Results for UGP3-Eriksdal
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:36 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
32.58 |
1:06.49 |
1:40.31 |
|
2:13.60 |
|
2 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
30.94 |
1:05.13 |
1:41.50 |
|
2:18.74 |
|
3 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.17 |
1:07.25 |
1:43.19 |
|
2:18.86 |
|
4 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.11 |
1:07.54 |
1:43.54 |
|
2:19.05 |
|
5 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.61 |
1:06.63 |
1:42.74 |
|
2:19.43 |
|
6 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.21 |
1:06.13 |
1:43.25 |
|
2:20.18 |
|
7 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.47 |
1:07.99 |
1:45.38 |
|
2:23.87 |
|
8 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.51 |
1:10.10 |
1:47.76 |
|
2:24.06 |
|
9 |
Josefin Bering |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.46 |
1:08.39 |
1:46.28 |
|
2:24.17 |
|
10 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.84 |
1:08.43 |
1:47.08 |
|
2:25.09 |
|
11 |
Hedda Wettergren |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.83 |
1:11.24 |
1:49.75 |
|
2:27.44 |
|
12 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.56 |
1:10.92 |
1:50.47 |
|
2:29.51 |
|
13 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.16 |
1:12.23 |
1:52.45 |
|
2:32.43 |
|
14 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.10 |
1:15.26 |
1:55.90 |
|
2:32.47 |
|
15 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.28 |
1:13.51 |
1:53.77 |
|
2:32.59 |
|
16 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.32 |
1:13.11 |
1:54.05 |
|
2:34.45 |
|
17 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
34.28 |
1:13.34 |
1:54.29 |
|
2:34.80 |
|
18 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.20 |
1:13.55 |
1:55.51 |
|
2:36.68 |
|
19 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
34.76 |
1:14.52 |
1:55.85 |
|
2:37.35 |
|
20 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.08 |
1:16.16 |
1:57.80 |
|
2:38.06 |
|
21 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.59 |
1:14.64 |
1:57.72 |
|
2:39.03 |
|
22 |
Jessica Wiklund |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
33.62 |
1:12.31 |
1:55.38 |
|
2:40.03 |
|
23 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.16 |
1:17.47 |
1:59.71 |
|
2:40.60 |
|
- |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.38 |
1:09.55 |
1:46.34 |
|
2:22.59 |
|
2 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.82 |
1:10.34 |
1:46.76 |
|
2:23.00 |
|
3 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.95 |
1:11.30 |
1:48.00 |
|
2:24.07 |
|
4 |
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.22 |
1:10.43 |
1:47.94 |
|
2:24.31 |
|
5 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.12 |
1:11.43 |
1:49.78 |
|
2:25.23 |
|
6 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.02 |
1:11.53 |
1:50.10 |
|
2:27.22 |
|
7 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.27 |
1:10.29 |
1:49.57 |
|
2:28.23 |
|
8 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.50 |
1:12.97 |
1:52.26 |
|
2:29.90 |
|
9 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.95 |
1:11.61 |
1:51.40 |
|
2:31.35 |
|
10 |
Josefin Almgren |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.55 |
1:12.38 |
1:52.73 |
|
2:31.42 |
|
11 |
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
35.26 |
1:15.08 |
1:56.12 |
|
2:34.76 |
|
12 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.14 |
1:14.65 |
1:54.90 |
|
2:35.48 |
|
13 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
36.69 |
1:19.34 |
2:02.04 |
|
2:43.28 |
|
14 |
Ester Martinsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.01 |
1:18.74 |
2:02.14 |
|
2:44.93 |
|
15 |
Julia Lundgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
|
37.86 |
1:22.59 |
2:09.11 |
|
2:54.48 |
|
16 |
Tove Hägerdal |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.50 |
1:21.97 |
2:08.62 |
|
2:55.03 |
|
17 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.42 |
1:25.37 |
2:14.20 |
|
3:01.38 |
|
18 |
Jocelyn Sepp |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.06 |
1:27.37 |
2:18.31 |
|
3:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
32.44 |
1:08.73 |
1:45.92 |
|
2:21.64 |
|
2 |
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.19 |
1:12.06 |
1:50.95 |
|
2:27.73 |
|
3 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.32 |
1:10.55 |
1:50.12 |
|
2:27.75 |
|
4 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.58 |
1:12.60 |
1:50.93 |
|
2:27.98 |
|
5 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
33.41 |
1:11.58 |
1:51.61 |
|
2:29.38 |
|
6 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.18 |
1:12.88 |
1:52.77 |
|
2:29.77 |
|
7 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.53 |
1:12.89 |
1:51.95 |
|
2:30.42 |
|
8 |
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.74 |
1:13.33 |
1:52.43 |
|
2:31.03 |
|
9 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
33.59 |
1:12.39 |
1:54.48 |
|
2:35.22 |
|
10 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.44 |
1:15.85 |
1:56.85 |
|
2:35.74 |
|
11 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.65 |
1:15.29 |
1:56.93 |
|
2:36.25 |
|
12 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.18 |
1:14.38 |
1:56.71 |
|
2:36.88 |
|
13 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.67 |
1:16.99 |
1:58.20 |
|
2:36.89 |
|
14 |
Alva Udell |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
34.97 |
1:15.85 |
1:58.26 |
|
2:36.90 |
|
15 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.38 |
1:14.83 |
1:56.70 |
|
2:37.00 |
|
16 |
Filippa Lindskog |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.62 |
1:17.08 |
1:59.49 |
|
2:39.78 |
|
17 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.64 |
1:16.86 |
2:00.28 |
|
2:40.02 |
|
18 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.54 |
1:18.45 |
2:02.10 |
|
2:40.62 |
|
19 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.27 |
1:17.90 |
2:00.85 |
|
2:41.82 |
|
20 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.02 |
1:18.67 |
2:00.89 |
|
2:42.07 |
|
21 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
36.07 |
1:17.77 |
2:00.74 |
|
2:43.81 |
|
22 |
Emma Björkman |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.18 |
1:19.08 |
2:03.28 |
|
2:44.85 |
|
23 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.48 |
1:21.40 |
2:04.64 |
|
2:44.93 |
|
24 |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
38.62 |
1:21.30 |
2:04.16 |
|
2:45.86 |
|
25 |
Maja Gunnarson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.56 |
1:21.01 |
2:05.43 |
|
2:46.80 |
|
26 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.31 |
1:22.31 |
2:07.08 |
|
2:48.11 |
|
27 |
Vera Backman |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.50 |
1:23.89 |
2:08.12 |
|
2:49.43 |
|
28 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.94 |
1:23.85 |
2:08.73 |
|
2:50.62 |
|
29 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.73 |
1:21.94 |
2:06.98 |
|
2:50.74 |
|
30 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.49 |
1:25.30 |
2:10.22 |
|
2:51.07 |
|
31 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.06 |
1:20.12 |
2:05.96 |
|
2:51.17 |
|
32 |
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.10 |
1:21.76 |
2:07.44 |
|
2:51.74 |
|
33 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.37 |
1:23.12 |
2:08.83 |
|
2:52.41 |
|
34 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.15 |
1:25.78 |
2:11.54 |
|
2:53.81 |
|
35 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
38.41 |
1:23.19 |
2:09.88 |
|
2:55.81 |
|
36 |
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.97 |
1:23.94 |
2:12.09 |
|
2:58.27 |
|
37 |
Shirley Lidman |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.39 |
1:26.72 |
2:13.18 |
|
2:58.47 |
|
38 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.51 |
1:27.22 |
2:15.00 |
|
2:58.49 |
|
39 |
Ella Ekepil |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
39.00 |
1:25.61 |
2:13.60 |
|
2:59.12 |
|
40 |
Veronica Olsson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
40.32 |
1:25.16 |
2:14.17 |
|
3:00.37 |
|
41 |
Emma Orrung |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.01 |
1:25.20 |
2:13.64 |
|
3:01.50 |
|
42 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.50 |
1:22.89 |
2:13.30 |
|
3:01.87 |
|
43 |
Elvira Weid |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
39.88 |
1:26.66 |
2:15.67 |
|
3:04.92 |
|
44 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.62 |
1:25.43 |
2:16.51 |
|
3:05.26 |
|
45 |
Elicia Allard |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
40.87 |
1:30.74 |
2:22.39 |
|
3:10.12 |
|
46 |
Kristina Chiuarzzo Åström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
43.22 |
1:31.87 |
2:22.71 |
|
3:13.99 |
|
- |
Zeline Bengtson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Jennifer Brodin |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
09:36 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:56 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
09:56 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:16 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
10:16 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:32 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.44 |
1:13.73 |
1:53.29 |
|
2:31.18 |
|
2 |
Mattias Huss |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
35.82 |
1:16.86 |
1:59.84 |
|
2:44.42 |
|
3 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
38.11 |
1:21.84 |
2:07.30 |
|
2:52.97 |
|
4 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.66 |
1:25.31 |
2:12.18 |
|
2:58.34 |
|
5 |
Nikola Despotovic |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.27 |
1:25.76 |
2:12.66 |
|
3:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
35.95 |
1:16.43 |
1:59.56 |
|
2:40.86 |
|
2 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
37.23 |
1:18.88 |
2:01.11 |
|
2:42.42 |
|
3 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.27 |
1:18.44 |
2:02.14 |
|
2:44.59 |
|
4 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
38.88 |
1:23.68 |
2:08.87 |
|
2:52.74 |
|
5 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.46 |
1:25.47 |
2:14.07 |
|
3:01.94 |
|
6 |
Markus Charlton |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.90 |
1:16.36 |
2:17.10 |
|
3:06.15 |
|
7 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
42.65 |
1:30.82 |
2:20.51 |
|
3:09.84 |
|
8 |
Nils Bergman |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
43.45 |
1:33.71 |
2:24.88 |
|
3:15.89 |
|
9 |
Marcus Thune |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.59 |
1:34.11 |
2:27.11 |
|
3:20.64 |
|
- |
Adam Sehmi |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
36.13 |
1:18.23 |
2:02.71 |
|
2:48.01 |
|
2 |
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.08 |
1:20.54 |
2:04.70 |
|
2:49.71 |
|
3 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.20 |
1:21.32 |
2:05.85 |
|
2:50.58 |
|
4 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.87 |
1:24.08 |
2:10.24 |
|
2:56.33 |
|
5 |
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.34 |
1:27.27 |
2:16.95 |
|
3:04.35 |
|
6 |
Jonathan Pålsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
45.34 |
1:38.53 |
2:31.70 |
|
3:22.24 |
|
7 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
47.36 |
1:41.68 |
2:35.33 |
|
3:27.10 |
|
8 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
46.20 |
1:41.94 |
2:38.76 |
|
3:40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malte Söderberg |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.31 |
1:27.04 |
2:13.08 |
|
2:59.72 |
|
2 |
Sebastian Johansson |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.49 |
1:29.52 |
2:20.11 |
|
3:04.94 |
|
3 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
41.00 |
1:29.16 |
2:19.60 |
|
3:05.53 |
|
4 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.93 |
1:35.50 |
2:25.27 |
|
3:10.65 |
|
5 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.88 |
1:33.62 |
2:23.85 |
|
3:10.86 |
|
6 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.27 |
1:34.65 |
2:25.43 |
|
3:14.02 |
|
7 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
44.70 |
1:35.21 |
2:27.63 |
|
3:15.91 |
|
8 |
Victor Trägårdh |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
46.81 |
1:42.05 |
2:37.96 |
|
3:31.60 |
|
9 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
48.04 |
1:43.95 |
2:39.64 |
|
3:32.28 |
|
10 |
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
48.27 |
1:43.17 |
2:38.77 |
|
3:32.58 |
|
11 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
49.07 |
1:43.99 |
2:40.43 |
|
3:34.84 |
|
12 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
48.39 |
1:44.47 |
2:42.94 |
|
3:36.84 |
|
13 |
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
51.69 |
1:47.23 |
2:43.27 |
|
3:37.03 |
|
14 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
50.71 |
1:48.37 |
2:48.41 |
|
3:44.14 |
|
15 |
Sami Alzghoul |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
52.36 |
1:50.70 |
2:50.65 |
|
3:48.02 |
|
16 |
Isak Andersson |
2003 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
49.94 |
1:51.50 |
2:40.45 |
|
4:02.05 |
|
17 |
Joel Alm |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
54.15 |
1:57.44 |
4:02.95 |
|
4:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
10:32 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:02 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.71 |
2:33.26 |
4:07.51 |
|
5:19.63 |
|
2 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:17.73 |
2:43.77 |
4:19.89 |
|
5:34.13 |
|
3 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:19.07 |
2:50.61 |
4:21.03 |
|
5:35.49 |
|
4 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.03 |
2:42.28 |
4:19.53 |
|
5:36.86 |
|
5 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.57 |
2:49.42 |
4:35.38 |
|
5:57.92 |
|
6 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:32.41 |
3:02.91 |
4:48.11 |
|
6:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.12 |
2:41.30 |
4:05.25 |
|
5:17.56 |
|
2 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.55 |
2:45.90 |
4:19.80 |
|
5:34.54 |
|
3 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.07 |
2:41.44 |
4:22.62 |
|
5:35.56 |
|
4 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.98 |
2:50.18 |
4:38.41 |
|
5:57.81 |
|
5 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:27.62 |
3:00.37 |
4:46.83 |
|
6:02.67 |
|
- |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:21.04 |
2:53.35 |
4:30.18 |
|
5:47.49 |
|
2 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:14.41 |
2:43.60 |
4:37.47 |
|
5:59.49 |
|
3 |
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:30.03 |
3:10.38 |
4:53.20 |
|
6:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:17.65 |
2:47.79 |
4:22.61 |
|
5:39.00 |
|
2 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:22.90 |
2:55.60 |
4:34.01 |
|
5:51.86 |
|
3 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:28.98 |
3:01.77 |
4:50.97 |
|
6:07.97 |
|
4 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:32.91 |
3:05.33 |
4:49.29 |
|
6:10.26 |
|
5 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:29.70 |
3:03.53 |
4:46.76 |
|
6:12.03 |
|
6 |
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:28.36 |
3:03.73 |
4:54.75 |
|
6:15.77 |
|
7 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:34.31 |
3:13.44 |
5:02.90 |
|
6:24.10 |
|
8 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:34.41 |
3:11.96 |
5:03.68 |
|
6:27.84 |
|
9 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:38.45 |
3:17.17 |
5:10.82 |
|
6:33.87 |
|
10 |
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:44.04 |
|
|
|
7:12.89 |
|
- |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
11:02 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:31 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:03.01 |
2:10.09 |
3:16.92 |
4:24.23 |
16:50.28 |
|
|
|
|
|
|
5:32.20 |
6:40.15 |
7:47.67 |
8:55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
10:03.64 |
11:11.38 |
12:19.29 |
13:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
14:36.00 |
15:44.10 |
|
|
|
|
2 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:07.79 |
2:21.53 |
3:36.05 |
4:52.00 |
18:32.54 |
|
|
|
|
|
|
6:08.03 |
7:24.16 |
8:39.85 |
9:55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
11:11.20 |
12:26.87 |
13:41.81 |
14:56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
16:10.10 |
17:21.99 |
|
|
|
|
3 |
Mattias Huss |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.22 |
2:22.33 |
3:37.69 |
4:52.77 |
18:36.68 |
|
|
|
|
|
|
6:09.00 |
7:25.15 |
8:40.05 |
9:55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11:10.84 |
12:26.44 |
13:41.75 |
14:56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
16:10.58 |
17:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:05.56 |
2:15.56 |
3:26.67 |
4:37.58 |
17:32.53 |
|
|
|
|
|
|
5:48.46 |
6:59.34 |
8:10.50 |
9:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
10:32.93 |
11:43.71 |
12:54.66 |
14:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
15:15.02 |
16:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:10.63 |
2:27.91 |
3:46.37 |
5:05.61 |
19:46.32 |
|
|
|
|
|
|
6:25.31 |
7:44.86 |
9:04.27 |
10:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
11:45.21 |
13:06.94 |
14:28.03 |
15:48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
17:09.70 |
18:30.03 |
|
|
|
|
2 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.77 |
2:34.11 |
3:57.07 |
5:21.62 |
20:29.74 |
|
|
|
|
|
|
6:45.34 |
8:08.72 |
9:32.36 |
10:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
12:19.85 |
13:43.34 |
15:05.41 |
16:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
17:49.21 |
19:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.13 |
2:50.23 |
4:21.66 |
5:55.19 |
22:52.74 |
|
|
|
|
|
|
7:27.63 |
9:00.62 |
10:33.01 |
12:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
13:39.24 |
15:13.35 |
16:46.57 |
18:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
19:53.29 |
21:25.47 |
|
|
|
|
2 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:25.86 |
3:03.10 |
4:40.53 |
6:18.00 |
24:00.01 |
|
|
|
|
|
|
7:57.25 |
9:33.85 |
11:09.77 |
12:46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
14:22.87 |
16:00.50 |
17:38.32 |
19:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
20:52.48 |
22:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
11:31 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:02 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.42 |
2:21.01 |
3:34.32 |
4:47.76 |
9:40.59 |
|
|
|
|
|
|
6:00.90 |
7:13.99 |
8:27.51 |
|
|
|
2 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.37 |
2:22.29 |
3:37.40 |
4:52.55 |
9:48.17 |
|
|
|
|
|
|
6:07.02 |
7:22.05 |
8:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:02.45 |
2:10.37 |
3:18.83 |
4:28.53 |
9:10.03 |
|
|
|
|
|
|
5:38.55 |
6:49.49 |
7:59.71 |
|
|
|
2 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:05.85 |
2:16.44 |
3:29.39 |
4:43.27 |
9:32.76 |
|
|
|
|
|
|
5:57.14 |
7:10.12 |
8:23.04 |
|
|
|
3 |
Gabriel Henkel |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:07.07 |
2:20.35 |
3:34.18 |
4:47.36 |
9:42.11 |
|
|
|
|
|
|
6:02.67 |
7:17.43 |
8:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:07.54 |
2:23.16 |
3:40.24 |
4:59.40 |
10:06.44 |
|
|
|
|
|
|
6:17.90 |
7:36.14 |
8:51.80 |
|
|
|
2 |
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:10.82 |
2:30.91 |
3:52.78 |
5:16.45 |
10:40.51 |
|
|
|
|
|
|
6:42.05 |
8:03.19 |
9:22.62 |
|
|
|
3 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.88 |
2:37.10 |
3:58.11 |
5:20.95 |
10:40.73 |
|
|
|
|
|
|
6:42.56 |
8:04.10 |
9:25.22 |
|
|
|
4 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.93 |
2:37.31 |
3:59.64 |
5:22.75 |
10:49.34 |
|
|
|
|
|
|
6:45.57 |
8:07.81 |
9:29.82 |
|
|
|
5 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.08 |
2:35.28 |
3:58.19 |
5:22.11 |
10:52.51 |
|
|
|
|
|
|
6:46.40 |
8:09.04 |
9:31.99 |
|
|
|
6 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:23.70 |
2:59.45 |
4:37.87 |
6:18.68 |
12:53.76 |
|
|
|
|
|
|
7:59.26 |
9:39.83 |
11:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:17.03 |
2:42.57 |
4:10.16 |
5:39.18 |
11:24.49 |
|
|
|
|
|
|
7:07.99 |
8:35.41 |
10:01.28 |
|
|
|
2 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:19.36 |
2:46.47 |
4:15.29 |
5:45.69 |
11:37.47 |
|
|
|
|
|
|
7:16.87 |
8:46.49 |
10:14.89 |
|
|
|
3 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:17.02 |
2:45.01 |
4:14.30 |
5:43.37 |
11:38.35 |
|
|
|
|
|
|
7:14.14 |
8:43.06 |
10:13.09 |
|
|
|
4 |
Viktor Malmring |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.89 |
2:48.47 |
4:18.38 |
5:48.15 |
11:44.64 |
|
|
|
|
|
|
7:18.49 |
8:47.95 |
10:17.67 |
|
|
|
5 |
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:24.23 |
2:57.09 |
4:31.79 |
6:04.35 |
12:13.99 |
|
|
|
|
|
|
7:39.05 |
9:13.75 |
10:48.38 |
|
|
|
6 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
1:29.17 |
3:11.22 |
4:56.99 |
6:42.09 |
13:36.38 |
|
|
|
|
|
|
8:28.51 |
10:13.93 |
11:56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
12:02 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:36 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.02 |
1:10.29 |
1:48.69 |
|
2:27.45 |
|
2 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
32.20 |
1:09.46 |
1:49.42 |
|
2:32.23 |
|
3 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.48 |
1:12.82 |
1:52.27 |
|
2:33.03 |
|
4 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.00 |
1:15.00 |
1:56.82 |
|
2:42.28 |
|
5 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.36 |
1:18.38 |
2:01.23 |
|
2:44.43 |
|
6 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.79 |
1:21.94 |
2:10.16 |
|
2:57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.76 |
1:14.89 |
1:55.95 |
|
2:35.95 |
|
2 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.04 |
1:13.05 |
1:54.68 |
|
2:37.47 |
|
3 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
38.94 |
1:26.04 |
2:15.14 |
|
3:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.54 |
1:15.64 |
1:58.45 |
|
2:42.53 |
|
2 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
40.61 |
1:32.17 |
2:23.50 |
|
3:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.65 |
1:15.77 |
1:59.03 |
|
2:41.64 |
|
2 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.66 |
1:21.57 |
2:09.18 |
|
2:55.14 |
|
3 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
41.45 |
1:29.83 |
2:17.99 |
|
3:04.56 |
|
4 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.97 |
1:28.17 |
2:18.36 |
|
3:06.45 |
|
5 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
43.24 |
1:33.63 |
2:24.65 |
|
3:12.68 |
|
6 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.64 |
1:33.94 |
2:28.53 |
|
3:18.37 |
|
7 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
45.67 |
1:39.46 |
2:34.70 |
|
3:28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
15:36 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:05 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
28.95 |
1:04.20 |
1:44.16 |
|
2:14.89 |
|
2 |
Wiggo Frohde |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
29.31 |
1:06.82 |
1:48.66 |
|
2:19.98 |
|
3 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.64 |
1:09.52 |
1:50.79 |
|
2:25.61 |
|
4 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.39 |
1:09.26 |
1:52.24 |
|
2:25.64 |
|
5 |
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.41 |
1:10.56 |
1:50.60 |
|
2:26.79 |
|
6 |
Mattias Huss |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
31.00 |
1:11.93 |
1:54.36 |
|
2:29.92 |
|
7 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.94 |
1:12.31 |
1:58.20 |
|
2:32.45 |
|
7 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
31.71 |
1:12.26 |
1:57.13 |
|
2:32.45 |
|
9 |
Oscar Norman |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
30.60 |
1:13.48 |
2:00.32 |
|
2:35.83 |
|
10 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
32.04 |
1:15.26 |
2:02.39 |
|
2:37.62 |
|
11 |
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.60 |
1:16.10 |
2:03.25 |
|
2:38.05 |
|
12 |
Nikola Despotovic |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.11 |
1:20.07 |
2:07.69 |
|
2:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
30.44 |
1:08.55 |
1:48.66 |
|
2:19.70 |
|
2 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
30.06 |
1:06.89 |
1:51.43 |
|
2:22.98 |
|
3 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.84 |
1:08.45 |
1:50.11 |
|
2:23.51 |
|
4 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
29.94 |
1:08.94 |
1:51.74 |
|
2:25.96 |
|
5 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.12 |
1:12.06 |
1:55.07 |
|
2:29.79 |
|
6 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.39 |
1:09.76 |
1:56.40 |
|
2:31.45 |
|
7 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.61 |
1:12.95 |
2:01.48 |
|
2:35.39 |
|
8 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
33.60 |
1:15.85 |
2:02.69 |
|
2:39.51 |
|
9 |
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.89 |
1:16.25 |
2:00.82 |
|
2:39.82 |
|
10 |
Gabriel Henkel |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.54 |
1:17.90 |
2:06.12 |
|
2:40.32 |
|
11 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.56 |
1:18.04 |
2:08.49 |
|
2:46.34 |
|
12 |
Marcus Thune |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.87 |
1:22.44 |
2:11.01 |
|
2:48.83 |
|
13 |
Fredrik Hasselberg |
2001 |
Lidingö Simklubb |
|
35.18 |
1:22.78 |
2:16.17 |
|
2:57.66 |
|
14 |
Charles Randqvist |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.05 |
1:31.44 |
2:22.97 |
|
3:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.26 |
1:08.73 |
1:54.76 |
|
2:29.29 |
|
2 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.04 |
1:13.01 |
1:56.79 |
|
2:33.80 |
|
3 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.14 |
1:14.94 |
1:59.06 |
|
2:34.00 |
|
4 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.71 |
1:11.59 |
1:56.11 |
|
2:36.10 |
|
5 |
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
34.25 |
1:16.69 |
1:58.57 |
|
2:36.11 |
|
6 |
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.53 |
1:15.78 |
2:00.90 |
|
2:37.02 |
|
7 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.35 |
1:13.66 |
2:01.69 |
|
2:37.07 |
|
8 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.01 |
1:19.06 |
2:02.16 |
|
2:38.47 |
|
9 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
32.98 |
1:16.29 |
2:05.36 |
|
2:39.44 |
|
10 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.43 |
1:18.54 |
2:06.62 |
|
2:42.40 |
|
11 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.15 |
1:17.27 |
2:08.20 |
|
2:44.76 |
|
12 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.35 |
1:19.89 |
2:10.48 |
|
2:49.15 |
|
13 |
Morgan Malmfors |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.26 |
1:19.18 |
2:12.53 |
|
2:50.13 |
|
14 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
38.86 |
1:26.76 |
2:13.39 |
|
2:50.64 |
|
15 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
34.34 |
1:21.22 |
2:14.84 |
|
2:50.92 |
|
16 |
Shane Falk |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.05 |
1:24.17 |
2:21.55 |
|
3:00.56 |
|
17 |
Oliver Dahlin |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
36.32 |
1:22.67 |
2:20.29 |
|
3:00.66 |
|
18 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.41 |
1:28.64 |
2:21.79 |
|
3:03.47 |
|
19 |
Oskar Käll |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.90 |
1:28.03 |
2:26.77 |
|
3:09.59 |
|
20 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.98 |
1:36.53 |
2:32.68 |
|
3:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.29 |
1:16.59 |
2:01.38 |
|
2:39.49 |
|
2 |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.20 |
1:17.96 |
2:10.34 |
|
2:43.80 |
|
3 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.20 |
1:22.29 |
2:11.76 |
|
2:48.87 |
|
4 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.97 |
1:21.96 |
2:12.51 |
|
2:50.21 |
|
5 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.03 |
1:24.23 |
2:14.87 |
|
2:51.79 |
|
6 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.74 |
1:24.65 |
2:13.45 |
|
2:54.19 |
|
7 |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.41 |
1:24.43 |
2:16.68 |
|
2:54.36 |
|
8 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.57 |
1:26.56 |
2:17.87 |
|
2:55.43 |
|
9 |
Sebastian Johansson |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.46 |
1:24.18 |
2:14.29 |
|
2:55.80 |
|
10 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.85 |
1:24.47 |
2:18.93 |
|
2:56.34 |
|
11 |
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.84 |
1:20.84 |
2:15.00 |
|
2:57.49 |
|
12 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.17 |
1:24.51 |
2:16.61 |
|
2:57.69 |
|
13 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.62 |
1:27.03 |
2:19.35 |
|
2:59.82 |
|
14 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.17 |
1:27.45 |
2:22.91 |
|
3:01.55 |
|
15 |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.49 |
1:25.46 |
2:20.35 |
|
3:02.39 |
|
16 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
41.51 |
1:31.72 |
2:23.44 |
|
3:03.38 |
|
17 |
Victor Trägårdh |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.49 |
1:32.18 |
2:26.40 |
|
3:04.97 |
|
18 |
Lukas Kelkay |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.13 |
1:26.62 |
2:23.30 |
|
3:05.57 |
|
19 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
42.05 |
1:29.88 |
2:27.49 |
|
3:09.37 |
|
20 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
45.83 |
1:38.64 |
2:34.47 |
|
3:14.24 |
|
21 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
42.47 |
1:31.17 |
2:32.30 |
|
3:16.10 |
|
22 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
47.39 |
1:37.63 |
2:34.09 |
|
3:16.51 |
|
23 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
46.20 |
1:35.54 |
2:32.28 |
|
3:17.89 |
|
24 |
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
46.58 |
1:38.64 |
2:32.88 |
|
3:21.10 |
|
25 |
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
53.05 |
1:43.51 |
2:39.65 |
|
3:22.51 |
|
26 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
53.89 |
1:44.69 |
2:40.03 |
|
3:22.80 |
|
27 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
51.10 |
1:41.45 |
2:44.65 |
|
3:24.75 |
|
28 |
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
52.28 |
1:47.15 |
2:49.03 |
|
3:35.51 |
|
- |
Christoffer Lindahl |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
16:05 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:52 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.27 |
2:22.47 |
3:37.68 |
|
4:52.75 |
|
2 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.70 |
2:26.85 |
3:41.84 |
|
4:54.81 |
|
3 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:11.63 |
2:28.06 |
3:43.65 |
|
4:58.25 |
|
4 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.50 |
2:28.74 |
3:45.69 |
|
5:02.78 |
|
5 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.94 |
2:29.07 |
3:47.86 |
|
5:06.08 |
|
6 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.86 |
2:28.53 |
3:47.05 |
|
5:06.43 |
|
7 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.20 |
2:40.05 |
4:04.83 |
|
5:29.53 |
|
8 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:20.81 |
2:46.83 |
4:52.09 |
|
5:29.75 |
|
9 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:19.17 |
2:45.81 |
4:14.60 |
|
5:41.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.49 |
2:27.17 |
3:40.95 |
|
4:51.11 |
|
2 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.15 |
2:25.79 |
3:42.29 |
|
4:56.56 |
|
3 |
Eva Sigurdsson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:09.89 |
2:25.09 |
3:42.09 |
|
4:56.94 |
|
4 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:11.44 |
2:27.30 |
3:43.29 |
|
4:57.94 |
|
5 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.91 |
2:34.35 |
3:53.60 |
|
5:11.87 |
|
6 |
Rebecca Zerne |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:13.53 |
2:32.77 |
3:52.92 |
|
5:12.62 |
|
7 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.09 |
2:39.51 |
4:01.14 |
|
5:21.28 |
|
8 |
Ella Langell Högblom |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:13.39 |
2:38.99 |
4:08.70 |
|
5:36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:09.47 |
2:24.55 |
3:40.32 |
|
4:55.28 |
|
2 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.24 |
2:27.43 |
3:44.33 |
|
4:57.38 |
|
3 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.59 |
2:30.31 |
3:48.59 |
|
5:07.86 |
|
4 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.73 |
2:34.37 |
3:54.63 |
|
5:13.43 |
|
5 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.49 |
2:32.68 |
3:54.28 |
|
5:14.14 |
|
6 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.32 |
2:32.33 |
3:54.15 |
|
5:15.52 |
|
7 |
Emma Stråhle |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:18.70 |
2:47.68 |
4:17.97 |
|
5:48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:11.20 |
2:25.26 |
3:39.66 |
|
4:51.52 |
|
2 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.40 |
2:29.99 |
3:49.04 |
|
5:05.46 |
|
3 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.99 |
2:31.92 |
3:51.67 |
|
5:06.26 |
|
4 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.99 |
2:37.39 |
4:00.20 |
|
5:19.12 |
|
5 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:15.35 |
2:36.80 |
4:00.15 |
|
5:21.54 |
|
6 |
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.23 |
2:38.50 |
4:03.57 |
|
5:25.13 |
|
7 |
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:18.89 |
2:44.18 |
4:06.82 |
|
5:26.37 |
|
8 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.60 |
2:41.96 |
4:06.37 |
|
5:27.97 |
|
9 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.54 |
2:44.80 |
4:08.61 |
|
5:28.17 |
|
10 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:14.88 |
2:40.56 |
4:06.57 |
|
5:28.42 |
|
11 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.12 |
2:44.82 |
4:10.75 |
|
5:29.77 |
|
12 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.53 |
2:44.47 |
4:07.22 |
|
5:30.27 |
|
13 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.19 |
2:40.49 |
4:06.63 |
|
5:30.37 |
|
14 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:23.13 |
2:51.25 |
4:16.83 |
|
5:37.10 |
|
15 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:24.27 |
2:51.47 |
4:16.95 |
|
5:38.28 |
|
16 |
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
|
1:20.30 |
2:47.99 |
4:16.27 |
|
5:38.78 |
|
17 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.05 |
2:47.76 |
4:16.25 |
|
5:39.60 |
|
18 |
Filippa Lindskog |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:20.88 |
2:50.63 |
4:20.01 |
|
5:45.42 |
|
19 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:23.17 |
2:52.46 |
4:21.54 |
|
5:48.64 |
|
20 |
Maja Gunnarson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:25.84 |
2:56.11 |
4:29.42 |
|
5:53.34 |
|
21 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.44 |
2:52.97 |
4:25.30 |
|
5:54.04 |
|
22 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.15 |
2:54.28 |
4:27.22 |
|
5:54.90 |
|
23 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:23.26 |
2:54.45 |
4:26.99 |
|
5:57.68 |
|
24 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:24.36 |
2:55.37 |
4:27.95 |
|
5:58.23 |
|
25 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:27.72 |
3:04.88 |
4:42.25 |
|
6:15.17 |
|
26 |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:27.71 |
3:05.67 |
4:44.17 |
|
6:18.54 |
|
27 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:26.31 |
3:05.05 |
4:46.50 |
|
6:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
16:52 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:07 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
17:07 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:33 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.55 |
1:16.86 |
1:55.83 |
|
2:33.98 |
|
2 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.65 |
1:17.92 |
1:57.96 |
|
2:35.67 |
|
3 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.86 |
1:15.26 |
1:55.98 |
|
2:36.33 |
|
4 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
37.61 |
1:17.49 |
1:59.33 |
|
2:42.10 |
|
5 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.41 |
1:21.48 |
2:04.73 |
|
2:47.77 |
|
6 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
39.36 |
1:22.40 |
2:06.41 |
|
2:48.26 |
|
7 |
Vinona Bothe |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.88 |
1:24.22 |
2:08.79 |
|
2:52.38 |
|
8 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.37 |
1:23.05 |
2:09.42 |
|
2:52.89 |
|
9 |
Astrid Eliasson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.41 |
1:24.25 |
2:09.66 |
|
2:54.76 |
|
10 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.56 |
1:25.70 |
2:11.30 |
|
2:55.50 |
|
11 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
40.96 |
1:25.57 |
2:10.92 |
|
2:55.78 |
|
12 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
42.64 |
1:29.46 |
2:17.78 |
|
3:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.34 |
1:18.80 |
1:59.49 |
|
2:38.45 |
|
2 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
37.11 |
1:18.86 |
1:59.80 |
|
2:39.45 |
|
3 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
37.27 |
1:17.97 |
1:59.86 |
|
2:40.07 |
|
4 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.06 |
1:24.54 |
2:08.11 |
|
2:51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.51 |
1:18.46 |
1:59.11 |
|
2:36.72 |
|
2 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.20 |
1:17.48 |
1:59.57 |
|
2:41.13 |
|
3 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.63 |
1:20.56 |
2:01.81 |
|
2:41.87 |
|
4 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.17 |
1:19.07 |
2:01.42 |
|
2:43.10 |
|
5 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.47 |
1:18.31 |
2:01.48 |
|
2:43.20 |
|
6 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
39.04 |
1:21.07 |
2:03.08 |
|
2:45.00 |
|
7 |
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.59 |
1:22.78 |
2:05.82 |
|
2:46.69 |
|
8 |
Michelle Aspberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.29 |
1:21.46 |
2:07.38 |
|
2:53.95 |
|
9 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.85 |
1:26.38 |
2:13.14 |
|
2:58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.81 |
1:18.15 |
1:59.60 |
|
2:40.44 |
|
2 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.61 |
1:19.17 |
2:02.00 |
|
2:43.60 |
|
3 |
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.86 |
1:20.11 |
2:03.06 |
|
2:45.53 |
|
4 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.43 |
1:25.00 |
2:09.93 |
|
2:53.50 |
|
5 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.72 |
1:25.36 |
2:11.39 |
|
2:53.88 |
|
6 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.74 |
1:24.93 |
2:11.06 |
|
2:54.88 |
|
7 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
40.56 |
1:26.59 |
2:13.88 |
|
2:58.79 |
|
8 |
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
42.43 |
1:28.57 |
2:15.53 |
|
2:59.62 |
|
9 |
Emma Björkman |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.83 |
1:28.07 |
2:16.07 |
|
3:00.31 |
|
10 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
41.74 |
1:28.35 |
2:16.80 |
|
3:00.88 |
|
11 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
43.53 |
1:29.97 |
2:16.97 |
|
3:00.98 |
|
12 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.97 |
1:29.06 |
2:16.22 |
|
3:01.62 |
|
13 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
43.64 |
1:31.75 |
2:18.31 |
|
3:01.87 |
|
14 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.96 |
1:28.92 |
2:17.60 |
|
3:03.48 |
|
15 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.17 |
1:33.26 |
2:20.80 |
|
3:05.70 |
|
16 |
Vera Backman |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
46.80 |
1:35.94 |
2:24.32 |
|
3:09.00 |
|
17 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.47 |
1:32.26 |
2:21.72 |
|
3:10.49 |
|
18 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
46.31 |
1:35.59 |
2:24.63 |
|
3:11.09 |
|
19 |
Elicia Allard |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
50.01 |
1:42.73 |
2:35.72 |
|
3:25.57 |
|
20 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
48.92 |
1:41.58 |
2:35.38 |
|
3:27.37 |
|
- |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
17:33 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:55 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
17:55 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:23 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
27.34 |
57.56 |
1:30.06 |
|
2:00.95 |
|
2 |
Wiggo Frohde |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
28.69 |
59.38 |
1:30.77 |
|
2:02.03 |
|
3 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
29.57 |
1:02.37 |
1:35.19 |
|
2:07.58 |
|
4 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
29.91 |
1:02.53 |
1:36.03 |
|
2:10.02 |
|
5 |
Carl Käll Jönsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
29.68 |
1:03.00 |
1:38.87 |
|
2:10.33 |
|
6 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.20 |
1:04.56 |
1:38.96 |
|
2:12.30 |
|
7 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.44 |
1:04.42 |
1:39.31 |
|
2:13.14 |
|
8 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.86 |
1:05.96 |
1:42.04 |
|
2:17.35 |
|
9 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
30.81 |
1:06.82 |
1:44.77 |
|
2:22.13 |
|
10 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
31.62 |
1:08.35 |
1:46.24 |
|
2:23.98 |
|
11 |
Petter Nors |
1999 |
Hellas Simklubb |
|
38.00 |
1:22.33 |
2:12.31 |
|
3:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
29.33 |
1:01.40 |
1:34.35 |
|
2:06.80 |
|
2 |
Gabriel Henkel |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
30.51 |
1:03.22 |
1:36.55 |
|
2:09.51 |
|
3 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
29.78 |
1:03.01 |
1:38.10 |
|
2:10.86 |
|
4 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.67 |
1:05.10 |
1:40.26 |
|
2:15.46 |
|
5 |
David Stålmarck |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.88 |
1:05.29 |
1:41.76 |
|
2:17.78 |
|
6 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.87 |
1:03.84 |
1:41.13 |
|
2:19.30 |
|
7 |
Adam Sjöborg |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.11 |
1:10.88 |
1:50.94 |
|
2:28.31 |
|
8 |
Noah Sjöborg |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.91 |
1:11.12 |
1:50.82 |
|
2:28.58 |
|
9 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
32.67 |
1:10.47 |
1:50.20 |
|
2:28.62 |
|
10 |
Pelle Andersson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.41 |
1:12.23 |
1:51.79 |
|
2:29.08 |
|
11 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.18 |
1:08.63 |
1:49.93 |
|
2:29.34 |
|
12 |
Kiflom Mogos |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.47 |
1:12.92 |
1:55.90 |
|
2:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.12 |
1:00.82 |
1:34.86 |
|
2:09.27 |
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.60 |
1:04.66 |
1:39.22 |
|
2:12.42 |
|
3 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.85 |
1:06.98 |
1:42.82 |
|
2:16.53 |
|
4 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.73 |
1:06.70 |
1:42.88 |
|
2:17.50 |
|
5 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
30.76 |
1:05.74 |
1:41.86 |
|
2:18.35 |
|
6 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
30.85 |
1:05.04 |
1:41.85 |
|
2:18.84 |
|
7 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
30.91 |
1:06.69 |
1:43.74 |
|
2:19.20 |
|
8 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.57 |
1:07.77 |
1:44.25 |
|
2:20.64 |
|
9 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.64 |
1:03.91 |
1:40.90 |
|
2:22.45 |
|
10 |
Hugo Lindskog |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.18 |
1:07.34 |
1:45.71 |
|
2:24.86 |
|
11 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.63 |
1:09.93 |
1:48.73 |
|
2:27.59 |
|
12 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.12 |
1:12.21 |
1:52.62 |
|
2:31.15 |
|
13 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.46 |
1:11.69 |
1:51.88 |
|
2:31.21 |
|
14 |
Gustav Jonsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.04 |
1:09.99 |
1:52.45 |
|
2:32.85 |
|
15 |
Oliver Dahlin |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
36.02 |
1:17.51 |
1:58.99 |
|
2:40.45 |
|
16 |
Edvin Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.97 |
1:14.30 |
1:57.76 |
|
2:41.15 |
|
17 |
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.94 |
1:17.27 |
2:00.90 |
|
2:41.66 |
|
18 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.57 |
1:18.60 |
2:02.99 |
|
2:45.51 |
|
19 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.06 |
1:22.67 |
2:07.20 |
|
2:50.76 |
|
20 |
Oskar Käll |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.35 |
1:23.28 |
2:09.37 |
|
2:51.73 |
|
21 |
Jonathan Pålsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
39.82 |
1:27.91 |
2:17.07 |
|
3:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
29.55 |
1:04.00 |
1:41.70 |
|
2:16.82 |
|
2 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.65 |
1:11.91 |
1:50.75 |
|
2:28.77 |
|
3 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.33 |
1:11.27 |
1:51.02 |
|
2:29.54 |
|
4 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.85 |
1:14.41 |
1:55.11 |
|
2:33.55 |
|
5 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.98 |
1:17.78 |
1:59.57 |
|
2:38.01 |
|
6 |
Victor Trägårdh |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.96 |
1:18.30 |
2:00.25 |
|
2:39.52 |
|
7 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
35.87 |
1:16.83 |
2:00.09 |
|
2:40.05 |
|
8 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.62 |
1:17.79 |
1:59.74 |
|
2:41.03 |
|
9 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.82 |
1:21.56 |
2:05.97 |
|
2:42.64 |
|
10 |
Lukas Kelkay |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.74 |
1:18.03 |
2:01.07 |
|
2:43.21 |
|
11 |
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.97 |
1:17.95 |
2:03.31 |
|
2:44.89 |
|
12 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.42 |
1:21.06 |
2:04.59 |
|
2:46.46 |
|
13 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
38.26 |
1:22.52 |
2:08.42 |
|
2:50.32 |
|
14 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
38.86 |
1:21.74 |
2:06.43 |
|
2:50.54 |
|
15 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.72 |
1:24.91 |
2:09.92 |
|
2:52.88 |
|
16 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
39.31 |
1:23.67 |
2:10.85 |
|
2:55.97 |
|
17 |
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
40.06 |
1:29.24 |
2:18.72 |
|
3:04.53 |
|
18 |
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.65 |
1:25.60 |
2:18.97 |
|
3:09.33 |
|
19 |
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
41.72 |
1:30.31 |
2:22.10 |
|
3:11.24 |
|
- |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Edvin Jonsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
09:23 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:41 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
09:41 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:06 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
10:06 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:27 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
38.79 |
1:21.89 |
2:06.88 |
|
2:51.28 |
|
2 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
39.80 |
1:24.05 |
2:08.58 |
|
2:53.80 |
|
3 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.41 |
1:25.01 |
2:11.27 |
|
2:54.76 |
|
4 |
Vinona Bothe |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.38 |
1:31.56 |
2:22.06 |
|
3:11.48 |
|
5 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
44.35 |
1:34.09 |
2:24.06 |
|
3:13.70 |
|
6 |
Alice Albinzon |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.57 |
1:33.52 |
2:26.38 |
|
3:19.45 |
|
7 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
46.80 |
1:40.63 |
2:35.20 |
|
3:30.02 |
|
8 |
Eleonor Rosengart |
2000 |
Hellas Simklubb |
|
49.78 |
1:45.41 |
2:43.74 |
|
3:41.64 |
|
9 |
Rebecca Elgh |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
55.05 |
1:57.03 |
3:02.33 |
|
4:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.31 |
1:26.65 |
2:13.72 |
|
3:01.24 |
|
2 |
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.50 |
1:29.21 |
2:18.69 |
|
3:07.09 |
|
3 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
46.94 |
1:38.61 |
2:30.20 |
|
3:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
39.48 |
1:23.85 |
2:08.84 |
|
2:53.39 |
|
2 |
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
41.93 |
1:29.60 |
2:17.85 |
|
3:04.20 |
|
3 |
Elma Starrost |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.56 |
1:28.25 |
2:16.33 |
|
3:04.28 |
|
4 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
41.67 |
1:29.34 |
2:18.10 |
|
3:06.97 |
|
5 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
42.41 |
1:29.60 |
2:17.91 |
|
3:07.06 |
|
6 |
Ester Martinsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
44.34 |
1:33.98 |
2:27.12 |
|
3:22.49 |
|
7 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
45.39 |
1:37.46 |
2:30.77 |
|
3:24.09 |
|
8 |
Jennie Wensmark |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
49.25 |
1:45.42 |
2:41.15 |
|
3:36.58 |
|
9 |
Jocelyn Sepp |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
49.58 |
1:46.34 |
2:45.45 |
|
3:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Fast |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.84 |
1:20.92 |
2:05.70 |
|
2:49.74 |
|
2 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
40.36 |
1:26.75 |
2:14.50 |
|
3:01.62 |
|
3 |
Olivia Barrios |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.82 |
1:26.69 |
2:14.60 |
|
3:02.43 |
|
4 |
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
|
40.58 |
1:27.64 |
2:17.18 |
|
3:05.89 |
|
5 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
43.08 |
1:32.26 |
2:22.12 |
|
3:11.03 |
|
6 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.75 |
1:34.80 |
2:25.35 |
|
3:12.95 |
|
7 |
Josefine Åkerman |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.16 |
1:31.91 |
2:25.11 |
|
3:16.53 |
|
8 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
44.78 |
1:34.44 |
2:26.49 |
|
3:19.18 |
|
9 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
45.26 |
1:36.49 |
2:29.11 |
|
3:19.56 |
|
10 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
47.71 |
1:40.97 |
2:32.88 |
|
3:23.20 |
|
11 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
48.36 |
1:40.03 |
2:32.10 |
|
3:23.22 |
|
12 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
48.38 |
1:40.79 |
2:34.63 |
|
3:26.81 |
|
13 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.46 |
1:40.02 |
2:34.68 |
|
3:29.25 |
|
14 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
49.20 |
1:43.31 |
2:38.66 |
|
3:32.96 |
|
15 |
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
47.86 |
1:42.51 |
2:38.85 |
|
3:34.43 |
|
16 |
Vera Backman |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
49.69 |
1:45.87 |
2:42.30 |
|
3:36.85 |
|
17 |
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
49.01 |
1:45.81 |
2:43.88 |
|
3:41.76 |
|
18 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
47.22 |
1:44.44 |
2:43.85 |
|
3:42.14 |
|
19 |
Ella Ekepil |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
55.06 |
1:57.27 |
2:58.42 |
|
3:58.41 |
|
- |
Zeline Bengtson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
10:27 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:51 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.70 |
2:23.15 |
3:50.38 |
|
4:55.17 |
|
2 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:05.94 |
2:22.57 |
3:51.02 |
|
4:58.94 |
|
3 |
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:07.45 |
2:33.04 |
3:55.55 |
|
5:05.72 |
|
4 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.05 |
2:29.85 |
3:58.89 |
|
5:10.80 |
|
5 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.59 |
2:32.49 |
4:01.58 |
|
5:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.31 |
2:24.23 |
3:58.61 |
|
5:07.66 |
|
2 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:09.96 |
2:36.10 |
4:05.90 |
|
5:13.45 |
|
3 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.82 |
2:32.45 |
4:03.19 |
|
5:17.04 |
|
4 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.10 |
2:34.35 |
4:12.74 |
|
5:27.22 |
|
5 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.28 |
2:44.93 |
4:23.45 |
|
5:38.94 |
|
6 |
David Stålmarck |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:15.17 |
2:51.69 |
4:28.90 |
|
5:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.68 |
2:37.70 |
4:15.63 |
|
5:30.72 |
|
2 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:11.90 |
2:57.57 |
4:48.31 |
|
6:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:25.41 |
3:04.42 |
4:46.45 |
|
6:09.91 |
|
2 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:32.49 |
3:11.22 |
5:04.26 |
|
6:29.54 |
|
3 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:35.64 |
3:17.33 |
5:02.48 |
|
6:32.43 |
|
4 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
1:44.37 |
3:30.12 |
|
|
7:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
10:51 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:50 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.57 |
2:30.61 |
3:48.90 |
5:07.32 |
19:33.05 |
|
|
|
|
|
|
6:25.78 |
7:44.64 |
9:03.62 |
10:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
11:42.13 |
13:01.44 |
14:20.10 |
15:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
16:59.86 |
18:17.82 |
|
|
|
|
2 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.06 |
2:34.42 |
3:54.98 |
5:15.35 |
20:20.31 |
|
|
|
|
|
|
6:36.49 |
7:58.31 |
9:20.39 |
10:42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
12:05.44 |
13:28.57 |
14:51.31 |
16:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
17:37.67 |
19:00.28 |
|
|
|
|
3 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.89 |
2:38.59 |
4:02.63 |
5:27.50 |
21:11.40 |
|
|
|
|
|
|
6:52.74 |
8:18.57 |
9:43.22 |
11:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
12:35.04 |
14:00.77 |
15:27.22 |
16:53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
18:20.19 |
19:46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.81 |
2:41.91 |
4:08.02 |
5:35.68 |
21:59.68 |
|
|
|
|
|
|
7:03.99 |
8:33.28 |
10:03.50 |
11:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
13:03.23 |
14:34.66 |
16:05.18 |
17:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
19:04.78 |
20:34.07 |
|
|
|
|
2 |
Ella Langell Högblom |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:18.81 |
2:46.83 |
4:15.37 |
5:48.80 |
22:48.10 |
|
|
|
|
|
|
7:22.45 |
8:57.57 |
10:31.61 |
12:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
13:41.03 |
15:13.26 |
16:45.92 |
18:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
19:47.86 |
21:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.40 |
2:34.97 |
3:56.74 |
5:18.78 |
20:09.59 |
|
|
|
|
|
|
6:41.34 |
8:03.74 |
9:27.12 |
10:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
12:10.05 |
13:30.85 |
14:51.09 |
16:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
17:31.86 |
18:53.36 |
|
|
|
|
2 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.34 |
2:36.24 |
3:57.83 |
5:20.15 |
20:26.20 |
|
|
|
|
|
|
6:42.68 |
8:05.31 |
9:26.99 |
10:48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
12:09.59 |
13:31.81 |
14:55.55 |
16:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
17:43.24 |
19:06.49 |
|
|
|
|
3 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.80 |
2:35.67 |
3:57.65 |
5:20.54 |
20:48.36 |
|
|
|
|
|
|
6:43.75 |
8:07.28 |
9:32.20 |
10:58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
12:23.09 |
13:47.90 |
15:12.68 |
16:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
18:03.34 |
19:27.50 |
|
|
|
|
3 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.79 |
2:37.54 |
4:00.24 |
5:22.90 |
20:48.36 |
|
|
|
|
|
|
6:45.97 |
8:09.10 |
9:32.41 |
10:56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
12:21.19 |
13:45.90 |
15:10.43 |
16:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
18:00.67 |
19:25.28 |
|
|
|
|
5 |
Emma Stråhle |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:25.48 |
2:59.65 |
4:35.67 |
6:11.58 |
24:07.15 |
|
|
|
|
|
|
7:47.65 |
9:24.55 |
11:01.88 |
12:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
14:20.38 |
16:00.61 |
17:39.32 |
19:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
20:56.99 |
22:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.59 |
2:37.73 |
3:58.71 |
5:21.32 |
20:32.56 |
|
|
|
|
|
|
6:43.72 |
8:06.58 |
9:29.51 |
10:53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
12:16.64 |
13:40.19 |
15:03.47 |
16:25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
17:48.83 |
19:12.70 |
|
|
|
|
2 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.12 |
2:39.12 |
4:02.31 |
5:27.22 |
20:55.16 |
|
|
|
|
|
|
6:50.12 |
8:14.09 |
9:39.87 |
11:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
12:28.97 |
13:54.54 |
15:19.05 |
16:44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
18:09.66 |
19:33.85 |
|
|
|
|
3 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.61 |
2:44.72 |
4:12.13 |
5:40.90 |
21:49.31 |
|
|
|
|
|
|
7:09.81 |
8:38.90 |
10:07.64 |
11:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
13:06.59 |
14:34.66 |
16:02.98 |
17:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
18:59.76 |
20:27.05 |
|
|
|
|
4 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:26.56 |
2:59.94 |
4:35.72 |
6:11.56 |
23:42.76 |
|
|
|
|
|
|
7:48.73 |
9:23.81 |
10:58.61 |
12:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
14:11.60 |
15:50.45 |
17:27.54 |
19:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
20:37.57 |
22:14.19 |
|
|
|
|
5 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:29.23 |
3:06.27 |
4:42.94 |
6:19.64 |
23:50.21 |
|
|
|
|
|
|
7:55.95 |
9:32.11 |
11:07.35 |
12:43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
14:18.43 |
15:54.46 |
17:30.42 |
19:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
20:43.38 |
22:18.40 |
|
|
|
|
6 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:30.19 |
3:07.52 |
4:44.66 |
6:21.46 |
23:50.96 |
|
|
|
|
|
|
7:58.30 |
9:34.80 |
11:11.25 |
12:46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
14:23.66 |
15:59.22 |
17:35.06 |
19:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
20:48.24 |
22:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
11:50 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:39 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.92 |
2:20.60 |
3:32.79 |
4:45.65 |
9:44.40 |
|
|
|
|
|
|
6:00.11 |
7:15.41 |
8:30.64 |
|
|
|
2 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.69 |
2:29.89 |
3:46.63 |
5:03.04 |
10:10.16 |
|
|
|
|
|
|
6:19.42 |
7:37.16 |
8:54.59 |
|
|
|
3 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:12.07 |
2:29.85 |
3:48.04 |
5:06.93 |
10:34.73 |
|
|
|
|
|
|
6:27.60 |
7:49.90 |
9:13.15 |
|
|
|
4 |
Hedda Wettergren |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:16.22 |
2:39.53 |
4:02.48 |
5:25.80 |
10:56.71 |
|
|
|
|
|
|
6:48.97 |
8:12.96 |
9:36.28 |
|
|
|
5 |
Alice Albinzon |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:16.58 |
2:41.71 |
4:08.48 |
5:35.57 |
11:17.41 |
|
|
|
|
|
|
7:02.16 |
8:29.59 |
9:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.08 |
2:20.87 |
3:32.51 |
4:44.23 |
9:27.84 |
|
|
|
|
|
|
5:55.98 |
7:06.83 |
8:17.78 |
|
|
|
2 |
Eva Sigurdsson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:12.26 |
2:29.51 |
3:47.44 |
5:05.46 |
10:14.81 |
|
|
|
|
|
|
6:23.69 |
7:41.90 |
8:59.80 |
|
|
|
3 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.26 |
2:29.43 |
3:47.09 |
5:06.39 |
10:29.17 |
|
|
|
|
|
|
6:26.80 |
7:47.73 |
9:09.50 |
|
|
|
4 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.05 |
2:39.46 |
4:04.58 |
5:28.91 |
11:02.00 |
|
|
|
|
|
|
6:53.73 |
8:18.58 |
9:42.55 |
|
|
|
5 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:17.04 |
2:43.49 |
4:11.17 |
5:39.75 |
11:32.68 |
|
|
|
|
|
|
7:08.44 |
8:37.47 |
10:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.85 |
2:28.73 |
3:45.87 |
5:02.84 |
10:09.28 |
|
|
|
|
|
|
6:19.47 |
7:36.84 |
8:54.01 |
|
|
|
2 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:11.80 |
2:28.97 |
3:46.89 |
5:04.16 |
10:16.70 |
|
|
|
|
|
|
6:21.95 |
7:40.66 |
8:59.14 |
|
|
|
- |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:11.06 |
2:27.36 |
3:44.84 |
5:02.09 |
10:05.26 |
|
|
|
|
|
|
6:19.78 |
7:37.12 |
8:53.01 |
|
|
|
2 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:14.67 |
2:36.48 |
4:01.64 |
5:26.02 |
10:55.51 |
|
|
|
|
|
|
6:49.81 |
8:13.93 |
9:37.55 |
|
|
|
3 |
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:17.72 |
2:42.51 |
4:08.00 |
5:34.16 |
11:10.18 |
|
|
|
|
|
|
7:00.93 |
8:24.95 |
9:49.97 |
|
|
|
4 |
Filippa Lindskog |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:19.08 |
2:49.47 |
4:21.82 |
5:54.07 |
11:49.60 |
|
|
|
|
|
|
7:26.25 |
8:56.34 |
10:24.80 |
|
|
|
5 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:23.33 |
2:54.83 |
4:26.09 |
5:58.83 |
11:57.89 |
|
|
|
|
|
|
7:30.82 |
9:02.41 |
10:32.57 |
|
|
|
6 |
Emma Björkman |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.16 |
2:55.88 |
4:28.94 |
6:01.16 |
12:03.50 |
|
|
|
|
|
|
7:33.20 |
9:05.04 |
10:37.28 |
|
|
|
7 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:23.17 |
2:53.90 |
4:25.71 |
5:58.88 |
12:08.38 |
|
|
|
|
|
|
7:31.44 |
9:04.77 |
10:38.06 |
|
|
|
8 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.35 |
3:00.18 |
4:36.76 |
6:14.12 |
12:36.62 |
|
|
|
|
|
|
7:51.48 |
9:28.77 |
11:05.45 |
|
|
|
9 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:23.30 |
3:00.72 |
4:38.72 |
6:16.80 |
12:39.22 |
|
|
|
|
|
|
7:55.22 |
9:33.73 |
11:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
12:39 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:35 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.15 |
1:05.19 |
1:40.08 |
|
2:14.17 |
|
2 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.31 |
1:04.77 |
1:39.76 |
|
2:16.08 |
|
3 |
Zack Abelsson |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.08 |
1:07.71 |
1:45.45 |
|
2:23.40 |
|
4 |
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.83 |
1:05.65 |
1:46.26 |
|
2:29.55 |
|
5 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
32.50 |
1:10.69 |
1:50.53 |
|
2:30.92 |
|
6 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.08 |
1:12.74 |
1:54.61 |
|
2:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
32.66 |
1:12.51 |
1:54.87 |
|
2:35.13 |
|
2 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
35.88 |
1:18.18 |
2:01.91 |
|
2:49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.15 |
1:12.98 |
1:54.92 |
|
2:36.88 |
|
2 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.53 |
1:26.74 |
2:13.03 |
|
2:59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.72 |
1:26.71 |
2:14.18 |
|
2:57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
15:35 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:05 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.29 |
1:13.96 |
1:59.19 |
|
2:33.24 |
|
2 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
35.99 |
1:20.42 |
2:02.51 |
|
2:39.84 |
|
3 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.81 |
1:16.71 |
2:06.15 |
|
2:42.22 |
|
4 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.41 |
1:16.41 |
2:05.83 |
|
2:43.97 |
|
5 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
33.81 |
1:18.14 |
2:08.80 |
|
2:45.96 |
|
6 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.33 |
1:17.72 |
2:07.14 |
|
2:46.84 |
|
7 |
Vinona Bothe |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.50 |
1:21.99 |
2:10.28 |
|
2:48.68 |
|
8 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.09 |
1:24.86 |
2:17.10 |
|
2:57.98 |
|
9 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
39.66 |
1:25.94 |
2:19.29 |
|
2:59.92 |
|
10 |
Hedda Wettergren |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.96 |
1:24.28 |
2:20.38 |
|
3:01.65 |
|
11 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
37.28 |
1:24.25 |
2:19.57 |
|
3:01.94 |
|
12 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
41.20 |
1:28.09 |
2:23.93 |
|
3:06.54 |
|
13 |
Thea Jonsson |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.52 |
1:32.24 |
2:34.65 |
|
3:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.36 |
1:14.51 |
1:54.30 |
|
2:29.51 |
|
2 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
32.64 |
1:15.07 |
1:59.37 |
|
2:35.14 |
|
3 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.93 |
1:15.21 |
2:00.90 |
|
2:36.87 |
|
4 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.91 |
1:14.84 |
2:03.54 |
|
2:40.10 |
|
5 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
37.38 |
1:22.66 |
2:14.35 |
|
2:53.58 |
|
6 |
Ella Langell Högblom |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.55 |
1:26.41 |
2:25.87 |
|
3:08.76 |
|
7 |
Sofia Ekström |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
44.61 |
1:38.82 |
2:35.48 |
|
3:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.12 |
1:18.32 |
2:02.97 |
|
2:41.66 |
|
2 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.23 |
1:20.02 |
2:06.11 |
|
2:42.67 |
|
3 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.16 |
1:17.85 |
2:06.42 |
|
2:44.56 |
|
4 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.65 |
1:19.38 |
2:06.94 |
|
2:46.91 |
|
5 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.68 |
1:19.98 |
2:09.45 |
|
2:48.29 |
|
6 |
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.42 |
1:22.70 |
2:08.94 |
|
2:48.38 |
|
7 |
Elma Starrost |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.72 |
1:24.15 |
2:11.11 |
|
2:49.20 |
|
8 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.43 |
1:23.01 |
2:12.54 |
|
2:51.22 |
|
9 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
39.47 |
1:25.74 |
2:13.47 |
|
2:53.55 |
|
10 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.45 |
1:21.08 |
2:16.04 |
|
2:59.29 |
|
11 |
Thea Perrone |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.41 |
1:23.34 |
2:19.01 |
|
3:01.17 |
|
12 |
Ester Martinsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
41.44 |
1:27.54 |
2:20.55 |
|
3:03.01 |
|
13 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
41.09 |
1:37.51 |
2:36.16 |
|
3:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
33.04 |
1:13.96 |
1:57.54 |
|
2:33.01 |
|
2 |
Emelie Fast |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.23 |
1:15.08 |
1:58.71 |
|
2:36.31 |
|
3 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.44 |
1:16.14 |
2:02.76 |
|
2:38.61 |
|
4 |
Saliha Colic |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.17 |
1:18.86 |
2:06.08 |
|
2:44.45 |
|
5 |
Rebecca Sandström |
2003 |
Lidingö Simklubb |
|
36.97 |
1:19.16 |
2:10.32 |
|
2:49.48 |
|
6 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.64 |
1:23.92 |
2:11.78 |
|
2:49.80 |
|
7 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.32 |
1:19.84 |
2:12.49 |
|
2:50.15 |
|
8 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.63 |
1:19.51 |
2:11.69 |
|
2:51.76 |
|
9 |
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.73 |
1:23.28 |
2:15.48 |
|
2:52.52 |
|
10 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.41 |
1:23.89 |
2:16.10 |
|
2:53.94 |
|
11 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.50 |
1:28.08 |
2:19.38 |
|
2:56.54 |
|
12 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.54 |
1:25.27 |
2:17.18 |
|
2:56.79 |
|
13 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.76 |
1:24.38 |
2:15.07 |
|
2:57.17 |
|
14 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
41.16 |
1:26.16 |
2:19.96 |
|
2:59.01 |
|
15 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.92 |
1:24.36 |
2:16.92 |
|
2:59.22 |
|
16 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
42.04 |
1:29.20 |
2:20.00 |
|
2:59.23 |
|
17 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
41.90 |
1:26.31 |
2:19.93 |
|
2:59.47 |
|
18 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.40 |
1:26.69 |
2:19.60 |
|
3:00.05 |
|
19 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.90 |
1:26.97 |
2:22.79 |
|
3:00.93 |
|
20 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
41.55 |
1:28.24 |
2:23.46 |
|
3:01.90 |
|
21 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
42.21 |
1:30.11 |
2:23.94 |
|
3:05.35 |
|
22 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
45.49 |
1:34.31 |
2:24.54 |
|
3:07.39 |
|
23 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.84 |
1:32.66 |
2:30.17 |
|
3:11.42 |
|
24 |
Shirley Lidman |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.16 |
1:31.18 |
2:28.56 |
|
3:11.86 |
|
25 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.69 |
1:34.11 |
2:27.78 |
|
3:13.03 |
|
26 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.70 |
1:36.17 |
2:32.67 |
|
3:15.64 |
|
27 |
Maja Gunnarson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
42.33 |
1:34.86 |
2:35.70 |
|
3:15.90 |
|
28 |
Leah Amtell |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
42.50 |
1:30.72 |
2:33.52 |
|
3:16.51 |
|
29 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
42.07 |
1:35.64 |
2:32.01 |
|
3:17.14 |
|
30 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
43.28 |
1:34.63 |
2:33.88 |
|
3:18.57 |
|
31 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.53 |
1:33.66 |
2:31.78 |
|
3:19.88 |
|
32 |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
47.54 |
1:40.34 |
2:39.81 |
|
3:22.31 |
|
33 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.26 |
1:37.78 |
2:35.85 |
|
3:22.78 |
|
34 |
Ella Ekepil |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
47.29 |
1:38.70 |
2:40.37 |
|
3:24.98 |
|
35 |
Elvira Weid |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
45.69 |
1:36.45 |
2:37.97 |
|
3:26.64 |
|
36 |
Veronica Olsson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
48.33 |
1:42.78 |
2:43.52 |
|
3:28.51 |
|
37 |
Elin Glifberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
|
48.52 |
1:41.82 |
2:43.08 |
|
3:32.45 |
|
38 |
Eleonora Engström |
2004 |
Lidingö Simklubb |
|
50.58 |
1:41.46 |
2:45.51 |
|
3:37.28 |
|
- |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
16:05 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:39 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:02.42 |
2:12.60 |
3:25.55 |
|
4:37.70 |
|
2 |
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.51 |
2:29.65 |
3:46.93 |
|
4:59.89 |
|
3 |
Petter Nors |
1999 |
Hellas Simklubb |
|
1:25.65 |
3:05.75 |
4:49.70 |
|
6:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:01.72 |
2:08.95 |
3:17.05 |
|
4:22.63 |
|
2 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:00.87 |
2:08.13 |
3:16.72 |
|
4:22.65 |
|
3 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:07.01 |
2:18.73 |
3:31.49 |
|
4:41.54 |
|
4 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.12 |
2:19.95 |
3:33.78 |
|
4:47.07 |
|
5 |
David Stålmarck |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
59.81 |
2:29.82 |
3:51.75 |
|
5:04.77 |
|
6 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:10.45 |
2:28.86 |
3:48.20 |
|
5:08.20 |
|
- |
Marcus Thune |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:07.56 |
2:21.43 |
3:34.27 |
|
4:44.11 |
|
2 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.23 |
2:23.15 |
3:38.31 |
|
4:50.59 |
|
3 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:07.95 |
2:22.92 |
3:38.34 |
|
4:52.49 |
|
4 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.68 |
2:26.78 |
3:42.14 |
|
4:54.40 |
|
5 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.61 |
2:29.28 |
3:46.20 |
|
4:58.36 |
|
6 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:12.28 |
2:30.87 |
3:52.82 |
|
5:11.54 |
|
7 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.05 |
2:35.87 |
3:57.11 |
|
5:15.33 |
|
8 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:20.60 |
2:51.60 |
4:21.27 |
|
5:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.23 |
2:23.66 |
3:39.38 |
|
4:51.52 |
|
2 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.99 |
2:34.01 |
3:56.83 |
|
5:15.16 |
|
3 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:15.54 |
2:40.92 |
4:05.57 |
|
5:26.01 |
|
4 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:16.56 |
2:41.31 |
4:05.39 |
|
5:26.83 |
|
5 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.27 |
2:41.47 |
4:08.88 |
|
5:35.03 |
|
6 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:18.07 |
2:44.25 |
4:11.36 |
|
5:36.34 |
|
7 |
Victor Trägårdh |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:20.42 |
2:48.40 |
4:15.60 |
|
5:36.85 |
|
8 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:21.89 |
2:51.77 |
4:22.35 |
|
5:42.59 |
|
9 |
Lukas Kelkay |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:21.37 |
2:50.66 |
4:18.95 |
|
5:43.89 |
|
10 |
Oliver Höglund |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:20.36 |
2:51.66 |
4:23.55 |
|
5:51.91 |
|
11 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:24.88 |
2:57.54 |
4:29.96 |
|
5:57.16 |
|
12 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:25.49 |
2:59.90 |
4:35.64 |
|
6:10.38 |
|
13 |
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
1:30.42 |
3:18.64 |
5:03.74 |
|
6:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
16:39 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:58 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
16:58 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:15 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.14 |
1:06.55 |
1:42.31 |
|
2:16.87 |
|
2 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.58 |
1:10.40 |
1:49.13 |
|
2:26.66 |
|
3 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.17 |
1:16.92 |
1:57.06 |
|
2:36.71 |
|
4 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
35.66 |
1:16.65 |
1:59.47 |
|
2:41.68 |
|
5 |
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
39.93 |
1:22.79 |
2:05.83 |
|
2:46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.44 |
1:11.34 |
1:48.79 |
|
2:24.95 |
|
2 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.62 |
1:18.69 |
2:01.09 |
|
2:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.59 |
1:10.61 |
1:48.87 |
|
2:25.75 |
|
2 |
Edvin Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.88 |
1:18.75 |
2:02.78 |
|
2:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.25 |
1:19.96 |
2:01.12 |
|
2:41.35 |
|
2 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.63 |
1:23.76 |
2:07.48 |
|
2:49.17 |
|
3 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.69 |
1:25.64 |
2:09.86 |
|
2:52.77 |
|
4 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.01 |
1:28.18 |
2:13.66 |
|
2:56.19 |
|
5 |
Victor Trägårdh |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.78 |
1:30.35 |
2:17.44 |
|
3:02.80 |
|
6 |
Lukas Kelkay |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
45.62 |
1:33.33 |
2:20.74 |
|
3:05.82 |
|
7 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.49 |
1:32.02 |
2:20.09 |
|
3:06.16 |
|
8 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
43.43 |
1:28.26 |
2:19.84 |
|
3:08.09 |
|
9 |
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
48.33 |
1:42.05 |
2:36.74 |
|
3:27.39 |
|
- |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
17:15 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:37 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
17:37 |
|