2019-12-09   12:32:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM (50m), Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 11/6

Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  DM/JDM(50m) 2016    Utskriftsdatum  11 juni 2016   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  Järfälla S & Stockholms simförbund         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
Gren 10, 4X200m Frisim Damer, Finaler, Senior 
SR: Väsby SS (1900) 8:09.29 2007-07-25 
SR Juniorer: Södertörns SS (1900) 8:16.63 2009-07-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
SK Neptun Damer Lag 1  Simklubben Neptun            8:40.68   
  Christine Ekman  1994      1:03.63  2:09.17      2:09.17   
  Charlotte Myers  1997      1:05.88  2:14.07      4:23.24   
  Marlene Pavlu Lewin  1997      1:02.27  2:10.78      6:34.02   
  Jessica Eriksson  1995      1:01.39  2:06.66      8:40.68   
                     
Södertörn Damer  Södertörns Simsällskap            8:48.37   
  Carin Klasson  1995      1:02.99  2:09.92      2:09.92   
  Cassandra Engback  1999      1:04.86  2:15.63      4:25.55   
  Hanna Jörlund  1991      1:04.03  2:13.74      6:39.29   
  Jessica Eriksson  1993      1:02.43  2:09.08      8:48.37   
                     
Järfälla S Damer  1997  Järfälla Simsällskap            8:49.39   
  Emma Rotstam  1998      1:02.36  2:09.32      2:09.32   
  Linda Baron  1995      1:05.80  2:14.07      4:23.39   
  Sandra Bergerstam  2001      1:04.19  2:14.86      6:38.25   
  Isabelle Hanson  1998      1:04.13  2:11.14      8:49.39   
                     
Väsby SS Damer Lag 1  1989  Väsby Simsällskap            8:52.44   
  Emma Dimitriou Sagré  1999      1:03.98  2:12.22      2:12.22   
  Tove Sparrman  1996      1:03.92  2:13.86      4:26.08   
  Tova Andersson  2001      1:02.36  2:12.98      6:39.06   
  Louise Halldén  1998      1:03.75  2:13.38      8:52.44   
                     
SK Neptun Damer Junior  1995  Simklubben Neptun            9:02.80   
  Alexandra Vartiainen  2001      1:05.95  2:14.88      2:14.88   
  Isabelle Wrejde  1999      1:08.42  2:17.85      4:32.73   
  Rebecka Ehn  2000      1:05.40  2:13.42      6:46.15   
  Vilma Brolund  2001      1:06.80  2:16.65      9:02.80   
                     
Södertörn Damer Lag 2  Södertörns Simsällskap            9:13.05   
  Rebecca Zerne  2001      1:09.09  2:23.38      2:23.38   
  Greta Nykvist  1996      1:03.89  2:15.79      4:39.17   
  Emma Roloff  2002      1:06.06  2:14.14      6:53.31   
  Wilma Roloff  2000      1:06.60  2:19.74      9:13.05   
                     
Väsby SS Damer Lag 2  1989  Väsby Simsällskap            9:14.38   
  Anna Miram  1999      1:05.55  2:15.38      2:15.38   
  Kajsa Sparrman  1999      1:06.86  2:18.74      4:34.12   
  Hanne Melin Romstad  1999      1:08.88  2:23.10      6:57.22   
  Cornelia Eklund  2000      1:06.31  2:17.16      9:14.38   
                     
Spårvägen Damer 1  1995  Spårvägen Simförening            9:16.35   
  Elin Grenholm  1999      1:05.70  2:17.40      2:17.40   
  Nina Bring  1999      1:05.59  2:17.05      4:34.45   
  Emma Garmelius  1999      1:06.08  2:19.72      6:54.17   
  Julia Augustsson  2000      1:08.63  2:22.18      9:16.35   
                     
Skk Damer Lag 1  Stockholms Kappsimningsklubb            9:19.62   
  Saga Skarin  2000      1:09.00  2:21.29      2:21.29   
  Ebba Rosenquist  1989      1:04.66  2:12.07      4:33.36   
  Siri Selander  1999      1:08.95  2:22.79      6:56.15   
  Klara Alte  2002      1:09.34  2:23.47      9:19.62   
                     
10  Skk Damer [2001]lag 2  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            9:35.63   
  Smilla Lönnberg  2001      1:06.49  2:17.76      2:17.76   
  Elsa Nordström  2001      1:09.10  2:23.29      4:41.05   
  Amanda Eriksson  2001      1:10.90  2:28.34      7:09.39   
  Klara Eklöf  2002      1:10.66  2:26.24      9:35.63   
                     
11  Spårvägen Damer 2  1995  Spårvägen Simförening            9:38.92   
  Fanny Odin  2000      1:09.50  2:24.15      2:24.15   
  Linn Herlin  2002      1:09.84  2:25.06      4:49.21   
  Agnes Fährlin  1998      1:11.11  2:28.30      7:17.51   
  Fanny Strömstedt  1996      1:07.10  2:21.41      9:38.92   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  11 juni 2016 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  11:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner