2020-02-26   05:42:40
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Nordic Age Group Championships

Below are all results from the competition shown by session.

Sunday morning

Results Event 25 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 25 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Nordic Age Group Championships    Print Date  10 July 2016   
  Competition place  Tampere    Print Time  10:08   
  Organizer  Finnish Swimming Association         
  Pool  50m         
  Competition date  09 July 2016         
 
 
Event 25, 4X100m Medley Mixed, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m      Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Sweden              4:08.65   
  Sweden  4:10.70                 
  Wilma Persson  2001      31.76  1:06.03      1:06.03   
  Gustav Persson  2000      31.17  1:06.70      2:12.73   
  Oskar Iwarsson  2000      26.78  57.19      3:09.92   
  Alicia Lundblad  2001      28.09  58.73      4:08.65   
                     
Norway              4:09.25   
  Norway  4:07.20                 
  Dennis Aateigen  2001      29.79  1:01.11      1:01.11   
  André K. Grindheim  2000      30.43  1:04.71      2:05.82   
  Malene Rypestøl  2001      28.63  1:04.34      3:10.16   
  Synne H. Eidheim  2001      28.15  59.09      4:09.25   
                     
Finland              4:13.75   
  Finland  4:09.69                 
  Mia Pentti  2002      31.44  1:05.68      1:05.68   
  Eerikki Laitala  2001      31.46  1:08.42      2:14.10   
  Erik Nurmi  2001      27.41  1:00.04      3:14.14   
  Sini Silvennoinen  2002      27.91  59.61      4:13.75   
                     
Estonia              4:15.24   
  Estonia  4:11.80                 
  Ilona Maide  2001      32.93  1:08.29      1:08.29   
  Mark Sovtsa  2001      31.94  1:09.66      2:17.95   
  Janter Suun  2000      26.37  58.46      3:16.41   
  Kertu Kaare  2002      27.89  58.83      4:15.24   
                     
Lithuania              4:22.78   
  Lithuania  4:10.00                 
  Anastasija Rogozina  2001      32.62  1:08.49      1:08.49   
  Kotryna Teterevkova  2002      36.74  1:17.29      2:25.78   
  Arturas Plechot  2000      28.10  1:02.65      3:28.43   
  Mantas Kaveckas  2000      25.77  54.35      4:22.78   
                     
Faroe Islands              4:40.22   
  Faroe Islands                   
  Brynhild Johannesen  2002      36.07  1:14.62      1:14.62   
  Hugin N. Lave  2001      34.34  1:15.14      2:29.76   
  Rói Bech  2001      28.13  1:03.53      3:33.29   
  Karin S. Midjord  2001      31.58  1:06.93      4:40.22   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  10 July 2016 
Licensed to: Tampereen Seurat  Print Time  10:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner