 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 47.14 | ||||||
7 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.05 | ||||||
8 | Emelie Måtar | 2004 | IF Åland | 49.44 | ||||||
9 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.18 | ||||||
10 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 50.21 | ||||||
11 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 50.45 | ||||||
12 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.49 | ||||||
13 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 51.28 | ||||||
14 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 51.36 | ||||||
15 | Moa Karlsson | 2005 | Hellas Simklubb | 51.37 | ||||||
16 | Saga Strömstedt | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 51.42 | ||||||
17 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 52.31 | ||||||
18 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 53.60 | ||||||
19 | Cajsa Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 53.69 | ||||||
20 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.71 | ||||||
21 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 54.08 | ||||||
22 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 54.51 | ||||||
23 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 54.52 | ||||||
24 | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | 54.77 | ||||||
25 | Anna Wang | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.27 | ||||||
26 | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.46 | ||||||
27 | Sigrid Svanberg | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.94 | ||||||
28 | Felicia Rydheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 56.98 | ||||||
29 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 57.01 | ||||||
30 | Emma Wallmark | 2005 | Kanaans Simsällskap | 57.03 | ||||||
31 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 59.21 | ||||||
32 | Mathilda Anderzon | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 59.34 | ||||||
33 | Vera Andersson Hultgren | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:00.27 | ||||||
34 | Céline Flöjt | 2005 | IF Åland | 1:00.79 | ||||||
35 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:03.89 | ||||||
- | Elisabeth Fletcher-Sjöman | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | My Weckström | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Tove Dicander | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.33 | ||||||
2 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.60 | ||||||
3 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 38.41 | ||||||
4 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.22 | ||||||
5 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 41.01 | ||||||
6 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 42.07 | ||||||
7 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 43.93 | ||||||
8 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.37 | ||||||
9 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.46 | ||||||
10 | Emma Marcus | 2002 | IF Åland | 44.96 | ||||||
11 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 45.31 | ||||||
12 | Alice Fagerlund | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.41 | ||||||
13 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.92 | ||||||
14 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.94 | ||||||
15 | Rebecca Duns | 2003 | IF Åland | 48.18 | ||||||
16 | Isabelle Lindström | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.22 | ||||||
17 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 49.29 | ||||||
18 | Josefine Zoubairi | 2003 | Södertälje Simsällskap | 49.96 | ||||||
19 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.13 | ||||||
20 | Anushka Bhowmik | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.43 | ||||||
21 | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | 53.16 | ||||||
22 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 56.91 | ||||||
- | Andrea Näslund | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Rundgren | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Malin Jansson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.30 | ||||||
2 | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | 41.20 | ||||||
3 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 43.09 | ||||||
4 | Olivia Trehörning | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.42 | ||||||
5 | Kelsey Bailey | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 47.96 | ||||||
6 | Ella Örnhed | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.23 | ||||||
7 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 49.31 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 37.65 | ||||||
2 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 39.42 | ||||||
3 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 40.30 | ||||||
4 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 42.16 | ||||||
5 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 47.41 | ||||||
- | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:43 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 46.51 | ||||||
2 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 55.53 | ||||||
3 | Leo Serse | 2006 | Kanaans Simsällskap | 55.93 | ||||||
4 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:01.09 | ||||||
5 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:02.79 | ||||||
- | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 43.50 | ||||||
2 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 49.61 | ||||||
3 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 50.40 | ||||||
4 | Rasmus Kalvik | 2004 | IF Åland | 51.69 | ||||||
5 | Johannes Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 55.72 | ||||||
6 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 58.64 | ||||||
7 | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:12.95 | ||||||
- | Peter Gabriel Lozinski | 2004 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.98 | ||||||
2 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.52 | ||||||
3 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.09 | ||||||
4 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.98 | ||||||
5 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 42.16 | ||||||
6 | Kalle Glassel | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.06 | ||||||
7 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.70 | ||||||
8 | Filip Berardi | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.92 | ||||||
9 | Alexander Mattsson | 2003 | IF Åland | 48.31 | ||||||
10 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.97 | ||||||
11 | Wilmer Jonsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.87 | ||||||
12 | Theodor Bagaian | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.50 | ||||||
13 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 51.88 | ||||||
14 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 54.88 | ||||||
15 | Paul Kumlin | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:01.54 | ||||||
- | Dennis de Oliveira | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.25 | ||||||
2 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.85 | ||||||
3 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 40.89 | ||||||
4 | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 42.33 | ||||||
- | Max Josefsson | 2000 | IF Åland | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 30.75 | ||||||
2 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 30.87 | ||||||
3 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 31.40 | ||||||
4 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 34.28 | ||||||
5 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 36.06 | ||||||
6 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 37.01 | ||||||
7 | Sven Jansson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.56 | ||||||
8 | Petter Nors | 1999 | Hellas Simklubb | 46.02 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:44 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.02 | ||||||
2 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 40.85 | ||||||
3 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.43 | ||||||
4 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.92 | ||||||
5 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 44.37 | ||||||
6 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 45.13 | ||||||
7 | Tyra Korent | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 47.92 | ||||||
8 | Adella Nordin | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 52.17 | ||||||
9 | Signe Lindholm | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 53.01 | ||||||
- | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 33.21 | ||||||
2 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.88 | ||||||
3 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 34.29 | ||||||
4 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 34.82 | ||||||
5 | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.95 | ||||||
6 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 36.29 | ||||||
7 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.94 | ||||||
8 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 37.87 | ||||||
9 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 38.36 | ||||||
10 | Saga Strömstedt | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 38.42 | ||||||
11 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 38.62 | ||||||
12 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.93 | ||||||
13 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.16 | ||||||
14 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 39.19 | ||||||
15 | Sigrid Svanberg | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.22 | ||||||
16 | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | 40.67 | ||||||
17 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.11 | ||||||
18 | Emelie Måtar | 2004 | IF Åland | 41.12 | ||||||
19 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 41.82 | ||||||
20 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.89 | ||||||
21 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.10 | ||||||
22 | Céline Flöjt | 2005 | IF Åland | 42.52 | ||||||
23 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.66 | ||||||
23 | Tove Dicander | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.66 | ||||||
25 | Emma Wallmark | 2005 | Kanaans Simsällskap | 42.95 | ||||||
26 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.30 | ||||||
27 | My Weckström | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.82 | ||||||
28 | Anna Wang | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.00 | ||||||
29 | Cajsa Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 45.38 | ||||||
30 | Moa Karlsson | 2005 | Hellas Simklubb | 45.41 | ||||||
31 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.75 | ||||||
32 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 47.36 | ||||||
33 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 47.42 | ||||||
34 | Mathilda Anderzon | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 48.06 | ||||||
35 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 48.55 | ||||||
36 | Vera Andersson Hultgren | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 49.24 | ||||||
37 | Felicia Rydheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.19 | ||||||
- | Elisabeth Fletcher-Sjöman | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 28.77 | ||||||
2 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 30.23 | ||||||
3 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.36 | ||||||
4 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 31.25 | ||||||
5 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 32.27 | ||||||
6 | Emma Marcus | 2002 | IF Åland | 32.65 | ||||||
7 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.96 | ||||||
8 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 33.06 | ||||||
9 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 33.40 | ||||||
10 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.77 | ||||||
11 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 34.24 | ||||||
12 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 34.54 | ||||||
12 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.54 | ||||||
14 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.11 | ||||||
15 | Alice Fagerlund | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.15 | ||||||
16 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.95 | ||||||
17 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.18 | ||||||
18 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.47 | ||||||
19 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.53 | ||||||
20 | Rebecca Duns | 2003 | IF Åland | 37.67 | ||||||
21 | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.00 | ||||||
22 | Anushka Bhowmik | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.25 | ||||||
23 | Josefine Zoubairi | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.93 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 29.60 | ||||||
2 | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | 33.14 | ||||||
3 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 33.75 | ||||||
4 | Michelle Silberstein-Kantor | 2001 | Hellas Simklubb | 36.24 | ||||||
5 | Kelsey Bailey | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 36.42 | ||||||
6 | Olivia Trehörning | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.91 | ||||||
7 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 40.83 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 28.35 | ||||||
2 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 30.46 | ||||||
3 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 30.98 | ||||||
4 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 31.46 | ||||||
5 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 32.72 | ||||||
6 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 34.14 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 36.05 | ||||||
2 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 45.35 | ||||||
3 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 47.84 | ||||||
4 | Leo Serse | 2006 | Kanaans Simsällskap | 50.34 | ||||||
5 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 52.01 | ||||||
6 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 52.88 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 34.03 | ||||||
2 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 34.42 | ||||||
3 | Rasmus Kalvik | 2004 | IF Åland | 35.55 | ||||||
4 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 37.66 | ||||||
5 | Johannes Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 40.73 | ||||||
6 | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | 40.83 | ||||||
7 | Isak Lindberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.83 | ||||||
8 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.90 | ||||||
9 | Peter Gabriel Lozinski | 2004 | Kanaans Simsällskap | 1:00.32 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 28.36 | ||||||
2 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 28.37 | ||||||
3 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 31.54 | ||||||
4 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 31.85 | ||||||
5 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.38 | ||||||
6 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.38 | ||||||
7 | Alexander Mattsson | 2003 | IF Åland | 36.10 | ||||||
8 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.11 | ||||||
9 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.52 | ||||||
10 | Kalle Glassel | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.23 | ||||||
11 | Dennis de Oliveira | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.54 | ||||||
12 | Wilmer Jonsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.57 | ||||||
13 | Filip Berardi | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.21 | ||||||
14 | Theodor Bagaian | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.24 | ||||||
15 | Paul Kumlin | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.48 | ||||||
- | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 25.84 | ||||||
2 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 28.23 | ||||||
3 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 28.41 | ||||||
4 | Max Josefsson | 2000 | IF Åland | 29.10 | ||||||
5 | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 31.75 | ||||||
6 | Cedric Corman | 2001 | Kanaans Simsällskap | 36.31 | ||||||
7 | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.49 | ||||||
8 | Muslim Ahmani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 43.57 | ||||||
9 | Mohammad Ahmade | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 44.63 | ||||||
10 | Idris Husseini | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 48.90 | ||||||
- | Simon Elg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 26.18 | ||||||
2 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 26.23 | ||||||
3 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 27.25 | ||||||
4 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 27.60 | ||||||
5 | Sven Jansson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 30.33 | ||||||
6 | Petter Nors | 1999 | Hellas Simklubb | 35.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 9, 100m Medley Flickor E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 49.10 | 1:38.48 | |||||
2 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.37 | 1:38.55 | |||||
3 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.69 | 1:45.39 | |||||
4 | Tyra Korent | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 54.59 | 1:56.02 | |||||
- | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 10, 100m Medley Pojkar E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 40.55 | 1:29.40 | |||||
2 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 52.99 | 1:49.45 | |||||
3 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 54.26 | 1:56.25 | |||||
4 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:00.06 | 2:00.73 | |||||
- | Leo Serse | 2006 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 11, 100m Medley Flickor D, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.57 | 1:22.16 | |||||
2 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.48 | 1:25.25 | |||||
3 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.11 | 1:25.74 | |||||
4 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.77 | 1:29.05 | |||||
5 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 43.86 | 1:30.84 | |||||
6 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 45.42 | 1:36.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 12, 100m Medley Pojkar D, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.26 | 1:23.19 | |||||
2 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.81 | 1:31.38 | |||||
3 | Rasmus Kalvik | 2004 | IF Åland | 45.02 | 1:33.69 | |||||
4 | Johannes Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 46.43 | 1:44.44 | |||||
- | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Peter Gabriel Lozinski | 2004 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 13, 100m Medley Flickor C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.30 | 1:10.41 | |||||
2 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.31 | 1:15.51 | |||||
3 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 36.82 | 1:17.54 | |||||
4 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.02 | 1:18.99 | |||||
5 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.95 | 1:19.65 | |||||
6 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.56 | 1:22.56 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 14, 100m Medley Pojkar C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.41 | 1:11.31 | |||||
2 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.68 | 1:12.65 | |||||
3 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.03 | 1:19.96 | |||||
4 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.97 | 1:21.70 | |||||
5 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 38.74 | 1:22.82 | |||||
6 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.49 | 1:33.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 15, 100m Medley Flickor B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.41 | 1:14.68 | |||||
2 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.48 | 1:22.13 | |||||
3 | Lina Albertsen | 2001 | Norrtälje Simklubb | 40.13 | 1:22.94 | |||||
4 | Kelsey Bailey | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.56 | 1:30.88 | |||||
5 | Michelle Silberstein-Kantor | 2001 | Hellas Simklubb | 45.32 | 1:37.39 | |||||
6 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 46.50 | 1:38.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 16, 100m Medley Pojkar B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 30.90 | 1:07.18 | |||||
2 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 32.43 | 1:11.57 | |||||
3 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.10 | 1:15.02 | |||||
4 | Max Josefsson | 2000 | IF Åland | 35.97 | 1:17.94 | |||||
5 | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 36.88 | 1:19.94 | |||||
6 | Cedric Corman | 2001 | Kanaans Simsällskap | 44.90 | 1:38.00 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 17, 100m Medley Flickor A, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 32.14 | 1:09.82 | |||||
2 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 33.09 | 1:13.83 | |||||
3 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 34.45 | 1:13.92 | |||||
4 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.88 | 1:20.16 | |||||
5 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 38.08 | 1:23.34 | |||||
6 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 39.16 | 1:27.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 18, 100m Medley Pojkar A, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 29.50 | 1:03.85 | |||||
2 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 31.98 | 1:05.55 | |||||
3 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.45 | 1:09.09 | |||||
4 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 31.09 | 1:09.98 | |||||
5 | Sven Jansson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 35.84 | 1:17.67 | |||||
6 | Petter Nors | 1999 | Hellas Simklubb | 40.69 | 1:27.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:07 |