2021-04-15   13:48:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3-Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Spårvägen sim & Stockholms simförbund         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alex Kaufmann  1999  Spårvägen Simförening    28.64        1:01.35   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    29.07        1:01.45   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    28.77        1:01.50   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägen Simförening    27.96        1:01.63   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    28.80        1:02.30   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    30.29        1:04.40   
Carl Käll Jönsson  1999  Simklubben Neptun    29.86        1:05.30   
Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    30.37        1:07.85   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    30.96        1:08.57   
10  Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens IF SF    31.04        1:08.74   
11  Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    31.32        1:09.35   
12  William Yttergren  2000  Wisby Simsällskap    31.73        1:09.39   
13  Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF    32.27        1:10.61   
14  Cosmos Sharman  2000  Wisby Simsällskap    36.30        1:20.43   
Erik Sidén  2000  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Victor Klingeryd Jalamo  2000  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    29.04        1:03.15   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    30.05        1:03.73   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF    30.61        1:07.60   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    31.44        1:08.00   
David Stålmarck  2001  Stockholmspolisens IF SF    32.02        1:08.80   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    33.06        1:10.83   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Stockholmspolisens IF SF    32.66        1:10.88   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    31.95        1:11.31   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    34.84        1:14.24   
10  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.16        1:19.48   
11  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens IF SF    36.18        1:19.75   
12  Marcus Thune  2001  Stockholmspolisens IF SF    35.88        1:20.57   
13  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    34.12        1:23.19   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DNS   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.34        1:06.86   
Johan Javier Gutierrez  2002  Södertörns Simsällskap    30.50        1:06.92   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    30.49        1:09.43   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    32.95        1:09.85   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    32.17        1:10.34   
Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    33.06        1:11.38   
Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    34.20        1:13.45   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    33.98        1:13.77   
Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    34.18        1:17.38   
10  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    36.49        1:18.07   
11  Oliver Dahlin  2002  Tyresö Simsällskap    36.81        1:19.38   
12  Photsawa Phootepkhum  2002  Södertörns Simsällskap    35.32        1:19.87   
13  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    35.82        1:20.73   
14  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    37.62        1:23.23   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    33.59        1:18.22   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    37.33        1:20.88   
Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.45        1:21.69   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.59        1:22.91   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    38.21        1:24.72   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    40.92        1:26.97   
Daner Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap    38.30        1:30.55   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    40.12        1:31.31   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    40.73        1:32.49   
10  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    43.70        1:35.65   
11  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    40.34        1:36.25   
12  Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    43.49        1:37.70   
13  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    44.36        1:40.42   
14  Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF    44.11        1:43.83   
15  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    47.25        1:46.79   
16  Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    47.65        1:48.76   
Victor Trägårdh  2003  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  09:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner