2019-11-23   04:02:47
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Nordic Age Group Championships

Below are all results from the competition shown by session.

Saturday morning

Results Event 11 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 11 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Nordic Age Group Championships    Print Date  09 July 2016   
  Competition place  Tampere    Print Time  12:59   
  Organizer  Finnish Swimming Association         
  Pool  50m         
  Competition date  09 July 2016         
 
 
Event 11, 4X100m Medley Boys, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m      Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Denmark    666          3:57.32   
  Denmark  4:01.40                 
  Rasmus Udbye  2000      29.33  1:01.64      1:01.64   
  Marcus Mantzius Mosegaard  2001      30.88  1:06.30      2:07.94   
  Sebastian Tullberg  2000      25.85  56.23      3:04.17   
  Rasmus Steenberg  2000      25.20  53.15      3:57.32   
                     
Sweden    663          3:57.67   
  Sweden  3:57.04                 
  Melker Olsson  2000      29.55  1:00.76      1:00.76   
  Pontus Jonsson  2000      31.62  1:07.69      2:08.45   
  Robin Hanson  2001      26.10  56.82      3:05.27   
  Johan Rydahl  2001      25.08  52.40      3:57.67   
                     
Estonia    653          3:58.89   
  Estonia  4:01.15                 
  Ivan Stseglov  2000      29.16  1:00.50      1:00.50   
  Mark Sovtsa  2001      31.31  1:07.72      2:08.22   
  Kristjan Adamson  2000      26.40  58.84      3:07.06   
  Janter Suun  2000      24.61  51.83      3:58.89   
                     
Norway    646          3:59.75   
  Norway                   
  Dennis Aateigen  2001      29.69  1:00.40      1:00.40   
  André K. Grindheim  2000      31.03  1:05.79      2:06.19   
  Sindre Pleym Olsen  2000      27.02  58.69      3:04.88   
  Mats G. Bjørkbom  2000      26.15  54.87      3:59.75   
                     
Lithuania    643          4:00.11   
  Lithuania  3:55.00                 
  Eigirdas Jankauskas  2000      29.73  1:00.77      1:00.77   
  Erikas Kapocius  2000      31.33  1:06.47      2:07.24   
  Arturas Plechot  2000      27.26  59.35      3:06.59   
  Mantas Kaveckas  2000      25.10  53.52      4:00.11   
                     
Finland    626          4:02.27   
  Finland  4:00.54                 
  Niki Karlsson  2000      29.34  1:00.76      1:00.76   
  Eerikki Laitala  2001      30.05  1:07.74      2:08.50   
  Santeri Hölttä  2000      27.30  58.57      3:07.07   
  Teemu Lehtonen  2000      25.42  55.20      4:02.27   
                     
Latvia    572          4:09.67   
  Latvia  4:05.50                 
  Arturs Markovs  2001      30.63  1:03.47      1:03.47   
  Jevgenijs Salkovskis  2000      32.90  1:11.15      2:14.62   
  Daniils Sofjins  2000      26.72  58.27      3:12.89   
  Tomass Jegorovs  2001      27.27  56.78      4:09.67   
                     
Faroe Islands    452          4:30.04   
  Faroe Islands                   
  Hugin N. Lave  2001      35.57  1:13.55      1:13.55   
  Rókur Trygvasonrókur  2000      32.88  1:11.57      2:25.12   
  Rói Bech  2001      29.92  1:05.08      3:30.20   
  Johan N. Dam  2002      28.35  59.84      4:30.04   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  09 July 2016 
Licensed to: Tampereen Seurat  Print Time  12:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner