Resultater for Ringsted cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.65 | 50.69 | |||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 25.23 | 51.88 | |||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 25.63 | 52.77 | |||||
4 | Jacob Holst | 1991 | Køge Svømmeklub | 25.72 | 53.27 | |||||
5 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 26.31 | 54.82 | |||||
6 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.19 | 54.98 | |||||
7 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.93 | 55.30 | |||||
8 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.38 | 55.43 | |||||
9 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.06 | 56.38 | |||||
10 | Marvin Kollrich | 1998 | Psv Schwerin | 27.95 | 59.39 | |||||
11 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 29.12 | 1:00.48 | |||||
12 | Steffen Deutsch | 1998 | Psv Schwerin | 28.23 | 1:00.75 | |||||
13 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 31.48 | 1:06.43 | |||||
- | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 25.90 | 53.37 | |||||
2 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 26.16 | 54.01 | |||||
3 | Till Otto Göttmann | 2000 | Psv Schwerin | 26.55 | 54.93 | |||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.45 | 54.99 | |||||
5 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | O.S.L.F. | 26.66 | 55.04 | |||||
6 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 26.63 | 55.07 | |||||
7 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.01 | 55.16 | |||||
8 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.95 | 55.52 | |||||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 26.98 | 55.96 | |||||
10 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.93 | 56.12 | |||||
11 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.05 | 56.29 | |||||
12 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.16 | 56.43 | |||||
13 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.36 | 56.54 | |||||
14 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.03 | 56.56 | |||||
15 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 27.11 | 56.86 | |||||
15 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.63 | 56.86 | |||||
17 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 28.08 | 57.40 | |||||
18 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 27.73 | 57.71 | |||||
19 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 28.33 | 57.86 | |||||
20 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 28.12 | 58.00 | |||||
21 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 28.17 | 58.07 | |||||
22 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.90 | 58.13 | |||||
23 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.43 | 58.30 | |||||
24 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 28.06 | 58.32 | |||||
25 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.02 | 58.36 | |||||
26 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 27.65 | 58.40 | |||||
27 | Ian Romberg | 2001 | Psv Schwerin | 27.79 | 58.43 | |||||
28 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.32 | 58.46 | |||||
29 | Emil Compen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 27.68 | 58.53 | |||||
30 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.35 | 58.97 | |||||
31 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.74 | 59.44 | |||||
32 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 28.74 | 59.55 | |||||
33 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 29.41 | 1:00.40 | |||||
34 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.12 | 1:00.59 | |||||
35 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.08 | 1:00.60 | |||||
36 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.12 | 1:01.10 | |||||
37 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 29.65 | 1:01.12 | |||||
38 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.92 | 1:01.85 | |||||
39 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.97 | 1:01.93 | |||||
40 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.53 | 1:02.07 | |||||
41 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.85 | 1:02.14 | |||||
42 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 28.72 | 1:02.44 | |||||
43 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.09 | 1:03.86 | |||||
44 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 30.13 | 1:03.91 | |||||
45 | Colins Anthony George | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 31.91 | 1:04.68 | |||||
46 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.52 | 1:09.27 | |||||
- | Illya Ponomarov | 2000 | Psv Schwerin | DNS | ||||||
- | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 26.63 | 56.17 | |||||
2 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 27.49 | 57.34 | |||||
3 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.59 | 59.07 | |||||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 28.97 | 59.89 | |||||
5 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 29.07 | 1:02.40 | |||||
6 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.96 | 1:02.63 | |||||
7 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 30.31 | 1:02.87 | |||||
8 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 30.54 | 1:03.56 | |||||
9 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 30.06 | 1:03.60 | |||||
10 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 31.01 | 1:03.95 | |||||
11 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 30.24 | 1:04.46 | |||||
12 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.31 | 1:04.52 | |||||
13 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.25 | 1:04.99 | |||||
14 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.60 | 1:05.16 | |||||
15 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.79 | 1:05.80 | |||||
16 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 31.68 | 1:05.91 | |||||
17 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.05 | 1:06.17 | |||||
18 | Adrian Paschke | 2003 | Psv Schwerin | 31.03 | 1:07.13 | |||||
19 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.24 | 1:07.41 | |||||
20 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 32.36 | 1:07.49 | |||||
21 | Aaron Leupold | 2005 | Psv Schwerin | 32.76 | 1:08.23 | |||||
22 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.20 | 1:08.34 | |||||
22 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 33.43 | 1:08.34 | |||||
24 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 33.67 | 1:08.84 | |||||
25 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 33.48 | 1:10.42 | |||||
26 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 33.20 | 1:10.45 | |||||
27 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.50 | 1:10.47 | |||||
28 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 33.95 | 1:11.28 | |||||
29 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.54 | 1:11.49 | |||||
30 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 34.93 | 1:12.01 | |||||
31 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 34.42 | 1:12.12 | |||||
32 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.62 | 1:13.11 | |||||
33 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 33.90 | 1:14.21 | |||||
34 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.14 | 1:14.22 | |||||
35 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.97 | 1:14.27 | |||||
36 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.08 | 1:15.25 | |||||
37 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 35.92 | 1:15.60 | |||||
38 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 36.30 | 1:15.75 | |||||
39 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.88 | 1:16.09 | |||||
40 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Psv Schwerin | 36.30 | 1:16.55 | |||||
41 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.88 | 1:16.58 | |||||
42 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 36.37 | 1:16.99 | |||||
43 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.24 | 1:17.34 | |||||
44 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.88 | 1:17.67 | |||||
45 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 35.86 | 1:18.37 | |||||
46 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 38.22 | 1:18.90 | |||||
47 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | Odense Svømme Klub | 37.10 | 1:19.20 | |||||
48 | Marcell Woedd | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.06 | 1:19.27 | |||||
49 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.39 | 1:19.73 | |||||
50 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.28 | 1:20.06 | |||||
51 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.93 | 1:20.09 | |||||
52 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.37 | 1:20.14 | |||||
53 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.05 | 1:20.27 | |||||
54 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 39.53 | 1:20.69 | |||||
55 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 38.34 | 1:20.90 | |||||
56 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.16 | 1:21.17 | |||||
57 | Anton Ritter | 2005 | Psv Schwerin | 39.32 | 1:21.69 | |||||
58 | Jeppe Kristian Lund Larse | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.98 | 1:21.82 | |||||
59 | Marc Oliver Prittwitz | 2003 | Svømmeklubben Syd | 40.12 | 1:23.14 | |||||
60 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.33 | 1:24.24 | |||||
61 | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.75 | 1:24.96 | |||||
62 | Marcus Holm | 2003 | Næstved IF | 41.07 | 1:25.32 | |||||
63 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.66 | 1:25.99 | |||||
64 | Valdemar Stahl | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.78 | 1:26.39 | |||||
65 | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.70 | 1:27.14 | |||||
66 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.30 | 1:27.27 | |||||
67 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.93 | 1:27.40 | |||||
68 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.78 | 1:28.25 | |||||
69 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.88 | 1:28.45 | |||||
70 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.26 | 1:29.78 | |||||
71 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.76 | 1:29.84 | |||||
72 | Philip Nøhr Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.06 | 1:30.60 | |||||
73 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.93 | 1:31.55 | |||||
74 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.54 | 1:31.82 | |||||
75 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 43.33 | 1:33.14 | |||||
76 | Hjalte Møller | 2007 | Haslev Svømmeklub | 44.90 | 1:37.51 | |||||
77 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.62 | 1:46.72 | |||||
78 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 52.30 | 1:52.08 | |||||
79 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 52.31 | 1:54.90 | |||||
80 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 1:10.99 | 2:35.35 | |||||
- | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Victor Compen | 2003 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |